43 minut

24. srpna 2019

Obsah dílu

Headlines — Sporný návrh o státním zastupitelství — Výhrady má nejvyšší státní zástupce i nevládní organizace — Plánované změny ve státním zastupitelství — Začíná summit G7 — Summit G7 ve Francii — Letošní sklizeň má být průměrná — Střety v Hongkongu — Uzavírka na D1 u Velkého Beranova — Obchodní spory mezi USA a Čínou — Demonstrace za toleranci v Drážďanech — Prodej státního majetku — V Uruguayi zadrželi Čecha s pěti kilogramy kokainu — Žáků na základních a středních školách přibude — Nová kniha o Janu Nerudovi — Vzdělávání mladých lékařů — Vyčištěná socha maršála Koněva v Praze 6 — Srážky aut se zvěří — Vazba pro muže za střelbu v baru — Bourání vozovny v pražském Hloubětíně — Škody napáchané hrabošem polním — Kontroverze kolem hubení hrabošů — Přípravky na hubení škůdců — Omezení použití Roundupu — S požáry v amazonském pralese má pomoci brazilská armáda — Snímky požáru v Amazonii z vesmíru — Nový výsadkový pluk v Chrudimi — Následky tragické bouře v Tatrách — Hajnišův mlýn znovu památkou — Už 20 let v Česku funguje pozitronová emisní tomografie

Části dílu

00:02
Headlines
Headlines
    Přehled zpráv.
    00:31
    Sporný návrh o státním zastupitelství
    Sporný návrh o státním zastupitelství
      Sporný návrh zákona o státním zastupitelství. Podle šéfa ČSSD Jana Hamáčka v koalici stále neexistuje shoda na jeho konečné podobě. Předlohu ministryně spravedlnosti Marie Benešové tento týden ostře kritizoval šéf žalobců Pavel Zeman.
      00:57
      Výhrady má nejvyšší státní zástupce i nevládní organizace
      Výhrady má nejvyšší státní zástupce i nevládní organizace
        Výhrady k návrhu mají i zástupci nevládní organizace Rekonstrukce státu. Stejně jako nejvyšší žalobce tvrdí, že ministerstvo spravedlnosti nezapracovalo do předlohy žádnou z jejich připomínek.
        04:07
        Plánované změny ve státním zastupitelství
        Plánované změny ve státním zastupitelství
          Podané jsou další tři návrhy – a to od poslanců i senátorů. Třeba ve způsobu odvolání vedoucích žalobců se shodují – v dalších parametrech už jsou rozdíly.
          05:40
          Začíná summit G7
          Začíná summit G7
            Za necelou půlhodinu začne v Biarritzu na pobřeží Atlantiku summit sedmi nejbohatších zemí světa.
            07:12
            Summit G7 ve Francii
            Summit G7 ve Francii
              Živý vstup Jana Šmída, zahraničního zpravodaje ČT ve Francii.
              08:56
              Letošní sklizeň má být průměrná
              Letošní sklizeň má být průměrná
                Sklizeň je letos průměrná – alespoň ve srovnání s posledními deseti lety. Zemědělci to oznámili v Českých Budějovicích na oslavě Národních dožínek.
                09:59
                Střety v Hongkongu
                Střety v Hongkongu
                  Demonstrace v Hongkongu znovu provází násilí. Protestující házeli na policii cihly, ta proti nim použila slzný plyn.
                  10:20
                  Uzavírka na D1 u Velkého Beranova
                  Uzavírka na D1 u Velkého Beranova
                    Živý vstup Markéty Chumchalové.
                    11:38
                    Obchodní spory mezi USA a Čínou
                    Obchodní spory mezi USA a Čínou
                      Donald Trump vyhrocuje obchodní spor s Čínou. Když v pátek čínské vedení oznámilo uvalení odvetných cel na dovoz amerického zboží v hodnotě 75 miliard dolarů, americký prezident kontroval navýšením tarifů o pět procent pro import z Číny.
                      14:14
                      Demonstrace za toleranci v Drážďanech
                      Demonstrace za toleranci v Drážďanech
                        Přes 20 tisíc demonstrantů se sešlo v centru Drážďan. Protestovali především proti rasismu a nenávisti vůči cizincům.
                        14:57
                        Prodej státního majetku
                        Prodej státního majetku
                          Stát letos prodá majetek za víc než miliardu korun. Odhaduje to Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
                          17:07
                          V Uruguayi zadrželi Čecha s pěti kilogramy kokainu
                          V Uruguayi zadrželi Čecha s pěti kilogramy kokainu
                            Na letišti u uruguayské metropole Montevideo byl v pátek zadržen český občan, který měl v kufru více než pět kilogramů kokainu. S odvoláním na uruguayské ministerstvo vnitra o tom informovaly místní zpravodajské weby.
                            17:26
                            Žáků na základních a středních školách přibude
                            Žáků na základních a středních školách přibude
                              Od září přibude žáků na základních a středních školách. Přes mírný úbytek prvňáků do škol přijde víc dětí, než z nich v červnu odešlo.
                              17:45
                              Nová kniha o Janu Nerudovi
                              Nová kniha o Janu Nerudovi
                                Ústav pro českou literaturu vydal novou publikaci o Janu Nerudovi – zkoumá, jakým způsobem spisovatel tvořil své básně – oproti původnímu názoru prý velmi pečlivě a s důrazem na přesnost.
                                20:46
                                Vzdělávání mladých lékařů
                                Vzdělávání mladých lékařů
                                  Nový systém vzdělávání mladých lékařů – ministerstvo zdravotnictví ho spustilo před dvěma lety. Některé nemocnice k němu ale stále nemají potřebnou akreditaci.
                                  23:02
                                  Vyčištěná socha maršála Koněva v Praze 6
                                  Vyčištěná socha maršála Koněva v Praze 6
                                    Červeně politou sochu maršála Koněva v Praze 6 někdo očistil. Na památníku zůstaly jen zbytky barvy – zmizely i nápisy, které připomínaly, že sovětský vojevůdce nebyl jen osvoboditel z roku 1945, ale podílel se i na okupaci Československa v roce 1968.
                                    23:26
                                    Srážky aut se zvěří
                                    Srážky aut se zvěří
                                      Srážka auta se zvěří – čtvrtá nejčastější příčina dopravní nehody. Za posledních pět let se počet těchto kolizí téměř zdvojnásobil.
                                      25:56
                                      Vazba pro muže za střelbu v baru
                                      Vazba pro muže za střelbu v baru
                                        Ve vazbě skončil muž, který ve čtvrtek v noci v baru v Ostrově na Karlovarsku ohrožoval lidi zbraní.
                                        26:15
                                        Bourání vozovny v pražském Hloubětíně
                                        Bourání vozovny v pražském Hloubětíně
                                          Pražský dopravní podnik nechal odstřelit halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Objekt v havarijním stavu byl už rok a půl mimo provoz. 126 kilogramů trhaviny a 902 rozbušek ho poslalo k zemi za 9 vteřin.
                                          27:33
                                          Škody napáchané hrabošem polním
                                          Škody napáchané hrabošem polním
                                            Škody napáchané hrabošem přesáhnou podle prezidenta agrární komory miliardu korun. O kalamitě mluví hlavně na východě země.
                                            28:04
                                            Kontroverze kolem hubení hrabošů
                                            Kontroverze kolem hubení hrabošů
                                              Přístupy zemědělců k přemnoženým hrabošům jsou různé. Velké podniky většinou chtějí plošné hubení hlodavců jedem.
                                              30:50
                                              Přípravky na hubení škůdců
                                              Přípravky na hubení škůdců
                                                Rodenticid Stutox II je ale jen jedním z mnoha přípravků na ochranu rostlin. Čeští zemědělci jich každoročně použijí miliony litrů a kilogramů.
                                                33:38
                                                Omezení použití Roundupu
                                                Omezení použití Roundupu
                                                  Debatuje se i o přípravcích proti pleveli na bázi glyfosátu, jako je Roundup . Už půl roku nesmí zemědělci používat tyto postřiky před sklizní obilí.
                                                  35:32
                                                  S požáry v amazonském pralese má pomoci brazilská armáda
                                                  S požáry v amazonském pralese má pomoci brazilská armáda
                                                    Pod mezinárodním tlakem vyslala Brazílie do boje s požáry v amazonských pralesech armádu. Prezident Bolsonaro čelí kritice, že za současný stav nese díl odpovědnosti, protože podporuje odlesňování.
                                                    35:55
                                                    Snímky požáru v Amazonii z vesmíru
                                                    Snímky požáru v Amazonii z vesmíru
                                                      A pohled na katastrofu v amazonském pralese trochu jinak – z vesmíru. Satelitní snímky na Twitteru zveřejnila NASA.
                                                      36:17
                                                      Nový výsadkový pluk v Chrudimi
                                                      Nový výsadkový pluk v Chrudimi
                                                        Už skoro dva měsíce vzniká v české armádě nová jednotka – výsadkový pluk v Chrudimi. Stane se hlavním českým příspěvkem pro takzvané síly okamžité reakce NATO.
                                                        38:22
                                                        Následky tragické bouře v Tatrách
                                                        Následky tragické bouře v Tatrách
                                                          Po čtvrteční tragické bouři v Tatrách zůstává v polských nemocnicích 29 lidí.
                                                          39:08
                                                          Hajnišův mlýn znovu památkou
                                                          Hajnišův mlýn znovu památkou
                                                            Už potřetí prohlásilo ministerstvo kultury za památku Hajnišův mlýn v Třebechovicích na Královéhradecku.
                                                            39:45
                                                            Už 20 let v Česku funguje pozitronová emisní tomografie
                                                            Už 20 let v Česku funguje pozitronová emisní tomografie
                                                              Přesné odhalení nádorů pomocí radioaktivních látek v těle. Využívá je metoda s názvem pozitronová emisní tomografie – zkráceně PET.
                                                              Přehrát celé video
                                                              Události - 25. srpna 2019
                                                              Stopáž43 minut
                                                              Další díl
                                                              25. srpna 2019

                                                              Přehled dílů

                                                              9034 přehratelných
                                                              Události - 12. července
                                                              Stopáž51 minut

                                                              12. července

                                                              Headlines — USA uvalí cla na dovoz z EU — Reakce na nová americká cla — Trump stanovil cla pro EU na 30 % — Dopady na české firmy — Reakce z USA a EU na nová americká cla — Vyšetřování pádu letadla v Indii — Nové fotovoltaické elektrárny — Méně migrantů v Německu — Slovensko dál blokuje další balík sankcí proti Rusku — Otevření dolu ČSA pro veřejnost — Dividenda pro stát z pražského letiště — Kulturní centrum Stalin na Letné končí — Ruské útoky drony na Ukrajině — Turisté v Zakarpatí — Pravidla pro investiční pobídky — Oprava železničního mostu v Jihlavě — Pomoc lidem ze zničených bytů po požáru střechy — Zájem o řidičský průkaz v 17 letech — Sto let od nálezu Věstonické venuše — Akce k výročí nalezení — Otevření horské chaty na Libíně — Kongresová turistika — Jednání o íránském jaderném programu — Pátrání po německé turistce v Austrálii — Využití technologií v péči o seniory — Exhumace ostatků politických vězňů — Končí filmový festival v Karlových Varech — Festival letos uvedl 175 snímků — Pedstavení filmu Franz od Agniezsky Hollandové — Závěr filmového festivalu v Karlových Varech

                                                              Poslední vysílání 12. 7. 2025 na ČT1
                                                              Události - 12. července
                                                              Stopáž51 minut

                                                              12. července

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Poslední vysílání 12. 7. 2025 na ČT24
                                                              Události - 11. července
                                                              Stopáž55 minut

                                                              11. července

                                                              Headlines — Nová americká cla — USA se chystají oznámit cla pro EU — Jednání EU s USA o obchodní dohodě — Obchodní jednání mezi USA a EU — Půl roku od tragického požáru restaurace v Mostě — Konec těžby v dole Bílina — Ochrana půdy před erozí — Úprava dálnice D5 na Tachovsku — Jansta zůstává ve vazbě — Filmový festival v Karlových Varech — Filmový festival v Karlových Varech — 30 let od masakru ve Srebrenici — Dárcovství a dobrovolnictví — Útoky na ukrajinské nemocnice — Konference o rekonstrukci Ukrajiny v Římě — Český řidič v protisměru na dálnici v Polsku — Los se dál toulá Zlínskem — Pojmenování nemasných výrobků — Alternativy masa v obchodech — Rostlinné alternativy v obchodech — Civilní oběti v Pásmu Gazy — Změny v rozdělení pravomocí v Číně — Dotace na elektroauta — Cesta k moři elektroautem — Dotace na zřizování dětských skupin — Oprava Skalické brány ve Strážnici — Volební model — Stavba atletické tribuny v Plzni — Odzbrojování kurdské PKK — Změny pohlaví podle nových pravidel — Moderní metody 3D tisku — Hudební festival v Českém Krumlově

                                                              Poslední vysílání 11. 7. 2025 na ČT1
                                                              Události - 11. července
                                                              Stopáž55 minut

                                                              11. července

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Poslední vysílání 11. 7. 2025 na ČT24
                                                              Události - 10. července
                                                              Stopáž55 minut

                                                              10. července

                                                              Headlines — Tripartita o platech úředníků — Jednání o platech státních zaměstnanců — Další masivní útok Ruska proti Ukrajině — Dárcovská konference o rekonstrukci Ukrajiny — Jednání koalice ochotných v Londýně — Výroční zpráva BIS — Kybernetický útok na Ministerstvo vnitra — Kybernetický útok na nemocnici v Nymburce — Vývoj inflace — Evropští poslanci odmítli vyslovit nedůvěru Evropské komisi — Filmový festival v Karlových Varech — Útoky hútíjů v Rudém moři — Komplikace při nákupu děl Caesar — Otevření Edmundovy soutěsky — Hromadná nehoda na D5 — Vyšetřování příčin rozsáhlého výpadku proudu — Záchrana muže po půlhodinové resuscitaci — Onemocnění srdce a cév — First respondeři zachraňují životy — Předpověď počasí na další dny — Peníze na opravy silnic — Dohoda EU s Izraelem — Tchaj-wan zahájil největší vojenská cvičení — Volební model — Policie chce obžalovat bývalého soudce Kydalku — Debaty o uzákonění eutanazie — Oprava eskalátoru ve stanici Staroměstská — Sean Duffy je novým šéfem NASA — Jednání o mírové dohodě mezi Arménií a Ázerbájdžánem — Masters of Rock

                                                              Poslední vysílání 10. 7. 2025 na ČT1
                                                              Události - 10. července
                                                              Stopáž55 minut

                                                              10. července

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Poslední vysílání 10. 7. 2025 na ČT24
                                                              Události - 9. července
                                                              Stopáž55 minut

                                                              9. července

                                                              Headlines — Důchodová reforma obstála před ÚS — Reakce hlavních politických sil na rozhodnutí ÚS — Ústavní soud odmítl zrušit důchodovou reformu — Hlavní body důchodové reformy — ÚS odmítl stížnost na rozdělení výnosů z hazardu — Podpora Ukrajiny v obraně proti ruské agresi — Největší ruský vzdušný útok proti Ukrajině — Ústavní soud o eutanazii — Audit bitcoinové kauzy — Šíření žloutenky typu A — Hútíové hlásí potopení další lodi v Rudém moři — Petr Pavel na návštěvě Německa — Europarlament schválil miliardy na pomoc Česku po povodních — Filmový festival v Karlových Varech — Filmový festival v Karlových Varech — Meteorologé zrušili výstrahy — Francouzský prezident u britského krále — Modernizace vedení vysokého napěti — Dopady výpadku proudu na nemocnice — ČSSZ přestane posílat některé informace poštou — Klesající ceny energií — Vývoj cen energií — Úspory ve spotřebě energií — Americká cla — Muž zemřel po operací mandlí, rodina žaluje nemocnici — Policejní zátah v sídle Národního sdružení — Hamás používal znásilňování jako zbraň — V budoucnu hrozí nedostatek zdravotních sester — Jednání vlády — Pátrání po pohřešovaných po povodních v Texasu — Hodnota Nvidia překonala 4 biliony dolarů — Vysoké teploty zvyšují riziko úmrtí — Zatýkání v Turecku — Nové skafandry — Přívoz v Dolním žlebu — Výročí Karlova mostu

                                                              Poslední vysílání 9. 7. 2025 na ČT1
                                                              Události - 9. července
                                                              Stopáž55 minut

                                                              9. července

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Poslední vysílání 9. 7. 2025 na ČT24
                                                              Události - 8. července
                                                              Stopáž55 minut

                                                              8. července

                                                              Headlines — Soud s atentátníkem na Roberta Fica — Muž je obviněný z terorismu — Soud má pokračovat ve středu — Výstraha před intenzivním deštěm — Přípravy na možnou povodeň — Meteorologové zpřísnili výstrahu — Jednání Trumpa s Netanjahuem — Jednání ministrů financí EU — Vývoj nezaměstnanosti v ČR — USA pošlou další zbraně na Ukrajinu — Opravy energetických objektů na Ukrajině — Policie odložila tragický případ zřícení římsy v Praze — Filmový festival v Karlových Varech — Filmový festival v Karlových Varech — Trump odložil chystaná cla — Prezident jmenoval nové soudce — Dopravní komplikace v Jaroměři — Bouře nad Splitem — Roste zájem o poutní turistiku — Cizinci kupují byty v ČR — Počet cizinců v ČR — Prodej nemovitostí v pohraničí cizincům — Aktualita z Washingtonu — Zájem o poptávkovou dopravu — Obavy z povodně — Hútíové hlásí potopení lodi v Rudém moři — Hodnocení právního státu v ČR — Pamětní deska připomene popraveného Jana Jiráska — Audit dotačního programu MŠMT — Parkování v centru Liberce — Začal Bohemia JazzFest — Znečištění z pneumatik — Stěhování čapího hnízda — Lesní požár ve Francii — Borůvková farma Hovorany

                                                              Poslední vysílání 8. 7. 2025 na ČT1
                                                              Události - 8. července
                                                              Stopáž55 minut

                                                              8. července

                                                              Znakový jazyk a skryté titulky

                                                              Poslední vysílání 8. 7. 2025 na ČT24

                                                              Události na sociálních sítích

                                                              Napište nám