11. prosinec 2019

Obsah dílu

Tragická střelba v Ostravě — Pieta v Ostravě — Vyšetřování střelby v ostravské nemocnici — Soustrast dál projevují i politici — Finanční pomoc — Británie před volbami — Su Ťij před soudem pro lidská práva — Justiční rošáda — Přísnější podmínky na makléře — Obvinění za měření rychlosti — Zelená dohoda — ÚOHS o hradeckém tendru — Český textilní a oděvní průmysl — Počítačový virus v benešovské nemocnici — Hypoteční trh v ČR — Spor o památník vlasovcům — Debaty o zákazu předjíždění pro kamiony — Příběh jedné z obětí střelby v Ostravě — Vzpomínka na oběti tragédie — Nemocnice den po útoku — Zásah Útvaru rychlého nasazení v Ostravě — Senát proti střetu zájmů — Výpověď Jiřího Fajta — Kosmická agentura v Česku — Odklízení trosek v Lenoře — Ropná společnost Saudi Aramco — 70 let od tzv. číhošťského zázraku — Izrael čekají další volby — Osobnost roku časopisu Time — Komiksový opus Providence

Části dílu

00:40
Tragická střelba v Ostravě
  Den po tragické střelbě v ostravské fakultní nemocnici. Policie už identifikovala všech šest obětí.
  01:29
  Pieta v Ostravě
   Pietní místa i zádušní mše připomínají oběti střelby v Ostravě.
   05:03
   Vyšetřování střelby v ostravské nemocnici
    Nad ránem se kriminalistům podařilo ztotožnit všech 6 obětí včerejší střelby. A s vyšetřováním skončili už i na místě činu.
    07:30
    Soustrast dál projevují i politici
     Netradičně kvůli včerejší střelbě v Ostravě začala taky dnešní schůze Senátu.
     08:57
     Finanční pomoc
      Politici taky jednají o konkrétní finanční pomoci. Ostravští zastupitelé dnes rozhodli, že pozůstalí po šesti obětech střelby dostanou od města dar 100 tisíc korun.
      10:03
      Británie před volbami
       Živý vstup Michala Kubala.
       14:58
       Su Ťij před soudem pro lidská práva
        Myanmarská vůdkyně Su Ťij před soudem pro lidská práva v Haagu odmítla obvinění ze státem organizované genocidy Rohingů.
        15:44
        Justiční rošáda
         Vrcholná patra justice čeká velká rošáda. Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal přijal nabídku prezidenta na místo ústavního soudce. Jeho kandidaturu ještě posoudí senátoři.
         17:57
         Přísnější podmínky na makléře
          Požadavky na realitní makléře a podmínky jejich činnosti se zpřísní. Senát dnes umožnil přijetí návrhu nového zákona, podle kterého budou muset být makléři bezúhonní, kvalifikovaní a pojištění.
          18:14
          Obvinění za měření rychlosti
           Živý vstup Ivany Malé.
           19:35
           Zelená dohoda
            Při přechodu ke klimaticky odpovědnému hospodářství chce Evropská komise v nejbližších měsících přijít s řadou kroků a iniciovat masivní investice do ekologických projektů. Ursula von der Leyenová představila Evropskou zelenou dohodu.
            21:56
            ÚOHS o hradeckém tendru
             Královéhradecký kraj může podepisovat smlouvy s autobusovými dopravci vzešlými z desetiletého tendru v hodnotě 7,7 miliardy korun. Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže správní řízení vedené ve věci tendru zastavil.
             22:19
             Český textilní a oděvní průmysl
              Českému textilnímu a oděvnímu průmyslu rostou tržby. Letos od ledna do října to bylo 46 miliard korun.
              23:18
              Počítačový virus v benešovské nemocnici
               Provoz benešovské nemocnice ochromil počítačový kryptovirus, který v noci na dnešek napadl nemocniční počítačový systém. Nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace byly zrušené. Na nápravě pracují IT odborníci.
               25:28
               Hypoteční trh v ČR
                Lidé si letos pořídili asi o pětinu méně hypoték než loni. Vyplývá to z odhadů jedné z bank.
                25:47
                Spor o památník vlasovcům
                 Zastupitelé pražských Řeporyjí rozhodli, že městská část vybuduje pamětní místo připomínající takzvané vlasovce. Ruská ambasáda to na svém Facebooku označila za rouhavé rozhodnutí, které vyvolává hluboké rozhořčení.
                 26:11
                 Debaty o zákazu předjíždění pro kamiony
                  Plošný zákaz předjíždění pro kamiony - měl to být jeden z receptů, jak zabránit dlouhým kolonám na dálnicích. Teď se od něj ale politici odvracejí. Dnes ho nedoporučil ani sněmovní hospodářský výbor.
                  28:39
                  Příběh jedné z obětí střelby v Ostravě
                   Dvě z šesti obětí úterní střelby v ostravské fakultní nemocnici byli příslušníci Vězeňské služby - Potvrdil to její ředitel Petr Dohnal.
                   31:06
                   Vzpomínka na oběti tragédie
                    Živý vstup Jiřího Šímy.
                    32:06
                    Nemocnice den po útoku
                     Ostravská fakultní nemocnice se den po tragédii vrací do normálu. Uzavřená zůstává traumatologická ambulance, kde k útoku došlo. Police tam do noci zajišťovala stopy.
                     34:38
                     Zásah Útvaru rychlého nasazení v Ostravě
                      Do Ostravy dorazil včera vrtulníkem taky tým Útvaru rychlého nasazení. Střelec byl totiž v té době stále na útěku. A hrozilo, že by se mohl někde zabarikádovat a vzít rukojmí.
                      37:09
                      Senát proti střetu zájmů
                       Ve vládní Radě pro Evropské strukturální a investiční fondy podle senátorů nesmí být nikdo, kdo je ve střetu zájmů podle unijních pravidel. Horní komora proto vrací novelu zpátky do sněmovny.
                       38:19
                       Výpověď Jiřího Fajta
                        Výpověď Jiřího Fajta z Národní galerie je platná. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 1.
                        38:50
                        Kosmická agentura v Česku
                         Z Prahy se budou řídit prakticky všechny kosmické aktivity Evropské unie. Svoje kompetence totiž výrazně rozšíří evropská Agentura pro satelitní navigaci GSA.
                         40:40
                         Odklízení trosek v Lenoře
                          V Lenoře na Prachaticku pokračuje odklízení trosek domu, který tam na začátku října zničil výbuch. Bourání včetně úklidu sutin by mělo trvat nejpozději do Vánoc.
                          41:22
                          Ropná společnost Saudi Aramco
                           Ropná společnost Saudi Aramco se stala největší firmou na světě podle tržní hodnoty. Její cena vzrostla v přepočtu na skoro 44 bilionů korun. Předstihla tak dosavadního lídra - americký Apple.
                           41:45
                           70 let od tzv. číhošťského zázraku
                            Dnes je to přesně sedmdesát let od takzvaného číhošťského zázraku. Měl se stát při mši v obci na Havlíčkobrodsku. Během kázání kněze Josefa Toufara se údajně několikrát pohnul kříž na hlavním oltáři.
                            43:47
                            Izrael čekají další volby
                             Izrael s nejvyšší pravděpodobností čekají další předčasné volby. V těchto chvílích jedná Knesset o svém rozpuštění.
                             44:26
                             Osobnost roku časopisu Time
                              Časopis Time vyhlásil osobností roku ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Šestnáctiletá Švédka stála za vznikem globálního hnutí, které bojuje proti klimatickým změnám.
                              44:50
                              Komiksový opus Providence
                               Vychází komiksový opus Providence amerického scénáristy Alana Moora. Dvanáctidílný román postavil na příbězích zakladatele moderního hororu H. P. Lovecrafta.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               12. prosinec 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               27. leden

                               Headlines — Začalo druhé kolo prezidentských voleb — Lidé vybírají mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem — Hlas odevzdali Pavel i Babiš — Zájem voličů o volby — Zájem v obcích s nízkou a vysokou účastí v 1. kole — Podporovatelé obou kandidátů — Zajímavá čísla k 1. kolu voleb — Příběhy prvovoličů — Práce ve volební komisi — Zájem o volby ve Špindlerově mlýně — Volby v zahraničí — Příběhy českých voličů napříč planetou — Organizace voleb — Vzkazy prezidentských kandidátů — Válka na Ukrajině — Škody po čtvrtečních raketových útocích — BIS prověřuje únik tajných informací — Průměrný starobní důchod — Mezinárodní den památky holocaustu — Investice do JE Dukovany — Jak se daří hospodám a restauracím — Šíření ptačí chřipky — Japonská obranná strategie — Útok Izralců na výrobnu raket v Pásmu Gazy — Vědci míří na Antarktidu — Obvinění policistů z vraždy muže v Memphisu — Nástup vojáků po návratu z mise v Mali — Obnova vyhořelé chaty Tesák — Škvoreckého Smiřický v Divadle na Vinohradech

                               27. 1. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               27. leden

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               27. 1. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               26. leden

                               Headlines — Vrcholí kampaň před druhým kolem voleb — Závěr kampaně obou kandidátů — Příprava druhého kola prezidentských voleb — Volby v zahraničí — Boje u Bachmut — Situace v okolí Bachmutu — Ruské raketové útoky — Ekonomická prognóza — Jednání premiéra s guvernérem ČNB — Střet izraelské armády s Palestinci na Západním břehu — Nový velvyslanec na Slovensku — Turné brněnské filharmonie v USA — Města lákají nové obyvatele — 30 let od zvolení Václava Havla prezidentem — Nová zelená úsporám light — Předpověď počasí na další dny — Jak hlasovat v druhém kole voleb — Volební účast v prezidentských volbách — Vliv počasí na volební účast — Kdy bude jasno o výsledku — Prověřování původu peněz z Ruska — Nové letecké linky — Následky útoku ve Španělsku mačetou — Protesty proti penzijní reformě ve Francii — Jednání o novém vedení Prahy — Nová pravidla sociálních služeb — Londýnské metro slaví 160 let provozu — Dokumentární tvorba ČT — Návrat vlaků na Osoblažsko — Nové vydání Rilkeho románu

                               26. 1. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               26. leden

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               26. 1. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               25. leden

                               Vrcholí prezidentská kampaň — Program prezidentských kandidátů — Lidé v izolaci volili prezidenta — Důležité termíny v prezidentské volbě — Ukrajina dostane tanky Leopard — Boje o Soledar a Bachmut — Dodávky tanků Ukrajině — Valorizace výchovného v rámci důchodů — Export léků z ČR — Zadržení muže kvůli dopisům s výbušninami — Rekordní inflace v Maďarsku — Trest pro lékařku za ublížení na zdraví — Monodrama Všechny báječný věci — Útok nožem ve vlaku v Německu — Doplnění ústavního soudu — Uložení korunovačních klenotů do Korunní komory — Soud projedná obžalobu Tušla — Žádosti o předčasný důchod — Nová pravidla hypoték — Tanky Leopard — Tanky pro Ukrajinu — Tank Leopard 2 — Leopardy pro Česko — Ředitelství silnic a dálnic před soudem — Návrh milostivého léta na dluhy na sociálních odvodech — Britský ministr obchodu v Praze — Ruský soud zrušil Moskevskou helsinskou skupinu — Prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem — Zřízení datových schránek — Problémy s přípravou olympiády — Slovensko je blíž k předčasným volbám — Kreativní výuka ve školách — Obnova lesů po tornádu — Paměť národa připomene romský holokaust

                               25. 1. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               25. leden

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               25. 1. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám