44 minut

4. května 2019

Obsah dílu

Headlines — Úspory finančních úřadů — Obavy malých obcí — Digitální daň — Vzomínky na Štefánika — Severokorejský test — Uzavírka D1 — Slavnosti svobody — Noví ministři — Útoky v Izraeli — Thajská korunovace — Kolaps v Adršpachu — Oprava zvonu — Podvody sportovních klubů — Boeing v řece — Marihuanový pochod — 1. máj 1989 — Sníh v Německu — Počasí na horách — Víc hasičů — Stáda v ohrožení — Kam na dovolenou — Trendy v dovolených — Tuzemská dovolená — Nový šéf venezuelské policie — Záchrana včel — EU vyzvala k zastavení ostřelování Izraele — Historické bitvy — Záchrana stromů před suchem

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Úspory finančních úřadů
   Českou finanční správu čekají změny. Podle ředitelství by ji mělo ke konci roku opustit zhruba pět stovek zaměstnanců. Souvisí to se šetřením a propouštěním, což požaduje ministryně financí Alena Schillerová i po dalších resortech.
   01:14
   Obavy malých obcí
    V některých městech mají místo finančních úřadů zůstat jen jejich podatelny a většina zaměstnanců se přesune jinam. Podle finanční správy jde zatím jen o návrh, o kterém se rozhodne v červnu.
    04:02
    Digitální daň
     Nová digitální daň má platit od poloviny příštího roku. Na jejím zavedení se dohodla koalice. Sazba 7 procent se má vztahovat na velké internetové firmy, jako je Facebook nebo Google.
     05:00
     Vzomínky na Štefánika
      Slováci si připomněli Milana Rastislava Štefánika shromážděním na vrchu Bradlo, kde je pochován. Česko zastupoval ministr obrany.
      07:21
      Severokorejský test
       Komunistická KLDR podle svého jižního souseda vyzkoušela několik střel krátkého doletu. Všechny měly skončit nanejvýš dvě stě kilometrů od základny v Japonském moři. Jednalo by se o první severokorejský test raket od listopadu 2017.
       07:49
       Uzavírka D1
        Živý vstup Martina Štěpánka.
        09:19
        Slavnosti svobody
         V Plzni pokračují Slavnosti svobody. Osvobození americkou armádou si západočeská metropole připomíná každoročně.
         10:18
         Noví ministři
          Česko má od tohoto týdne tři nové ministry. Od úterního jmenování se seznamují se svými úřady a stihli taky některé personální změny. První společná schůze čeká šéfy resortů průmyslu, dopravy a spravedlnosti pozítří.
          11:55
          Útoky v Izraeli
           Napětí mezi Izraelci a Palestinci se zase stupňuje. Radikálové vypálili z Pásma Gazy skoro sto raket na izraelské území. Armáda odpověděla údery na cíle bojovníků Hamásu, které mají jednu oběť.
           12:39
           Thajská korunovace
            Thajský král Ráma X. přijal po dvou letech vlády symboly panovnické hodnosti – včetně Velké koruny vítězství, která váží přes 7 kilogramů. Slavnostní korunovace potrvá tři dny.
            15:09
            Kolaps v Adršpachu
             Skalní město Adršpach bylo dnes znovu pod náporem turistů. Kvůli dopravnímu kolapsu museli policisté na tři hodiny uzavřít příjezd z Polska.
             15:32
             Oprava zvonu
              Srdce největšího zvonu v Česku nebije optimálně. Do zvonu Zikmund ve Svatovítské katedrále naráží nesymetricky a tím ho zbytečně opotřebovává. Bude proto nutné srdce sejmout a prozkoumat jeho závěs. Závěry zveřejnili experti z ČVUT.
              18:11
              Podvody sportovních klubů
               Sportovní organizace už podle ministerstva školství uměle nenavyšují počty svých členů. Úředníci to přičítají vzniku centrálního rejstříku sportovců, který funguje už deset měsíců.
               20:37
               Boeing v řece
                Stroj se 143 lidmi na palubě při bouřce sjel z přistávací dráhy a skončil v řece poblíž vojenské základny u města Jacksonville. Šlo o štěstí, havárie si nevyžádala žádnou oběť. Zranilo se 21 lidí.
                20:59
                Marihuanový pochod
                 Průvod za legalizaci marihuany dnes odpoledne prošel centrem Prahy. Za dohledu desítek policistů.
                 21:38
                 1. máj 1989
                  V první květnový den se v každém městě konaly prvomájové průvody. Ten největší býval v Praze – před třiceti lety, v roce 1989, ho komunisté přesunuli do centra hlavního města.
                  24:08
                  Sníh v Německu
                   Dnes dopoledne ve spolkových zemích Hesensko, Durynsko a Porýní-Falc sněžilo i v polohách kolem 300 metrů nad mořem. První květnový víkend tam tak silničáři opět vyjeli do služby. K větším dopravním nehodám ale nedošlo.
                   24:33
                   Počasí na horách
                    Živý vstup Aleny Zárybnické.
                    26:54
                    Víc hasičů
                     Za posledních pět let přibylo v Česku skoro 300 profesionálních hasičů. V loňském roce jich u sboru pracovalo ve služebním poměru bezmála 9800.
                     27:18
                     Stáda v ohrožení
                      Dva chovatelé v Nýdku nedaleko Třince v Beskydech hlásí potrhané ovce. Jedno jehně uhynulo a několik dalších zvířat ošetřil veterinář. Zatím není jisté, co škodu způsobilo. Jednou z možností je medvěd.
                      29:04
                      Kam na dovolenou
                       Zhruba třetina Čechů si zájezd k moři koupila už během ledna a února. Roste zájem o dovolenou v zahraničí, ale i v tuzemsku. Turisty v Česku nejvíc lákají Krkonoše, Šumava a v posledních třech letech i jižní Morava.
                       29:54
                       Trendy v dovolených
                        Za týdenní dovolenou u moře dá letos průměrný Čech přes 17 tisíc korun. Turisti, kteří spoléhají na zájezdy zakoupené na poslední chvíli, ale budou mít letos menší výběr než loni, a to zhruba o pětinu.
                        31:59
                        Tuzemská dovolená
                         V tuzemsku se podle posledních dostupných údajů loni od ledna do září ubytovalo 16,8 milionu turistů. A Češi převážili nad zahraničními hosty. Města se snaží turisty nalákat – opravují památky a vylepšují a modernizují zařízení.
                         36:27
                         Nový šéf venezuelské policie
                          36:55
                          Záchrana včel
                           Německé tažení za záchranu včel. V Braniborsku začala občanská iniciativa sbírat podpisy pro zákon na ochranu hmyzu. V Bavorsku takový už platí – vynutilo si ho referendum s největší účastí v dějinách spolkové země. Norma omezuje hlavně používání pesticid
                           39:02
                           EU vyzvala k zastavení ostřelování Izraele
                            39:24
                            Historické bitvy
                             Ukázky bitev, ale taky běžného chování vojáků v moravských vesnicích v dobách napoleonských válek - to dnes viděli návštěvníci skanzenu ve Strážnici na Hodonínsku.
                             40:02
                             Záchrana stromů před suchem
                              Dlouhodobé sucho v Česku ničí většinu stromů ve městech i podél cest. Kvůli tomu se mění péče o dřeviny. Čeští vědci na ni získali evropský grant 60 milionů korun.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž45 minut
                              Další díl
                              5. května 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              13. dubna

                              Headlines — Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                              13. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              13. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              13. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              12. dubna

                              Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                              12. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              12. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              12. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              11. dubna

                              Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                              11. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              11. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              11. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              10. dubna

                              Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                              10. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              10. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              10. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              9. dubna

                              Pravomoce obcí při rozhodování o národních parcích — Vliv obcí na chod národních parků — Národní parku v Česku — Přípravy Izraele na ofenzivu do Rafahu — Obavy z útoků před zápasy Ligy mistrů — Mírný pokles nezaměstnansoti — Definice trestného činu znásilnění — Obvinění podnikatele Světlíka za krácení daně — Ruské útoky na Ukrajině — Válkou zničená sportoviště na Ukrajině — Odhad pro volby do Evropského parlamentu — Výběr z tvorby Míly Fürstové — Setrvání Cyrila Svobody v KDU-ČSL — Nové vlaky na české železnici — Razie NCOZ na libereckém magistrátu — Nehoda s větším počtem zraněných — Rekordně teplý březen — Požáry v krajině — Spotřeba soli v Česku — Vliv přesolování na zdraví — Aplikace eDoklad — Provoz sociálních služeb v regionech — Exploze vodní elektrárny v Itálii — Ochrana klimatu ve Švýcarsku — Narůstající kriminalita v Německu — Zemědělské dotace — Spor o miliony v hradecké nemocnici — Předseda Senátu v Zambii — Domácí chov exotických zvířat — Zatmění Slunce ve fotograficích — Úplné zatmění Slunce — Likvidace budovy Carimexu v Plzni — Odchov sovy ketupy Pelovy — Závěr generální opravy letohrádku Bellarie

                              9. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              9. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              9. 4. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám