48 minut

1. listopad 2019

Obsah dílu

Hádky ve sněmovně — Ústavní stížnost kvůli ukončení rozpravy — Spory ve sněmovně kvůli hlasování — Státní rozpočet — Společné hlídky v pohraničí — Slyšení k impeachmentu — Výbuch v továrně Explosia — Podmíněný trest pro Alenou Vitáskovou — Mimořádná opatření na D1 proti kolonám — Požáry pod kontrolou i další varování — Kritická smogová situace v indickém Dillí — Průřez tvorbou výtvarníka Michaela Rittsteina — Stávka učitelů kvůli platům — Stávka učitelů kvůli platům — Nový prezident komory lékárníků — Přebytek v hospodaření obcí — Zásilka čajů z Číny obsahovala nadlimitní množství pesticidů — Zákaz zvířat v cirkusech na Slovensku — Varování před zloději na hřbitovech — Nehody během svátku zesnulých — Problémy se smogem na severní Moravě — Obrysy první vysokorychlostní trati — Nové závěry z výzkumu spalniček — Výměna řidičských průkazů — Přípravy na letní olympiádu — Nález ponorky z roku 1942 — Sucho snížilo hladinu Lipna — Podezřelá úmrtí pacientů na německé klinice — Chytré senzory, které hlídají skladovanou sklizeň — Česko-německá novinářská cena — Muzeum po generální opravě

Části dílu

00:34
Hádky ve sněmovně
  Dvě mimořádné schůze sněmovny a obě dnes skončily bez výsledku. Poslanci se nedostali ani k hlasování o daňovém balíčku, ani ke zvýšení rodičovského příspěvku.
  01:07
  Ústavní stížnost kvůli ukončení rozpravy
   Předčasné ukončení sněmovní debaty o daňovém balíčku ostře kritizuje část opozice. ODS, lidovci, TOP 09 a Starostové to považují za pošlapání práva vyjádřit se k navrhovaným zákonům.
   04:17
   Spory ve sněmovně kvůli hlasování
    Hostem Událostí je ministryně práce Jana Maláčová /ČSSD/.
    06:23
    Státní rozpočet
     Daňový balíček má pomoci státnímu rozpočtu příští rok. A jak se vyvíjí letošní hospodaření? Čerstvá data dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
     07:29
     Společné hlídky v pohraničí
      Turecká a ruská armáda začaly společně hlídkovat na severovýchodě Sýrie. Naplňují tím dohodu, kterou Ankara a Moskva uzavřely minulý týden a kvůli které se kurdské milice musely stáhnout z celého pohraničí v této oblasti.
      09:32
      Slyšení k impeachmentu
       Veřejná slyšení k možné žalobě na Donalda Trumpa v rámci tzv. impeachmentu by měla podle šéfky Sněmovny reprezentantů začít už teď v listopadu.
       09:55
       Výbuch v továrně Explosia
        Živý vstup redaktorky Veroniky Skřivanové.
        12:17
        Podmíněný trest pro Alenou Vitáskovou
         Dvouletá podmínka s odkladem na dva a půl roku pro Alenu Vitáskovou. Trest bývalé předsedkyni Energetického regulačního úřadu uložil Okresní soud v Jihlavě.
         13:21
         Mimořádná opatření na D1 proti kolonám
          S prvním listopadem začíná pohotovost silničářů na dálnici D1. Na konci září slíbil mimořádná opatření ministr dopravy Vladimír Kremlík.
          15:44
          Požáry pod kontrolou i další varování
           Po víc než týdnu mají hasiči v Kalifornii pod kontrolou většinu z rozsáhlých požárů. Prudký vítr, který plameny rychle šířil, ustal a domů se tak mohla vrátit většina z víc než 200 tisíc evakuovaných.
           17:52
           Kritická smogová situace v indickém Dillí
            Škodlivin v ovzduší je až dvacetkrát víc, než povoluje Světová zdravotnická organizace. Ve školách se už rozdalo na pět milionů roušek.
            18:14
            Průřez tvorbou výtvarníka Michaela Rittsteina
             Od obrazů z poloviny sedmdesátých let po plátno dokončené letos v září – v Jízdárně Pražského hradu vystavuje od dnešního dne výtvarník Michael Rittstein.
             20:54
             Stávka učitelů kvůli platům
              Učitelé jdou do stávky – školy mají zůstat zavřené příští středu, a to na jeden den. Odbory tak reagují na středeční rozhodnutí vlády, podle kterého se platy pedagogů mají zvýšit o osm procent, další dvě procenta by měly jít na odměny.
              21:41
              Stávka učitelů kvůli platům
               Školské odbory vyhlásily stávkovou pohotovost 24. září. Trvají na tom, aby tarifní platy učitelů rostly v příštím roce o 10 %.
               24:09
               Nový prezident komory lékárníků
                Delegáti České lékárnické komory dnes večer zvolí nového prezidenta. Dosavadní šéf Lubomír Chudoba komoru vedl dvě období a musí skončit.
                24:41
                Přebytek v hospodaření obcí
                 Samosprávám v Česku rostou příjmy i útraty a jejich hospodaření je stále víc v plusu. Všech 6250 tuzemských obcí vykázalo dohromady od ledna do září přebytek přesahující 30 miliard korun.
                 25:10
                 Zásilka čajů z Číny obsahovala nadlimitní množství pesticidů
                  Potravinářská inspekce nevpustila do Česka zásilku čajů z Číny s vysokým obsahem pesticidů. Upozornila na to na svých sociálních sítích.
                  25:30
                  Zákaz zvířat v cirkusech na Slovensku
                   Slovensko zpřísňuje pravidla pro cirkusy. Ode dneška v nich nesmějí vystupovat třeba sloni, tygři nebo primáti. Stát argumentuje nevyhovujícími životními podmínkami.
                   27:48
                   Varování před zloději na hřbitovech
                    Hřbitovy se připravují na největší nápor návštěvníků v roce. Památka zesnulých neboli Dušičky připadají na víkend. Policisté proto zvyšují své hlídky a varují – hlídejte si své věci. Zloději totiž často využívají hlavně nepozornosti návštěvníků při uklízení hrobů.
                    30:30
                    Nehody během svátku zesnulých
                     Intenzivnější doprava během svátku zesnulých se promítá i do statistik nehodovosti. Nejtragičtější byl rok 2012. Tehdy zemřelo na silnicích pět lidí.
                     33:44
                     Problémy se smogem na severní Moravě
                      Problémy se smogem v Moravskoslezském kraji. Překročení limitu padesát mikrogramů na metr krychlový u polétavého prachu přes den zaznamenaly téměř všechny měřicí stanice.
                      34:20
                      Obrysy první vysokorychlostní trati
                       Správa železnic začala vyměřovat, kudy povede první česká vysokorychlostní trať. Čtyři koleje pro rychlost až 320 kilometrů za hodinu by měly zkrátit cestu z Prahy směrem na východ.
                       36:38
                       Nové závěry z výzkumu spalniček
                        Spalničky ničí imunitní paměť. Tělo tak zapomene, jak bojovat s nemocemi, se kterými se už setkalo. To je závěr výzkumu publikovaném v časopise Science.
                        36:58
                        Výměna řidičských průkazů
                         Úřady vyzývají část lidí k výměně řidičských průkazů. Do konce roku vyprší platnost u sto čtyřiceti čtyř tisíc oprávnění. Jde o doklady vydané v roce 2009. Celkem v letošním roce muselo průkaz vyměnit 433 tisíc motoristů.
                         37:19
                         Přípravy na letní olympiádu
                          Necelý rok před letní olympiádou je Tokio skoro připraveno. S mezinárodním olympijským výborem dolaďuje detaily. Dnes dalo město váhavý souhlas s přesunem maratonu.
                          39:17
                          Nález ponorky z roku 1942
                           Malta hlásí dlouho očekávaný nález: skoro 80 let starou britskou ponorku. Ta se v roce 1942 ztratila na cestě do Egypta. Podle vědců tehdy najela na německou minu.
                           39:35
                           Sucho snížilo hladinu Lipna
                            V Lipenské přehradě ubývá vody – teď je jí míň než před rokem. Může za to nedostatek srážek nejen v září, ale hlavně v říjnu. Návštěvníky této oblasti aktuálně překvapují odhalené břehy, široké mělčiny a rybářské lodě na suchu.
                            41:36
                            Podezřelá úmrtí pacientů na německé klinice
                             Zatýkání na německé klinice ve Fritzlaru kvůli podezřelým úmrtím. Ve vazbě skončila zaměstnankyně, která se mezi lety 2015 a 2018 vydávala za anestezioložku.
                             41:58
                             Chytré senzory, které hlídají skladovanou sklizeň
                              43:50
                              Česko-německá novinářská cena
                               Česko-německou novinářskou cenu za informování o sousední zemi bez stereotypů získali dnes v Lipsku vybraní žurnalisté. Mezi nimi Jiří Fiedor za cyklus Česko-německé století.
                               44:18
                               Muzeum po generální opravě
                                Veřejnosti se dnes po dvou letech oprav otevřelo Muzeum východních Čech v Hradci Králové. Oprava národní kulturní památky stála sto milionů korun. Zhruba tři čtvrtiny z toho půjdou z evropských dotací.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                2. listopad 2019

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                10. srpen

                                Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                                10. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                10. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                10. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                9. srpen

                                Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                                9. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                9. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                9. 8. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                8. srpen

                                Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                                8. 8. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                8. srpen

                                Ve znakovém jazyce

                                8. 8. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám