1 min

30. ledna 2019

Část: Prezident podepsal zrušení karenční doby

Obsah dílu

Nová důchodová komise má řešit změnu penzijního systému — Koalice se už na částečných změnách penzí shodla — Důchodové komise českých vlád — Priority nové důchodové komise — Evropská unie neplánuje mimořádný summit kvůli brexitu — Brusel proti novým jednáním o brexitu — Schůzka ústavních činitelů k zahraniční politice — Venezuelský prezident je připraven jednat s opozicí — Němečtí neonacisté jezdili trénovat do Česka — Vzácný nález ostatků převora Libraria — Společnost Huawei žádá zrušení zakázky pro Generální finanční ředitelství — Státní nákupy historických památek — Prezident podepsal zrušení karenční doby — Komplikace se stavbou D11 — Zákon o registru smluv je podle ústavních soudců v pořádku — Fronty na pamětní dvacetikoruny — Část senátorů chystá ústavní žalobu na prezidenta — Omezený provoz na letištích kvůli sněžení — Extrémní mrazy v části Spojených států — 35 let srdečních transplantací — Moderní metody výměny srdce — Jak funguje srdce — Transplantace srdce v číslech — Život s umělým srdcem — Úřednická čtvrť v Praze — Iráčani chtěli útočit v Německu — Konec skládkování v Česku se odkládá — Česká podpora libyjského postupu proti nelegální migraci — Daňový balíček — 100 let od války o Těšínsko — Manželské etudy s novými příběhy - nový dokument ČT — Finanční problémy e-shopu s oblečením — Čeští lékaři pomůžou v Jordánsku

Části dílu

00:34
Nová důchodová komise má řešit změnu penzijního systému
Nová důchodová komise má řešit změnu penzijního systému
    Podobu penzí bude řešit nová komise - konkrétně rozdíl mezi důchody žen a mužů, dřívější odchod z práce pro lidi v náročných profesích a taky nové příjmy systému.
    01:18
    Koalice se už na částečných změnách penzí shodla
    Koalice se už na částečných změnách penzí shodla
      Vládní koalice se už předběžně shodla jak na vyšších penzích současné důchodkyně, tak i na dřívějších penzích pro fyzicky náročná povolání. Klíčovou otázku – jak zajistit důstojné důchody i po roce 2035.
      04:26
      Důchodové komise českých vlád
      Důchodové komise českých vlád
        O reformě důchodového systému mluví politici i ekonomové od devadesátých let. Na větších změnách se ale zatím neshodli. A nepomohly ani speciální penzijní komise.
        05:08
        Priority nové důchodové komise
        Priority nové důchodové komise
          Hostem Událostí je Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity a šéfka nové důchodové komise.
          07:25
          Evropská unie neplánuje mimořádný summit kvůli brexitu
          Evropská unie neplánuje mimořádný summit kvůli brexitu
            Žádný mimořádný summit o změnách brexitové dohody Evropská unie podle irského premiéra neplánuje.
            09:57
            Brusel proti novým jednáním o brexitu
            Brusel proti novým jednáním o brexitu
              Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.
              11:18
              Schůzka ústavních činitelů k zahraniční politice
              Schůzka ústavních činitelů k zahraniční politice
                Dvacáté výročí vstupu Česka do NATO připomene dvanáctého března velká slavnost na Hradě. Zúčastní se jí prezidenti V4 a ministři zahraničí z dalších zemí.
                13:18
                Venezuelský prezident je připraven jednat s opozicí
                Venezuelský prezident je připraven jednat s opozicí
                  Venezuelský prezident Nicolás Maduro je připraven vyjednávat s pomocí mezinárodních prostředníků s opozicí. Je i pro vyhlášení předčasných parlamentních voleb.
                  13:45
                  Němečtí neonacisté jezdili trénovat do Česka
                  Němečtí neonacisté jezdili trénovat do Česka
                    Výlety německých neonacistů do Česka. Příslušníci krajně pravicové scény trénovali na českých střelnicích, oznámila německá vláda.
                    16:10
                    Vzácný nález ostatků převora Libraria
                    Vzácný nález ostatků převora Libraria
                      Archeologové objevili v klášterním kostele v Českých Budějovicích dřevěnou schránu, ve které jsou s velkou pravděpodobností uloženy ostatky Jindřicha Libraria.
                      16:45
                      Společnost Huawei žádá zrušení zakázky pro Generální finanční ředitelství
                      Společnost Huawei žádá zrušení zakázky pro Generální finanční ředitelství
                        Společnost Huawei bude po ministerstvu financí požadovat zrušení veřejné zakázky na vybudování portálu Moje daně pro Generální finanční ředitelství.
                        17:08
                        Státní nákupy historických památek
                        Státní nákupy historických památek
                          Ministerstvo kultury vrátilo Národní galerii žádost o pětašedesát milionů korun na výkup středověké malby - žádá posudky k ceně obrazu. Ten pochází z dílny Mistra vyšebrodského oltáře.
                          19:38
                          Prezident podepsal zrušení karenční doby
                          Prezident podepsal zrušení karenční doby
                            Zaměstnanci budou od července dostávat peníze i za první tři dny nemoci. Prezident Miloš Zeman podepsal zákon schválený parlamentem. Podpis připojil i pod insolvenční novelu, která zmírňuje podmínky oddlužení.
                            19:58
                            Komplikace se stavbou D11
                            Komplikace se stavbou D11
                              Ve sporu o stavbu dálnice D11 nastal nečekaný obrat. Ředitelství silnic a dálnic se se společností Eurovia dohodlo, že vytvoří dodatek ke smlouvě. Obě strany ji přitom původně vypověděly.
                              21:57
                              Zákon o registru smluv je podle ústavních soudců v pořádku
                              Zákon o registru smluv je podle ústavních soudců v pořádku
                                Zákon o registru smluv platí dál. Ústavní soud zamítl návrh třiceti senátorů, kteří se domáhali jeho úplného zrušení nebo škrtnutí některých pasáží.
                                22:41
                                Fronty na pamětní dvacetikoruny
                                Fronty na pamětní dvacetikoruny
                                  Další série pamětních dvacetikorun je ode dneška k dostání na pobočkách České národní banky. A lidé na ně opět stáli v dlouhých frontách už od rána. Na dvacetikorunách jsou vyobrazeni hlavní finančníci uplynulých sto let.
                                  24:42
                                  Část senátorů chystá ústavní žalobu na prezidenta
                                  Část senátorů chystá ústavní žalobu na prezidenta
                                    Senátorský "Klub pro liberální demokracii - Senátor 21" připraví text žaloby na prezidenta Miloše Zemana za hrubé porušení ústavy.
                                    25:29
                                    Omezený provoz na letištích kvůli sněžení
                                    Omezený provoz na letištích kvůli sněžení
                                      Hustá chumelenice dnes zkomplikovala dopravu na letištích ve Francii a Velké Británii. Provoz se zastavil v Liverpoolu a Manchesteru – tyhle záběry sdíleli na sociálních sítích cestující, kteří během kalamity uvízli na palubě nebo v odletové hale.
                                      25:49
                                      Extrémní mrazy v části Spojených států
                                      Extrémní mrazy v části Spojených států
                                        Ve Spojených státech udeřily extrémní mrazy. Teploty na mnoha místech - především středozápadě země - klesají nejníž za desítky let. Například v hustě obydlené oblasti u Velkých jezer naměřili minus třicet stupňů Celsia.
                                        28:08
                                        35 let srdečních transplantací
                                        35 let srdečních transplantací
                                          31. 1. to bude na den přesně třicet pět let, co v tehdejším Československu proběhla první úspěšná transplantace srdce. Provedl ji tým zdravotníků v pražském IKEMu.
                                          28:55
                                          Moderní metody výměny srdce
                                          Moderní metody výměny srdce
                                            Od té doby chirurgové v Praze a Brně vyměnili srdce v osmnácti stech případech.
                                            31:47
                                            Jak funguje srdce
                                            Jak funguje srdce
                                              Srdce je ve své podstatě důmyslné čerpadlo, které rozvádí krev do celého těla. To lidské váží zhruba 300 gramů - srdce mužů je asi o 50 gramů těžší než srdce žen.
                                              33:14
                                              Transplantace srdce v číslech
                                              Transplantace srdce v číslech
                                                Nejvíc transplantací srdce bylo v roce 2014. Za poslední tři roky jejich počet neklesl pod 70. Letos už lékaři vyměnili srdce v šesti případech. Největší zkušenosti s tím má pražský IKEM.
                                                34:03
                                                Život s umělým srdcem
                                                Život s umělým srdcem
                                                  Dobu, než se najde vhodný dárce, pacienti ve vážném stavu přečkávají s mechanickou srdeční podporou – nebo se zcela umělým srdcem. Nejmodernější řešení v současnosti představuje tzv. biokompatibilní srdce.
                                                  36:54
                                                  Úřednická čtvrť v Praze
                                                  Úřednická čtvrť v Praze
                                                    Živý vstup redaktorky Evy Šelepové.
                                                    38:47
                                                    Iráčani chtěli útočit v Německu
                                                    Iráčani chtěli útočit v Německu
                                                      Německá policie zatkla na severu země tři Iráčany - mladí muži se chystali vyrobit výbušninu ze zábavní pyrotechniky. Podle ministra vnitra zatím není jasné, jestli byli napojení na nějakou teroristickou organizaci.
                                                      39:09
                                                      Konec skládkování v Česku se odkládá
                                                      Konec skládkování v Česku se odkládá
                                                        Konec skládkování se nejspíš odkládá. Původně měl nastat už v roce 2024 - podle ministerstva životního prostředí by to ale mohlo být až v roce 2030.
                                                        41:19
                                                        Česká podpora libyjského postupu proti nelegální migraci
                                                        Česká podpora libyjského postupu proti nelegální migraci
                                                          Česko podpořilo šéfa libyjské vlády Faíze Sarrádže v dalším boji proti nelegální migraci. Kabinet sídlící v Tripolisu uznává OSN a i podle premiéra Andreje Babiše hraje důležitou roli v řešení uprchlické krize.
                                                          41:57
                                                          Daňový balíček
                                                          Daňový balíček
                                                            Senátoři vrací daňový balíček zpět do sněmovny. Horní komora doporučuje už teď snížit sazbu DPH na vybrané služby a točené pivo. Vláda s tím přitom počítala až v rámci novely o elektronické evidenci tržeb.
                                                            43:16
                                                            100 let od války o Těšínsko
                                                            100 let od války o Těšínsko
                                                              Před 100 lety – 30. ledna 1919 – skončila sedmidenní válka o Těšínsko mezi Čechoslováky a Poláky. Pro Československo to byl první válečný střet od ustavení nového státu.
                                                              45:13
                                                              Manželské etudy s novými příběhy - nový dokument ČT
                                                              Manželské etudy s novými příběhy - nový dokument ČT
                                                                Manželské etudy s novými příběhy, pohled do zákulisí hasičské stanice nebo portrét jednoho z nejdéle pracujících psychiatrů na světě Radkina Honzáka - jen pár příkladů z letošních premiérových dokumentů České televize.
                                                                45:45
                                                                Finanční problémy e-shopu s oblečením
                                                                Finanční problémy e-shopu s oblečením
                                                                  E-shop s oblečením Zoot.cz požádal soud o ochranu před věřiteli a hledá nového investora.
                                                                  46:03
                                                                  Čeští lékaři pomůžou v Jordánsku
                                                                  Čeští lékaři pomůžou v Jordánsku
                                                                    Do Jordánska dnes odletěl lékařský tým z pražské nemocnice Na Bulovce. V rámci humanitárního programu Medevac tam bude ošetřovat nemajetné místní obyvatele a především pacienty z řad syrských uprchlíků.
                                                                    Přehrát celé video
                                                                    Události - 31. ledna 2019
                                                                    Stopáž47 min
                                                                    Další díl
                                                                    31. ledna 2019

                                                                    Přehled dílů

                                                                    9481 přehratelných
                                                                    Události - 1. března
                                                                    Stopáž50 min

                                                                    1. března

                                                                    Headlines — Válka na Blízkém východě — Destabilizace íránského režimu — Americko-izraelská operace v Íránu — Dění v dalších zemích Blízkého východu — Údery na fotografiích — Kdo byl ajjatoláh Chameneí — Bezpečnostní rizika pro Evropu — Opatření v Česku v reakci na konflikt — Češi na Blízkém východě — Personální změny na úřadech — Plány na snazší propouštění úředníků — Personální změny na ministerstvech — Policejní kontroly chat — Ochrana ptactva během hnízdění — Střety tramvají s chodci — Střety chodců tramvají v Praze — Vyrovnávání se s následky nehod — Porodnice v ostřelovaném Chersonu — Obsazený ruský tanker — Exotické ovoce v porevolučních obchodech — Daň z nemovitosti — Problémy kolem pozůstalostní péče — Nové album Tata Bojs

                                                                    Poslední vysílání 1. 3. 2026 na ČT1
                                                                    Události - 1. března
                                                                    Stopáž50 min

                                                                    1. března

                                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                    Poslední vysílání 1. 3. 2026 na ČT24
                                                                    Události - 28. února
                                                                    Stopáž50 min

                                                                    28. února

                                                                    Headlines — Válka na Blízkém východě — Americko-izraelská operace — Cíle úderu na Írán — Reakce na údery v Íránu — Útěky do krytů — Válka na Blízkém východě — Varování Donalda Trumpa — Další kroky Spojených států — Americké zbraně na Blízkém východě — Reakce na údery — Reakce českých politiků — Rušení letů — Češi na Blízkém východě — Reakce na údery v Íránu — Úspory a škrty v kultuře — Využívání AI Anthropic — Místní referenda — Nedostatek zdravotních sester — Zima končí, přichází jaro — Vývoj počasí — Začíná meteorologické jaro — Útoky Teheránu na spojence USA — Nehoda vojenského letadla — Stavba severní části Pražského okruhu — Pád malého vrtulníku — Přípravy na zimní paralympiádu — Mezinárodní den vzácných nemocí — Svalová atrofie — Migrujuící žáby — Liška Bystrouška v berlínské státní opeře

                                                                    Poslední vysílání 28. 2. 2026 na ČT1
                                                                    Události - 28. února
                                                                    Stopáž50 min

                                                                    28. února

                                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                    Poslední vysílání 28. 2. 2026 na ČT24
                                                                    Události - 27. února
                                                                    Stopáž55 min

                                                                    27. února

                                                                    Headlines — Velká průmyslová investice — Proměna českého autoprůmyslu — Výroba osobních aut v Česku — Pákistán útočí na Afghánistán — Íránský jaderný program — Sbírky z Hrubého Rohozce soud vydal dědičce — Odvolání šéfa Mero — Spor mezi Maďarskem a Ukrajinou — Evropský migrační pakt v Německu — Přemnožení hraboši na polích — Nehoda tramvaje s desítkami zraněných v Miláně — Vegetariánka v Divadle v Dlouhé — Debata o tempu růstu výdajů na obranu — Státní dluh Česka — Přetížení veřejní opatrovníci — Teplý den — Ztracené kolo — Rok od exploze benzenu — Benzen a jeho použití — Havárie v Hustopčích očima hasičů — Vztahy ve vládní koalici — Svědectví Clintonových v kauze Epstein — Volby v Manchesteru — Změny NASA v programu Artemis — Nová pravidla prodeje ojetin — Jednání USA–Kuba — Likvidace nakažené drůbeže — Kyberútoky na nemocnice — Nabídka za stanici Discovery — Dokumenty o druhém odboji — Podvodní fotografie 2026 — Odsouzený Jaromír Balda propuštěn z ochranné léčby — Zeitenwende v tajných službách — Obvinění za útok na Hyťhu — Zemřel Rob Grant — Jaro na statku

                                                                    Poslední vysílání 27. 2. 2026 na ČT1
                                                                    Události - 27. února
                                                                    Stopáž55 min

                                                                    27. února

                                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                    Poslední vysílání 27. 2. 2026 na ČT24
                                                                    Události - 26. února
                                                                    Stopáž55 min

                                                                    26. února

                                                                    Headlines — Dohled nad cenami potravin — Potravinový ombudsman — Vývoj cen potravin — Potravinové banky — Jednání mezi Spojenými státy a Íránem — Ruské útoky na Ukrajinu — Rozpočty pro národní parky — Splnění závazku vůči NATO — Výpověď manželů Clintonových v kauze Epstein — Rezignace šéfa WEF — Spor s hnutím SPD — Povinné kastrování toulavých koček — Volby v Manchesteru — Hudební show Human Zoo na pražském Výstavišti — Jednání zástupců Visegrádské čtyřky — Růst cen pohonných hmot — Zisky bank — Ptačí chřipka v zoo — Počasí na začátku jara — Užívání léčebného konopí — Výdej konopí k léčbě — Speciální formulář na předpis konopí — Zájem turistů o ubytování v Česku — Podmíněné tresty za smrt studenta Univerzity obrany — Volby v Dánsku — Rozhodnutí o straně Alternativa pro Německo — Úrazy během jarních prázdnin — Zemřel Jiří Valenta — Reforma výuky v mateřských a základních školách — Střed Mléčné dráhy — Napětí mezi Kubou a USA — Hladina Orlíku — Návrat čápů bílých — Smetanovské dny v Plzni

                                                                    Poslední vysílání 26. 2. 2026 na ČT1
                                                                    Události - 26. února
                                                                    Stopáž55 min

                                                                    26. února

                                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                    Poslední vysílání 26. 2. 2026 na ČT24
                                                                    Události - 25. února
                                                                    Stopáž55 min

                                                                    25. února

                                                                    Headlines — Výdaje na obranu — Výdaje Česka na obranu — Navrhované změny v rozpočtu — Trumpovo poselství — Míra inflace v lednu 2026 — Co ovlivňuje ceny zemědělských výrobců — Orbánovy výroky o Ukrajině — Evropská komise o střetu zájmů premiéra — Obleva zavodňuje přehrady — Rusko proti Telegramu — Nová pravidla pro cesty do Velké Británie — ÚS o důchodech prominentů KSČ — Mezinárodní festival krátkých filmů — Senát o bezpečnostních hrozbách — Hazard v ČR — Prevence rizikového chování školáků — Vůz propadl v Brně chodníkem — Vykrádání aut v Česku — Růst cen nemovitostí — Ceny nemovitostí — Bydlení v domě z kontejnerů — Majetková přiznání ministrů — Verdikt ke kauze náhrad škod za covidu — Sesuvy půdy v Brazílii — Život na izraelsko-libanonské hranici — Pátrání po motivu střelce z Havířova — Odškodnění za nezákonné sterilizace — Nápady z laboratoří na prodej — Převoz rakety SLS — Rozvoj mobilního bankovnictví v Polsku — První zastupitelstvo Chřibské po tragédii — Náklady za autobusy na vodík — Turistická daň v Barceloně — Relikviář kněží Buly a Drboly — Pán slepic v Jihočeském divadle

                                                                    Poslední vysílání 25. 2. 2026 na ČT1
                                                                    Události - 25. února
                                                                    Stopáž55 min

                                                                    25. února

                                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                    Poslední vysílání 25. 2. 2026 na ČT24