Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Summit Trump–Putin

Už jen hodiny zbývají do prvního oficiálního summitu amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho ruského protějšku Vladimira Putina. Jde o vůbec první schůzku na vysoké úrovni od nástupu Donalda Trumpa do funkce před rokem a půl.

Historický summit USA–Rusko

Živý vstup zpravodaje Michala Kubala.

Očekávání před summitem mocností

Živé vstupy zpravodajů Michala Kubala, Davida Miřejovského a Miroslava Karase.

Setkání amerických a ruských prezidentů

Vztahy mezi Západem a Ruskem jsou nyní nejnapjatější od konce studené války. Ale i v dobách, kdy obě země byly otevřenými nepřáteli, se jejich vůdci scházeli.

Milníky ze summitů

Právě nástup Michaila Gorbačova znamenal přelom – nejen ve vztazích mezi mocnostmi, ale také mezi jejich lídry. Vzájemná setkání od té doby přinesla celou řadu nečekaných a symbolických momentů. Mnohdy vřelejších, než se čekalo.

Česko nepřijme uprchlíky

Česko žádosti italského premiéra na přijetí části migrantů uvízlých na moři nevyhoví. Giuseppe Conte se dopisem obrátil na představitele Evropské unie, aby členské země pomohly se čtyřmi sty padesáti běženci.

Obavy firem z vývoje ekonomiky

Má se Česko po letech růstu připravovat na ekonomickou krizi? Tři čtvrtiny zdejších firem, které obchodují s cizinou, očekávají recesi do dvou let. Víc než třetina exportérů příchod krize odhaduje už na příští rok.

Příměří v Gaze

Nejhorší násilí mezi palestinskými extremisty z Gazy a Izraelem od poslední války před čtyřmi lety ukončilo v noci na dnešek příměří.

Rozdělování peněz z rozpočtu

Živý vstup redaktorky Štěpánky Martanové.

Kde chybějí soudci

Česká justice má od tohoto týdne 40 nových soudců. Ministerstvo zohlednilo přetíženost jednotlivých instancí a nováčky poslalo tam, kde jsou nejvíce potřeba. Například civilní řízení trvalo loni nejdéle v Ústí nad Labem, trestní v Českých Budějovicích.

Thajští fotbalisti uctili zesnulého potápěče

Dvanáct thajských chlapců uctilo památku potápěče, který zemřel při jejich záchraně. Mladí fotbalisté jsou ještě pořád v nemocnici a o jeho smrti doteď nevěděli. Podle lékaře přijali zprávu velmi emotivně.

Prodej osobních aut

V Česku se letos podle odhadů prodá přes 280 tisíc osobních aut. Jak uvedla společnost PwC, půjde oproti loňsku až o pětiprocentní růst. Víc nakupují hlavně firmy. Zájem je především o terénní a SUV vozy.

Pozor na dětské otravy

Riziku otravy chemickými prostředky se ročně vystaví v Česku víc než 4000 lidí. Podle toxikologického informačního střediska šlo loni o ohrožení života v desítkách případů – nejčastěji když se dítě napilo louhu nebo kyseliny.

Finále mistrovství světa ve fotbale

Už půl hodiny je to jasné. Francie je mistrem světa ve fotbale. Lidé fandili nejen na stadionu v Moskvě, ale také na spoustě náměstí velkých měst, ve sportbarech a parcích.

Finále mistrovství světa ve fotbale

Živý vstup zpravodajů Karla Rožánka a Petra Zavadila.

Sázky na MS ve fotbale

A jak vypadaly sázky na dnešní finále?

Jak se fandilo v Česku

Česka se šampionát v podstatě netýká – reprezentace přišla o naději na postup už na začátku září 2017. Přesto se najde řada míst, kde mají lidé důvod fandit až do konce – hlavně ve velkých městech jsou stovky cizinců z účastnických zemí.

Zemřel Petr Weigl

Ve věku 79 let zemřel filmový a divadelní režisér Petr Weigl. Proslul především výpravnými divadelními a operními inscenacemi, a taky hudebními filmy, které natáčel nejen v Česku, ale i pro přední světové televizní produkce.

Řeky plné vodáků

Letní vodácká sezona vrcholí. Na české řeky se letos chystá víc než tři čtvrtě milionu lidí, na počtech se neprojevuje ani sucho a menší sjízdnost.

Protesty v Chicagu

Pouliční protesty vypukly včera večer v Chicagu ve čtvrti převážně obývané Afroameričany. Asi 150 lidí demonstrovalo poté, co policie na ulici zastřelila muže. Pěší hlídce se zdál ozbrojený, a tak ho chtěla vyslechnout.

Ennio Morricone v Praze

Skladatel a dirigent Ennio Morricone se loni v říjnu oficiálně rozloučil posledním pražským koncertem. Přesto se vrací a dnes představuje v Praze svou symfonickou hudbu nebo skladby z nerealizovaných filmových projektů.

Čtení k moři i na chalupu

12 knih. Tolik jich ročně přečte průměrný Čech. Knížka bývá také jedním z častých dárků. Četbu nashromážděných knih dohánějí čtenáři třeba během léta, na dovolenou si ale také impulzivně nakupují novinky.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD