16. prosinec 2018

Obsah dílu

Změny pro lidi v dluhové pasti — Vyšší strop nezabavitelného minima — Průzkum mezi lidmi v exekuci — Řešení zadlužení podle exekutorů — Neurčité závěry ekologického summitu — Protesty proti přijetí paktu OSN o migraci — Nové projednávání kauzy Opencard — Politici o možném střetu zájmů A. Babiše — Vyšetřování příčin úmrtí malé běženkyně — Protesty Maďarů proti zákoníku práce — Betlémské světlo rozzářilo Česko — 80 let příběhů Mirka Dušína a jeho přátel — Bohoslužby o třetí adventní neděli — Vánoční nákupy vrcholí — Přibývá případů spalniček — Trestání za tvrdé fauly — Nové benefity pro klienty pojišťoven — Nejoblíbenější benefity od pojišťoven — Velké finále StarDance IX. — Záchrana malých prodejen — Petr Mach oznámil konec v politice — Nová prezidentka Gruzie — Koncert beatových legend — Skutečný dárek pro chudé v zahraničí

Části dílu

00:37
Změny pro lidi v dluhové pasti
  Změny pro lidi v dluhové pasti. Vláda chce odstranit současný stav, kdy se jim nevyplatí hledat líp placenou práci, protože peníze navíc jim stejně zabaví exekutor. Proto často pracují načerno a oficiálně jen za minimální příjem.
  01:16
  Vyšší strop nezabavitelného minima
   Nově by se proto měla zhruba o třetinu zvýšit částka, na niž exekutor nedosáhne. Organizace, které těmto lidem pomáhají, ale upozorňují, že většině z nich to nepomůže a že klíčem k vyřešení problému je usnadnit jejich oddlužení.
   04:14
   Průzkum mezi lidmi v exekuci
    Lidí v exekuci je víc než třičtvrtě milionu. Že se jim často nevyplatí pracovat, potvrzuje taky průzkum společnosti Median mezi domácnostmi s nízkými příjmy. Plyne z něj, že v téhle situaci se výrazně mění chování rodin.
    05:08
    Řešení zadlužení podle exekutorů
     Hostem Událostí je prezident Exekutorské komory Vladimír Plášil.
     07:22
     Neurčité závěry ekologického summitu
      Klimatická konference OSN v polských Katovicích sice skončila dohodou – ale nijak průlomovou a pokrokovou. Dvoutýdenní jednání se protáhlo o den a zhruba 200 zemí se shodlo na způsobu, jak praktikovat 3 roky staré rozhodnutí z Paříže.
      09:49
      Protesty proti přijetí paktu OSN o migraci
       Slzný plyn a vodní dělo nasadila belgická policie proti demonstrantům, kteří v Bruselu protestovali proti přijetí migračního paktu OSN. K potyčkám došlo poblíž budov evropských institucí.
       10:12
       Nové projednávání kauzy Opencard
        Pražský městský soud bude příští týden znovu projednávat kauzu Opencard. Odsuzující verdikt nad exprimátorem Prahy Hudečkem a bývalými radními měl totiž podle vrchního soudu zásadní vady. Rozsudek například výrazně zkreslil výpovědi svědků.
        12:28
        Politici o možném střetu zájmů A. Babiše
         Piráti chtějí, aby premiér Andrej Babiš přistoupil na jednu z doporučených možností, jak se zbavit možného střetu zájmů v souvislosti s koncernem Agrofert.
         13:43
         Vyšetřování příčin úmrtí malé běženkyně
          Úřady ve Spojených státech začínají vyšetřovat úmrtí sedmileté guatemalské dívky na mexicko-americké hranici. S otcem ve skupině migrantů ilegálně přešla do Spojených států. Po zadržení začala mít dívka zdravotní potíže a za dva dny zemřela.
          15:46
          Protesty Maďarů proti zákoníku práce
           Lidi v Budapešti znovu vyšli do ulic. Protestují proti reformě pracovního zákoníku, který zvyšuje počet přesčasových hodin až na 400 ročně. Demonstrace se účastní stoupenci opozice i odbory.
           17:03
           Betlémské světlo rozzářilo Česko
            Živé vstupy redaktorek Denisy Kotkové a Barbory Blažkové.
            19:14
            80 let příběhů Mirka Dušína a jeho přátel
             První příběh vyšel 17. prosince 1938 jako komiks v časopise Mladý hlasatel. Přes několik zákazů příběhy o pěti kamarádech přetrvaly až dodnes. Výročí si už dnes připomínají čeští skauti.
             22:19
             Bohoslužby o třetí adventní neděli
              Dnes je třetí neděle adventní. Takzvaná růžová, na znamení blížícího se konce doby půstu. Pro věřící důležitý čas. To bylo znát i dnes ve Strání v Bílých Karpatech. Aby mohli plnohodnotně oslavit Vánoce, věřící přišli nejen na dopolední advent.
              24:20
              Vánoční nákupy vrcholí
               Další – už třetí – adventní neděle a opět plná nákupní centra i parkoviště před nimi. Obchodníkům teď rostou tržby o desítky procent. Lidé letos za Vánoce utratí zhruba o tisíc korun víc než loni přes 11 tisíc.
               26:35
               Přibývá případů spalniček
                Případů spalniček v Česku přibylo. Zdravotníci jich letos zaznamenali už 182. To je o čtvrtinu víc než za celý loňský rok. Tehdy onemocnění objevili u 142 pacientů. Lékaři upozorňují, že mezi nakaženými je i řada neočkovaných dětí.
                26:54
                Trestání za tvrdé fauly
                 Rozporuplné reakce vyvolal verdikt klatovského okresního soudu v případu vážně zraněného fotbalisty. Tomu při utkání protihráč nadvakrát zlomil holenní kost. Soud rozhodl, že nedošlo k trestnému činu ublížení na zdraví z nedbalosti.
                 29:55
                 Nové benefity pro klienty pojišťoven
                  Běžně nehrazené očkování nebo sportovní aktivity. Zdravotní pojišťovny začaly zveřejňovat, co všechno budou svým klientům příští rok proplácet. A je mezi tím i úplně nová věc – vyšetření rakoviny.
                  32:02
                  Nejoblíbenější benefity od pojišťoven
                   Všech sedm zdravotních pojišťoven ročně vyplatí na příspěvcích dohromady stovky milionů korun – jejich výše je v řádech stovek i tisíců korun pro jednoho klienta a liší se napříč pojišťovnami i jednotlivými programy.
                   35:18
                   Velké finále StarDance IX.
                    Vítězem deváté řady StarDance je herec Petr Dvořák a Lenka Nora Návorková. Ze včerejšího finálového večera si odnesli titul král a královna tanečního parketu.
                    36:03
                    Záchrana malých prodejen
                     V českých obcích dál ubývají malé prodejny – jen loni zaniklo téměř tisíc obchodů o prodejní ploše do padesáti čtverečních metrů. Řada jich funguje jenom díky pomoci obecních úřadů a situaci se leckde snaží zachraňovat také kraje.
                     37:56
                     Petr Mach oznámil konec v politice
                      Bývalý europoslanec a zakladatel Svobodných Petr Mach nebude kandidovat v Evropských volbách z pozice lídra, ani ze žádného jiného místa.
                      38:18
                      Nová prezidentka Gruzie
                       Nová gruzínská prezidentka nastoupila do funkce. Bývalá šéfka diplomacie Salome Zurabišviliová slíbila pokračovat v začleňování do evropských struktur a NATO, prosazuje ale taky vyvážený vztah k Rusku.
                       40:42
                       Koncert beatových legend
                        Hudební událost, která oslavovala naší rockovou scénu 60. let, připomíná po padesáti letech Československý beat festival. Do pražské Lucerny, kam se teď díváte živě, se vrátil v podobě dvoudenní hudební přehlídky.
                        41:10
                        Skutečný dárek pro chudé v zahraničí
                         Češi chtějí pomáhat. To dokazuje i stále větší zájem o charitativní projekt Skutečný dárek, kdy koupí certifikátu se dá pomoci v nejchudších zemích světa i v Česku. Přesně před deseti lety ho rozjela organizace Člověk v tísni.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         17. prosinec 2018

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         8. únor

                         Pátrání po obětech zemětřesení — Následky ničivého zemětřesení — Zoufalý otec drží za ruku zavalenou dceru — Návrat Čechů z Turecka — Pomoc českých záchranářů — Mohutné zemětřesení v Turecku a Sýrii — Ukrajinský prezident v britském parlamentu — Zelenskyj navštívil Británii — Zaměřovače na obranu Ukrajiny — Nezaměstnanost v ČR — Soud zvýšil Alainu Banongovi výjimečný trest — Milan Kundera, Odysea ztracených iluzí — Jednání předsednictva hnutí ANO — Poselství amerického prezidenta o stavu unie — Vláda chystá penzijní reformu — Ze zařízení v Bálkové utekli migranti — Situace v zasaženém Iskenderunu — ČR získala z EU o 61,2 miliardy více, než odvedla — Registr dárců kostní dřeně v Česku — Zájem o výroční tisícikorunu — Pamětní mince a bankovky — Výročí měnové odluky — Zeman ukončil návštěvu Slovenska — Konec kanálu DOL — Kompenzace pro velké firmy — Soud k tragédii při rally v Lopeníku — Pozastavené vyšetřování sestřeleného letadla nad Ukrajinou — USA investují do klimatu a boje s inflací — Státní příspěvek na služby operátorů — Přísnější emisní limity pro nová auta — Vrcholí přípravy na Jizerskou 50 — Výstava Ne-On Davida Černého

                         8. 2. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         8. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         8. 2. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         7. únor

                         Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Komplikace při záchranných akcích — Situace ve městě Iskenderun — Češi v Turecku po zemětřesení — Maloobchodní tržby — Vývoj bojů na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Rok od schůzky Macrona s Putinem — Stížnosti na prezidentské volby — Ovocnáři likvidují sady — Prezident Zeman na Slovensku — Stavba nových úseků dálnice D6 — Zločinů v kyberprostoru přibývá — Politická budoucnost Andreje Babiše — Marek Baláž končí ve funkci — Zájem o domovy pro seniory — Pomoc českých záchranářů v Turecku — Záběry z dronů ukazují zkázu v Turecku — Pomoc dobrovolníků po zemětřesení — Sbírky na pomoc lidem v Turecku a Sýrii — Nepotřebné nemovitosti státu — Zaměstnanci v Nexenu dostanou přidáno — Soud potvrdil osvobození Janouška — Schůze Poslanecké sněmovny — Objem majetku v podílových fondech — Doučování na ZŠ a SŠ po pandemii covidu — Francouzi protestují proti důchodové reformě — Čapkova Matka v Izraeli — USA vyzvedly z moře část trosek sestřeleného balonu — Meteorologové varují před silným mrazem — Česko na Eurovision Song Contest

                         7. 2. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         7. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         7. 2. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         6. únor

                         Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Češi v postižené části Turecka — Následky ničivého zemětřesení — Pomoc českých hasičů — Průmysl v Česku se vrátil na předcovidovou úroveň — Vývoj průmyslové produkce v Česku — Válka na Ukrajině — Ukrajinský ministr obrany zůstává ve funkci — Zeman nebude jmenovat předsedu Ústavního soudu — Ceny Grammy ovládla Beyoncé — Prezident Zeman na návštěvě Slovenska — Ruské majetky v Česku — Zemřel bývalý československý premiér Lubomír Štrougal — Silné mrazy v Česku — Záchranných akcí na horách přibývá — Příčina silných mrazů a výhled počasí — Zájem o pobyt na horách — Útok na koleje na Moldavu — Fiala na návštěvě MZV — Izraelští vojáci v uprchlickém táboře u Jericha zabili pět ozbrojenců — Ilegálních cest z Mexika do USA ubývá — Spotřeba elektřiny v roce 2022 — Obce a města šetří energie — Trest pro pražského soudce Kydalku — Oprava náhrobků poškozených tornádem — Soudní proces s prodemokratickými aktivisty — Stávka zaměstnanců Nexen Tire u Žatce — Čína kritizuje USA za sestřelení balonu — Výcvik záchranných psů — Zemětřesení v Turecku a Sýrii zaznamenaly české stanice — Vlna stávek v Británii pokračuje — Veteránský autosalon v Paříži

                         6. 2. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         6. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         6. 2. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám