4. květen 2019

Obsah dílu

Headlines — Úspory finančních úřadů — Obavy malých obcí — Digitální daň — Vzomínky na Štefánika — Severokorejský test — Uzavírka D1 — Slavnosti svobody — Noví ministři — Útoky v Izraeli — Thajská korunovace — Kolaps v Adršpachu — Oprava zvonu — Podvody sportovních klubů — Boeing v řece — Marihuanový pochod — 1. máj 1989 — Sníh v Německu — Počasí na horách — Víc hasičů — Stáda v ohrožení — Kam na dovolenou — Trendy v dovolených — Tuzemská dovolená — Nový šéf venezuelské policie — Záchrana včel — EU vyzvala k zastavení ostřelování Izraele — Historické bitvy — Záchrana stromů před suchem

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Úspory finančních úřadů
   Českou finanční správu čekají změny. Podle ředitelství by ji mělo ke konci roku opustit zhruba pět stovek zaměstnanců. Souvisí to se šetřením a propouštěním, což požaduje ministryně financí Alena Schillerová i po dalších resortech.
   01:14
   Obavy malých obcí
    V některých městech mají místo finančních úřadů zůstat jen jejich podatelny a většina zaměstnanců se přesune jinam. Podle finanční správy jde zatím jen o návrh, o kterém se rozhodne v červnu.
    04:02
    Digitální daň
     Nová digitální daň má platit od poloviny příštího roku. Na jejím zavedení se dohodla koalice. Sazba 7 procent se má vztahovat na velké internetové firmy, jako je Facebook nebo Google.
     05:00
     Vzomínky na Štefánika
      Slováci si připomněli Milana Rastislava Štefánika shromážděním na vrchu Bradlo, kde je pochován. Česko zastupoval ministr obrany.
      07:21
      Severokorejský test
       Komunistická KLDR podle svého jižního souseda vyzkoušela několik střel krátkého doletu. Všechny měly skončit nanejvýš dvě stě kilometrů od základny v Japonském moři. Jednalo by se o první severokorejský test raket od listopadu 2017.
       07:49
       Uzavírka D1
        Živý vstup Martina Štěpánka.
        09:19
        Slavnosti svobody
         V Plzni pokračují Slavnosti svobody. Osvobození americkou armádou si západočeská metropole připomíná každoročně.
         10:18
         Noví ministři
          Česko má od tohoto týdne tři nové ministry. Od úterního jmenování se seznamují se svými úřady a stihli taky některé personální změny. První společná schůze čeká šéfy resortů průmyslu, dopravy a spravedlnosti pozítří.
          11:55
          Útoky v Izraeli
           Napětí mezi Izraelci a Palestinci se zase stupňuje. Radikálové vypálili z Pásma Gazy skoro sto raket na izraelské území. Armáda odpověděla údery na cíle bojovníků Hamásu, které mají jednu oběť.
           12:39
           Thajská korunovace
            Thajský král Ráma X. přijal po dvou letech vlády symboly panovnické hodnosti – včetně Velké koruny vítězství, která váží přes 7 kilogramů. Slavnostní korunovace potrvá tři dny.
            15:09
            Kolaps v Adršpachu
             Skalní město Adršpach bylo dnes znovu pod náporem turistů. Kvůli dopravnímu kolapsu museli policisté na tři hodiny uzavřít příjezd z Polska.
             15:32
             Oprava zvonu
              Srdce největšího zvonu v Česku nebije optimálně. Do zvonu Zikmund ve Svatovítské katedrále naráží nesymetricky a tím ho zbytečně opotřebovává. Bude proto nutné srdce sejmout a prozkoumat jeho závěs. Závěry zveřejnili experti z ČVUT.
              18:11
              Podvody sportovních klubů
               Sportovní organizace už podle ministerstva školství uměle nenavyšují počty svých členů. Úředníci to přičítají vzniku centrálního rejstříku sportovců, který funguje už deset měsíců.
               20:37
               Boeing v řece
                Stroj se 143 lidmi na palubě při bouřce sjel z přistávací dráhy a skončil v řece poblíž vojenské základny u města Jacksonville. Šlo o štěstí, havárie si nevyžádala žádnou oběť. Zranilo se 21 lidí.
                20:59
                Marihuanový pochod
                 Průvod za legalizaci marihuany dnes odpoledne prošel centrem Prahy. Za dohledu desítek policistů.
                 21:38
                 1. máj 1989
                  V první květnový den se v každém městě konaly prvomájové průvody. Ten největší býval v Praze – před třiceti lety, v roce 1989, ho komunisté přesunuli do centra hlavního města.
                  24:08
                  Sníh v Německu
                   Dnes dopoledne ve spolkových zemích Hesensko, Durynsko a Porýní-Falc sněžilo i v polohách kolem 300 metrů nad mořem. První květnový víkend tam tak silničáři opět vyjeli do služby. K větším dopravním nehodám ale nedošlo.
                   24:33
                   Počasí na horách
                    Živý vstup Aleny Zárybnické.
                    26:54
                    Víc hasičů
                     Za posledních pět let přibylo v Česku skoro 300 profesionálních hasičů. V loňském roce jich u sboru pracovalo ve služebním poměru bezmála 9800.
                     27:18
                     Stáda v ohrožení
                      Dva chovatelé v Nýdku nedaleko Třince v Beskydech hlásí potrhané ovce. Jedno jehně uhynulo a několik dalších zvířat ošetřil veterinář. Zatím není jisté, co škodu způsobilo. Jednou z možností je medvěd.
                      29:04
                      Kam na dovolenou
                       Zhruba třetina Čechů si zájezd k moři koupila už během ledna a února. Roste zájem o dovolenou v zahraničí, ale i v tuzemsku. Turisty v Česku nejvíc lákají Krkonoše, Šumava a v posledních třech letech i jižní Morava.
                       29:54
                       Trendy v dovolených
                        Za týdenní dovolenou u moře dá letos průměrný Čech přes 17 tisíc korun. Turisti, kteří spoléhají na zájezdy zakoupené na poslední chvíli, ale budou mít letos menší výběr než loni, a to zhruba o pětinu.
                        31:59
                        Tuzemská dovolená
                         V tuzemsku se podle posledních dostupných údajů loni od ledna do září ubytovalo 16,8 milionu turistů. A Češi převážili nad zahraničními hosty. Města se snaží turisty nalákat – opravují památky a vylepšují a modernizují zařízení.
                         36:27
                         Nový šéf venezuelské policie
                          36:55
                          Záchrana včel
                           Německé tažení za záchranu včel. V Braniborsku začala občanská iniciativa sbírat podpisy pro zákon na ochranu hmyzu. V Bavorsku takový už platí – vynutilo si ho referendum s největší účastí v dějinách spolkové země. Norma omezuje hlavně používání pesticid
                           39:02
                           EU vyzvala k zastavení ostřelování Izraele
                            39:24
                            Historické bitvy
                             Ukázky bitev, ale taky běžného chování vojáků v moravských vesnicích v dobách napoleonských válek - to dnes viděli návštěvníci skanzenu ve Strážnici na Hodonínsku.
                             40:02
                             Záchrana stromů před suchem
                              Dlouhodobé sucho v Česku ničí většinu stromů ve městech i podél cest. Kvůli tomu se mění péče o dřeviny. Čeští vědci na ni získali evropský grant 60 milionů korun.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              5. květen 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              27. květen

                              Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                              27. 5. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              27. květen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              27. 5. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              26. květen

                              Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                              26. 5. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              26. květen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 5. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              25. květen

                              Headlines — Boj proti zdražování — Vývoj inflace — Ceny potravin klesají — Vývoj základní úrokové sazby — Boj o prezidentskou nominaci — Německo padlo do recese — Hokejové MS a tržby restaurací — Problémy v čele obrany — Boje u Bachmutu — Doživotí pro Adolfa Hlubika — Petr Pavel na Vysočině — Vydání Polada Omarova — Britský princ Edward v Praze — Zemřela Tina Turner — Kapacity středních škol — Zásah na demonstraci — Trest za chybějící státní naftu — Průměrné ceny pohonných hmot — Krádež šperků v Táboře — Chladné ráno v Česku — Nová zelená úsporám — Zelená úsporám pro bytové domy — Hospodářsky a sociálně ohrožené území — Kandidáti na ústavní soudce — Screening rakoviny slinivky — Incident u Downing street — Turecko před volbou prezidenta — Tendr ČEZ na temelínské generátory — Reklamace povrchu nové dálnice — Tragický požár rodinného domu v Salajně u Chebu — Rozhádaná obec kvůli zubaři — Gloria musaealis — Ilegální migrace mezi Francií a Itálií — Jan Doležal obhájil funkci — Videoklip na podporu hospiců — 25 let zámku Kroměříž v UNESCO

                              25. 5. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              25. květen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 5. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám