Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Jednání o růstu platů

Nové jednání o vyšších platech. Pozítří se kvůli němu sejdou s premiérem zástupci odborů.

Jednání o růstu platů

Díky rostoucí ekonomice na to bude i víc peněz. Ministr financí Ivan Pilný uvedl, že plán příjmů rozpočtu na příští rok teď zvýší až o dalších 10 miliard korun.

Jednání o růstu platů

Připomeňme, že naposledy stát zvyšoval platy teď o prázdninách.

Nedostatek učitelů

Ani tři týdny před začátkem nového školního roku někteří ředitelé stále nevědí, kdo bude učit žáky v jejich škole.

Útok autem v Charlottesville

Tragicky skončily střety kolem protestů krajní pravice v americké Virginii. Tohle je okamžik těsně předtím, než auto najelo v plné rychlosti do odpůrců neonacistů.

Zbraně pro Ukrajinu

Americká vláda znovu zvažuje poskytnutí zbraní Ukrajině. Podle agentury AP dříve zavržený plán podpořil nyní Pentagon i ministerstvo zahraničí.

Opatření kvůli africkému moru

Živý vstup Venduly Březinové.

Druhá vlna nejničivějších povodní v novodobé historii

Přesně před patnácti lety zasáhla Česko druhá vlna nejničivějších povodní v novodobé historii. Příští týden si výročí připomenou i středočeské Zálezlice na Mělnicku.

Trojnásobná vražda v Lázních Bělohrad

Kriminalisté vyšetřují smrt dvou žen a malého dítěte v Lázních Bělohrad jako trojnásobnou vraždu. Na místě zadrželi podezřelého devětadvacetiletého muže.

Averze proti turistům

V evropských městech, jež jsou oblíbenými destinacemi, je stále hlasitěji slyšet averze proti turistům. Příjmy z tohoto sektoru sice oživují hospodářství – místní lidé se ale kvůli rostoucím cenám, hluku a nedostatku služeb stěhují z center.

Bydlení na sídlištích

Každý třetí obyvatel Česka žije v panelovém domě. Jen v Praze je to skoro půl milionu lidí.

Dotace pro praktiky

Vláda i kraje hledají cestu, jak nalákat praktické lékaře do míst, kde je jich málo. Starší doktoři odcházejí do důchodu a ti mladí dávají přednost větším městům.

Převoz nadměrného nákladu v Číně

Převoz skutečně nadměrného nákladu v Číně vyvolává rozruch na internetu. Tahače s lopatkami pro větrné elektrárny se na místo určení musely prokličkovat přes úzké horské silnice.

Průměrný věk dožití

Délka života se v jednotlivých regionech dál výrazně liší.

Nové taktiky podomních prodejců

Nabídka po telefonu, při které stačí slůvko "ano" jako závazné uzavření smlouvy. Praktiky, ke kterým se agresivní prodejci uchylují stále častěji.

Rekordní letiště

Ještě nikdy nebylo na letištích tak plno jako letos. Jen halou Letiště Václava Havla na pražské Ruzyni projde v průměru každou hodinu téměř 2300 pasažérů.

Rekordní letiště

To, že zájem o leteckou dopravu roste, dokládají i údaje o přeletech nad Českem. Podle Řízení letového provozu se denně nad republikou objeví až tři tisíce letadel.

OP Životní prostředí

Dvaasedmdesát miliard korun z evropských fondů pro české životní prostředí – po dvou letech od spuštění dotačního programu se rozdělila zhruba polovina.

Vdova po Liou Siao-poovi

Po disidentovi a nositeli Nobelovy ceny míru Liou Siao-poovi, který v červenci podlehl rakovině jater, nahání čínským úřadům strach jeho vdova Liou Sia. Od pohřbu o ní nejsou žádné zprávy.

Německo před volbami

Hlavní vyzyvatel německé kancléřky Angely Merkelové, šéf sociálních demokratů Martin Schulz, trvá na tom, že ještě pořád může parlamentní volby vyhrát.

Místo šest století staré klenby betonový bunkr

Tak si znalec České pojišťovny představuje záchranu historické památky. Na jaře poničila základy nejstaršího domu v Trutnově voda.

Zemřela Slávka Peroutková

Zemřela Slávka Peroutková, třetí žena spisovatele a novináře Ferdinanda Peroutky. Bylo jí 94 let.

Defibrilátory na veřejných místech

Už stovky defibrilátorů jsou rozmístěny po celém Česku na veřejných místech a úřadech. I letos zachránily několik životů.

Končí Prague Pride

V hlavním městě končí Prague Pride – sedmý ročník festivalu sexuálních menšin.

Den židovských památek

Česko si připomnělo Den židovských památek. Lidé si tak mohli prohlédnout i hřbitovy a synagogy, které jinak nejsou přístupné nebo právě procházejí rekonstrukcí.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD