Události

26. květen 2018

44 minut

26. květen 2018

Obsah dílu

Lídři Jižní a Severní Koreje se opět setkali — Lídři Jižní a Severní Koreje se opět setkali — Oddělení důchodového účtu od rozpočtu — Oddělení důchodového účtu od rozpočtu — Průměrný starobní důchod — Potraty v Irsku — Potraty v EU — Kauza soudkyně Heleny Králové — Festival Re:publika — Zbořená část domu TGM — Den ČT na zlínském festivalu — Tomáš Goláň senátorem — Ovoce letos dozrává dřív — Požár skládky u Českých Libchav — Prolomení nulové tolerance alkoholu — Rozhovor s Petrou Kvitovou — Lékařské pohotovostní služby — Lékařské pohotovostní služby — Lékařské pohotovostní služby — Protesty v Brně proti inscenaci — Konference ODS — Následky přívalových dešťů — Letecké neštěstí na Kubě zachytila průmyslová kamera — Protesty v Paříži — Protesty v Paříži před padesáti lety

Části dílu

00:32
Lídři Jižní a Severní Koreje se opět setkali
  Další překvapivý diplomatický zvrat. Lídři Jižní a Severní Koreje se opět setkali. Mun Če-in a Kim Čong-un se sešli v demilitarizovaném pásmu na hranicích obou států.
  02:44
  Lídři Jižní a Severní Koreje se opět setkali
   Živý vstup Davida Miřejovského.
   04:17
   Oddělení důchodového účtu od rozpočtu
    Odborům se nelíbí jeden z bodů chystaného programového prohlášení vlády. Vidí velké riziko v oddělení důchodového účtu od státního rozpočtu.
    04:55
    Oddělení důchodového účtu od rozpočtu
     Bez kompletní důchodové reformy nechce účet oddělovat ani ministryně financí. Sociální demokraty téma štěpí. Kandidát na ministra práce a sociálních věcí Petr Krčál oddělení odmítá.
     07:34
     Průměrný starobní důchod
      Teď konkrétní čísla - průměrný starobní důchod činil letos v březnu asi 12 300 korun.
      08:39
      Potraty v Irsku
       Živý vstup Bohumila Vostala.
       12:10
       Potraty v EU
        Nejpřísněji se k potratům kromě Irska staví i Severní Irsko, Malta a Polsko.
        12:50
        Kauza soudkyně Heleny Králové
         Nové informace ke kauze soudkyně Heleny Králové, známé z případu expremiéra Nečase. ČT zjistila, proč soudkyně označila některé odposlechy v kauze takzvaných poslaneckých trafik za nezákonné.
         15:18
         Festival Re:publika
          Pozitivní krok pro obě země - tak Andrej Babiš a Peter Pellegrini před kamerami ČT hodnotili vznik Československa i jeho rozdělení. Pak v Brně zahájili festival Re:publika.
          17:32
          Zbořená část domu TGM
           Živý vstup Blanky Poulové.
           18:57
           Den ČT na zlínském festivalu
            21:17
            Tomáš Goláň senátorem
             Senátorské křeslo po Františku Čubovi obsadí na další dva roky daňový poradce Tomáš Goláň - nezávislý kandidát za hnutí Senátor 21.
             21:51
             Ovoce letos dozrává dřív
              Třeba u jahod nebo třešní jsou to zhruba dva týdny. Podle řady pěstitelů je úroda dobrá, nepoškozená mrazy.
              23:34
              Požár skládky u Českých Libchav
               Hasiči ze třinácti jednotek se sjeli k požáru skládky u Českých Libchav na Orlickoústecku. Oheň, který zasáhl plochu zhruba 40 krát 30 metrů, dostali pod kontrolu kolem půl třetí odpoledne.
               23:57
               Prolomení nulové tolerance alkoholu
                Někteří poslanci a senátoři se snaži o prolomení nulové tolerance alkoholu. Jedno až dvě piva by si podle nich mohli dát cyklisté na stezkách nebo vodáci.
                26:48
                Rozhovor s Petrou Kvitovou
                 První komentář Petry Kvitové k dopadení muže, který ji podle policie přepadl a zranil v jejím bytě. Tenistka v exkluzivním rozhovoru pro Českou televizi vyšetřovatelům děkuje.
                 29:29
                 Lékařské pohotovostní služby
                  Namísto běžné pohotovosti - praktický lékař na urgentním příjmu v nemocnici. Ministerstvo chystá změny ve službách první pomoci. Počítá i s variantou, že by zanikly.
                  32:10
                  Lékařské pohotovostní služby
                   Hustota pohotovostí v Česku krátce graficky.
                   32:55
                   Lékařské pohotovostní služby
                    Doktoři na pohotovosti ošetří každého pacienta - bez ohledu na to, kde má trvalé bydliště nebo kde ordinuje jeho praktický lékař. Stejné pravidlo by mělo platit i přes den.
                    35:07
                    Protesty v Brně proti inscenaci
                     Živý vstup Michala Cagaly.
                     37:43
                     Konference ODS
                      ODS bude oponentem vládě, která vznikne s podporou komunistů. Předseda strany Petr Fiala to řekl na konferenci ve středočeských Líbeznicích, kde občanští demokraté představili svůj program pro komunální a senátní volby.
                      38:25
                      Následky přívalových dešťů
                       Bouřky z konce pracovního týdne střídá o víkendu jasná obloha. Třeba obyvatelé středních Čech ale následky přívalových dešťů stále uklízejí.
                       39:46
                       Letecké neštěstí na Kubě zachytila průmyslová kamera
                        Tyto - byť nekvalitní - záběry zachycují poslední sekundy Boeingu 737, než se krátce po startu zřítil u metropole Havany.
                        40:07
                        Protesty v Paříži
                         Až čtvrt milionu lidí demonstrovalo podle odborů ve Francii proti prezidentu Macronovi. Protesty pořádaly spolu s dalšími nevládními organizacemi a levicovými politickými stranami.
                         40:52
                         Protesty v Paříži před padesáti lety
                          Výrazně bouřlivější protesty zachvátily Paříž před padesáti lety. V květnu 1968 se francouzští levicoví studenti snažili rozvrátit stávající pořádky a ve městě vyrostly barikády.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          27. květen 2018

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          17. květen

                          Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                          Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          16. květen

                          Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          15. květen

                          Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                          Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          15. květen

                          Ve znakovém jazyce

                          Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám