48 minut

9. leden 2019

Obsah dílu

Nezaměstnanost v prosinci stoupla — Firmám chybí zaměstnanci — Situace na trhu práce — Situace na hranicích USA s Mexikem — Trump chce posílit ochranu jižní hranice USA — Jednání koalice o sporných tématech — Jednání o přerozdělení migrantů zachráněných ve Středozemním moři — Proplácení evropských dotací — Britští poslanci jednali o možnosti tvrdého brexitu — Důchodce obviněný z přípravy teroristického útoku na vlak zůstane ve vazbě — Půl století od oběti Jana Palacha — Vyšetřování útoku na politika německé AfD — Husté sněžení zasáhlo západ Česka — Přívaly sněhu komplikují dopravu a odřízly tisíce domácností od elektřiny — Učitelka vláčela školou chlapce s autismem — Ocenění Útvaru rychlého nasazení za zásah v Příbrami — Zájem o hypotéky loni klesl — Nájemní bydlení v Česku — Vratislav Mynář odmítl, že by se pokoušel ovlivňovat soudce — Sněmovní výbor řešil údajné porušení trestního řádu celní správou — Slevy na jízdném přilákaly nové cestující — Jednání euroskeptiků o alianci před volbami do Evropského parlamentu — Vůdce KLDR ukončil návštěvu Číny — Polemika o klecových chovech prasat — Soud s mužem za útok v ostravské tramvaji — Útěk ženy ze Saúdské Arábie — Objev 7 tisíc let staré studny u Ostrova — Proměny veřejného prostoru

Části dílu

00:36
Nezaměstnanost v prosinci stoupla
  Nezaměstnanost v Česku zůstává nejnižší v celé Evropské unii a loňský rok to potvrdil. Na jeho sklonku sice míra vzrostla těsně nad tři procenta, i tak je to ale nejmenší prosincová hodnota od roku 1996.
  01:17
  Firmám chybí zaměstnanci
   I přesto, že rostou výdělky, pro firmy je čím dál těžší najít vhodné zaměstnance. Volných míst je mnohem víc než uchazečů. Podniky se tak naučily využívat třeba vězně.
   04:36
   Situace na trhu práce
    Rozhovor s Josefem Středulou, předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů.
    07:04
    Situace na hranicích USA s Mexikem
     Situace na jižní hranici USA je podle Donalda Trumpa kritická. Americký prezident to prohlásil v devítiminutovém televizním projevu z Oválné pracovny.
     09:57
     Trump chce posílit ochranu jižní hranice USA
      Živý vstup Davida Miřejovského, zahraničního zpravodaje ČT v USA.
      11:51
      Jednání koalice o sporných tématech
       Vládní strany řešily vzájemné spory. Všechny ale koaliční rada neuzavřela. Dohodla třeba, že školní oběd zdarma mají dostávat jen děti z nemajetných rodin - upřednostnila tak návrh hnutí ANO, ČSSD chtěla jídlo platit všem.
       14:42
       Jednání o přerozdělení migrantů zachráněných ve Středozemním moři
        Malta dovolí dvěma lodím nevládních organizací s devětačtyřiceti migranty, aby zakotvily u jejích břehů. Do svých přístavů je nechtěla pustit skoro tři týdny.
        14:57
        Proplácení evropských dotací
         Evropská komise Česku do konce loňského roku proplatila už čtvrtinu všech dotací ze současného sedmiletého období. Konkrétně jde skoro o 146 miliard korun. Zatím také země nemusí nic vracet.
         15:57
         Britští poslanci jednali o možnosti tvrdého brexitu
          Další neúspěch britské premiérky. Pokud parlament neschválí dojednanou dohodu o odchodu země z Evropské unie, musí vláda předložit náhradní plán do tří dnů místo původních 21. Nový postup odhlasovali poslanci.
          18:27
          Důchodce obviněný z přípravy teroristického útoku na vlak zůstane ve vazbě
           Státní zástupce žádá čtyři roky vězení pro Jaromíra Baldu, který pokácel stromy, ty zatarasily trať a způsobily dvě nehody vlaků.
           18:49
           Půl století od oběti Jana Palacha
            Společnost, smiřující se se srpnovou okupací, přituhující cenzura. V lednu 1969 začala v Československu plíživě nastupovat normalizace. O tom, jak vyburcovat a probudit národ z letargie před padesáti lety, přemýšlel i student Jan Palach.
            22:02
            Vyšetřování útoku na politika německé AfD
             Zraněný německý politik Frank Magnitz byl propuštěn z nemocnice. Poslance protiimigrační Alternativy pro Německo v pondělí večer napadli tři maskovaní muži a vážně ho zranili.
             23:09
             Husté sněžení zasáhlo západ Česka
              Husté sněžení a silný vítr - kombinace, která působila od nočních hodin problémy hlavně v Karlovarském a Libereckém kraji.
              25:17
              Přívaly sněhu komplikují dopravu a odřízly tisíce domácností od elektřiny
               Živý vstup reportérky Lucie Pelanové z Jáchymova v Krušných horách.
               26:19
               Učitelka vláčela školou chlapce s autismem
                Silné emoce vyvolalo na sociálních sítích video učitelky z amerického státu Kentucky, která školními chodbami vláčela devítiletého chlapce s autismem.
                26:37
                Ocenění Útvaru rychlého nasazení za zásah v Příbrami
                 Útvar rychlého nasazení se loni účastnil zhruba padesáti policejních operací. Převážně šlo o zadržení nebezpečných zločinců.
                 28:47
                 Zájem o hypotéky loni klesl
                  Meziročně nižší objem hypoték - lidé si loni oproti roku 2017 půjčili o šest miliard korun míň. Celkem si sjednali úvěry za dvě stě dvacet miliard. Čísla vyplývají z prvních odhadů Hypoteční banky.
                  32:25
                  Nájemní bydlení v Česku
                   Jak už zaznělo, teď bydlí v nájmu asi pětina domácností. Podíl je nejvyšší v Praze - skoro třetina. Ve srovnání s Evropskou unií je to ale pořád velmi málo.
                   34:43
                   Vratislav Mynář odmítl, že by se pokoušel ovlivňovat soudce
                    35:24
                    Sněmovní výbor řešil údajné porušení trestního řádu celní správou
                     Sněmovní výbor pro obranu se zabýval podezřením, že se speciální síly armády podílely na sledovací akci celní správy. Podle kritiků šlo o porušení trestního řádu.
                     37:39
                     Slevy na jízdném přilákaly nové cestující
                      Po zavedení slev na jízdném pro studenty a důchodce přibylo pasažérů. České dráhy - jako největší dopravce - vyčíslily nárůst cestujících na 4 procenta.
                      38:03
                      Jednání euroskeptiků o alianci před volbami do Evropského parlamentu
                       První kroky Mattea Salviniho ve snaze vytvořit blok euroskeptických stran v květnových volbách do Evropského parlamentu.
                       40:14
                       Vůdce KLDR ukončil návštěvu Číny
                        Kim Čong-un předčasně ukončil svou už čtvrtou návštěvu Číny. Jeho obrněný vlak ráno z Pekingu odjel. Severokorejský vůdce se oproti plánovaným třem dnům u spojence zdržel jen 27 hodin.
                        40:33
                        Polemika o klecových chovech prasat
                         Obránci zvířat versus chovatelé prasat. Polemika o klecových chovech.
                         42:25
                         Soud s mužem za útok v ostravské tramvaji
                          Šest let by měl ve vězení strávit muž, který předloni v prosinci napadl v ostravské tramvaji pasažéra.
                          42:45
                          Útěk ženy ze Saúdské Arábie
                           Osobní drama s ohlasem po celém světě je u konce. OSN udělila status uprchlice mladé Saúdské Arabce, která o víkendu uprchla před svou rodinou a před hrozbou deportace se dočasně zabarikádovala v thajském hotelu.
                           44:42
                           Objev 7 tisíc let staré studny u Ostrova
                            Objev evropského významu se podařil archeologům u Ostrova na Pardubicku. Na trase budoucí dálnice D35 odkryli dřevěnou studnu – její stáří určili na 7 tisíc let.
                            45:04
                            Proměny veřejného prostoru
                             Jak se mění veřejný prostor v hlavním městě. Téma publikace PragueScape. Tým odborníků zmapoval současnou krajinářskou architekturu v Praze. Nejen projekty parků, zahrad nebo vnitrobloků, ale i problematická místa, která na svou obnovu teprve čekají.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             10. leden 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             30. listopad

                             Headlines — Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj, Matyldo

                             30. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             29. listopad

                             Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                             29. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             29. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             28. listopad

                             Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                             28. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             28. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             28. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             27. listopad

                             Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                             27. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             26. listopad

                             Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                             26. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             26. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 11. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám