Události

3. červenec 2018

48 minut

3. červenec 2018

Obsah dílu

Dohoda v německé koalici o migraci — Rakousko nesouhlasí s vracením migrantů z Německa — Vrátí se do schengenského prostoru kontroly na hranicích? — České reakce na dohodu v německé koalici — Obvinění kvůli zakázkám v nemocnicích — Kurz koruny — Dron aktivistů z Greenpeace narazil do jaderné elektrárny — Zdravotní péče na Šluknovsku — Připomínka vzniku Československa v Izraeli — Filmový festival v Karlových Varech — Grémium ČSSD bude jednat o jmenování Pocheho ministrem zahraničí — 16. všesokolský slet v Praze — Policie zadržela dva pašeráky kokainu — Méně administrativy pro lékaře — I druhá diplomová práce Taťány Malé je částečně plagiát — Nabíjecí stanice pro elektromobily — Záchrana chlapců v thajské jeskyni — Příběh záchranáře — Zdravotní stav chlapců — Varianty záchrany — Šéfka pražského magistrátu odvolána — Kontroverzní justiční reforma v Polsku — Zadržena Britka podezřelá z vraždy osmi nemluvňat — Přípravy na pouť na Velehradě — Velké kulturní akce v Praze — Prezidentský vlak zamířil na Slovensko

Části dílu

00:34
Dohoda v německé koalici o migraci
  Další překážky pro vyřešení německé politické krize. V noci se domluvily špičky CDU a CSU - kompromis ohledně migrace umožnil zůstat ve funkci kancléřce Merkelové i ministrovi vnitra Seehoferovi.
  05:07
  Rakousko nesouhlasí s vracením migrantů z Německa
   Do hry teď kromě špiček německé politiky vstupuje i Rakousko. To nevylučuje uzavření hranic, pokud by Německo chtělo běžence vracet.
   07:08
   Vrátí se do schengenského prostoru kontroly na hranicích?
    Živý vstup Lukáše Dolanského, zahraničního zpravodaje ĆT v Bruselu.
    08:18
    České reakce na dohodu v německé koalici
     Přidám ještě některé reakce z české politické scény.
     09:22
     Obvinění kvůli zakázkám v nemocnicích
      Podrobnosti z kauzy údajných manipulací se zakázkami ve dvou pražských nemocnicích. Policie obvinila jedenáct lidí a dvě firmy.
      11:55
      Kurz koruny
       Kurz koruny dál klesá. V průběhu dneška byla dokonce nejslabší od srpna loňského roku.
       12:37
       Dron aktivistů z Greenpeace narazil do jaderné elektrárny
        Aktivisti ze skupiny Greenpeace zveřejnili video, na kterém nechali narazit do jaderné elektrárny ve francouzském městě Bugey dron.
        13:01
        Zdravotní péče na Šluknovsku
         Krize zdravotnictví na Šluknovsku pokračuje. Poslední jednání o budoucnosti Lužické nemocnice v Rumburku zkrachovala. O ztrátovou nemocnici nemá zájem ani společnost Krajská zdravotní, která už v Ústeckém kraji provozuje 5 nemocnic.
         14:44
         Připomínka vzniku Československa v Izraeli
          I v Jeruzalémě se připomíná sto let od vzniku Československa. Výročí republiky tam oslavují zákonodárci z Česka i Slovenska.
          15:27
          Filmový festival v Karlových Varech
           Na festival v Karlových Varech dorazila další velká jména světového filmu. Režisér Barry Levinson a očekává se taky Terry Gilliam.
           19:34
           Grémium ČSSD bude jednat o jmenování Pocheho ministrem zahraničí
            Vývoj kolem nominace Miroslava Pocheho na post ministra zahraničí bude v pondělí řešit grémium ČSSD - tedy užší vedení strany.
            20:50
            16. všesokolský slet v Praze
             Před pár minutami začala první přehlídka šestnáctého všesokolského sletu. Program „Sokol Gala“ je ukázkou toho nejlepšího, co můžou právě sokolové ve vrcholovém sportu nabídnout.
             22:29
             Policie zadržela dva pašeráky kokainu
              Přes kilogram kokainu se pokusili propašovat do Česka dva cizinci. Odhalili je celníci na pražském letišti. Muži přicestovali ze Sao Paula a drogu ukryli do malých balíčků, které spolykali. Bylo jich celkem 202.
              22:45
              Méně administrativy pro lékaře
               Míň formulářů a taky kratší doba jejich uchovávání. Lékařům a sestrám se mění pravidla pro vedení zdravotnické dokumentace.
               25:28
               I druhá diplomová práce Taťány Malé je částečně plagiát
                Nová zjištění kolem diplomové práce ministryně spravedlnosti Taťány Malé. Už i Mendelova univerzita mluví o plagiátu. Podle rektorky jsou závěry práce originální, ale problém je v první části diplomové práce.
                26:56
                Nabíjecí stanice pro elektromobily
                 Elektromobilem do města i po dálnici. Distributoři elektřiny zahušťují síť nabíjecích stanic.
                 29:01
                 Záchrana chlapců v thajské jeskyni
                  9 dní trvalo čekání na zprávy o osudu 12 thajských chlapců a jejich trenéra. Skupinu uvěznila v jeskynním komplexu stoupající voda. Po dramatickém pátrání se k nim záchranáři konečně dostali.
                  31:05
                  Příběh záchranáře
                   První cizí tváře, které mladí fotbalisti víc než po týdnu stráveném v jeskyni uviděli, patřily Ricku Stantonovi a Johnu Volanthenovi. Oba profesionálové se společně účastní pátracích a záchranných operací po celém světě.
                   31:55
                   Zdravotní stav chlapců
                    Hochům je mezi 11 a 16 lety. Právě fakt, že jsou trénovaní, zřejmě napomohl tomu, že tak dlouhou dobu v podzemí vůbec přežili. Podle prvních zjištění nemají závažnější zranění.
                    34:21
                    Varianty záchrany
                     Přibližme si místo příběhu - celý jeskynní komplex.
                     38:32
                     Šéfka pražského magistrátu odvolána
                      Adriana Krnáčová odvolala dosavadní šéfku pražského magistrátu Martinu Děvěrovou. Zdůvodnila to ztrátou důvěry.
                      39:38
                      Kontroverzní justiční reforma v Polsku
                       Klíčový den kontroverzní justiční reformy v Polsku – začíná personální obměna Nejvyššího soudu - podle kritiků protiústavní.
                       41:55
                       Zadržena Britka podezřelá z vraždy osmi nemluvňat
                        Britská policie zadržela zdravotnici podezřelou z vražd osmi nemluvňat a pokusu o zabití dalších šesti.
                        42:30
                        Přípravy na pouť na Velehradě
                         Na Velehradě vrcholí přípravy na největší tuzemskou křesťanskou pouť - každoročně se jí účastní desítky tisíc lidí.
                         43:48
                         Velké kulturní akce v Praze
                          Velké kulturní a společenské akce čekají v nejbližších dnech taky hlavní město - pražská policie už teď vyzývá k opatrnosti a upozorňuje na dopravní omezení. Kvůli zítřejšímu koncertu Rolling Stones.
                          44:27
                          Prezidentský vlak zamířil na Slovensko
                           Prezidentský vlak zamířil na Slovensko. Historická souprava složená ze salonních vozů, které využívaly hlavy společného státu, navštíví pětici slovenských měst, v polovině července se vrátí do Česka.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           4. červenec 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           26. květen

                           Headlines — Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                           26. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           26. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           26. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           25. květen

                           Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                           25. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           25. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           25. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           24. květen

                           Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                           24. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           24. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám