48 minut

17. červenec 2019

Obsah dílu

Headlines — Hypotéky dál zlevňují — Nejhůře dostupné bydlení v Evropě — Stav českého stavebnictví — Hypotéky dál zlevňují — Německo o stavu nelegální migrace — Hledání místa pro jaderné úložiště — Nová šéfka EK končí v německé vládě — Sněmovna reprezentantů proti Trumpovi — Pravidla pro propouštění těhotných vězeňkyň — Pět let od pádu letu MH-17 — Zelenskyj chce usilovat o mír s Ruskem — Vyšetřování internetového obchodu Amazon — Začíná festival Colours of Ostrava — Angela Merkelová slaví 65. narozeniny — Christian Kern ve vedení ruských železnic — Plány na výstavbu nových vodních nádrží — Přístavní sklad zatím bez lodí — Bezdoplatková zóna v Ústí nad Labem — Projev z Červeného Hrádku — Politický projev, který zlidověl — Jména spojená s projevem z Červeného Hrádku — Červený Hrádek dnes chátrá — Srdeční podpory nové generace — Doživotí pro narkobarona — Nepokoje v Hongkongu — Testování nového letounu L-39 NG — Hygienici a nekvalitní potraviny na táborech — Mezinárodní sportovní soutěž seniorů — Rammstein s novým albem v Praze

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:35
  Hypotéky dál zlevňují
   Hypotéky znovu zlevnily – půjčku na bydlení si aktuálně bere přes sedm tisíc lidí měsíčně. Banky se snaží získat klienty různými akcemi.
   01:14
   Nejhůře dostupné bydlení v Evropě
    Češi šetří na bydlení nejdéle v Evropě. Na pořízení nové nemovitosti padne víc než 11 ročních platů. Průměrně se ceny bytů v Česku pak zvýšily o víc než 9 procent – rostou tak dvakrát rychleji, než je evropský průměr.
    03:50
    Stav českého stavebnictví
     Pohled na aktuální stav českého stavebnictví přináší i dnešní čísla statistického úřadu.
     04:48
     Hypotéky dál zlevňují
      Živý rozhovor s generálním ředitelem Hypoteční banky Jiřím Feixem.
      06:18
      Německo o stavu nelegální migrace
       Německo oznámilo, že se zvýšil počet běženců, kteří nelegálně přišli z Česka: ze čtyř tisíc na čtyři tisíce tři sta. Němci mluví o změně migračních tras, české ministerstvo vnitra jen o jiném způsobu počítání.
       07:18
       Hledání místa pro jaderné úložiště
        Výběr lokalit hlubinného jaderného úložiště se zúží z devíti obcí na čtyři. Termín – posledního června 2020.
        09:43
        Nová šéfka EK končí v německé vládě
         Nově zvolená předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes skončila v německé vládě. V kabinetu ji nahradila šéfka vládní CDU Annegret Kramp-Karrenbauerová.
         11:55
         Sněmovna reprezentantů proti Trumpovi
          Americká Sněmovna reprezentantů odsoudila urážlivé výroky prezidenta Donalda Trumpa na adresu čtyř kongresmanek. Rezoluce dolní komory Kongresu prošla kvůli demokratické většině, téměř všichni republikáni hlasovali proti.
          12:21
          Pravidla pro propouštění těhotných vězeňkyň
           Jiné podmínky pro přerušení trestu u těhotných vězenkyň. Skupina poslanců přišla s návrhem, podle kterého by to bylo pouze možností, kterou by posuzoval soudce.
           14:34
           Pět let od pádu letu MH-17
            Svět si připomíná pět let od tragédie letu MH-17, kdy byl nad Ukrajinou sestřelen Boeing 777 malajsijských aerolinií na cestě z Amsterdamu do Kuala Lumpuru.
            15:23
            Zelenskyj chce usilovat o mír s Ruskem
             Ukrajinu v neděli čekají předčasné parlamentní volby. Očekává se drtivé vítězství strany Sluha národa prezidenta Volodomyra Zelenského.
             17:36
             Vyšetřování internetového obchodu Amazon
              Evropská unie zahájí vyšetřování internetového obchodu Amazon kvůli podezření z porušování pravidel hospodářské soutěže.
              18:02
              Začíná festival Colours of Ostrava
               Živý vstup redaktorky ČT Pavly Krůčkové.
               20:16
               Angela Merkelová slaví 65. narozeniny
                65. narozeniny slaví německá kancléřka Angela Merkelová. Německá média přitom spekulují nejen o jejích zdravotních potížích, ale také o jejím rostoucím pesimismu ohledně dění na mezinárodní scéně.
                22:42
                Christian Kern ve vedení ruských železnic
                 Bývalý rakouský kancléř Christian Kern se stal členem rady ředitelů ruských státních železnic. Dřív šéfoval rakouským drahám – vládu vedl v letech 2016 a 2017.
                 22:58
                 Plány na výstavbu nových vodních nádrží
                  Sucho a výstavba vodních nádrží Senomaty a Šanov. Hlavní témata návštěvy premiéra a vybraných ministrů na Rakovnicku. Právě to patří mezi nejsušší oblasti v Česku.
                  23:42
                  Přístavní sklad zatím bez lodí
                   Logistické centrum v lovosickém přístavu dnes otevřelo novou skladovací halu. Bude sloužit jako úložiště sójového šrotu. Většinu nákladů z ní ale budou odvážet kamiony. Lodě do Německa nemohou kvůli nízké hladině Labe plout.
                   26:16
                   Bezdoplatková zóna v Ústí nad Labem
                    Čtyři měsíce po vyhlášení největší bezdoplatkové zóny v zemi. V Ústí nad Labem skokově ubývají lidé, kteří finanční pomoc od státu pobírají.
                    28:28
                    Projev z Červeného Hrádku
                     Před třiceti lety zazněl dnes už legendární projev Miloše Jakeše na Červeném Hrádku. Tehdy nejvyšší představitel československých komunistů spatra odpovídal na dotazy svých spolustraníků.
                     31:55
                     Politický projev, který zlidověl
                      Jakeš funkcionářům západočeského kraje nezvykle otevřeně přiznal zaostávání ekonomiky a neudržitelnost centrálního řízení.
                      31:55
                      Jména spojená s projevem z Červeného Hrádku
                       Projev z Červeného Hrádku propojuje řadu jmen, která byla pro další vývoj v Evropě klíčová. Pojďme se na ně podívat postupně – Alexander Dubček – klíčová osobnost Pražského jara, od ledna 1968 do dubna 1969 tajemník ÚV KSČ.
                       34:44
                       Červený Hrádek dnes chátrá
                        Místo, kde byla řeč pronesena – kulturní dům v plzeňské části Červený Hrádek. Stojí dodnes, jeho další osud je nejasný.
                        35:59
                        Srdeční podpory nové generace
                         Skoro sto třicet zachráněných nebo alespoň prodloužených životů. To je výsledek pětiletého trvání programu umělých srdečních podpor nejnovější generace v pražském IKEMu.
                         37:55
                         Doživotí pro narkobarona
                          Na doživotí byl dnes v New Yorku odsouzen mexický narkobaron a bývalý šéf kartelu Sinaloa Joaquín Guzmán.
                          38:21
                          Nepokoje v Hongkongu
                           Hongkongská vláda popírá, že by zvažovala výjimečný stav kvůli protestům proti extradičnímu zákonu, jak tvrdí některá místní média.
                           40:43
                           Testování nového letounu L-39 NG
                            V Aeru Vodochody už vyrábí čtvrtý prototyp nového cvičného letounu L-39 NG. První zákazníci – tedy Centrum leteckého výcviku v Pardubicích a senegalská armáda – mají tyto stroje dostat během příštího roku.
                            42:40
                            Hygienici a nekvalitní potraviny na táborech
                             Dětský tábor v Žerotíně zase funguje. Znovuotevření povolili hygienici. Zařízení před dvěma týdny uzavřeli kvůli otravě z jídla – tři desítky účastníků skončily v nemocnici.
                             43:35
                             Mezinárodní sportovní soutěž seniorů
                              V Českých Budějovicích dnes začalo závěrečné kolo Mezinárodních sportovních her seniorů. O vítězství bojovalo 21 družstev, dohromady tedy skoro 170 závodníků.
                              45:30
                              Rammstein s novým albem v Praze
                               Skupina Rammstein včera vyprodala stadion v pražském Edenu. Za chvíli začne druhý koncert - znovu se čeká zhruba třicet tisíc lidí.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               18. červenec 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               27. září

                               Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                               27. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               27. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               27. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               26. září

                               Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                               26. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               26. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               26. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               25. září

                               Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                               25. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               25. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               25. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               24. září

                               Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                               24. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               24. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               24. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               23. září

                               Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                               23. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               23. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               23. 9. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám