49 minut

11. listopadu 2019

Obsah dílu

Společné zasedání vlád Česka a Slovenska — Oslavy 30 let od sametové revoluce — Minulá setkání vlád ČR a SR — Povolební vyjednávání ve Španělsku — Výročí samostatnosti Polska — Mimořádná odstávka v Temelíně — Verdikty v kauze vynášení informací z BIS — Nový hejtman Karlovarského kraje — Růst spotřebitelských cen — Deportace islamistů z Turecka — Spirituál kvintet v zámoří — Evropské miliardy do regionálních projektů — Objev historických vraků u Stockholmu — Průměrná spotřeba alkoholu — Program k výročí 17. listopadu — Polistopadový vývoj — Záběry, které neměl nikdo vidět — Den válečných veteránů — Pocta veteránům válečných konfliktů — Záslužný kříž ministra obrany — Vzpomínky na padlé hrdiny — Írán přitvrzuje — Brutalita při protestech v Hongkongu — Vážná nehoda na Znojemsku — Obvinění kvůli dotacím — Sněžení a silný vítr v části Česka — Politický veletoč v Bolívii — Přechod Merkuru před Sluncem — Týden vědy a techniky

Části dílu

00:36
Společné zasedání vlád Česka a Slovenska
  Nejbližší spojenci v Evropské unii i v Severoatlantické alianci jsou podle premiérů obou zemí Česko a Slovensko. Andrej Babiš s Peterem Pellegrinim se na společném zasedání vlád ve Valticích dohodli na vypsání společných armádních zakázek.
  04:52
  Oslavy 30 let od sametové revoluce
   Česká a slovenská vláda se na společném jednání sešly už posedmé. Kromě běžné agendy v oblasti dopravy, bezpečnosti nebo regionální spolupráce si připomněly i významné historické výročí – třicet let od sametové revoluce.
   07:44
   Minulá setkání vlád ČR a SR
    Kabinety obou zemí společně zasedly už posedmé – poprvé se setkání konalo v říjnu 2012. Tehdy byli v čele vlád Petr Nečas a Robert Fico.
    09:01
    Povolební vyjednávání ve Španělsku
     Hlasování, v němž každý něco prohrál. Tak popisují ve Španělsku výsledek čtvrtých parlamentních voleb za poslední 4 roky.
     11:05
     Výročí samostatnosti Polska
      Polsko si řadou akcí připomíná sto první výročí samostatnosti. Varšavou prošel masový Pochod nezávislosti, který pořádají nacionalisté a krajní pravice.
      11:43
      Mimořádná odstávka v Temelíně
       Živý vstup redaktora Ondřeje Ublicka.
       12:50
       Verdikty v kauze vynášení informací z BIS
        Zproštěni obžaloby – v kauze možného vyzrazení utajované informace civilní kontrarozvědky tak rozhodl Městský soud v Praze – zatím nepravomocně.
        15:15
        Nový hejtman Karlovarského kraje
         Novým hejtmanem Karlovarského kraje bude od 1. ledna Petr Kubis z hnutí ANO. Nahradí stranickou kolegyni Janu Mračkovou Vildumetzovou, která odstupuje kvůli těhotenství.
         15:39
         Růst spotřebitelských cen
          Spotřebitelské ceny v říjnu meziročně stouply o dvě celá a sedm desetin procenta. Míra zdražování tak zůstala stejná jako v předchozím měsíci a pokračuje v letošním trendu.
          17:38
          Deportace islamistů z Turecka
           Turecko oznámilo, že začalo s deportacemi zahraničních členů samozvaného Islámského státu.
           18:28
           Spirituál kvintet v zámoří
            Malé americké turné má za sebou Spirituál kvintet. Průkopníci českého folku zahráli krajanům v New Yorku a Washingtonu.
            21:22
            Evropské miliardy do regionálních projektů
             Ministerstvo pro místní rozvoj pošle do krajů o 17 miliard korun z evropských peněz víc, než původně plánovalo. A to v rámci integrovaného regionálního operačního programu.
             24:00
             Objev historických vraků u Stockholmu
              Archeologové objevili nedaleko Stockholmu vraky dvou velkých lodí ze 17. století. Věří proto, že jedna z nich může být sesterskou lodí nejslavnějšího švédského korábu Vasa, který patří k největším turistickým atrakcím země.
              24:25
              Průměrná spotřeba alkoholu
               Žebříček zemí podle spotřeby alkoholu – Česko se za loňský rok podle OECD umístilo na čtvrtém místě. Na jednoho člověka staršího 15 let připadalo 11,6 litru stoprocentního lihu.
               24:52
               Program k výročí 17. listopadu
                Republika se připravuje na víkendové oslavy 30 let od pádu komunistického režimu. Jednotlivé akce jsou téměř do detailů nachystané.
                27:43
                Polistopadový vývoj
                 U příležitosti 30. výročí sametové revoluce si Česká televize a společně s Rozhlas a televízia Slovenska nechala exkluzivně zpracovat průzkum o hodnocení událostí roku 1989 a dalšího vývoje.
                 28:55
                 Záběry, které neměl nikdo vidět
                  Zbité a zkrvavené studenty ukazují záběry, které zatím nebyly v Česku příliš známé.
                  31:05
                  Den válečných veteránů
                   Připnutím vlčích máků na klopu si dnes lidé po celém světě připomínali Den válečných veteránů. Hrdinů, kteří se zapojili do boje za svobodu a demokracii.
                   32:08
                   Pocta veteránům válečných konfliktů
                    Bývalé vojáky připomínají červené vlčí máky, které si lidé mohou až do čtvrtka koupit po celém Česku.
                    34:56
                    Záslužný kříž ministra obrany
                     Záslužný kříž dostala dnes taky Jarmila Halbrštátová – pětadevadesátiletá veteránka z východní fronty.
                     36:07
                     Vzpomínky na padlé hrdiny
                      Hroby padlých novodobých veteránů se už potřetí vydala navštívit čtveřice lidí z Vlkoše, Kyjova a Bohumína. Své putování nazývají Cestou poděkování, úcty a pokory.
                      37:56
                      Írán přitvrzuje
                       Inspektoři našli v jednom z íránských zařízení částice uranu. Teherán přitom o materiálu, který může sloužit i k výrobě jaderných zbraní, nikoho neinformoval.
                       38:16
                       Brutalita při protestech v Hongkongu
                        Dva lidi jsou v kritickém stavu po dnu plném násilí a chaosu v Hongkongu. Prvním je mladík zasažený ostrou municí z policejní zbraně – druhým muž, jehož při hádce na ulici polili hořlavinou a zapálili.
                        40:44
                        Vážná nehoda na Znojemsku
                         Tragická dopravní nehoda uzavřela hlavní tah mezi Znojmem a Jihlavou. U obce Pavlice se před pátou odpoledne srazila tři osobní auta.
                         41:05
                         Obvinění kvůli dotacím
                          Kvůli rozdělování dotací do sportu obvinila policie devět lidí z pražského magistrátu. Informaci zveřejnil server Seznam Zprávy. Vyšetřovatelé na úřadu zasahovali už loni v červnu.
                          41:31
                          Sněžení a silný vítr v části Česka
                           Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                           42:37
                           Politický veletoč v Bolívii
                            Bolívie je bez prezidenta – Evo Morales rezignoval potom, co ho k tomu vyzvala armáda. A nahradit ho nemá kdo.
                            45:03
                            Přechod Merkuru před Sluncem
                             Vzácný úkaz na obloze – přes sluneční kotouč přešla planeta Merkur. Jev, který se opakuje zhruba jednou za 12 let, ale nebyl ve většině Česka kvůli mrakům vidět.
                             45:28
                             Týden vědy a techniky
                              Začal Týden vědy a techniky. Nabízí odpověď třeba na otázku, jaký experiment se dá připravit v kuchyni.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž47 minut
                              Další díl
                              12. listopadu 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                              23. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              23. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                              22. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                              21. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                              20. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                              19. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám