Události

28. květen 2019

48 minut

28. květen 2019

Obsah dílu

Headlines — Prezident nepřijal demisi ministra Staňka — Prezident nepřijal rezignaci Antonína Staňka — Politické ohlasy na rozhodnutí prezidenta — Další vývoj kolem postu ministra kultury — Summit prezidentů a premiérů členských zemí EU — Kdo povede Evropskou unii — Oficiality kolem volebních výsledků — ČSSD bez europoslanců — Protivládní protesty ve 240 městech Česka — Protesty za nezávislost justice — Vládní krize v Rakousku — Fronty pod vrcholem nejvyšší hory světa — Varování před zvedáním hladin — Zadlužení domácností a osobní bankroty — Premiéry na největší české filmové přehlídce — Nové vrtulníky pro armádu — Den daňové svobody — Napadení Ladislava Jakla — Nová železnice z Prahy do Českých Budějovic — Definitivní verdikt v kauze Nečesaný — Konec kauzy Lukáše Nečesaného — Vleklé soudní spory — Milníky v případu Lukáše Nečesaného — Rekonstrukce vraždy Jána Kuciaka — Druhé předčasné volby v Izraeli? — Posudky na stavbu nemocnice ve Zlíně — Čistá ropa dotéká do Česka — Útok v japonském Kawasaki — Byznys mezi Českem a Kanadou — Úder blesku do rakety Sojuz — Operace nádorů na mozku a způsoby léčby

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Prezident nepřijal demisi ministra Staňka
   Prezident Miloš Zeman nepřijal demisi ministra kultury za ČSSD Antonína Staňka. Jednal s ním odpoledne.
   01:22
   Prezident nepřijal rezignaci Antonína Staňka
    Prezident Miloš Zeman nepřijal demisi sociálnědemokratického ministra kultury Antonína Staňka. Se šéfem resortu jednal odpoledne. Jan Hamáček chce hned zítra, aby premiér Andrej Babiš odvolal ústavní cestou ministra kultury.
    04:13
    Politické ohlasy na rozhodnutí prezidenta
     Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
     05:29
     Další vývoj kolem postu ministra kultury
      Živý vstup redaktorky Mariany Kopecké.
      07:36
      Summit prezidentů a premiérů členských zemí EU
       Výsledky voleb do Evropského parlamentu jsou i hlavním tématem pro prezidenty a premiéry unijních zemí, kteří právě jednají v Bruselu. Summitu se účastní i britská premiérka Theresa Mayová.
       09:48
       Kdo povede Evropskou unii
        Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.
        11:04
        Oficiality kolem volebních výsledků
         Výsledky českých voleb do europarlamentu byly dnes vyhlášeny ve Sbírce zákonů. Sdělení obsahuje hlavně informaci o tom, kolik voličů dalo hlas kterému z uskupení.
         11:48
         ČSSD bez europoslanců
          Volební výsledek ČSSD dnes řešil i poslanecký klub strany. Místy to podle některých členů byla bouřlivá debata. Není to totiž poprvé, kdy sociální demokrati zůstali bez mandátu.
          14:01
          Protivládní protesty ve 240 městech Česka
           Pokračují demonstrace za nezávislost justice. V uplynulých čtyřech týdnech se hlavní akce konaly v Praze, tentokrát se organizátoři zaměřili na regiony. Protesty se mají konat na více než 240 místech.
           14:49
           Protesty za nezávislost justice
            Živé vstupy redaktorů z Brna, Ostravy a Plzně.
            15:56
            Vládní krize v Rakousku
             Rakouskou vládu až do jmenování nového přechodného kabinetu povede vicekancléř a ministr financí Hartwig Löger. Pověřil ho prezident Van der Bellen poté, co poslanci vyslovili menšinové vládě kancléře Kurze nedůvěru.
             16:18
             Fronty pod vrcholem nejvyšší hory světa
              Mrtvých na Mount Everestu znovu přibylo. V pondělí zahynul na nejvyšší hoře světa už jedenáctý horolezec za posledních deset dní. Sezóna brzy skončí, kvůli nepřízni počasí začala později.
              18:32
              Varování před zvedáním hladin
               Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
               21:02
               Zadlužení domácností a osobní bankroty
                V Česku je 114 tisíc lidí v osobním bankrotu. Nejvíc těchto zadlužených je v Ústeckém a Karlovarském kraji. Nejméně pak na Vysočině a ve Zlínském kraji.
                21:45
                Premiéry na největší české filmové přehlídce
                 Očekávaný nový dokument o Jiřím Suchém ve světové premiéře, o Miloši Formanovi v té české. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech odtajnil letošní program. O nejcennější trofej - Křišťálový globus – bude soutěžit dvanáct snímků.
                 24:41
                 Nové vrtulníky pro armádu
                  12 víceúčelových vrtulníků dodají české armádě zřejmě Spojené státy. Několik měsíců už o tom exkluzivně vyjednávají přímo vlády USA a České republiky.V tuto chvíli mají vojáci připraveno na pořízení tuctu nových helikoptér 12 a půl miliardy korun.
                  26:53
                  Den daňové svobody
                   Dnešek je podle Liberálního institutu dnem daňové svobody. Označuje se tak pomyslný okamžik, od kterého jde veškerý příjem na konto občana – do té doby připadá státu. Letos tak Češi na stát pracovali sto čtyřicet osm dní – o šest víc než loni.
                   27:19
                   Napadení Ladislava Jakla
                    Publicistu Ladislava Jakla napadli ve vagonu metra neznámí pachatelé. Zřejmě dvěma útočníkům údajně vadilo jeho spojení s SPD, za které jako nestraník v minulém roce neúspěšně kandidoval do Senátu.
                    27:48
                    Nová železnice z Prahy do Českých Budějovic
                     Stavba, jaká v Česku svým rozsahem dlouho nebyla – tak mluví železničáři o projektu, který teď mění podobu tratě z Prahy do Českých Budějovic. Její část se přesouvá jinam – a na celém koridoru už není jediné místo, kde rekonstrukce ještě nezačala.
                     30:14
                     Definitivní verdikt v kauze Nečesaný
                      Případ Lukáše Nečesaného definitivně skončil. Soudní líčení trvalo pět let a padlo v něm 14 rozhodnutí. Na březnovém osvobozujícím rozsudku Vrchního soudu se už ale po dnešku nic nemůže změnit.
                      30:56
                      Konec kauzy Lukáše Nečesaného
                       Soudní líčení trvalo pět let. Padlo v něm 14 rozhodnutí. Případ Nečesaný před soudy definitivně skončil. Na březnovém osvobozujícím rozsudku Vrchního soudu se už nic nemůže změnit.
                       33:15
                       Vleklé soudní spory
                        Případů, které soudy rozplétají dlouhou dobu, má česká justice desítky. Třeba ten se soudcem Jiřím Berkou, který spolu s dalšími lidmi způsobil škodu 264 milionů korun zfalšovanými konkurzy.
                        34:18
                        Milníky v případu Lukáše Nečesaného
                         Zpět ale k případu Lukáše Nečesaného. Toho královéhradecký krajský soud poslal nejprve na 16 let do vězení, později mu vrchní soud trest o tři roky snížil. K případu se ale během let vracely různé soudy opakovaně.
                         36:32
                         Rekonstrukce vraždy Jána Kuciaka
                          Další rekonstrukce vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Policie ji zahájila v podvečer na místě činu ve Velké Mači.
                          37:12
                          Druhé předčasné volby v Izraeli?
                           Izrael směřuje k předčasným volbám, už druhým v tomto roce. Do zítřka má Benjamin Netanjahu termín pro sestavení koalice, jenže rozhovory se zadrhly kvůli sporům mezi menšími pravicovými stranami.
                           39:29
                           Posudky na stavbu nemocnice ve Zlíně
                            Zlínský kraj má potřebné čtyři posudky pro rozhodnutí o stavbě nové nemocnice ve Zlíně. Ta má stát 8 miliard korun. Podle hejtmana Jiřího Čunka posudky potvrzují výhodnost novostavby.
                            40:00
                            Čistá ropa dotéká do Česka
                             Čistá ropa je už zhruba v polovině ropovodu Družba v Česku. Pohybuje se rychlostí kolem tří kilometrů za hodinu. Litvínovská rafinerie by tak už měla během několika dnů začít zpracovávat svou vlastní surovinu.
                             42:18
                             Útok v japonském Kawasaki
                              V japonském městě Kawasaki napadl asi padesátiletý muž dvěma noži skupinu školaček čekajících na autobus. Šestnáct z nich zranil. Zemřela jedenáctiletá dívka a jeden muž – pravděpodobně rodič.
                              42:33
                              Byznys mezi Českem a Kanadou
                               Česko a Kanada chtějí víc spolupracovat ve zbrojním průmyslu. Šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček o tom jednal s tamním ministrem obrany. Do Kanady dorazil s obchodní delegací, která hledá nové cesty na tamní trh.
                               44:36
                               Úder blesku do rakety Sojuz
                                Dramatický moment při startu rakety Sojuz. Z kosmodromu Pleseck vynesla družici ruského navigačního systému Glonass i přes to, že ji deset sekund po startu zasáhl blesk.
                                45:27
                                Operace nádorů na mozku a způsoby léčby
                                 Lékaři v Česku ročně odhalí kolem 900 případů nádorů mozku. V posledních letech jejich počet mírně roste. Novinky v oblasti výzkumu i terapie dnes představili přední čeští odborníci.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 29. květen 2019

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž50 minut

                                 15. květen

                                 Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                                 Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 15. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 14. květen

                                 Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                                 Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 14. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 13. květen

                                 Válka na Ukrajině — Boje o Ukrajinu — Boje na Ukrajině — Jednání o evakuaci raněných z Azovstalu — Příběhy zajatých Ukrajinců — Turecká kritika rozšíření NATO — Pokuta pro Rádio Svobodná Evropa v Moskvě — Jan Graubner nástupcem Dominika Duky — Reakce na nového pražského arcibiskupa — Úroková sazba u nových hypoték — Měsíční splátka průměrné hypotéky — Očkování proti covidu-19 — Pobočky Putinovy firmy v Česku — Slovenský exministr vnitra Kaliňák propuštěný z vazby — Částečný odklad stavebního zákona — Pozastavené převzetí Twitteru — Britská královna na veřejnosti — Demolice tepelné elektrárny — Hokejový šampionát bez Rusů — Zápasy Česka v základní skupině B — Hokejové zápasy v České televizi — Česko zaplavené pylem — Nebezpečí požárů — Zanedbaná prevence rakoviny prsu — Pohřeb novinářky — Nově zformovaná koalice proti Macronovi — Pobodaní v Německu — První nákaza záškrtem po 27 letech — Ochrana takzvaných whistleblowerů — Hromadný nábor pracovníků na letišti — Česko postoupilo do finále Eurovize — Studenti slaví Majáles — Předvolební kontroverze v Turecku — Bezpečnost silničního provozu — Deset let Signal Festivalu

                                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 13. květen

                                 Ve znakovém jazyce

                                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám