48 minut

11. prosinec 2019

Obsah dílu

Tragická střelba v Ostravě — Pieta v Ostravě — Vyšetřování střelby v ostravské nemocnici — Soustrast dál projevují i politici — Finanční pomoc — Británie před volbami — Su Ťij před soudem pro lidská práva — Justiční rošáda — Přísnější podmínky na makléře — Obvinění za měření rychlosti — Zelená dohoda — ÚOHS o hradeckém tendru — Český textilní a oděvní průmysl — Počítačový virus v benešovské nemocnici — Hypoteční trh v ČR — Spor o památník vlasovcům — Debaty o zákazu předjíždění pro kamiony — Příběh jedné z obětí střelby v Ostravě — Vzpomínka na oběti tragédie — Nemocnice den po útoku — Zásah Útvaru rychlého nasazení v Ostravě — Senát proti střetu zájmů — Výpověď Jiřího Fajta — Kosmická agentura v Česku — Odklízení trosek v Lenoře — Ropná společnost Saudi Aramco — 70 let od tzv. číhošťského zázraku — Izrael čekají další volby — Osobnost roku časopisu Time — Komiksový opus Providence

Části dílu

00:40
Tragická střelba v Ostravě
  Den po tragické střelbě v ostravské fakultní nemocnici. Policie už identifikovala všech šest obětí.
  01:29
  Pieta v Ostravě
   Pietní místa i zádušní mše připomínají oběti střelby v Ostravě.
   05:03
   Vyšetřování střelby v ostravské nemocnici
    Nad ránem se kriminalistům podařilo ztotožnit všech 6 obětí včerejší střelby. A s vyšetřováním skončili už i na místě činu.
    07:30
    Soustrast dál projevují i politici
     Netradičně kvůli včerejší střelbě v Ostravě začala taky dnešní schůze Senátu.
     08:57
     Finanční pomoc
      Politici taky jednají o konkrétní finanční pomoci. Ostravští zastupitelé dnes rozhodli, že pozůstalí po šesti obětech střelby dostanou od města dar 100 tisíc korun.
      10:03
      Británie před volbami
       Živý vstup Michala Kubala.
       14:58
       Su Ťij před soudem pro lidská práva
        Myanmarská vůdkyně Su Ťij před soudem pro lidská práva v Haagu odmítla obvinění ze státem organizované genocidy Rohingů.
        15:44
        Justiční rošáda
         Vrcholná patra justice čeká velká rošáda. Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal přijal nabídku prezidenta na místo ústavního soudce. Jeho kandidaturu ještě posoudí senátoři.
         17:57
         Přísnější podmínky na makléře
          Požadavky na realitní makléře a podmínky jejich činnosti se zpřísní. Senát dnes umožnil přijetí návrhu nového zákona, podle kterého budou muset být makléři bezúhonní, kvalifikovaní a pojištění.
          18:14
          Obvinění za měření rychlosti
           Živý vstup Ivany Malé.
           19:35
           Zelená dohoda
            Při přechodu ke klimaticky odpovědnému hospodářství chce Evropská komise v nejbližších měsících přijít s řadou kroků a iniciovat masivní investice do ekologických projektů. Ursula von der Leyenová představila Evropskou zelenou dohodu.
            21:56
            ÚOHS o hradeckém tendru
             Královéhradecký kraj může podepisovat smlouvy s autobusovými dopravci vzešlými z desetiletého tendru v hodnotě 7,7 miliardy korun. Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže správní řízení vedené ve věci tendru zastavil.
             22:19
             Český textilní a oděvní průmysl
              Českému textilnímu a oděvnímu průmyslu rostou tržby. Letos od ledna do října to bylo 46 miliard korun.
              23:18
              Počítačový virus v benešovské nemocnici
               Provoz benešovské nemocnice ochromil počítačový kryptovirus, který v noci na dnešek napadl nemocniční počítačový systém. Nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace byly zrušené. Na nápravě pracují IT odborníci.
               25:28
               Hypoteční trh v ČR
                Lidé si letos pořídili asi o pětinu méně hypoték než loni. Vyplývá to z odhadů jedné z bank.
                25:47
                Spor o památník vlasovcům
                 Zastupitelé pražských Řeporyjí rozhodli, že městská část vybuduje pamětní místo připomínající takzvané vlasovce. Ruská ambasáda to na svém Facebooku označila za rouhavé rozhodnutí, které vyvolává hluboké rozhořčení.
                 26:11
                 Debaty o zákazu předjíždění pro kamiony
                  Plošný zákaz předjíždění pro kamiony - měl to být jeden z receptů, jak zabránit dlouhým kolonám na dálnicích. Teď se od něj ale politici odvracejí. Dnes ho nedoporučil ani sněmovní hospodářský výbor.
                  28:39
                  Příběh jedné z obětí střelby v Ostravě
                   Dvě z šesti obětí úterní střelby v ostravské fakultní nemocnici byli příslušníci Vězeňské služby - Potvrdil to její ředitel Petr Dohnal.
                   31:06
                   Vzpomínka na oběti tragédie
                    Živý vstup Jiřího Šímy.
                    32:06
                    Nemocnice den po útoku
                     Ostravská fakultní nemocnice se den po tragédii vrací do normálu. Uzavřená zůstává traumatologická ambulance, kde k útoku došlo. Police tam do noci zajišťovala stopy.
                     34:38
                     Zásah Útvaru rychlého nasazení v Ostravě
                      Do Ostravy dorazil včera vrtulníkem taky tým Útvaru rychlého nasazení. Střelec byl totiž v té době stále na útěku. A hrozilo, že by se mohl někde zabarikádovat a vzít rukojmí.
                      37:09
                      Senát proti střetu zájmů
                       Ve vládní Radě pro Evropské strukturální a investiční fondy podle senátorů nesmí být nikdo, kdo je ve střetu zájmů podle unijních pravidel. Horní komora proto vrací novelu zpátky do sněmovny.
                       38:19
                       Výpověď Jiřího Fajta
                        Výpověď Jiřího Fajta z Národní galerie je platná. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 1.
                        38:50
                        Kosmická agentura v Česku
                         Z Prahy se budou řídit prakticky všechny kosmické aktivity Evropské unie. Svoje kompetence totiž výrazně rozšíří evropská Agentura pro satelitní navigaci GSA.
                         40:40
                         Odklízení trosek v Lenoře
                          V Lenoře na Prachaticku pokračuje odklízení trosek domu, který tam na začátku října zničil výbuch. Bourání včetně úklidu sutin by mělo trvat nejpozději do Vánoc.
                          41:22
                          Ropná společnost Saudi Aramco
                           Ropná společnost Saudi Aramco se stala největší firmou na světě podle tržní hodnoty. Její cena vzrostla v přepočtu na skoro 44 bilionů korun. Předstihla tak dosavadního lídra - americký Apple.
                           41:45
                           70 let od tzv. číhošťského zázraku
                            Dnes je to přesně sedmdesát let od takzvaného číhošťského zázraku. Měl se stát při mši v obci na Havlíčkobrodsku. Během kázání kněze Josefa Toufara se údajně několikrát pohnul kříž na hlavním oltáři.
                            43:47
                            Izrael čekají další volby
                             Izrael s nejvyšší pravděpodobností čekají další předčasné volby. V těchto chvílích jedná Knesset o svém rozpuštění.
                             44:26
                             Osobnost roku časopisu Time
                              Časopis Time vyhlásil osobností roku ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Šestnáctiletá Švédka stála za vznikem globálního hnutí, které bojuje proti klimatickým změnám.
                              44:50
                              Komiksový opus Providence
                               Vychází komiksový opus Providence amerického scénáristy Alana Moora. Dvanáctidílný román postavil na příbězích zakladatele moderního hororu H. P. Lovecrafta.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               12. prosinec 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               9. srpen

                               Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                               9. 8. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               9. srpen

                               Ve znakovém jazyce

                               9. 8. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               8. srpen

                               Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                               8. 8. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               8. srpen

                               Ve znakovém jazyce

                               8. 8. 2022 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               7. srpen

                               Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

                               7. 8. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               7. srpen

                               Ve znakovém jazyce

                               7. 8. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám