Nahrávám video

19. únor 2018

Obsah dílu

Headlines — ČSSD a jednání o vládě — ČSSD a jednání o vládě — ČSSD a jednání o vládě — Jednání o vládě — Spory mezi Polskem a Izraelem — Vměšování do vnitřních věcí Spojených států — Zavřený most u Černé Hory — Sanace skály v Děčíně končí — Uprchlická krize a mise českých policistů — Hledání trosek letadla — Pavel Tigrid: Volá Londýn — Kárná žaloba na Helenu Královou — Libeňský most nebude památka — Zemřel válečný hrdina Miroslav Liškutín — Dotace pro zubaře — Pronásledování v Klimkovickém tunelu u Ostravy — Kvalitnější a rychlejší kontrola lidí — Ceny energií v Česku — Škody energetiků po vichřicích — Energeticky soběstačné domy — Andrej Babiš vysvětloval, proč nejel na bezpečnostní konferenci do Mnichova — Britské spory kvůli brexitu — Migranti v českém autobuse v Rakousku — Jedna škola, tři olympionici — Korupční kauza kolem Davida Ratha — Konec starých vrtulníků Mi-2 — Snaha o záchranu Ta-tchungu

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  ČSSD a jednání o vládě
   Další jednání o příští české vládě můžou začít. Nově se do nich zapojí sociální demokraté. Rozhodl o tom jejich stranický sjezd.
   01:20
   ČSSD a jednání o vládě
    Sociální demokraté mají ale i podmínky: vláda se nesmí opírat o hlasy hnutí SPD. Sjezd ČSSD naopak úplně nezakázal podporu vlády, ve které přímo bude Andrej Babiš – přítomnost trestně stíhané osoby jen označil za problém.
    05:03
    ČSSD a jednání o vládě
     Rozhovor s Kateřinou Valachovou.
     07:30
     Jednání o vládě
      Politické schůzky budou pokračovat celý tento týden.
      08:32
      Spory mezi Polskem a Izraelem
       Spor mezi Polskem a Izraelem se vyhrocuje. Polské ministerstvo zahraničí vyslalo nótu izraelské vládě kvůli hanlivým nápisům nastříkaným na polském velvyslanectví v Tel Avivu, které vyšetřuje místní policie.
       11:07
       Vměšování do vnitřních věcí Spojených států
        Kreml se poprvé vyjádřil k novým obviněním amerických vyšetřovatelů – podle mluvčího prezidenta nemají žádný důkaz, že by se ruský stát nebo vláda vměšovaly do vnitřních věcí Spojených států.
        11:26
        Zavřený most u Černé Hory
         Živý vstup Jakuba Váchy.
         12:51
         Sanace skály v Děčíně končí
          Uvolněný skalní masiv v Děčíně je už rozebraný. Během zítřejšího dopoledne tak krizový štáb ukončí evakuaci devatenácti obyvatel. Ti se budou moci po jedenácti dnech vrátit domů.
          13:33
          Uprchlická krize a mise českých policistů
           Do Srbska a Makedonie dnes odjelo dalších 55 českých policistů. V balkánských státech budou příštích šest týdnů pomáhat s ostrahou hranice před nelegální migrací.
           14:11
           Hledání trosek letadla
            Záchranáři v hornaté oblasti Íránu zatím neúspěšně pátrají po troskách dopravního letadla, které se v neděli zřítilo s 65 lidmi na palubě.
            14:39
            Pavel Tigrid: Volá Londýn
             Vychází publikace o méně známé kapitole Tigridova života, kdy za války pracoval v BBC. Kniha o zákulisí československého vysílání z Londýna obsahuje i ukázky dosud nepublikovaných pořadů.
             17:57
             Kárná žaloba na Helenu Královou
              Měsíc soudkyní a už je vytipovaná jako náhrada v ostře sledovaných kauzách. Pokud Nejvyšší správní soud odvolá z funkce Helenu Královou, převezme její agendu Tereza Petrásková.
              20:08
              Libeňský most nebude památka
               Libeňský most na seznamu národních kulturních památek nebude. Zatím nepravomocné rozhodnutí dnes zveřejnilo ministerstvo kultury.
               21:04
               Zemřel válečný hrdina Miroslav Liškutín
                Ve Velké Británii zemřel Miroslav Liškutín, jeden z posledních československých stíhacích pilotů, kteří za války bojovali v řadách britské RAF.
                23:06
                Dotace pro zubaře
                 Až milion dvě stě tisíc korun na rekonstrukci nebo vybudování zubní ordinace pro nově příchozího lékaře. Plán ministra zdravotnictví a stomatologické komory, jak řešit nedostatek specialistů v některých oblastech.
                 25:42
                 Pronásledování v Klimkovickém tunelu u Ostravy
                  Policie obvinila agresivního řidiče z vydírání. Od polských hranic těsně sledoval auto s rodinou. Svítil na něj a najížděním ho přinutil zastavit.
                  26:12
                  Kvalitnější a rychlejší kontrola lidí
                   Čtyři zadržení rumunští převaděči skončili ve vazbě. Policie je zadržela v pátek na Plzeňsku a Tachovsku, ve dvou kamionech převáželi 35 migrantů.
                   28:59
                   Ceny energií v Česku
                    Česko bude muset v příštím desetiletí řešit tlak na dřívější odstavení bloků Jaderné elektrárny Dukovany. Uvedla to dnes předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.
                    31:43
                    Škody energetiků po vichřicích
                     Nejčerstvější vzpomínky na výpadky proudu mají lidé z minulého roku, kdy se na konci října prohnala přes Česko vichřice Herwart.
                     32:31
                     Energeticky soběstačné domy
                      Ne všichni ale musí podobné problémy řešit. I v Česku totiž už začínají vznikat takzvané energeticky soběstačné domy.
                      34:27
                      Andrej Babiš vysvětloval, proč nejel na bezpečnostní konferenci do Mnichova
                       Věnoval tomu obsáhlý příspěvek na internetu. Za jeden důvod označil odvolanou účast bavorského premiéra Seehofera. Za další příčinu pak označil souběh zdravotních problémů.
                       35:15
                       Britské spory kvůli brexitu
                        V Británii se kvůli brexitu přou poslanci ve Westminsteru a ministerstvo vnitra. Konkrétně kvůli přípravám v oblasti migrace po odchodu Spojeného království z Evropské unie.
                        37:23
                        Migranti v českém autobuse v Rakousku
                         Rakouští policisté našli v českém autobusu 13 migrantů z Nigérie a v jednom zavazadle 5 až 6 kilogramů konopí – informuje o tom rakouský server Heute.
                         37:43
                         Jedna škola, tři olympionici
                          Šest medailí zatím získali na olympiádě čeští sportovci. Hned tři z nich se před lety dokonce sešli na jediné základní škole. Michal Krčmář, Eva Samková a Karolína Erbanová navštěvovali vrchlabskou základní školu na náměstí Míru.
                          39:47
                          Korupční kauza kolem Davida Ratha
                           Líčení v korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha může pokračovat. Pražská vrchní instance rozhodla, že soudce Robert Pacovský a jeho trestní senát nejsou podjatí.
                           40:04
                           Konec starých vrtulníků Mi-2
                            Po více než 35 letech letos skončí v českém letectvu vrtulníky Mi-2. Poslední dva stroje létají na výcvikové základně v Pardubicích.
                            42:02
                            Snaha o záchranu Ta-tchungu
                             Čistější a prosperující Čína je jednou z vizí lepší budoucnosti, kterou slibuje prezident Si Ťin-pching. Míří na sociální nešvary způsobené třiceti lety prudkého hospodářského růstu: znečištěné nebe a vodu, korupci a propast mezi chudobou a bohatstvím.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž45 minut
                             Další díl
                             20. únor 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             3. říjen

                             Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                             3. 10. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             3. říjen

                             Ve znakovém jazyce

                             3. 10. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             2. říjen

                             Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                             2. 10. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             2. říjen

                             Ve znakovém jazyce

                             2. 10. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             1. říjen

                             Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                             1. 10. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             1. říjen

                             Ve znakovém jazyce

                             1. 10. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám