Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

ČSSD a jednání o vládě

Další jednání o příští české vládě můžou začít. Nově se do nich zapojí sociální demokraté. Rozhodl o tom jejich stranický sjezd.

ČSSD a jednání o vládě

Sociální demokraté mají ale i podmínky: vláda se nesmí opírat o hlasy hnutí SPD. Sjezd ČSSD naopak úplně nezakázal podporu vlády, ve které přímo bude Andrej Babiš – přítomnost trestně stíhané osoby jen označil za problém.

ČSSD a jednání o vládě

Rozhovor s Kateřinou Valachovou.

Jednání o vládě

Politické schůzky budou pokračovat celý tento týden.

Spory mezi Polskem a Izraelem

Spor mezi Polskem a Izraelem se vyhrocuje. Polské ministerstvo zahraničí vyslalo nótu izraelské vládě kvůli hanlivým nápisům nastříkaným na polském velvyslanectví v Tel Avivu, které vyšetřuje místní policie.

Vměšování do vnitřních věcí Spojených států

Kreml se poprvé vyjádřil k novým obviněním amerických vyšetřovatelů – podle mluvčího prezidenta nemají žádný důkaz, že by se ruský stát nebo vláda vměšovaly do vnitřních věcí Spojených států.

Zavřený most u Černé Hory

Živý vstup Jakuba Váchy.

Sanace skály v Děčíně končí

Uvolněný skalní masiv v Děčíně je už rozebraný. Během zítřejšího dopoledne tak krizový štáb ukončí evakuaci devatenácti obyvatel. Ti se budou moci po jedenácti dnech vrátit domů.

Uprchlická krize a mise českých policistů

Do Srbska a Makedonie dnes odjelo dalších 55 českých policistů. V balkánských státech budou příštích šest týdnů pomáhat s ostrahou hranice před nelegální migrací.

Hledání trosek letadla

Záchranáři v hornaté oblasti Íránu zatím neúspěšně pátrají po troskách dopravního letadla, které se v neděli zřítilo s 65 lidmi na palubě.

Pavel Tigrid: Volá Londýn

Vychází publikace o méně známé kapitole Tigridova života, kdy za války pracoval v BBC. Kniha o zákulisí československého vysílání z Londýna obsahuje i ukázky dosud nepublikovaných pořadů.

Kárná žaloba na Helenu Královou

Měsíc soudkyní a už je vytipovaná jako náhrada v ostře sledovaných kauzách. Pokud Nejvyšší správní soud odvolá z funkce Helenu Královou, převezme její agendu Tereza Petrásková.

Libeňský most nebude památka

Libeňský most na seznamu národních kulturních památek nebude. Zatím nepravomocné rozhodnutí dnes zveřejnilo ministerstvo kultury.

Zemřel válečný hrdina Miroslav Liškutín

Ve Velké Británii zemřel Miroslav Liškutín, jeden z posledních československých stíhacích pilotů, kteří za války bojovali v řadách britské RAF.

Dotace pro zubaře

Až milion dvě stě tisíc korun na rekonstrukci nebo vybudování zubní ordinace pro nově příchozího lékaře. Plán ministra zdravotnictví a stomatologické komory, jak řešit nedostatek specialistů v některých oblastech.

Pronásledování v Klimkovickém tunelu u Ostravy

Policie obvinila agresivního řidiče z vydírání. Od polských hranic těsně sledoval auto s rodinou. Svítil na něj a najížděním ho přinutil zastavit.

Kvalitnější a rychlejší kontrola lidí

Čtyři zadržení rumunští převaděči skončili ve vazbě. Policie je zadržela v pátek na Plzeňsku a Tachovsku, ve dvou kamionech převáželi 35 migrantů.

Ceny energií v Česku

Česko bude muset v příštím desetiletí řešit tlak na dřívější odstavení bloků Jaderné elektrárny Dukovany. Uvedla to dnes předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

Škody energetiků po vichřicích

Nejčerstvější vzpomínky na výpadky proudu mají lidé z minulého roku, kdy se na konci října prohnala přes Česko vichřice Herwart.

Energeticky soběstačné domy

Ne všichni ale musí podobné problémy řešit. I v Česku totiž už začínají vznikat takzvané energeticky soběstačné domy.

Andrej Babiš vysvětloval, proč nejel na bezpečnostní konferenci do Mnichova

Věnoval tomu obsáhlý příspěvek na internetu. Za jeden důvod označil odvolanou účast bavorského premiéra Seehofera. Za další příčinu pak označil souběh zdravotních problémů.

Britské spory kvůli brexitu

V Británii se kvůli brexitu přou poslanci ve Westminsteru a ministerstvo vnitra. Konkrétně kvůli přípravám v oblasti migrace po odchodu Spojeného království z Evropské unie.

Migranti v českém autobuse v Rakousku

Rakouští policisté našli v českém autobusu 13 migrantů z Nigérie a v jednom zavazadle 5 až 6 kilogramů konopí – informuje o tom rakouský server Heute.

Jedna škola, tři olympionici

Šest medailí zatím získali na olympiádě čeští sportovci. Hned tři z nich se před lety dokonce sešli na jediné základní škole. Michal Krčmář, Eva Samková a Karolína Erbanová navštěvovali vrchlabskou základní školu na náměstí Míru.

Korupční kauza kolem Davida Ratha

Líčení v korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha může pokračovat. Pražská vrchní instance rozhodla, že soudce Robert Pacovský a jeho trestní senát nejsou podjatí.

Konec starých vrtulníků Mi-2

Po více než 35 letech letos skončí v českém letectvu vrtulníky Mi-2. Poslední dva stroje létají na výcvikové základně v Pardubicích.

Snaha o záchranu Ta-tchungu

Čistější a prosperující Čína je jednou z vizí lepší budoucnosti, kterou slibuje prezident Si Ťin-pching. Míří na sociální nešvary způsobené třiceti lety prudkého hospodářského růstu: znečištěné nebe a vodu, korupci a propast mezi chudobou a bohatstvím.

Přehrát vše
Stopáž45 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD