44 minut

26. prosinec 2018

Obsah dílu

Vánoční projev prezidenta Miloše Zemana — Vánoční projev prezidenta Miloše Zemana — Vánoční projev prezidenta Miloše Zemana — Komerční lov velryb v Japonsku — Na Ukrajině dnes odpoledne skončil válečný stav — Obnovení těžby v Dole ČSM — Kauza BIS u soudu — Automobilky v Česku — Život v mexické Tijuaně — Údajný izraelský nálet na skladiště zbraní — Český dabing slovenských pohádek — Financování dětských skupin — Porážky skotu na jatkách — Renovace Slovenské strely — Požár v Bohuňovicích — Padlí češí vojáci — České zdravotnictví v roce 2019 — Nahlížení do seznamu léků — Nové ordinace praktických lékařů — Stacionáře pro seniory — Zemětřesení na Sicílii — Výbuch laboratoře — Vánoční svátky v kladrubském hřebčíně — Svátkem sv. Štěpána vrcholí Vánoce — Knihy jako válečná kořist

Části dílu

00:33
Vánoční projev prezidenta Miloše Zemana
  Šestý vánoční projev Miloše Zemana a první v jeho novém funkčním období. Prezident v něm poděkoval předsedům hnutí ANO, ČSSD a komunistů. Varoval před zpomalením ekonomiky a kritizoval protivládní demonstrace.
  01:12
  Vánoční projev prezidenta Miloše Zemana
   Prezident se zavázal i k podpoře ekonomické diplomacie a chce se také dál setkávat s občany při cestách do krajů. V pasáži, kde bilancoval letošní rok, mluvil o říjnových obecních a senátních volbách.
   06:51
   Vánoční projev prezidenta Miloše Zemana
    Miloš Zeman dnes pronesl první vánoční projev po lednových volbách hlavy státu, kde post obhájil. V úvodu svého druhého funkčního období také po druhé jmenoval Andreje Babiše premiérem.
    10:36
    Komerční lov velryb v Japonsku
     Japonsko splnilo letité hrozby a oznámilo, že zahajuje komerční lov velryb. Posledních 32 let sice kytovce lovilo, ale omezeně a pod rouškou vědeckého výzkumu.
     12:51
     Na Ukrajině dnes odpoledne skončil válečný stav
      Ukrajinský prezident Porošenko ho vyhlásil před měsícem, poté co Rusové 25. listopadu zadrželi tři lodě ukrajinského námořnictva a zablokovali Kerčský průliv.
      13:14
      Obnovení těžby v Dole ČSM
       Živý vstup Terezy Krumpholzové.
       14:55
       Kauza BIS u soudu
        Pražský městský soud se nakonec zítra nebude zabývat kauzou BIS. Nepodařilo se včas obeslat Janu Nečasovou. Kromě ní čelí obžalobě z vyzrazení utajované zprávy i Ivo Rittig a David Michal.
        15:20
        Automobilky v Česku
         Automobilky v Česku letos nejspíš prolomí nový rekord. Vyrobí téměř půldruhého milionu osobních vozů – nejvíc v historii. Oproti roku 2017 vzroste produkce o 3 procenta.
         16:00
         Život v mexické Tijuaně
          V americkém detenčním centru u mexických hranic zemřel osmiletý guatemalský chlapec. Je to už druhé dítě, které tento měsíc zemřelo v americké péči po ilegálním přechodu z mexické Tijuany.
          18:42
          Údajný izraelský nálet na skladiště zbraní
           Za provokaci označilo Rusko údajný izraelský nálet na skladiště zbraní u Damašku. O útoku informovala syrská vládní média s tím, že většinu raket se podařilo sestřelit.
           19:06
           Český dabing slovenských pohádek
            K Vánocům patří už tradičně pohádky. Ani spousta dospělých si bez nich svátky nedovede představit. Česká televize dnes ve dvacet hodin uvede premiéru jedné z nich – příběh O zakletém králi a odvážném Martinovi.
            21:34
            Financování dětských skupin
             Spory kvůli financování dětských skupin, které suplují nedostatek místa ve školkách. Ministerstvo práce navrhuje, aby stát v těchto zařízeních spolufinancoval místa pro děti do čtyř let.
             23:47
             Porážky skotu na jatkách
              Kvůli suchu se zvýšil počet poraženého skotu.
              24:05
              Renovace Slovenské strely
               Po čtyřech měsících odstrojování začala renovace Slovenské strely. Motorový železniční vůz chátral desítky let a je jediným svého druhu na světě. Na jeho restaurování proto dohlíží památkáři.
               26:24
               Požár v Bohuňovicích
                Požár dřevostavby na Olomoucku. V noci na dnešek zasahovalo šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů u rozsáhlého ohně v Bohuňovicích.
                26:41
                Padlí češí vojáci
                 Letošek byl druhým nejtragičtějším rokem v počtu našich padlých vojáků v zahraničních operacích. Horší byl už jen rok 2014 s pěticí mrtvých. Letos zahynuli v Afghánistánu čtyři čeští muži.
                 29:28
                 České zdravotnictví v roce 2019
                  České zdravotnictví čeká v příštím roce řada změn. Většina z nich se projeví postupně. Od února budou například všechny léky důkladněji kontrolované kvůli padělkům, od prosince pak pacienti ušetří na zdravotnických prostředcích.
                  30:22
                  Nahlížení do seznamu léků
                   Ne všechno se ale stihlo připravit podle plánu. Dořešit se ještě musí například podmínky, za nichž zdravotníci budou moci nahlížet do seznamu léků, které pacienti užívají.
                   32:55
                   Nové ordinace praktických lékařů
                    Rovněž příští rok bude resort zdravotnictví podporovat vznik ordinací v oblastech, kde chybí. Mnoho pacientů má totiž stále větší problém sehnat svého ošetřujícího lékaře.
                    33:49
                    Stacionáře pro seniory
                     Potřeba nejsou jen nová Centra duševního zdraví, ale také čím dál víc stacionáře pro seniory. Populace v Česku stárne, aktuálně tady žijí téměř tři miliony lidí nad pětašedesát let.
                     36:05
                     Zemětřesení na Sicílii
                      Obyvatele Sicílie v noci vystrašilo zemětřesení o síle čtyř celých a osmi desetin stupně Richterovy škály. Nejvíc zasáhlo vesnice na úpatí Etny.
                      38:11
                      Výbuch laboratoře
                       Výbuch v univerzitní laboratoři. Pravděpodobně nepovedený experiment pekingských studentů si vyžádal tři oběti.
                       38:28
                       Vánoční svátky v kladrubském hřebčíně
                        Na vánoční návštěvu koní v hřebčíně v Kladrubech nad Labem dnes zavítaly stovky lidí. Národní kulturní památka na svátky otevřela už počtvrté v řadě.
                        40:32
                        Svátkem sv. Štěpána vrcholí Vánoce
                         Ženský sbor Polajka a Hudci z Pasek dnes poprvé po rekonstrukci rozezněli dřevěný kostel ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.
                         41:02
                         Knihy jako válečná kořist
                          Zmizely jako válečná kořist v polovině 17. století – během třicetileté války. Švédská vojska zabavila až 25 tisíc knih z Prahy, Olomouce a Mikulova. Teď po nich pátrají čeští vědci.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          27. prosinec 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          8. srpen

                          Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                          8. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          8. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          8. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          7. srpen

                          Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

                          7. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          7. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          7. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          6. srpen

                          Headlines — Dodávky plynu — Vývoj spotřeby zemního plynu v ČR — Boje na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Čínské manévry — Hašení požáru v Českém Švýcarsku — Požár pohledem satelitů — Tragická nehoda polského autobusu v Chorvatsku — Cesta senátora Doubravy — Následky silných bouřek — Zákaz potratů — Český sběratelský trh s uměním — Přípravy na podzimní volby — Vývoj počtu nakažených — Jediný ostrovní chrám v Česku — Ranní incident v Brandýse nad Orlicí — Tragické nehody motocyklistů — Letní dovolené — Češi a zahraniční dovolené — Dovolené v ČR i za hranicemi — Dovolená v Česku — Zátahu na Západním břehu — Zácpy ve Francii — Insolvenční řízení se Sberbank — Životická tragédie — 10 let vozítka Curiosity — Loď pro brněnskou přehradu — Vrak letounu — Výprava do Benátek — Bolevák Music Festival

                          6. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          6. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          6. 8. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám