Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina

Komplikace pro jednání o nové vládě ANO a ČSSD s podporou KSČM. Komunistům vadí vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA.

Vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina

Spojené státy viní Nikulina z hackerských útoků na LinkedIn a další sociální sítě. On to odmítá. V rozhovorech o druhé Babišově vládě komunisté pokračovat chtějí.

Vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina

Americká žádost o vydání Jevgenije Nikulina byla podle českého Ústavního soudu dobře připravená. Právě to je hlavní argument, proč zdejší justice zamítla stížnost Rusa proti možnému vydání do USA.

Vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina

Živý vstup Davida Miřejovského.

Nikulinova kauza

Moskva oficiálně na případ reagovala včera.

Stávka ve Francii

První velký test francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Železničáři zahájili tříměsíční stávku proti vládní reformě a způsobili chaos v dopravě. Cestující se dočkali jen pětiny pravidelných spojů.

Stávka ve Francii

V zemi přitom nestávkovali jen železničáři, ale z různých důvodů také piloti Air France, popeláři nebo elektrikáři. Do protestů se zapojili i studenti.

Vyšetřování útoku na agenta

Britští experti zatím nemůžou potvrdit, že by nervová látka použitá proti ruskému dvojitému agentovi pocházela z Ruska.

Růst české ekonomiky

Česká ekonomika čtvrtým rokem stabilně posiluje. Statistici vylepšili původní data a uvedli, že ve čtvrtém loňském čtvrtletí zrychlil hrubý domácí produkt meziroční růst o 5 a půl procenta.

Předání vepřína v Letech u Písku

Firma Agpi předala vepřín v Letech státu. Do své správy ho převzalo Muzeum romské kultury.

Spory o hobby market

Živý vstup Barbory Měchurové.

Problémy CEFC

Společnost CEFC, která je největším čínským investorem v České republice, má v Číně další problémy. Soudy ve čtyřech provinciích zmrazily akcie jedné z divizí CEFC An-chuej International Holding na burze v Šen-čenu.

Soud vydá zatykač na Rusa Olega Gubina

Ukázalo se, že porušil podmínky kauce a navzdory slibu utekl z Česka zpátky do Ruska. Čtyřicetiletý podnikatel vjel během silvestrovské noci do skupinky chodců a zabil jednu ženu.

Útočník z Egypta

Muž, který loni v létě v egyptské Hurgadě smrtelně pobodal českou turistku a dvě Němky, je v psychiatrické léčebně.

Velká plátna od umělkyně Toy Box

Z ulice - do jedné z nejprestižnějších českých galerií. Autorka angažovaného street artu Toy Box vystavuje v Českém Krumlově.

Vyjednávání o nové vládě

Vyjednávání o nové vládě se blíží ke konci. ČSSD má jeho výsledky představit straníkům na sobotním sjezdu. Spor je ale zatím stále o posty ministrů a jejich rozdělení.

Státní rozpočet

Český státní rozpočet zatím letos zůstává v přebytku.

Ubití Čecha bez trestu

Evropský soud pro lidská práva se bude zabývat tím, že britská justice nepotrestala muže, který ubil českého občana v Londýně. Na osvobozující rozsudek, který padl přesně před rokem, si ve Štrasburku stěžuje sestra zabitého Zdeňka Makara.

Metallica v Praze

Překvapení pro české fanoušky kapely Metallica. Vedle metalových hitů totiž včera v Praze hudebníci zahráli píseň Ivana Mládka – Jožin z bažin.

Velikonoční svátky na silnicích

40 tisíc zastavených řidičů a 7 tisíc pokut za 2 miliony 600 tisíc korun - výsledek policejních kontrol o velikonočním víkendu.

Místo pro úložiště jaderného odpadu

Do konce roku musí být jasné čtyři lokality, ze kterých se bude vybírat konečné místo pro úložiště jaderného odpadu.

Žaloby proti průzkumu

Obce v sedmi místech, kde by úložiště odpadu mohlo vzniknout, podaly žaloby proti průzkumu. Dvě na vyřízení čekají, u jedné soud rozhodl ve prospěch státu.

Výzkum lokalit pro jaderné úložiště

Správa úložišť radioaktivního odpadu pokračuje v hledání vhodného území pro stavbu jaderného úložiště. Letos výběr zúží ze 7 vybraných na 4.

Jak vědci v podzemí zjišťují reálné fungování hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva?

V bývalých uranových dolech na Vysočině zkoumají stabilitu hornin, stáří podzemních vod a chování různých materiálů v podzemí. V katastru obce Bukov Správa úložišť zřídila unikátní podzemní výzkumné pracoviště.

Poslední den pro daňově přiznání

Živý vstup Michaely Novákové.

Záběry požáru v Rusku

Ruští vyšetřovatelé zveřejnili záběry z bezpečnostních kamer obchodního domu v Kemerovu – ukazují chaos jen chvíli potom, co v něm vypukl požár. Lidé utíkají od místa, kde se objevily plameny.

Tzv. karavana běženců míří k USA

Víc než tisíc migrantů míří napříč Mexikem k hranicím Spojených států. Chtějí tam zažádat o azyl. Už teď takzvaná karavana běženců vyvolává otřesy v americké politice.

Nehoda cirkusového kamionu

Nehoda cirkusového kamionu na jihovýchodě Španělska. Auto převáželo pět slonů. Jeden zahynul a další se zranil.

Vydavatelství bez pokuty

Vydavatelství Mladá fronta nemusí platit pokutu ve výši padesát tisíc korun za neuposlechnutí policejní výzvy. Rozhodl o tom Ústavní soud.

Vyschlé zdroje pitné vody

Sucho v praxi. Lidem v Píšti na Opavsku téměř vyschly zdroje pitné vody. Poslední aktivní vrt stovkám místních domácností už nestačí.

Návrat generála Pavla

Nynější předseda Vojenského výboru Severoatlantické aliance Petr Pavel se v polovině roku - po svém návratu z Bruselu - zřejmě stane poradcem ministryně obrany.

Přestavba letiště Václava Havla

Pražské letiště Václava Havla se chystá na radikální přestavbu - kvůli prudkému nárůstu cestujících. Jen vloni pasažérů meziročně přibylo skoro o pětinu na 15 a půl milionu.

Indiana Jones se vrací

Indiana Jones se vrací s Dobyvateli ztracené archy - teď do koncertních sálů s živě hranou hudbou. V přímém přenosu vidíte, jak Český národní symfonický orchestr právě zahajuje evropské turné s filmy Stevena Spielberga.

Nejvzdálenější hvězda

Jak vypadal vesmír 4 miliardy let po velkém třesku? Američtí vědci objevili nejvzdálenější hvězdu, kterou kdy lidé viděli. Hvězda Ikarus je od Země víc než 9 miliard světelných let daleko.

Hladina Severního moře

Německo musí kvůli zvyšující se hladině Severního moře v následujících letech zpevnit a zvýšit přes dvě stě kilometrů hrází podél pobřeží.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD