48 minut

20. září 2019

Obsah dílu

Reakce na slova prezidenta Zemana — Reakce na slova prezidenta Zemana — Prezident Miloš Zeman a abolice — Demonstrace za lepší ochranu klimatu — Ropné stanice poničené drony — Hrad Bouzov zůstane státu — Cestovní kancelář Fischer bude mít německého majitele — Ministři obrany V4 v Ostravě — Přeplněné tábory pro migranty — Demonstrace na Slovensku — Obnova barokního paláce v centru Prahy — Hlasování o vyloučení z ČSSD — Registrace do nového mýtného systému — Mráz v Česku — Pátrání po ztracených lidech — Alzheimerovy choroby přibývá — Počet lidí léčených s Alzheimerovou chorobou — Vyšší daň za nemovitosti v Praze — Zničené chovy včel v Rusku — Tendr Lesů ČR — Čištění areálu Poldi Kladno — Zájem škol o projekt Obědy zdarma — Nájezd na Oblast 51 — Zemřel Kurt Taussig

Části dílu

00:36
Reakce na slova prezidenta Zemana
  Ostré výměny názorů mezi politiky vyvolalo včerejší vyjádření hlavy státu. Miloš Zeman prohlásil, že pokud nejvyšší státní zástupce obnoví trestní stíhání Andreje Babiše, využije takzvané abolice a zastaví ho.
  01:56
  Reakce na slova prezidenta Zemana
   Prezidentova slova o případné abolici v kauze Čapí hnízdo nebudou mít podle Nejvyššího státního zastupitelství na práci úřadu žádný vliv.
   05:03
   Prezident Miloš Zeman a abolice
    Od roku 2013, kdy je Miloš Zeman prezidentem, využil možnost abolice pouze jednou. A to v září 2016 - trestní stíhání zastavil v případu údajného maření výkonu úředního rozhodnutí.
    07:14
    Demonstrace za lepší ochranu klimatu
     Svět demonstruje za ochranu klimatu. Ve stovkách měst na celé planetě vyšly do ulic miliony lidí s hesly proti globálnímu oteplování, plýtvání, znečišťování nebo za udržitelný rozvoj.
     11:13
     Ropné stanice poničené drony
      Saúdská Arábie ukázala záběry ropné stanice poničené drony. Po šesti dnech se média dostala k místu útoků, za kterými podle Rijádu stojí Írán.
      11:35
      Hrad Bouzov zůstane státu
       Živý vstup Martina Laštůvky.
       13:10
       Cestovní kancelář Fischer bude mít německého majitele
        Od společnosti KKCG miliardáře Karla Komárka ji koupila skupina Rewe.
        15:20
        Ministři obrany V4 v Ostravě
         V Ostravě jednali ministři obrany zemí visegrádské čtyřky. Zástupci Česka, Polska, Slovenska a Maďarska mluvili například o užší spolupráci při nákupu munice nebo o společných zahraničních misích.
         16:18
         Přeplněné tábory pro migranty
          Řecko chce dostat víc migrantů z přeplněných táborů na ostrovech v Egejském moři. Atény usilují o změnu azylového zákona, který má zjednodušit a zrychlit proces přesídlování na pevninu nebo zpět do Turecka.
          18:41
          Demonstrace na Slovensku
           Ve dvanácti slovenských městech se sešly tisíce lidí. Shromáždění pořádá iniciativa Za slušné Slovensko, která dostala lidi do ulic už loni po smrti novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.
           19:27
           Obnova barokního paláce v centru Prahy
            Nejstarší kasino ve střední Evropě čeká přestavba. Za novou podobou komplexu několika budov a vnitrobloků u pražského Václavského náměstí stojí ikona současné světové architektury - Thomas Heatherwick.
            22:24
            Hlasování o vyloučení z ČSSD
             Poslanec Jaroslav Foldyna zůstává členem ČSSD. Stejně jako šéf ústecké krajské buňky ustál dnešní hlasování o vyloučení ze strany. Na jednání předsednictva nedorazily všechny stranické špičky.
             23:42
             Registrace do nového mýtného systému
              Začíná registrace do nového mýtného systému - dopravci se do něj můžou hlásit už od neděle.
              25:56
              Mráz v Česku
               Česko zažilo další mrazivé ráno. Teploty klesly až na minus osm stupňů. Nejchladněji bylo na Šumavě. Změny počasí zaznamenali hlavně řidiči, kteří museli letos poprvé seškrabávat námrazu z oken svých aut.
               26:19
               Pátrání po ztracených lidech
                Přibývá lidí, kteří zabloudí a dostanou se do nesnází. Podle policie se jich ročně v Česku ztratí víc než 17 tisíc. Často při hledání hub nebo sbírání borůvek.
                28:19
                Alzheimerovy choroby přibývá
                 Lékaři ji označují za epidemii 21. století. Řeč je o Alzheimerově chorobě. Lidí s ní razantně přibývá. Jen v Evropské unii je odhalen nový případ každých 30 sekund.
                 31:03
                 Počet lidí léčených s Alzheimerovou chorobou
                  Zatímco v roce 2010 se s ní v Česku léčilo něco přes 30 tisíc lidí, loni to bylo už skoro 65 tisíc.
                  34:04
                  Vyšší daň za nemovitosti v Praze
                   Pražští zastupitelé schválili vyhlášku, která umožní městským částem zvýšit daň z obytných i komerčních nemovitostí až na dvojnásobek.
                   36:38
                   Zničené chovy včel v Rusku
                    Na nebývale špatný rok si stěžují ruští včelaři. Hlásí hromadné úhyny včelstev. Jejich chovy ohrožují necitlivé a často nekontrolované chemické postřiky.
                    38:38
                    Tendr Lesů ČR
                     Státní Lesy České republiky v pondělí vyhlásí tendr na práce a prodej dřeva.
                     39:02
                     Čištění areálu Poldi Kladno
                      Z bývalé průmyslové zóny Poldi Kladno mizí dehtová jezírka. Dřív tam sídlily různé podniky, včetně slavných ocelářských závodů. Právě po těžkém průmyslu zůstala na pozemcích obrovská ekologická zátěž.
                      40:47
                      Zájem škol o projekt Obědy zdarma
                       Už pět tisíc školáků z chudších rodin chodí do jídelny díky projektu Obědy zdarma. Ministerstvo školství na ně vyčlenilo dalších 30 milionů korun.
                       42:34
                       Nájezd na Oblast 51
                        Průnik do vojenské základny známé jako Oblast 51 byl původně plánovaný jako vtip. Pod heslem Všechny nás zastavit nedokážou ale akci podpořilo přes dva miliony internetových fanoušků. Z nich dnes na místo dorazil jen zlomek. Úřady varují před nebezpečím.
                        43:01
                        Zemřel Kurt Taussig
                         Zemřel Kurt Taussig - rodák z Teplic, jedno z Wintonových dětí a taky jeden z československých pilotů RAF.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         21. září 2019

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         30. červen

                         Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                         30. 6. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         30. červen

                         Ve znakovém jazyce

                         30. 6. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         29. červen

                         Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                         29. 6. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         29. červen

                         Ve znakovém jazyce

                         29. 6. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         28. červen

                         Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                         28. 6. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         28. červen

                         Ve znakovém jazyce

                         28. 6. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám