48 minut

3. srpen 2018

Obsah dílu

Česko bojuje se suchem — Macron se potká s Mayovou — Nouzová evakuace na letišti v Helsinkách — Velká cena, vysoké teploty — Bakala a kauza OKD — Změny u maturit — Zákon o emisích v USA — Praha za císaře pána — Kontrola rozvědky — Demolice Nymburské lávky — Vlčice u Vrchlabí — Výročí zvacího dopisu — Stále chybí léky — Chybějící léky na vysoký tlak — Ivanka Trumpová kritizuje otce — Přežití ve sněžné bouři — Mladí podnikatelé — Nezvěstný aktivista — Volby v Zimbabwe — Chyba na dálnici D11 — Test cyklistických přilb — Původ Stonehenge — Mertlova výstava

Části dílu

00:35
Česko bojuje se suchem
  Sucho: téma, které už dostalo politický přesah. Ihned, jak skončí vládní prázdniny, se budou ministři situací zabývat. Rozhovor s Jiřím Štěpánem.
  08:46
  Macron se potká s Mayovou
   Britská premiérka Theresa Mayová hledá u svého francouzského protějšku Emmanuela Macrona podporu pro flexibilnější přístup k brexitu, než má Evropská komise.
   10:28
   Nouzová evakuace na letišti v Helsinkách
    10:47
    Velká cena, vysoké teploty
     Volnými tréninky dnes odstartovala Velká cena silničních motocyklů na Masarykově okruhu v Brně.
     13:48
     Bakala a kauza OKD
      Podnikatel Zdeněk Bakala oznámil, že se nedostaví před sněmovní vyšetřovací komisi k privatizaci důlní společnosti OKD.
      14:43
      Změny u maturit
       Delší čas na test i písemnou práci z češtiny nebo upřesnění podzimních termínů ústních zkoušek – ministerstvo školství připravilo novelu maturitní vyhlášky, která je teď v připomínkovém řízení.
       16:49
       Zákon o emisích v USA
        Dvě desítky amerických států hrozí další žalobou vládě Donalda Trumpa. Ten se chystá zrušit nařízení svého předchůdce o limitech pro auta, které mělo snížit emise i spotřebu pohonných hmot.
        18:57
        Praha za císaře pána
         Proměny hlavního města během osmašedesátileté vlády Františka Josefa I. Publikace "Praha za císaře pána" ukazuje metropoli na dobových snímcích profesionálních fotografů.
         21:58
         Kontrola rozvědky
          Ministr vnitra Jan Hamáček obdržel zprávu o kontrole hospodaření Úřadu pro zahraniční styky a informace.
          22:35
          Demolice Nymburské lávky
           Nymburská lávka se zřítila do Labe. Řízená demolice trvala pouhou hodinu, stačilo přeříznout jen čtvrtinu lan.
           25:13
           Vlčice u Vrchlabí
            Nečekaný objev chovatele ovcí u Vrchlabí - v ohradě našel i živou vlčici. A to už včera večer, zhruba rok stará šelma za plotem zůstala až do rána.
            25:55
            Výročí zvacího dopisu
             Před padesáti lety předala pětice československých komunistů Leonidu Brežněvovi takzvaný zvací dopis.
             28:44
             Stále chybí léky
              Chybějící léky - problém, na který naráží čím dál víc lékáren. Chybí antibiotika, léky na ředění krve i cukrovku.
              31:57
              Chybějící léky na vysoký tlak
               34:21
               Ivanka Trumpová kritizuje otce
                Dcera amerického prezidenta Ivanka Trumpová kritizovala otce za vztah k médiím a přístup k migraci.
                34:45
                Přežití ve sněžné bouři
                 Na Novém Zélandu zachránili vojáka Terryho Harche, který v horách strávil šest dní. Muž, který se věnuje horolezectví, je v pořádku.
                 36:30
                 Mladí podnikatelé
                  V Česku aktivně podniká bezmála milion lidí. Většina - téměř 590 tisíc z nich - má živnostenský list na hlavní činnost.
                  38:55
                  Nezvěstný aktivista
                   Jeden z nejznámějších kritiků čínské vlády Sun Wen-kuang je už dva dny nezvěstný. Tajná policie ho ve středu zatkla a odvlekla ve chvíli, kdy dával rozhovor stanici Hlas Ameriky.
                   39:12
                   Volby v Zimbabwe
                    První prezidentské volby v Zimbabwe po sesazení dlouholetého vůdce Roberta Mugabeho vyhrál jeho spojenec a úřadující hlava státu Emmerson Mnangagwa.
                    40:09
                    Chyba na dálnici D11
                     Úředníci ŘSD vložili špatný doklad do špatného spisu. Zkomplikovali si vydání stavebního povolení pro úsek D11 Hradec Králové - Předměřice.
                     42:01
                     Test cyklistických přilb
                      16 mrtvých, 164 těžce zraněných. Statistika nehod cyklistů za 6 měsíců tohoto roku.
                      44:01
                      Původ Stonehenge
                       Vědci jsou blíž k vyřešení jedné ze záhad okolo známé neolitické stavby Stonehenge – tedy kdo všechno byl u jejího budování.
                       44:26
                       Mertlova výstava
                        U francouzského města Tours vystavuje obrazy český malíř František Mertl, který je ve světě umění známý pod jménem Franta.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž44 minut
                        Další díl
                        4. srpen 2018

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        29. listopad

                        Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                        29. 11. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        29. listopad

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        29. 11. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        28. listopad

                        Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                        28. 11. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        28. listopad

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        28. 11. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        27. listopad

                        Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                        27. 11. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        27. listopad

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        27. 11. 2023 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        26. listopad

                        Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                        26. 11. 2023 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        26. listopad

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        26. 11. 2023 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        25. listopad

                        Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                        25. 11. 2023 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        25. listopad

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        25. 11. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám