48 minut

11. listopad 2019

Obsah dílu

Společné zasedání vlád Česka a Slovenska — Oslavy 30 let od sametové revoluce — Minulá setkání vlád ČR a SR — Povolební vyjednávání ve Španělsku — Výročí samostatnosti Polska — Mimořádná odstávka v Temelíně — Verdikty v kauze vynášení informací z BIS — Nový hejtman Karlovarského kraje — Růst spotřebitelských cen — Deportace islamistů z Turecka — Spirituál kvintet v zámoří — Evropské miliardy do regionálních projektů — Objev historických vraků u Stockholmu — Průměrná spotřeba alkoholu — Program k výročí 17. listopadu — Polistopadový vývoj — Záběry, které neměl nikdo vidět — Den válečných veteránů — Pocta veteránům válečných konfliktů — Záslužný kříž ministra obrany — Vzpomínky na padlé hrdiny — Írán přitvrzuje — Brutalita při protestech v Hongkongu — Vážná nehoda na Znojemsku — Obvinění kvůli dotacím — Sněžení a silný vítr v části Česka — Politický veletoč v Bolívii — Přechod Merkuru před Sluncem — Týden vědy a techniky

Části dílu

00:36
Společné zasedání vlád Česka a Slovenska
  Nejbližší spojenci v Evropské unii i v Severoatlantické alianci jsou podle premiérů obou zemí Česko a Slovensko. Andrej Babiš s Peterem Pellegrinim se na společném zasedání vlád ve Valticích dohodli na vypsání společných armádních zakázek.
  04:52
  Oslavy 30 let od sametové revoluce
   Česká a slovenská vláda se na společném jednání sešly už posedmé. Kromě běžné agendy v oblasti dopravy, bezpečnosti nebo regionální spolupráce si připomněly i významné historické výročí – třicet let od sametové revoluce.
   07:44
   Minulá setkání vlád ČR a SR
    Kabinety obou zemí společně zasedly už posedmé – poprvé se setkání konalo v říjnu 2012. Tehdy byli v čele vlád Petr Nečas a Robert Fico.
    09:01
    Povolební vyjednávání ve Španělsku
     Hlasování, v němž každý něco prohrál. Tak popisují ve Španělsku výsledek čtvrtých parlamentních voleb za poslední 4 roky.
     11:05
     Výročí samostatnosti Polska
      Polsko si řadou akcí připomíná sto první výročí samostatnosti. Varšavou prošel masový Pochod nezávislosti, který pořádají nacionalisté a krajní pravice.
      11:43
      Mimořádná odstávka v Temelíně
       Živý vstup redaktora Ondřeje Ublicka.
       12:50
       Verdikty v kauze vynášení informací z BIS
        Zproštěni obžaloby – v kauze možného vyzrazení utajované informace civilní kontrarozvědky tak rozhodl Městský soud v Praze – zatím nepravomocně.
        15:15
        Nový hejtman Karlovarského kraje
         Novým hejtmanem Karlovarského kraje bude od 1. ledna Petr Kubis z hnutí ANO. Nahradí stranickou kolegyni Janu Mračkovou Vildumetzovou, která odstupuje kvůli těhotenství.
         15:39
         Růst spotřebitelských cen
          Spotřebitelské ceny v říjnu meziročně stouply o dvě celá a sedm desetin procenta. Míra zdražování tak zůstala stejná jako v předchozím měsíci a pokračuje v letošním trendu.
          17:38
          Deportace islamistů z Turecka
           Turecko oznámilo, že začalo s deportacemi zahraničních členů samozvaného Islámského státu.
           18:28
           Spirituál kvintet v zámoří
            Malé americké turné má za sebou Spirituál kvintet. Průkopníci českého folku zahráli krajanům v New Yorku a Washingtonu.
            21:22
            Evropské miliardy do regionálních projektů
             Ministerstvo pro místní rozvoj pošle do krajů o 17 miliard korun z evropských peněz víc, než původně plánovalo. A to v rámci integrovaného regionálního operačního programu.
             24:00
             Objev historických vraků u Stockholmu
              Archeologové objevili nedaleko Stockholmu vraky dvou velkých lodí ze 17. století. Věří proto, že jedna z nich může být sesterskou lodí nejslavnějšího švédského korábu Vasa, který patří k největším turistickým atrakcím země.
              24:25
              Průměrná spotřeba alkoholu
               Žebříček zemí podle spotřeby alkoholu – Česko se za loňský rok podle OECD umístilo na čtvrtém místě. Na jednoho člověka staršího 15 let připadalo 11,6 litru stoprocentního lihu.
               24:52
               Program k výročí 17. listopadu
                Republika se připravuje na víkendové oslavy 30 let od pádu komunistického režimu. Jednotlivé akce jsou téměř do detailů nachystané.
                27:43
                Polistopadový vývoj
                 U příležitosti 30. výročí sametové revoluce si Česká televize a společně s Rozhlas a televízia Slovenska nechala exkluzivně zpracovat průzkum o hodnocení událostí roku 1989 a dalšího vývoje.
                 28:55
                 Záběry, které neměl nikdo vidět
                  Zbité a zkrvavené studenty ukazují záběry, které zatím nebyly v Česku příliš známé.
                  31:05
                  Den válečných veteránů
                   Připnutím vlčích máků na klopu si dnes lidé po celém světě připomínali Den válečných veteránů. Hrdinů, kteří se zapojili do boje za svobodu a demokracii.
                   32:08
                   Pocta veteránům válečných konfliktů
                    Bývalé vojáky připomínají červené vlčí máky, které si lidé mohou až do čtvrtka koupit po celém Česku.
                    34:56
                    Záslužný kříž ministra obrany
                     Záslužný kříž dostala dnes taky Jarmila Halbrštátová – pětadevadesátiletá veteránka z východní fronty.
                     36:07
                     Vzpomínky na padlé hrdiny
                      Hroby padlých novodobých veteránů se už potřetí vydala navštívit čtveřice lidí z Vlkoše, Kyjova a Bohumína. Své putování nazývají Cestou poděkování, úcty a pokory.
                      37:56
                      Írán přitvrzuje
                       Inspektoři našli v jednom z íránských zařízení částice uranu. Teherán přitom o materiálu, který může sloužit i k výrobě jaderných zbraní, nikoho neinformoval.
                       38:16
                       Brutalita při protestech v Hongkongu
                        Dva lidi jsou v kritickém stavu po dnu plném násilí a chaosu v Hongkongu. Prvním je mladík zasažený ostrou municí z policejní zbraně – druhým muž, jehož při hádce na ulici polili hořlavinou a zapálili.
                        40:44
                        Vážná nehoda na Znojemsku
                         Tragická dopravní nehoda uzavřela hlavní tah mezi Znojmem a Jihlavou. U obce Pavlice se před pátou odpoledne srazila tři osobní auta.
                         41:05
                         Obvinění kvůli dotacím
                          Kvůli rozdělování dotací do sportu obvinila policie devět lidí z pražského magistrátu. Informaci zveřejnil server Seznam Zprávy. Vyšetřovatelé na úřadu zasahovali už loni v červnu.
                          41:31
                          Sněžení a silný vítr v části Česka
                           Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                           42:37
                           Politický veletoč v Bolívii
                            Bolívie je bez prezidenta – Evo Morales rezignoval potom, co ho k tomu vyzvala armáda. A nahradit ho nemá kdo.
                            45:03
                            Přechod Merkuru před Sluncem
                             Vzácný úkaz na obloze – přes sluneční kotouč přešla planeta Merkur. Jev, který se opakuje zhruba jednou za 12 let, ale nebyl ve většině Česka kvůli mrakům vidět.
                             45:28
                             Týden vědy a techniky
                              Začal Týden vědy a techniky. Nabízí odpověď třeba na otázku, jaký experiment se dá připravit v kuchyni.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              12. listopad 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              27. září

                              Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                              27. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              27. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              27. 9. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              26. září

                              Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                              26. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              26. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 9. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              25. září

                              Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                              25. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              25. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 9. 2023 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              24. září

                              Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                              24. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              24. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              24. 9. 2023 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              23. září

                              Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                              23. 9. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              23. září

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              23. 9. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám