Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Kandidáti na post předsedy ČSSD

Kandidáti na post předsedy ČSSD

Historicky nejvyšší počet uchazečů o post předsedy ČSSD. Po debaklu v podzimních sněmovních volbách chce momentálně do vedení sedm kandidátů. Na pozici místopředsedy pak kandiduje dalších víc než 30 lidí.

ČSSD před sjezdem

ČSSD před sjezdem

Vedení si sociální demokraté naposledy volili před necelým rokem. Bohuslav Sobotka ale v červnu na post předsedy rezignoval. Nahradil ho Milan Chovanec a Lubomír Zaorálek, který se stal volebním lídrem.

Mimořádný sjezd ČSSD

Mimořádný sjezd ČSSD

Sjezdu - tedy vrcholného stranického orgánu - se běžně účastní stovky delegátů. Do Hradce Králové má tentokrát přijet přes pět set členů. Začne v 10 hodin dopoledne. Kdy skončí, není jasné.

Sestřelené ruské letadlo

Sestřelené ruské letadlo

Syrští povstalci údajně sestřelili ruský bojový letoun - konkrétně stíhací bombardér typu Suchoj 25 nedaleko města Idlíb. Tyto záběry ze sociálních sítí podle nich zachycují zasažení stroje a jeho trosky.

Útok na přistěhovalce v Itálii

Útok na přistěhovalce v Itálii

Střelba v italské Maceratě po sobě zanechala 6 zraněných - jednoho vážně. Útočník spoušť zmáčkl v různých částech města - cíleně si vybíral africké přistěhovalce.

Předčasné volby?

Předčasné volby?

Premiér v demisi Andrej Babiš znovu připustil možnost předčasných voleb. V rozhovoru pro deník Právo uvedl, že s touto variantou počítá v případě, kdy se mu nepodaří získat důvěru sněmovny.

E-recepty

E-recepty

Během prvních letošních týdnů vydali lékaři asi pětinu receptů mimo elektronický systém. E-receptů pak předepsali skoro 4,5 milionu. Drtivou většinu vytiskli – možnost nechat si poslat předpis mailem nebo SMS zprávou využilo necelé procento pacientů

Chřipková epidemie v Česku

Chřipková epidemie v Česku

Živý vstup redaktorky Venduly Březinové.

Nebezpečné křižovatky

Nebezpečné křižovatky

Jsou nepřehledné, příliš komplikované nebo špatně značené - důvody, proč na některých křižovatkách auta opakovaně havarují. Jen loni policie navrhla úpravu víc než šesti set takových míst a k podobnému číslu zřejmě dospěje i letos.

Americký spor kvůli FBI

Americký spor kvůli FBI

Politická bouře vypukla ve Spojených státech po odtajnění republikánské zprávy o činnosti Federálního úřadu pro vyšetřování. FBI a ministerstvo spravedlnosti podle ní zneužily své pravomoci při pátrání po ruském vměšování se do prezidentských voleb v USA.

Nová jaderná doktrína USA

Nová jaderná doktrína USA

Tvrdší vůči Rusku má být nová jaderná doktrína Spojených států. Moskvu má modernizace amerického arzenálu nukleárních zbraní především odradit od omezeného jaderného úderu v Evropě.

Co s nepotřebným státním majetkem

Co s nepotřebným státním majetkem

Dvacet tisíc poštovních známek nebo téměř stovka koní teď propadly státu. Zatímco zmíněná zvířata úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodá v historicky největší aukci, známky přenechá dětským domovům nebo výchovným ústavům.

Problémy plzeňského Nového divadla

Problémy plzeňského Nového divadla

Opona, osvětlení schodiště i nábytek - plzeňské Nové divadlo chystá další změny. Stavba za skoro miliardu je otevřená tři a půl roku - a za tu dobu čelila mnoha problémům.

Kauza Čapí hnízdo

Kauza Čapí hnízdo

Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar věří české policii. ČT se ho ptala, jestli se podobně jako premiér v demisi Andrej Babiš domnívá, že je možné si v zemi objednat trestní stíhání konkrétního člověka.

Přepad virtuální měny bitcoin

Přepad virtuální měny bitcoin

Virtuální měna bitcoin zažívá tento týden nejhorší propad hodnoty za posledních pět let. Ztrácí už od konce minulého roku. Zatímco 16. prosince dosáhla 19 343 dolarů, včera se dostala pod hranici 8 tisíc dolarů.

Znečištěný vzduch z Polska

Znečištěný vzduch z Polska

Stále větší problém pro kvalitu ovzduší v Moravskoslezském kraji představují emise z komínů rodinných domů v Polsku. Tuzemská modernizace kotlů pomalu pomáhá vzduch zlepšovat, za hranicemi jsou ale pozadu.

Dopadení zločince

Dopadení zločince

Po dvou dnech na útěku dopadli středočeští kriminalisté muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Devětadvacetiletý Slovák uprchl ve středu při převozu na ošetření do mladoboleslavské nemocnice.

Tvrdý život řidičů kamionů na Sibiři

Tvrdý život řidičů kamionů na Sibiři

Záběry, o které se jeden z nich na sociálních sítích podělil, ukazují riskantní přejezdy přes zamrzlé nebo částečně zamrzlé řeky. Od listopadu do dubna, kdy je led obvykle dost pevný, ale můžou zásoby přivézt i do míst, kam se jindy dají dopravit jen lete

Jágrmánie v Česku

Jágrmánie v Česku

Návrat legendy. Plný liberecký stadion sleduje právě v těchto chvílích první zápas Jaromíra Jágra po jeho příletu z NHL. Fanoušci včera čekali na lístky i několik hodin - a teď jsou svědky výjimečné události.

Nadužívání léků

Nadužívání léků

Češi berou víc léků, než by podle odborníků měli. Na problém - známý především u seniorů - často doplácejí i lidé v produktivním věku.

Problémové léky

Problémové léky

Škála problémových léků je široká. Tady jsou čtyři skupiny, které často způsobují závislost. Jde třeba o medikamenty na zklidnění či proti silné bolesti. Jsou to i stimulující látky, které se užívají třeba při hubnutí.

Nadužívání léků u mladých

Nadužívání léků u mladých

Až polovina dětí a mladistvých léky užívá - mnohdy ale sahá i po těch pro dospělé. Často taky potomci i v této oblasti kopírují chování rodičů - dívky berou antidepresiva, chlapci anabolika.

Jak se mají lidé v Česku

Jak se mají lidé v Česku

Živý vstup redaktorky Lenky Drmotové.

Zaniklé řemeslo karosářů

Zaniklé řemeslo karosářů

Dnes už zaniklé řemeslo českých karosářů představuje vysokomýtské muzeum. Nově vystavuje unikátní automobily z dílny Oldřicha Uhlíka.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD