44 minut

6. leden 2018

Obsah dílu

Celostátní fórum Pirátské strany — Celostátní fórum Pirátské strany — Stranické sjezdy — Kdo povede ČSSD? — Duševní zdraví Donalda Trumpa — Obnovení těžby ropy v USA — Doplňující volby do Senátu — Odposlechy jako důkaz — Africký mor prasat na Zlínsku — Demonstrace v Íránu — Odvrácená tvář bohatého Windsoru — Vražda prodavačky v Liberci — Natáčení dramatu Zlatý podraz — Tendr na provoz mýtného systému — Ženy prezidentských kandidátů — Vyklízení trosek vyhořelého domu — Mrakodrapy v roce 2017 — Bezpečnostní kamery na přejezdech — Sbírka na robotické ruce — Moderní technologie ve zdravotnictví — Rehabilitace a virtuální realita — Volby v Pramenech na Chebsku — Mráz v USA — Pátrání po potomcích československých vojáků — Ohňostroj v Přerově — Pamětní bankovka ČNB

Části dílu

00:36
Celostátní fórum Pirátské strany
  Ivan Bartoš dál povede Piráty. Členové ho na celostátním fóru zvolili znovu - na další dva roky.
  03:00
  Celostátní fórum Pirátské strany
   Rozhovor s Ivanem Bartošem.
   05:42
   Stranické sjezdy
    V nejbližších měsících čeká volba nového vedení další tři sněmovní strany
    06:18
    Kdo povede ČSSD?
     Mimořádný 40. sjezd ČSSD bude v Hradci Králové 18. února. Kandidaturu na předsedu ještě nikdo oficiálně neoznámil.
     08:46
     Duševní zdraví Donalda Trumpa
      Americký prezident Donald Trump zareagoval na Twitteru na tvrzení novináře Michaela Wolffa, který ve své nové knize Oheň a hněv zpochybnil prezidentovo duševní zdraví.
      09:11
      Obnovení těžby ropy v USA
       Kontroverze kolem politického bestselleru zastiňují klíčovou republikánskou agendu. Donald Trump se v Camp Davidu schází s nejvyššími představiteli své strany.
       11:13
       Doplňující volby do Senátu
        První kolo doplňovacích senátních voleb na Trutnovsku vyhrál starosta Vrchlabí Jan Sobotka, kandidující za Starosty a nezávislé. Do druhého kola postupuje taky podnikatel Jiří Hlavatý.
        11:49
        Odposlechy jako důkaz
         Pražský vrchní soud zpochybnil už ve druhé známé kauze použitelnost odposlechů. Tentokrát jde o případ lobbisty Ivo Rittiga.
         13:57
         Africký mor prasat na Zlínsku
          Živý vstup Venduly Březinové.
          15:04
          Demonstrace v Íránu
           Víc než tisíc lidí zadržely íránské úřady během protivládních demonstrací. Je mezi nimi 90 studentů.
           15:28
           Odvrácená tvář bohatého Windsoru
            První spory ohledně anglické královské svatby na hradě Windsor. Vyvolal je předseda místní samosprávy návrhem, aby se město zbavilo agresivně žebrajících bezdomovců.
            18:02
            Vražda prodavačky v Liberci
             Policie zadržela muže, kterého podezřívá z včerejší vraždy prodavačky v liberecké večerce. Pachatel kromě ní pobodal ještě jednoho muže.
             18:17
             Natáčení dramatu Zlatý podraz
              Režisér Radim Špaček začal natáčet Zlatý podraz - první tuzemský film, ve kterém zásadní roli hraje basketbal a jeho československá reprezentace.
              20:40
              Tendr na provoz mýtného systému
               Kraje a obce vyzývají ministerstvo dopravy, aby zrušilo nebo změnilo tendr na provoz mýtného systému. Vadí jim, že jeho součástí je zpoplatnění řady úseků silnic prvních tříd.
               23:06
               Ženy prezidentských kandidátů
                Pomoc dětem, seniorům nebo péče o umírající. Na to by se rády zaměřily ženy prezidentských kandidátů v možné budoucí roli první dámy.
                25:37
                Vyklízení trosek vyhořelého domu
                 Jen obvodové zdi zbyly z rodinného domu v Rychvaldě u Ostravy; shořel těsně před koncem roku. V těžké situaci jeho obyvatele podrželi sousedé a známí.
                 26:56
                 Mrakodrapy v roce 2017
                  V loňském roce vyrostlo na světě rekordních 144 mrakodrapů. Více než polovina z nich vyrostla v Číně, na druhém místě jsou pak Spojené státy.
                  27:18
                  Bezpečnostní kamery na přejezdech
                   Snaha o vyšší bezpečnost na přejezdech, kde řidiči často porušují pravidla. Správci železnic teď na vybraných místech v Moravskoslezském kraji instalují nové bezpečnostní kamery.
                   29:08
                   Sbírka na robotické ruce
                    Teď příběh, který oslovil mnoho diváků. Dva dny po odvysílání reportáže v Událostech se podařilo vybrat dost peněz na robotické ruce pro čtrnáctiletého Jana, který o svoje končetiny přišel při úrazu.
                    31:49
                    Moderní technologie ve zdravotnictví
                     Moderní technologie pomáhají, byť částečně, nahradit i smysly - třeba zrak.
                     33:27
                     Rehabilitace a virtuální realita
                      Lidem po těžkém úrazu páteře pak může pomoct třeba i virtuální realita. Iluze z brýlí pomáhá aktivovat v mozku ty správné neurony.
                      35:38
                      Volby v Pramenech na Chebsku
                       Živý vstup Antonína Bruštíka.
                       38:12
                       Mráz v USA
                        Nejmrazivější den zažívají obyvatelé severovýchodu a středozápadu Spojených států.
                        38:34
                        Pátrání po potomcích československých vojáků
                         V Izraeli probíhá pátrání po potomcích československých vojáků z druhé světové války.
                         40:50
                         Ohňostroj v Přerově
                          V Přerově dnes odpálili novoroční ohňostroj. Šlo totiž o druhý pokus - při tom prvním v pondělí selhal spouštěcí systém.
                          41:22
                          Pamětní bankovka ČNB
                           Česká národní banka by mohla vydat pamětní stokorunovou bankovku. Vláda teď schválila změnu zákona, která to umožní.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           7. leden 2018

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           27. září

                           Headlines — Nákup letounů F-35 — Nové stíhačky pro českou armádu — Letouny F-35 zblízka — Vláda o rozpočtu — Sněmovna o vládním balíků úspor — Hospodaření státních rozpočtů — Kontroly na hranicích s Německem — KLDR vyhostila amerického vojáka — Smartwings ruší lety z malých letišť — Útok hackerů na Univerzitu obrany — Soud: Trump podváděl při podnikání — Konec slovenské kampaně — Zahájení sezóny České filharmonie — Nekvalitní údržba některých silnic a dálnic — Protesty pracovníků automobilek za vyšší mzdy — Dlouhé čekání na kominíka — Útok sršňů na děti v Brně — Genová terapie pro Martina díky sbírce — Úrokové sazby beze změny — Dopad vyšší úrokové sazby — Vývoj základní úrokové sazby ČNB — Změny v penzijním připojištění? — Požár v Českém Švýcarsku — Výzva opozice k odvolání ministra Rakušana — Závěr prezidentovy návštěvy na jižní Moravě — Tragický požár na ŕácké svatbě — Migrace do Francie z Itálie — Obvinění za vybízení k terorismu — Návrat ruských kosmonautů z ISS — Případ hromadné nevolnosti studentů v plzeňské škole — Témata polských voleb — 3D model včelího hnízda — Oddlužení v projektu Milostivé léto — Přípravy na Svatováclavskou pouť

                           27. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           27. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           26. září

                           Headlines — Vývoz obilí z Ukrajiny přes Evropu — Nízké výkupní ceny obilí — Vývoz ukrajinského obilí — Volby na Slovensku — Jednání o uprchlících s předsekyní Evropské komise — Kůrovcová kalamita na Broumouvsku — Petr Kott na svobodě — Prezidentova návštěva na jižní Moravě — Německé kontroly na hranicích — Prevence násilí mezi dětmi — Výzva Evropské komise k potírání dezinformací — Protesty kvůli financování kultury — Dlouhá debata ve sněmovně — Počty podnikatelů v Česku — Razie na ministerstvu průmyslu — Odhalení gangu pašeráků konopí — Úspěšná sbírka pro nemocného Martina — Dotace na opravu starých domů — Oprav dům po babičce — Státní dotace pro sport — Výzva senátorů k udělení státních poct skupině bratří Mašínů — Čínsko-filipínský spor — Boje o Náhorní Karabach — Hromadná nevolnost žákyň zdravotnické školy v Plzni — Dostavba D3 u Tábora — Pokuta pro řetězec Globus — Dražba nepojízdných aut v Prostějově — Tání ledu u Antarktidy — Otevření případu Vidkun — Česká škola v Paříži — Uber taxislužbou letiště — Samoobslužný prodej květin v kvítkomatu — Století českých zednářů

                           26. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           26. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           25. září

                           Headlines — Tripartita o rozpočtu a minimální mzdě — Jednání vlády, odborů a firem o rozpočtu — Debata o růstu minimální mzdy — Návrhy na zvýšení minimální mzdy — Emisní norma Euro 7 — Eurokomisař pro obchod v Číně — Předčasný odchod do důchodu — Jízdné Českých drah — Priority vrchního státního žalobce Dragouna — Nová technika pro Ukrajinu — Ukrajinské ženy v mužských profesích — Obžaloba za požár ve Vejprtech — Digitalizace historicky cenných knih — Šíření ruské propagandy a dezinformací — Nová zelená úsporám dílčí i celkové renovace — Důvěra v českou ekonomiku — Požár velkoskladu na Nymmbursku — Výměna chlopně bez celkové anestezie — Ceny elektřiny a plynu — Úspory výměnou zdrojů energie — Vývoj cen elektřiny — Poradny pomůžou s levnějšími energiemi — Přípravy tepláren na zahájení sezony — Kauza šifrovaného telefonu ministra Rakušana — Prodej sídla České pošty — Otevření dalšího úseku mezi Plzní a Přešticemi — Ukončení stávky v Hollywoodu — Mrtví po střetu v Kosovu — Kontroly proti nelegální migraci — Nalezená hrobka Sakkáře — Změna pro vinaře vlivem zmšny klimaty — Petice proti psí vyhlášce v Břeclavi — Podzimní výlovy rybníků — Zdrogovaný muž vytrhal kabely v brněnské nemocnici — Velkoformátové promítání světových děl — Benefiční koncert v Pardubicách na nový hospic

                           25. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           25. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           24. září

                           Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                           24. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           24. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 9. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           23. září

                           Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                           23. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           23. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 9. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám