Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Hledání nového ministra kultury

Sociální demokraté hledají jméno nového kandidáta na post ministra kultury. Po třech měsících sporů se Michal Šmarda v živém rozhovoru pro Českou televizi nominace vzdal.

Hledání nového ministra kultury

Rozhovor s Andrejem Babišem.

Hledání nového ministra kultury

Hledání nového jména už začalo. Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček ho chce oznámit ještě předtím, než v pátek zasedne předsednictvo strany.

Reakce opozičních stran

Na aktuální situaci reagovaly i opoziční strany. Třeba ODS, TOP 09 a Starostové mluví o porušování ústavy, ustoupení tlaku prezidenta a slabém premiérovi.

Hledání nového ministra kultury

Rozhovor s Andrejem Babišem.

Další postup Sociální demokracie

Rozhovor s Janem Hamáčkem.

A co bude následovat?

Hned zítra budou pokračovat schůzky s prezidentem v Lánech.

Přípravy na summit G7 ve Francii

Francie se chystá na summit sedmi nejvyspělejších zemí světa. Ministr vnitra představil mimořádná bezpečnostní opatření, která budou schůzku G7 provázet.

Dopis kvůli brexitu

Boris Johnson nepřesvědčil Brusel k dalšímu jednání o brexitové dohodě. Britský premiér v dopise navrhl předsedovi Evropské rady, aby takzvanou irskou pojistku nahradilo jiné řešení.

Zásah kvůli daňovým únikům

Živý vstup Johany Šulcové.

Kázeňský trest za chybu v kauze údajného únosu Andreje Babiše ml.

Dva policisti dostali kázeňský trest za chybu v kauze údajného únosu Andreje Babiše mladšího. Jejich postup ale podle policie neměl vliv na vyšetřování případu.

Konec vlády premiéra Conteho

Italská politická krize vyvrcholila - premiér Giuseppe Conte oznámil demisi. Obvinil ministra vnitra a předsedu nejsilnější italské strany Liga Mattea Salviniho z rozbití vládní koalice.

Radiace v Rusku

Čtyři stanice, které v Rusku monitorují úroveň radiace, se po nedávném výbuchu armádního zařízení odmlčely a neposílají data za hranice. Uvedla to organizace dohlížející na zákaz jaderných zkoušek.

Posmrtný život faraonů v Národním muzeu

Posmrtný život faraonů v nevídaném projektu Národního muzea a jeho italských partnerů. Výstava Tutanchamon RealExperience představuje dobu nejznámějšího egyptského panovníka formou multimediální show.

Zákon o zastupitelství

Rychlé přeobsazení postů nejvyššího státního zástupce a obou vrchních státních zástupců - to je podle Pavla Zemana účelem zákona z dílny ministerstva spravedlnosti.

Vyjednávání o rozpočtu MPSV bez výsledku

Pět hodin - i když plánované byly maximálně tři: Tak vypadalo vyjednávání o rozpočtu pro resort práce a sociálních věcí na příští rok. I tak se šéfka státní kasy Alena Schillerová s ministryní práce Janou Maláčovou dnes rozešly bez výsledku.

Výroba osobních aut v ČR

Výroba aut v Česku po mírném propadu v prvním pololetí opět roste. Celkem z českých automobilek vyjelo od ledna do července přes 834 tisíc vozů.

Ropná skvrna na nádrži Orlík na Vltavě

Ropná skvrna na nádrži Orlík na Vltavě. Na zhruba kilometrovém úseku mezi Podskalím a Šturmovkou na Příbramsku museli hasiči odpoledne použít těžké norné stěny.

Demonstrace v srpnu 1969

5 mrtvých a desítky zraněných demonstrantů - taková byla před 50 lety bilance střetů na roční výročí okupace. Stovky zraněných, někdy i těžce, měly i bezpečnostní složky.

Požár vily, která patřila Radovanu Krejčířovi

Vila, která patřila uprchlému Radovanu Krejčířovi, v noci vyhořela. Střechu luxusního sídla v Černošicích u Prahy zachvátily plameny dvě hodiny po půlnoci - hasiči s nimi bojovali devět hodin.

Požár vily, která patřila Radovanu Krejčířovi

Zásah hasičům komplikoval hlavně nepřístupný terén a složitá konstrukce budovy. Jako příčinu určili vyšetřovatelé úmysl nebo nedbalost.

Majetek Radovana Krejčíře

Radovan Krejčíř byl od začátku opatrný - většinu věcí, které vlastnil, převáděl na jiné osoby nebo firmy.

Případ Radovana Krejčíře

Radovan Krejčíř si stále v Jihoafrické republice odpykává pětatřicetiletý trest za pokus o vraždu a za mučení.

Dobytí Chán Šajchúnu

Syrská armáda dobyla jednu z posledních bašt povstalců - město Chán Šajchún na severozápadě země. Režimu Bašára Asada se tak otevírá cesta k dalšímu postupu do vnitra vzpurné provincie Idlíb.

HDP a sucho

Kvůli suchu by mohl klesnout zdejší HDP o jedno a půl procenta - spočítali vědci z České zemědělské univerzity, kdyby se nedostatek vody prohluboval i do budoucna.

Mučení a vraždy vězňů Asadova režimu

Vůbec první soudní proces kvůli mučení a vraždám tisíců vězňů Asadova režimu se chystá v Německu. Zatčeni tam byli dva bývalí vysoce postavení důstojníci syrské tajné služby.

Památník holocaustu Romů a Sintů

Muzeum romské kultury dnes otevřelo Památník holocaustu Romů a Sintů v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku. Stojí v bývalém - takzvaném cikánském - sběrném táboře, odkud Němci převáželi vězně do Osvětimi.

Rozsáhlé požáry na Sibiři

Ruští hasiči stále bojují s rozsáhlými požáry na Sibiři. Rozloha, kde živel řádil, se zmenšila trojnásobně, přesto je v plamenech stále ještě milion hektarů.

Zemřel Rudolf Kramář

Zemřel jeden z průkopníků kardiochirurgie u nás - Rudolf Kramář. Při první transplantaci srdce v Československu byl zodpovědný za odběr srdce dárce.

Cesta na festival v rumunském Banátu

Napříč Českem právě projíždí zřejmě nejdelší osobní vlak v novodobé tuzemské historii - veze hudebníky a fanoušky do rumunského Banátu.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD