Události

11. listopad 2019

48 minut

11. listopad 2019

Obsah dílu

Společné zasedání vlád Česka a Slovenska — Oslavy 30 let od sametové revoluce — Minulá setkání vlád ČR a SR — Povolební vyjednávání ve Španělsku — Výročí samostatnosti Polska — Mimořádná odstávka v Temelíně — Verdikty v kauze vynášení informací z BIS — Nový hejtman Karlovarského kraje — Růst spotřebitelských cen — Deportace islamistů z Turecka — Spirituál kvintet v zámoří — Evropské miliardy do regionálních projektů — Objev historických vraků u Stockholmu — Průměrná spotřeba alkoholu — Program k výročí 17. listopadu — Polistopadový vývoj — Záběry, které neměl nikdo vidět — Den válečných veteránů — Pocta veteránům válečných konfliktů — Záslužný kříž ministra obrany — Vzpomínky na padlé hrdiny — Írán přitvrzuje — Brutalita při protestech v Hongkongu — Vážná nehoda na Znojemsku — Obvinění kvůli dotacím — Sněžení a silný vítr v části Česka — Politický veletoč v Bolívii — Přechod Merkuru před Sluncem — Týden vědy a techniky

Části dílu

00:36
Společné zasedání vlád Česka a Slovenska
  Nejbližší spojenci v Evropské unii i v Severoatlantické alianci jsou podle premiérů obou zemí Česko a Slovensko. Andrej Babiš s Peterem Pellegrinim se na společném zasedání vlád ve Valticích dohodli na vypsání společných armádních zakázek.
  04:52
  Oslavy 30 let od sametové revoluce
   Česká a slovenská vláda se na společném jednání sešly už posedmé. Kromě běžné agendy v oblasti dopravy, bezpečnosti nebo regionální spolupráce si připomněly i významné historické výročí – třicet let od sametové revoluce.
   07:44
   Minulá setkání vlád ČR a SR
    Kabinety obou zemí společně zasedly už posedmé – poprvé se setkání konalo v říjnu 2012. Tehdy byli v čele vlád Petr Nečas a Robert Fico.
    09:01
    Povolební vyjednávání ve Španělsku
     Hlasování, v němž každý něco prohrál. Tak popisují ve Španělsku výsledek čtvrtých parlamentních voleb za poslední 4 roky.
     11:05
     Výročí samostatnosti Polska
      Polsko si řadou akcí připomíná sto první výročí samostatnosti. Varšavou prošel masový Pochod nezávislosti, který pořádají nacionalisté a krajní pravice.
      11:43
      Mimořádná odstávka v Temelíně
       Živý vstup redaktora Ondřeje Ublicka.
       12:50
       Verdikty v kauze vynášení informací z BIS
        Zproštěni obžaloby – v kauze možného vyzrazení utajované informace civilní kontrarozvědky tak rozhodl Městský soud v Praze – zatím nepravomocně.
        15:15
        Nový hejtman Karlovarského kraje
         Novým hejtmanem Karlovarského kraje bude od 1. ledna Petr Kubis z hnutí ANO. Nahradí stranickou kolegyni Janu Mračkovou Vildumetzovou, která odstupuje kvůli těhotenství.
         15:39
         Růst spotřebitelských cen
          Spotřebitelské ceny v říjnu meziročně stouply o dvě celá a sedm desetin procenta. Míra zdražování tak zůstala stejná jako v předchozím měsíci a pokračuje v letošním trendu.
          17:38
          Deportace islamistů z Turecka
           Turecko oznámilo, že začalo s deportacemi zahraničních členů samozvaného Islámského státu.
           18:28
           Spirituál kvintet v zámoří
            Malé americké turné má za sebou Spirituál kvintet. Průkopníci českého folku zahráli krajanům v New Yorku a Washingtonu.
            21:22
            Evropské miliardy do regionálních projektů
             Ministerstvo pro místní rozvoj pošle do krajů o 17 miliard korun z evropských peněz víc, než původně plánovalo. A to v rámci integrovaného regionálního operačního programu.
             24:00
             Objev historických vraků u Stockholmu
              Archeologové objevili nedaleko Stockholmu vraky dvou velkých lodí ze 17. století. Věří proto, že jedna z nich může být sesterskou lodí nejslavnějšího švédského korábu Vasa, který patří k největším turistickým atrakcím země.
              24:25
              Průměrná spotřeba alkoholu
               Žebříček zemí podle spotřeby alkoholu – Česko se za loňský rok podle OECD umístilo na čtvrtém místě. Na jednoho člověka staršího 15 let připadalo 11,6 litru stoprocentního lihu.
               24:52
               Program k výročí 17. listopadu
                Republika se připravuje na víkendové oslavy 30 let od pádu komunistického režimu. Jednotlivé akce jsou téměř do detailů nachystané.
                27:43
                Polistopadový vývoj
                 U příležitosti 30. výročí sametové revoluce si Česká televize a společně s Rozhlas a televízia Slovenska nechala exkluzivně zpracovat průzkum o hodnocení událostí roku 1989 a dalšího vývoje.
                 28:55
                 Záběry, které neměl nikdo vidět
                  Zbité a zkrvavené studenty ukazují záběry, které zatím nebyly v Česku příliš známé.
                  31:05
                  Den válečných veteránů
                   Připnutím vlčích máků na klopu si dnes lidé po celém světě připomínali Den válečných veteránů. Hrdinů, kteří se zapojili do boje za svobodu a demokracii.
                   32:08
                   Pocta veteránům válečných konfliktů
                    Bývalé vojáky připomínají červené vlčí máky, které si lidé mohou až do čtvrtka koupit po celém Česku.
                    34:56
                    Záslužný kříž ministra obrany
                     Záslužný kříž dostala dnes taky Jarmila Halbrštátová – pětadevadesátiletá veteránka z východní fronty.
                     36:07
                     Vzpomínky na padlé hrdiny
                      Hroby padlých novodobých veteránů se už potřetí vydala navštívit čtveřice lidí z Vlkoše, Kyjova a Bohumína. Své putování nazývají Cestou poděkování, úcty a pokory.
                      37:56
                      Írán přitvrzuje
                       Inspektoři našli v jednom z íránských zařízení částice uranu. Teherán přitom o materiálu, který může sloužit i k výrobě jaderných zbraní, nikoho neinformoval.
                       38:16
                       Brutalita při protestech v Hongkongu
                        Dva lidi jsou v kritickém stavu po dnu plném násilí a chaosu v Hongkongu. Prvním je mladík zasažený ostrou municí z policejní zbraně – druhým muž, jehož při hádce na ulici polili hořlavinou a zapálili.
                        40:44
                        Vážná nehoda na Znojemsku
                         Tragická dopravní nehoda uzavřela hlavní tah mezi Znojmem a Jihlavou. U obce Pavlice se před pátou odpoledne srazila tři osobní auta.
                         41:05
                         Obvinění kvůli dotacím
                          Kvůli rozdělování dotací do sportu obvinila policie devět lidí z pražského magistrátu. Informaci zveřejnil server Seznam Zprávy. Vyšetřovatelé na úřadu zasahovali už loni v červnu.
                          41:31
                          Sněžení a silný vítr v části Česka
                           Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                           42:37
                           Politický veletoč v Bolívii
                            Bolívie je bez prezidenta – Evo Morales rezignoval potom, co ho k tomu vyzvala armáda. A nahradit ho nemá kdo.
                            45:03
                            Přechod Merkuru před Sluncem
                             Vzácný úkaz na obloze – přes sluneční kotouč přešla planeta Merkur. Jev, který se opakuje zhruba jednou za 12 let, ale nebyl ve většině Česka kvůli mrakům vidět.
                             45:28
                             Týden vědy a techniky
                              Začal Týden vědy a techniky. Nabízí odpověď třeba na otázku, jaký experiment se dá připravit v kuchyni.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              12. listopad 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              28. květen

                              Headlines — Jednání o míru — Ruské útoky na Ukrajině — Návrat uprchlíků do vlasti — Postup ruské armády — Jednací řád Poslanecké sněmovny — Postoj lidí k politickým institucím — Výhrady prezidenta — Demolice mostu u Příšovic na Liberecku — Akce k 80. výročí útoku na Heydricha — Zatýkání po útoku na Heydricha — Volby v Česku — Uzávěry v Číně — Právo na zbraně v USA — Státní zaměstnanci v r. 2021 — Hokejové mistrovství světa — Tragická nehoda u Kladrub nad Labem — Rozšíření Bavorského lesa — Hosté se vracejí do restaurací a hospod — Výstav piva — Jak se daří minipivovarům — Odchod Aleše Opaty — Komisařka OSN v Číně — Jáchymovské peklo — Pomoc pro ohrožené děti — Cestující bez jízdenky — Včela s názvem Xylokope — Chov koní v Kladrubech — Rozhledna na Poledníku — Pražské jaro v DOX

                              28. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              28. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              28. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              27. květen

                              Headlines — 80 let od útoku na R. Heydricha — Oslavy hrdinského činu Kubiše a Gabčíka — Shromáždění a výstava v Národním muzeu — Boje o Severodoněck — Ruský postup na Ukrajině — Život Rusů na hranici války — Česká spolupráce s Británií a Slovenskem — Podpora drobných farmářů — Dvojí ceny pohonných hmot v Maďarsku — Hlasy proti Si Ťin-pchingovi — Útlum těžby uhlí v zemích G7 — Homolkovi na divadelních prknech — Rozpočet Finančního analytického úřadu — Ekonomika a inflace — Padělky na Hatích — Kurzy bezpečné jízdy pro motocyklisty — Připomínkové akce k výročí atentátu na Heydricha — Klíčové okamžiky atentátu — Hrdinové Operace Anthropoid — Zadržení nelegálních migrantů — Slovensko a ruský plyn — Rozsáhlé cvičení NATO v Polsku končí — Zahájení lázeňské sezony v Teplicích — Obnovení přímých letů do USA — Lodní výtah na Orlíku v ostrém provozu — Zemřel Andrew Fletcher z Depeche Mode — Sčítání cvrčků — Přehlídka malých letounů — Sníh na českých hřebenech — Fotograf filmových hvězd z Cannes — Výstava obrazů buddhistických mnichů

                              27. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              27. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              27. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              26. květen

                              Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                              26. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              26. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              26. 5. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám