20. září 2019

Obsah dílu

Reakce na slova prezidenta Zemana — Reakce na slova prezidenta Zemana — Prezident Miloš Zeman a abolice — Demonstrace za lepší ochranu klimatu — Ropné stanice poničené drony — Hrad Bouzov zůstane státu — Cestovní kancelář Fischer bude mít německého majitele — Ministři obrany V4 v Ostravě — Přeplněné tábory pro migranty — Demonstrace na Slovensku — Obnova barokního paláce v centru Prahy — Hlasování o vyloučení z ČSSD — Registrace do nového mýtného systému — Mráz v Česku — Pátrání po ztracených lidech — Alzheimerovy choroby přibývá — Počet lidí léčených s Alzheimerovou chorobou — Vyšší daň za nemovitosti v Praze — Zničené chovy včel v Rusku — Tendr Lesů ČR — Čištění areálu Poldi Kladno — Zájem škol o projekt Obědy zdarma — Nájezd na Oblast 51 — Zemřel Kurt Taussig

Části dílu

00:36
Reakce na slova prezidenta Zemana
  Ostré výměny názorů mezi politiky vyvolalo včerejší vyjádření hlavy státu. Miloš Zeman prohlásil, že pokud nejvyšší státní zástupce obnoví trestní stíhání Andreje Babiše, využije takzvané abolice a zastaví ho.
  01:56
  Reakce na slova prezidenta Zemana
   Prezidentova slova o případné abolici v kauze Čapí hnízdo nebudou mít podle Nejvyššího státního zastupitelství na práci úřadu žádný vliv.
   05:03
   Prezident Miloš Zeman a abolice
    Od roku 2013, kdy je Miloš Zeman prezidentem, využil možnost abolice pouze jednou. A to v září 2016 - trestní stíhání zastavil v případu údajného maření výkonu úředního rozhodnutí.
    07:14
    Demonstrace za lepší ochranu klimatu
     Svět demonstruje za ochranu klimatu. Ve stovkách měst na celé planetě vyšly do ulic miliony lidí s hesly proti globálnímu oteplování, plýtvání, znečišťování nebo za udržitelný rozvoj.
     11:13
     Ropné stanice poničené drony
      Saúdská Arábie ukázala záběry ropné stanice poničené drony. Po šesti dnech se média dostala k místu útoků, za kterými podle Rijádu stojí Írán.
      11:35
      Hrad Bouzov zůstane státu
       Živý vstup Martina Laštůvky.
       13:10
       Cestovní kancelář Fischer bude mít německého majitele
        Od společnosti KKCG miliardáře Karla Komárka ji koupila skupina Rewe.
        15:20
        Ministři obrany V4 v Ostravě
         V Ostravě jednali ministři obrany zemí visegrádské čtyřky. Zástupci Česka, Polska, Slovenska a Maďarska mluvili například o užší spolupráci při nákupu munice nebo o společných zahraničních misích.
         16:18
         Přeplněné tábory pro migranty
          Řecko chce dostat víc migrantů z přeplněných táborů na ostrovech v Egejském moři. Atény usilují o změnu azylového zákona, který má zjednodušit a zrychlit proces přesídlování na pevninu nebo zpět do Turecka.
          18:41
          Demonstrace na Slovensku
           Ve dvanácti slovenských městech se sešly tisíce lidí. Shromáždění pořádá iniciativa Za slušné Slovensko, která dostala lidi do ulic už loni po smrti novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.
           19:27
           Obnova barokního paláce v centru Prahy
            Nejstarší kasino ve střední Evropě čeká přestavba. Za novou podobou komplexu několika budov a vnitrobloků u pražského Václavského náměstí stojí ikona současné světové architektury - Thomas Heatherwick.
            22:24
            Hlasování o vyloučení z ČSSD
             Poslanec Jaroslav Foldyna zůstává členem ČSSD. Stejně jako šéf ústecké krajské buňky ustál dnešní hlasování o vyloučení ze strany. Na jednání předsednictva nedorazily všechny stranické špičky.
             23:42
             Registrace do nového mýtného systému
              Začíná registrace do nového mýtného systému - dopravci se do něj můžou hlásit už od neděle.
              25:56
              Mráz v Česku
               Česko zažilo další mrazivé ráno. Teploty klesly až na minus osm stupňů. Nejchladněji bylo na Šumavě. Změny počasí zaznamenali hlavně řidiči, kteří museli letos poprvé seškrabávat námrazu z oken svých aut.
               26:19
               Pátrání po ztracených lidech
                Přibývá lidí, kteří zabloudí a dostanou se do nesnází. Podle policie se jich ročně v Česku ztratí víc než 17 tisíc. Často při hledání hub nebo sbírání borůvek.
                28:19
                Alzheimerovy choroby přibývá
                 Lékaři ji označují za epidemii 21. století. Řeč je o Alzheimerově chorobě. Lidí s ní razantně přibývá. Jen v Evropské unii je odhalen nový případ každých 30 sekund.
                 31:03
                 Počet lidí léčených s Alzheimerovou chorobou
                  Zatímco v roce 2010 se s ní v Česku léčilo něco přes 30 tisíc lidí, loni to bylo už skoro 65 tisíc.
                  34:04
                  Vyšší daň za nemovitosti v Praze
                   Pražští zastupitelé schválili vyhlášku, která umožní městským částem zvýšit daň z obytných i komerčních nemovitostí až na dvojnásobek.
                   36:38
                   Zničené chovy včel v Rusku
                    Na nebývale špatný rok si stěžují ruští včelaři. Hlásí hromadné úhyny včelstev. Jejich chovy ohrožují necitlivé a často nekontrolované chemické postřiky.
                    38:38
                    Tendr Lesů ČR
                     Státní Lesy České republiky v pondělí vyhlásí tendr na práce a prodej dřeva.
                     39:02
                     Čištění areálu Poldi Kladno
                      Z bývalé průmyslové zóny Poldi Kladno mizí dehtová jezírka. Dřív tam sídlily různé podniky, včetně slavných ocelářských závodů. Právě po těžkém průmyslu zůstala na pozemcích obrovská ekologická zátěž.
                      40:47
                      Zájem škol o projekt Obědy zdarma
                       Už pět tisíc školáků z chudších rodin chodí do jídelny díky projektu Obědy zdarma. Ministerstvo školství na ně vyčlenilo dalších 30 milionů korun.
                       42:34
                       Nájezd na Oblast 51
                        Průnik do vojenské základny známé jako Oblast 51 byl původně plánovaný jako vtip. Pod heslem Všechny nás zastavit nedokážou ale akci podpořilo přes dva miliony internetových fanoušků. Z nich dnes na místo dorazil jen zlomek. Úřady varují před nebezpečím.
                        43:01
                        Zemřel Kurt Taussig
                         Zemřel Kurt Taussig - rodák z Teplic, jedno z Wintonových dětí a taky jeden z československých pilotů RAF.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         21. září 2019

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         1. červen

                         Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                         1. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         1. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         1. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         31. květen

                         Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                         31. 5. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         31. květen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         31. 5. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         30. květen

                         Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

                         30. 5. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         30. květen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         30. 5. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám