Události

25. březen 2018

44 minut

25. březen 2018

Obsah dílu

Headlines — Cizinci v Česku — Cizinci v Česku — Cizinci v Česku — Vypovězení ruských diplomatů — Zadržení Carlese Puigdemonta — Uctění památky četníka — Chřipková epidemie na ústupu — Další oběť požáru v Praze — Švýcarské tramvaje pro Ostravu — Zpřísnění kontroly prodeje zbraní — Přesuny firem z londýnského City — Ceny Thálie — Dohoda o referendu — Květná neděle — Likvidace havraních hnízd — Útok chemikálií v Plzni — Prodejní doba obchodů o svátcích — Domů i s placentou — Bezpečný průjezd pro záchranáře — Záchranářská ulička — Bezpečné přistání leteckých záchranářů — Rozhovor s novinářkou Pavlou Holcovou — Tradiční čínská medicína v Česku — Hodina Země — 30 let od násilného potlačení protestů v Bratislavě — Letectví překonalo další hranici — Historické tržní krámky u kolonády — Zahajovací koncert Velikonočního festivalu — Virtuální výstava pro nevidomé

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Cizinci v Česku
   Každý dvacátý člověk žijící v Česku je cizinec. Loni už jejich počet přesáhl půl milionu. Žijí hlavně v Praze a ve středních Čechách.
   01:18
   Cizinci v Česku
    Zaměstnavatelé mají největší zájem o specialisty ve strojírenství, elektrotechnice a v informačních technologiích. Některé české firmy už delší dobu upozorňují na to, že nedostatek lidí brzdí jejich rozvoj a ohrožuje konkurenceschopnost na zahraničních tr
    04:19
    Cizinci v Česku
     V Česku cizinců přibývá. Vloni jejich počet poprvé přesáhl 524 tisíc. Většina z nich má povolení k trvalému pobytu.
     05:49
     Vypovězení ruských diplomatů
      Část Evropské unie by zítra mohla zasáhnout vůči Rusku kvůli případu v Británii otráveného agenta Skripala. Česko by podle Hynka Kmoníčka mělo vyhostit maximálně dva ruské diplomaty.
      07:12
      Zadržení Carlese Puigdemonta
       Katalánského expremiéra, který se už pět měsíců vyhýbá španělské justici, zadržela německá policie. Carles Puigdemont skončil ve vazbě na základě mezinárodního zatykače potom, co překročil hranici z Dánska.
       09:18
       Uctění památky četníka
        V jihofrancouzském Trébes uctili památku četníka Arnauda Beltrama a dalších tří obětí pátečního teroristického útoku.
        09:44
        Chřipková epidemie na ústupu
         Živý vstup Luboše Dostála.
         10:50
         Další oběť požáru v Praze
          Dva měsíce po požáru hotelu v pražské Náplavní ulici zemřel jeden z cizinců, kteří tam v té době byli. Pražské hasiče o tom informovala rodina dvaaosmdesátiletého muže.
          11:11
          Švýcarské tramvaje pro Ostravu
           40 nových tramvají za miliardu. Ostravě je dodá švýcarská firma Stadler, která ve výběrovém řízení nabídla nejlepší podmínky.
           12:44
           Zpřísnění kontroly prodeje zbraní
            Včerejší americké protesty za zpřísnění kontroly prodeje zbraní psaly historii - podle agentury AP šlo o jedny z největších demonstrací od dob války ve Vietnamu.
            13:19
            Přesuny firem z londýnského City
             Tisíce firem v londýnském City, které je největším finančním centrem na světě, stojí před rozhodnutím, zda plánovat přesun do Evropské unie po brexitu.
             15:17
             Ceny Thálie
              Nejlepší divadelníci dostali Ceny Thálie. V činohře kolegium ocenilo herce Terezu Dočkalovou a Daniela Bambase.
              18:56
              Dohoda o referendu
               Hnutí ANO a ČSSD - strany vyjednávající o budoucí vládě - se přiblížily dohodě na podobě celostátního obecného referenda.
               22:20
               Květná neděle
                22:58
                Likvidace havraních hnízd
                 Chrudimská radnice si najala stromolezce, kteří likvidují v centru města a na sídlištích havraní hnízda. Obrovská hejna čítající stovky ptáků totiž otravují život místním lidem.
                 24:38
                 Útok chemikálií v Plzni
                  Ze včerejšího útoku chemikálií v Plzni policie dosud nikoho neobvinila. Zatím není jasné, jako který trestný čin nebo přečin kriminalisté událost kvalifikují.
                  25:01
                  Prodejní doba obchodů o svátcích
                   Zákaz prodejů o některých svátcích přináší ztráty, shodují se zástupci obchodních řetězců.
                   25:25
                   Domů i s placentou
                    Porodnice se stále častěji snaží vyjít rodičkám vstříc v jejich přáních. Mělnická ve Středočeském kraji nově umožňuje ženám, aby si za přesně daných podmínek odnesly domů placentu.
                    27:17
                    Bezpečný průjezd pro záchranáře
                     Bezpečný průjezd pro záchranáře. Hodně řidičů pořád neví, jak správně vytvářet uličku pro záchranné složky. Policie navíc připravuje změnu.
                     29:48
                     Záchranářská ulička
                      Spolu se změnou pravidel při vytváření bezpečné uličky by se měly u dálnic objevit informační cedule.
                      30:52
                      Bezpečné přistání leteckých záchranářů
                       Bezpečný průjezd letečtí záchranáři ve vzduchu řešit nemusí - bezpečné přistání ale ano. A právě s tím mají problémy. Chybějí totiž místa, kde by s vrtulníky mohli bez problémů dosednout.
                       33:04
                       Rozhovor s novinářkou Pavlou Holcovou
                        Měsíc od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka pokračuje v jeho práci mezinárodní investigativní tým. Ten se rozrostl na třicet lidí a nedávno se k němu připojila i česká novinářka Pavla Holcová.
                        34:02
                        Tradiční čínská medicína v Česku
                         Terapeut a specialista tradiční čínské medicíny - profese, které česká legislativa zná teprve od loňského září. Teď budou poslanci hlasovat o jejich zrušení.
                         36:11
                         Hodina Země
                          Řada památek a významných budov se v noci na dnešek na hodinu ponořila do tmy - cílem akce Hodina Země je upozornit na změny klimatu a nutnost společného boje.
                          36:32
                          30 let od násilného potlačení protestů v Bratislavě
                           Přesně před 30 lety komunistický režim násilně potlačil mírumilovnou demonstraci za lidská práva v Bratislavě. Jeden z prvních velkých protestů proti poměrům v Československu vešel do dějin jako tzv. svíčková manifestace.
                           39:00
                           Letectví překonalo další hranici
                            V Londýně dnes úspěšně přistál první pravidelný přímý let Austrálií a Británií. Boeing 787 Dreamliner startoval v Perthu a 14 a půl tisíce kilometrů bez přestávky zvládnul za 17 hodin.
                            39:22
                            Historické tržní krámky u kolonády
                             Karlovy Vary letos chtějí opravit historické tržní krámky vedle kolonády. Jde o jednu z dominant lázní, která se už řadu let potýká s vlhkostí a dřevomorkou.
                             41:11
                             Zahajovací koncert Velikonočního festivalu
                              Za několik minut začne v Brně Velikonoční festival duchovní hudby. Právě se díváme na kostel svatých Janů v centru města, kam přicházejí první posluchači.
                              41:39
                              Virtuální výstava pro nevidomé
                               Zpřístupnit slavná umělecká díla nevidomým. To je cíl projektu Touching Masterpieces. Pomocí virtuální reality a speciálních rukavic se lidé můžou dotýkat sochařských děl.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               26. březen 2018

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               26. květen

                               Headlines — Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                               26. 5. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               26. květen

                               Ve znakovém jazyce

                               26. 5. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               25. květen

                               Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                               25. 5. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               25. květen

                               Ve znakovém jazyce

                               25. 5. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               24. květen

                               Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                               24. 5. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               24. květen

                               Ve znakovém jazyce

                               24. 5. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám