Nahrávám video

17. červenec 2019

Obsah dílu

Headlines — Hypotéky dál zlevňují — Nejhůře dostupné bydlení v Evropě — Stav českého stavebnictví — Hypotéky dál zlevňují — Německo o stavu nelegální migrace — Hledání místa pro jaderné úložiště — Nová šéfka EK končí v německé vládě — Sněmovna reprezentantů proti Trumpovi — Pravidla pro propouštění těhotných vězeňkyň — Pět let od pádu letu MH-17 — Zelenskyj chce usilovat o mír s Ruskem — Vyšetřování internetového obchodu Amazon — Začíná festival Colours of Ostrava — Angela Merkelová slaví 65. narozeniny — Christian Kern ve vedení ruských železnic — Plány na výstavbu nových vodních nádrží — Přístavní sklad zatím bez lodí — Bezdoplatková zóna v Ústí nad Labem — Projev z Červeného Hrádku — Politický projev, který zlidověl — Jména spojená s projevem z Červeného Hrádku — Červený Hrádek dnes chátrá — Srdeční podpory nové generace — Doživotí pro narkobarona — Nepokoje v Hongkongu — Testování nového letounu L-39 NG — Hygienici a nekvalitní potraviny na táborech — Mezinárodní sportovní soutěž seniorů — Rammstein s novým albem v Praze

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:35
  Hypotéky dál zlevňují
   Hypotéky znovu zlevnily – půjčku na bydlení si aktuálně bere přes sedm tisíc lidí měsíčně. Banky se snaží získat klienty různými akcemi.
   01:14
   Nejhůře dostupné bydlení v Evropě
    Češi šetří na bydlení nejdéle v Evropě. Na pořízení nové nemovitosti padne víc než 11 ročních platů. Průměrně se ceny bytů v Česku pak zvýšily o víc než 9 procent – rostou tak dvakrát rychleji, než je evropský průměr.
    03:50
    Stav českého stavebnictví
     Pohled na aktuální stav českého stavebnictví přináší i dnešní čísla statistického úřadu.
     04:48
     Hypotéky dál zlevňují
      Živý rozhovor s generálním ředitelem Hypoteční banky Jiřím Feixem.
      06:18
      Německo o stavu nelegální migrace
       Německo oznámilo, že se zvýšil počet běženců, kteří nelegálně přišli z Česka: ze čtyř tisíc na čtyři tisíce tři sta. Němci mluví o změně migračních tras, české ministerstvo vnitra jen o jiném způsobu počítání.
       07:18
       Hledání místa pro jaderné úložiště
        Výběr lokalit hlubinného jaderného úložiště se zúží z devíti obcí na čtyři. Termín – posledního června 2020.
        09:43
        Nová šéfka EK končí v německé vládě
         Nově zvolená předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes skončila v německé vládě. V kabinetu ji nahradila šéfka vládní CDU Annegret Kramp-Karrenbauerová.
         11:55
         Sněmovna reprezentantů proti Trumpovi
          Americká Sněmovna reprezentantů odsoudila urážlivé výroky prezidenta Donalda Trumpa na adresu čtyř kongresmanek. Rezoluce dolní komory Kongresu prošla kvůli demokratické většině, téměř všichni republikáni hlasovali proti.
          12:21
          Pravidla pro propouštění těhotných vězeňkyň
           Jiné podmínky pro přerušení trestu u těhotných vězenkyň. Skupina poslanců přišla s návrhem, podle kterého by to bylo pouze možností, kterou by posuzoval soudce.
           14:34
           Pět let od pádu letu MH-17
            Svět si připomíná pět let od tragédie letu MH-17, kdy byl nad Ukrajinou sestřelen Boeing 777 malajsijských aerolinií na cestě z Amsterdamu do Kuala Lumpuru.
            15:23
            Zelenskyj chce usilovat o mír s Ruskem
             Ukrajinu v neděli čekají předčasné parlamentní volby. Očekává se drtivé vítězství strany Sluha národa prezidenta Volodomyra Zelenského.
             17:36
             Vyšetřování internetového obchodu Amazon
              Evropská unie zahájí vyšetřování internetového obchodu Amazon kvůli podezření z porušování pravidel hospodářské soutěže.
              18:02
              Začíná festival Colours of Ostrava
               Živý vstup redaktorky ČT Pavly Krůčkové.
               20:16
               Angela Merkelová slaví 65. narozeniny
                65. narozeniny slaví německá kancléřka Angela Merkelová. Německá média přitom spekulují nejen o jejích zdravotních potížích, ale také o jejím rostoucím pesimismu ohledně dění na mezinárodní scéně.
                22:42
                Christian Kern ve vedení ruských železnic
                 Bývalý rakouský kancléř Christian Kern se stal členem rady ředitelů ruských státních železnic. Dřív šéfoval rakouským drahám – vládu vedl v letech 2016 a 2017.
                 22:58
                 Plány na výstavbu nových vodních nádrží
                  Sucho a výstavba vodních nádrží Senomaty a Šanov. Hlavní témata návštěvy premiéra a vybraných ministrů na Rakovnicku. Právě to patří mezi nejsušší oblasti v Česku.
                  23:42
                  Přístavní sklad zatím bez lodí
                   Logistické centrum v lovosickém přístavu dnes otevřelo novou skladovací halu. Bude sloužit jako úložiště sójového šrotu. Většinu nákladů z ní ale budou odvážet kamiony. Lodě do Německa nemohou kvůli nízké hladině Labe plout.
                   26:16
                   Bezdoplatková zóna v Ústí nad Labem
                    Čtyři měsíce po vyhlášení největší bezdoplatkové zóny v zemi. V Ústí nad Labem skokově ubývají lidé, kteří finanční pomoc od státu pobírají.
                    28:28
                    Projev z Červeného Hrádku
                     Před třiceti lety zazněl dnes už legendární projev Miloše Jakeše na Červeném Hrádku. Tehdy nejvyšší představitel československých komunistů spatra odpovídal na dotazy svých spolustraníků.
                     31:55
                     Politický projev, který zlidověl
                      Jakeš funkcionářům západočeského kraje nezvykle otevřeně přiznal zaostávání ekonomiky a neudržitelnost centrálního řízení.
                      31:55
                      Jména spojená s projevem z Červeného Hrádku
                       Projev z Červeného Hrádku propojuje řadu jmen, která byla pro další vývoj v Evropě klíčová. Pojďme se na ně podívat postupně – Alexander Dubček – klíčová osobnost Pražského jara, od ledna 1968 do dubna 1969 tajemník ÚV KSČ.
                       34:44
                       Červený Hrádek dnes chátrá
                        Místo, kde byla řeč pronesena – kulturní dům v plzeňské části Červený Hrádek. Stojí dodnes, jeho další osud je nejasný.
                        35:59
                        Srdeční podpory nové generace
                         Skoro sto třicet zachráněných nebo alespoň prodloužených životů. To je výsledek pětiletého trvání programu umělých srdečních podpor nejnovější generace v pražském IKEMu.
                         37:55
                         Doživotí pro narkobarona
                          Na doživotí byl dnes v New Yorku odsouzen mexický narkobaron a bývalý šéf kartelu Sinaloa Joaquín Guzmán.
                          38:21
                          Nepokoje v Hongkongu
                           Hongkongská vláda popírá, že by zvažovala výjimečný stav kvůli protestům proti extradičnímu zákonu, jak tvrdí některá místní média.
                           40:43
                           Testování nového letounu L-39 NG
                            V Aeru Vodochody už vyrábí čtvrtý prototyp nového cvičného letounu L-39 NG. První zákazníci – tedy Centrum leteckého výcviku v Pardubicích a senegalská armáda – mají tyto stroje dostat během příštího roku.
                            42:40
                            Hygienici a nekvalitní potraviny na táborech
                             Dětský tábor v Žerotíně zase funguje. Znovuotevření povolili hygienici. Zařízení před dvěma týdny uzavřeli kvůli otravě z jídla – tři desítky účastníků skončily v nemocnici.
                             43:35
                             Mezinárodní sportovní soutěž seniorů
                              V Českých Budějovicích dnes začalo závěrečné kolo Mezinárodních sportovních her seniorů. O vítězství bojovalo 21 družstev, dohromady tedy skoro 170 závodníků.
                              45:30
                              Rammstein s novým albem v Praze
                               Skupina Rammstein včera vyprodala stadion v pražském Edenu. Za chvíli začne druhý koncert - znovu se čeká zhruba třicet tisíc lidí.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               18. červenec 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               24. září

                               Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                               24. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               24. září

                               Ve znakovém jazyce

                               24. 9. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               23. září

                               Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                               23. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               23. září

                               Ve znakovém jazyce

                               23. 9. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               22. září

                               Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                               22. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               22. září

                               Ve znakovém jazyce

                               22. 9. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám