44 minut

8. července 2018

Obsah dílu

Záchrana Thajců z jeskyně — Záchrana Thajců z jeskyně — Setrvání ministryně spravedlnosti ve funkci — Opatření proti kůrovci — Skandál kolem francouzské cementárny — Záplavy a sesuvy půdy v Japonsku — Cestování s nemocnými ledvinami — Vítězové MFF Karlovy Vary — Pokuta za nelegální skládku zeminy z D1 — Smrtelné nehody během prodlouženého víkendu — Nová příbramská štola otevřena — Změna fungování cashbacku — Opilý řidič kamionu boural — Výhodnější přeložky — Dopady zdražujícícho eura — Nová pamětní deska v Bohumíně — Záchrana Thajců z jeskyně — Advokáti ex offo — Britský ministr o novičoku — Čínské fotbalové ambice — Migrace přes Česko — Šetrnější veřejné osvětlení

Části dílu

00:36
Záchrana Thajců z jeskyně
  Skupina mladých thajských fotbalistů a jejich trenér, kteří byli 15 dní uvězněni v jeskynním komplexu, se dočkala záchrany.
  06:10
  Záchrana Thajců z jeskyně
   Živý vstup českého hasiče z Thajska.
   07:30
   Setrvání ministryně spravedlnosti ve funkci
    Politickou scénu - po měsících vyjednávání - v nadcházejícím týdnu čeká hlasování o důvěře. Po říjnových volbách už druhé. Z kuloárů sněmovny zní, že tentokrát už vláda podporu poslanců získá. Stále ale zůstává několik nedořešených problémů.
    11:40
    Opatření proti kůrovci
     Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
     14:06
     Skandál kolem francouzské cementárny
      Francouzští soudci obvinili jednu z největších světových cementáren z podílu na zločinech proti lidskosti. Koncern Lafarge podle nich zaplatil teroristům z Islámského státu miliony eur za to, aby jeho továrna v severní Sýrii mohla fungovat i během války.
      16:12
      Záplavy a sesuvy půdy v Japonsku
       Víc než šest desítek lidí zahynulo při záplavách v západním a centrálním Japonsku – desítky dalších se pohřešují. Prudké deště v oblasti zavinily kromě povodní také sesuvy půdy.
       16:34
       Cestování s nemocnými ledvinami
        Přibývá lidí, kteří cestují navzdory tomu, že jsou odkázaní na dialýzu. Nejčastěji po Česku, ale i do zahraničních destinací. Je totiž stále snažší si péči domluvit v místě dovolené. Náhradu ledviny potřebuje v Česku přes 11 tisíc lidí.
        18:41
        Vítězové MFF Karlovy Vary
         Křišťálový glóbus, hlavní cenu festivalu v Karlových Varech, získal rumunský film "Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři". Je to snímek o podílu Rumunů na holocaustu za druhé světové války. Úspěch slavila i česká tvorba.
         19:54
         Pokuta za nelegální skládku zeminy z D1
          Kamiony v týdnu začaly odvážet zeminu z obecních pozemků v Čikově na Třebíčsku. Vyvezla ji tam firma Colas po dohodě s obcí. Tisíce tun materiálu pochází z rekonstruované dálnice D1.
          21:44
          Smrtelné nehody během prodlouženého víkendu
           O víkendu, prodlouženém o dva sváteční dny, zemřelo na silnicích šest lidí. Jednou z nejhorších nehod byl střet nedaleko Pasohlávek na jihu Moravy – s jednou obětí a devíti zraněnými. Dnes se staly dvě smrtelné havárie, obě v Olomouckém kraji.
           22:04
           Nová příbramská štola otevřena
            Po víc než 10leté rekonstrukci se pro veřejnost otevřela Ševčínská štola v Příbrami. Ta se nepoužívala od začátku minulého století. Právě dnes si ji ale v autentických důlních vagonech projeli první návštěvníci.
            23:20
            Změna fungování cashbacku
             Výběr hotovosti u pokladny v obchodě stejně jako u bankomatu. Od prázdnin se v Česku mění fungování takzvaného cashbacku.
             25:15
             Opilý řidič kamionu boural
              Litevec, který včera večer havaroval s kamionem na 17. km D1 ve směru na Brno, nadýchal 2,6 promile. Nejprve narazil do betonových svodidel a pak skončil mimo silnici.
              25:45
              Výhodnější přeložky
               Chystají se úlevy pro lidi, kteří mají na domech konzole s elektrickým vedením. Část senátorů navrhuje, aby vlastníci nemovitostí v určitých případech nemuseli platit za takzvané přeložky.
               27:33
               Dopady zdražujícícho eura
                Euro je tento týden nejdražší za posledních 11 měsíců. Kurz se tak pohybuje nad hranicí 26 korun. A to i přesto, že se koruně snažila pomoct Česká národní banka, která zvýšila úrokové sazby. Aktuální kurz ale neřeší jen ti, kteří vyrážejí na dovolenou. Zajímají se o něj i firmy - a to jak dovozci, tak i ti, kteří své zboží vyvážejí a obchodují právě za evropskou měnu.
                33:12
                Nová pamětní deska v Bohumíně
                 Živý vstup redaktorky Lucie Botorové.
                 34:25
                 Záchrana Thajců z jeskyně
                  35:08
                  Advokáti ex offo
                   Už několik let si advokáti stěžují na údajně netransparentní přidělování obhajob placených státem. Tvrdí, že policisté v některých krajích oslovují pouze ty vybrané advokáty - ostatní prý prozvánějí ze skrytých čísel a přeskakují je v pořadí jako nedostupné.
                   37:03
                   Britský ministr o novičoku
                    Britský ministr vnitra ujistil veřejnost, že místa, kde došlo k otravám nervovým plynem novičok, jsou bezpečná. Navštívil přímo Amesbury a Salisbury na jihozápadě země, kde se oba incidenty odehrály.
                    37:23
                    Čínské fotbalové ambice
                     Má ambice stát se fotbalovou velmocí. Kluby kvůli tomu dokonce dostaly pokyn shora. Řeč je o Číně – zemi, která na letošním šampionátu chybí. Loni byla pátým největším investorem do hráčů na světě. Na kvalitě zápasů to ale pořád vidět není.
                     39:49
                     Migrace přes Česko
                      40:14
                      Šetrnější veřejné osvětlení
                       Nový typ veřejného osvětlení, šetrnější nejen k přírodě. Speciální lampy jsou ve středočeské Jesenici. V noci neruší přílišnou září obyvatele ani zvířata v okolí. Nevhodné světlo během noci může mít podle odborníků zdravotní i ekologické dopady.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž49 minut
                       Další díl
                       9. července 2018

                       Přehled dílů

                       8325 dostupných
                       Stopáž49 minut

                       21. července

                       Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                       21. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       21. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       20. července

                       Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                       20. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       20. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       19. července

                       Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                       19. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       19. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       18. července

                       Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                       18. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       18. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       18. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       17. července

                       Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                       17. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       17. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       17. 7. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám