Události

9. leden 2019

48 minut

9. leden 2019

Obsah dílu

Nezaměstnanost v prosinci stoupla — Firmám chybí zaměstnanci — Situace na trhu práce — Situace na hranicích USA s Mexikem — Trump chce posílit ochranu jižní hranice USA — Jednání koalice o sporných tématech — Jednání o přerozdělení migrantů zachráněných ve Středozemním moři — Proplácení evropských dotací — Britští poslanci jednali o možnosti tvrdého brexitu — Důchodce obviněný z přípravy teroristického útoku na vlak zůstane ve vazbě — Půl století od oběti Jana Palacha — Vyšetřování útoku na politika německé AfD — Husté sněžení zasáhlo západ Česka — Přívaly sněhu komplikují dopravu a odřízly tisíce domácností od elektřiny — Učitelka vláčela školou chlapce s autismem — Ocenění Útvaru rychlého nasazení za zásah v Příbrami — Zájem o hypotéky loni klesl — Nájemní bydlení v Česku — Vratislav Mynář odmítl, že by se pokoušel ovlivňovat soudce — Sněmovní výbor řešil údajné porušení trestního řádu celní správou — Slevy na jízdném přilákaly nové cestující — Jednání euroskeptiků o alianci před volbami do Evropského parlamentu — Vůdce KLDR ukončil návštěvu Číny — Polemika o klecových chovech prasat — Soud s mužem za útok v ostravské tramvaji — Útěk ženy ze Saúdské Arábie — Objev 7 tisíc let staré studny u Ostrova — Proměny veřejného prostoru

Části dílu

00:36
Nezaměstnanost v prosinci stoupla
  Nezaměstnanost v Česku zůstává nejnižší v celé Evropské unii a loňský rok to potvrdil. Na jeho sklonku sice míra vzrostla těsně nad tři procenta, i tak je to ale nejmenší prosincová hodnota od roku 1996.
  01:17
  Firmám chybí zaměstnanci
   I přesto, že rostou výdělky, pro firmy je čím dál těžší najít vhodné zaměstnance. Volných míst je mnohem víc než uchazečů. Podniky se tak naučily využívat třeba vězně.
   04:36
   Situace na trhu práce
    Rozhovor s Josefem Středulou, předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů.
    07:04
    Situace na hranicích USA s Mexikem
     Situace na jižní hranici USA je podle Donalda Trumpa kritická. Americký prezident to prohlásil v devítiminutovém televizním projevu z Oválné pracovny.
     09:57
     Trump chce posílit ochranu jižní hranice USA
      Živý vstup Davida Miřejovského, zahraničního zpravodaje ČT v USA.
      11:51
      Jednání koalice o sporných tématech
       Vládní strany řešily vzájemné spory. Všechny ale koaliční rada neuzavřela. Dohodla třeba, že školní oběd zdarma mají dostávat jen děti z nemajetných rodin - upřednostnila tak návrh hnutí ANO, ČSSD chtěla jídlo platit všem.
       14:42
       Jednání o přerozdělení migrantů zachráněných ve Středozemním moři
        Malta dovolí dvěma lodím nevládních organizací s devětačtyřiceti migranty, aby zakotvily u jejích břehů. Do svých přístavů je nechtěla pustit skoro tři týdny.
        14:57
        Proplácení evropských dotací
         Evropská komise Česku do konce loňského roku proplatila už čtvrtinu všech dotací ze současného sedmiletého období. Konkrétně jde skoro o 146 miliard korun. Zatím také země nemusí nic vracet.
         15:57
         Britští poslanci jednali o možnosti tvrdého brexitu
          Další neúspěch britské premiérky. Pokud parlament neschválí dojednanou dohodu o odchodu země z Evropské unie, musí vláda předložit náhradní plán do tří dnů místo původních 21. Nový postup odhlasovali poslanci.
          18:27
          Důchodce obviněný z přípravy teroristického útoku na vlak zůstane ve vazbě
           Státní zástupce žádá čtyři roky vězení pro Jaromíra Baldu, který pokácel stromy, ty zatarasily trať a způsobily dvě nehody vlaků.
           18:49
           Půl století od oběti Jana Palacha
            Společnost, smiřující se se srpnovou okupací, přituhující cenzura. V lednu 1969 začala v Československu plíživě nastupovat normalizace. O tom, jak vyburcovat a probudit národ z letargie před padesáti lety, přemýšlel i student Jan Palach.
            22:02
            Vyšetřování útoku na politika německé AfD
             Zraněný německý politik Frank Magnitz byl propuštěn z nemocnice. Poslance protiimigrační Alternativy pro Německo v pondělí večer napadli tři maskovaní muži a vážně ho zranili.
             23:09
             Husté sněžení zasáhlo západ Česka
              Husté sněžení a silný vítr - kombinace, která působila od nočních hodin problémy hlavně v Karlovarském a Libereckém kraji.
              25:17
              Přívaly sněhu komplikují dopravu a odřízly tisíce domácností od elektřiny
               Živý vstup reportérky Lucie Pelanové z Jáchymova v Krušných horách.
               26:19
               Učitelka vláčela školou chlapce s autismem
                Silné emoce vyvolalo na sociálních sítích video učitelky z amerického státu Kentucky, která školními chodbami vláčela devítiletého chlapce s autismem.
                26:37
                Ocenění Útvaru rychlého nasazení za zásah v Příbrami
                 Útvar rychlého nasazení se loni účastnil zhruba padesáti policejních operací. Převážně šlo o zadržení nebezpečných zločinců.
                 28:47
                 Zájem o hypotéky loni klesl
                  Meziročně nižší objem hypoték - lidé si loni oproti roku 2017 půjčili o šest miliard korun míň. Celkem si sjednali úvěry za dvě stě dvacet miliard. Čísla vyplývají z prvních odhadů Hypoteční banky.
                  32:25
                  Nájemní bydlení v Česku
                   Jak už zaznělo, teď bydlí v nájmu asi pětina domácností. Podíl je nejvyšší v Praze - skoro třetina. Ve srovnání s Evropskou unií je to ale pořád velmi málo.
                   34:43
                   Vratislav Mynář odmítl, že by se pokoušel ovlivňovat soudce
                    35:24
                    Sněmovní výbor řešil údajné porušení trestního řádu celní správou
                     Sněmovní výbor pro obranu se zabýval podezřením, že se speciální síly armády podílely na sledovací akci celní správy. Podle kritiků šlo o porušení trestního řádu.
                     37:39
                     Slevy na jízdném přilákaly nové cestující
                      Po zavedení slev na jízdném pro studenty a důchodce přibylo pasažérů. České dráhy - jako největší dopravce - vyčíslily nárůst cestujících na 4 procenta.
                      38:03
                      Jednání euroskeptiků o alianci před volbami do Evropského parlamentu
                       První kroky Mattea Salviniho ve snaze vytvořit blok euroskeptických stran v květnových volbách do Evropského parlamentu.
                       40:14
                       Vůdce KLDR ukončil návštěvu Číny
                        Kim Čong-un předčasně ukončil svou už čtvrtou návštěvu Číny. Jeho obrněný vlak ráno z Pekingu odjel. Severokorejský vůdce se oproti plánovaným třem dnům u spojence zdržel jen 27 hodin.
                        40:33
                        Polemika o klecových chovech prasat
                         Obránci zvířat versus chovatelé prasat. Polemika o klecových chovech.
                         42:25
                         Soud s mužem za útok v ostravské tramvaji
                          Šest let by měl ve vězení strávit muž, který předloni v prosinci napadl v ostravské tramvaji pasažéra.
                          42:45
                          Útěk ženy ze Saúdské Arábie
                           Osobní drama s ohlasem po celém světě je u konce. OSN udělila status uprchlice mladé Saúdské Arabce, která o víkendu uprchla před svou rodinou a před hrozbou deportace se dočasně zabarikádovala v thajském hotelu.
                           44:42
                           Objev 7 tisíc let staré studny u Ostrova
                            Objev evropského významu se podařil archeologům u Ostrova na Pardubicku. Na trase budoucí dálnice D35 odkryli dřevěnou studnu – její stáří určili na 7 tisíc let.
                            45:04
                            Proměny veřejného prostoru
                             Jak se mění veřejný prostor v hlavním městě. Téma publikace PragueScape. Tým odborníků zmapoval současnou krajinářskou architekturu v Praze. Nejen projekty parků, zahrad nebo vnitrobloků, ale i problematická místa, která na svou obnovu teprve čekají.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             10. leden 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             25. květen

                             Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                             25. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             25. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             25. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             24. květen

                             Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                             24. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             24. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             24. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             23. květen

                             Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                             23. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             23. 5. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám