Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Rozpočet MPSV

Nové kolo jednání o státním rozpočtu - tentokrát pro ministerstvo práce a sociálních věcí. To potřebuje vůbec nejvíc peněz ze všech.

Rozpočet MPSV

Naopak - na vyšší důchody a sociální dávky peníze zajištěné jsou. O tom už dřív rozhodla vláda. Penze mají od příštího roku vzrůst zhruba o pětistovku měsíčně.

Rozpočet MPSV

Hospodaření ministerstva práce podrobněji.

Rozpočet MPSV

Rozhovor s ministryní Marksovou.

Útok v Hamburku

Útočník v hamburském supermarketu zabil nožem jednoho člověka a další čtyři poranil.

Nové protiruské sankce

Moskva vyhostí možná až stovky amerických diplomatů. Reaguje tak na nové protiruské sankce, které po Sněmovně reprezentantů schválil Senát.

Zákaz demonstrací ve Venezuele

Venezuelská vláda zakázala veškeré demonstrace pod trestem až 10 let vězení. Prezident Maduro tak chce zabránit problémům při nedělních volbách do nového Ústavodárného shromáždění.

Mimořádný stav kvůli africkému moru prasat

Živý vstup Luboše Dostála.

Trestní oznámení A. Babiše

Policie odložila trestní oznámení, které podal šéf hnutí ANO Andrej Babiš kvůli nahrávkám svých hovorů s bývalým novinářem MF Dnes Markem Přibilem.

Nedostatek dozorců ve věznicích

České věznice nemají dost dozorců - shánějí jich 400.

Mýcení Bělověžského pralesa

Soudní dvůr Osmadvacítky nařídil Polsku, aby okamžitě přestalo s masivním mýcením Bělověžského pralesa. Žalobu podala Evropská komise.

Římu dochází pitná voda

Reálně hrozí, že ji místní budou dostávat na příděl. Nebezpečně totiž vysychá jedna z důležitých nádrží, které italskou metropoli zásobují.

Češka zemřelá v Egyptě

Rodina ženy zemřelé po útoku v Hurghádě možná dostane odškodnění. Egyptský velvyslanec po schůzce s ministrem zahraničí Zaorálkem slíbil, že se o to zasadí.

Letní filmová škola v Uherském Hradišti

Živý vstup Venduly Březinové.

Volební model

Kdyby se v červenci volilo do sněmovny, vyhrálo by podle průzkumu společnosti Median hnutí ANO.

Plavební sezona na českých vodách

Plavební sezona na českých vodách je v polovině. Proti té loňské se lodě musí řídít některými novými pravidly - například nesmějí do zón u břehů, které jsou vymezené pouze pro koupající se lidi.

Záběry z vlakové nehody v Barceloně

Velkou pozornost vzbudily na sociálních sítích první záběry z vlakové nehody v Barceloně. Ranní příměstský spoj na nádraží nestihl zabrzdit a zastavil se až o zarážedlo.

Požár v elektrárně Dětmarovice

Na Karvinsku hoří černouhelná elektrárna Dětmarovice. Oheň tam likvidují desítky hasičů. Asi sedm lidí muselo vyhledat ošetření, protože se nadýchali kouře.

Dopravní problémy v Evropě

V Evropě začíná dopravně nejvypjatější víkend celého léta. K Čechům nebo Rakušanům se přidají i miliony Němců. Prázdniny začínají v nejlidnatějších spolkových zemích.

Doprava v ČR

Živý vstup Ivy Piskalové.

Toxický odpad

Ostravské laguny - jedna z největších ekologických zátěží v Česku. Jejich čištění provázejí komplikace. Začalo před 13 lety, ale vytěžit se podařilo jenom část kalů.

Toxický odpad

Takzvané staré ekologické zátěže - ještě z dob komunismu - řeší hlavně ministerstvo financí.

Černé skládky

Právě nepořádek z domácností i firem se nejčastěji objevuje na černých skládkách. Ať je uklízí obec nebo stát, nakonec to stejně uhradí daňoví poplatníci.

Uprchlíci v Bělé Jezové

Za pár dní to budou 2 roky, co se v Bělé Jezové vzbouřili běženci. V přeplněném táboře jich začátkem srpna 2015 pobývalo přes 700 - místní se jich báli.

Hazard v ČR

V hazardu lidi loni utratili rekordní sumu. Prosázeli přes 196 miliard.

Napětí na Chrámové hoře

V Jeruzalémě znovu stoupá napětí kvůli Chrámové hoře. Izraelské úřady opět omezily muslimům možnost vstupu.

Dovolená Čechů

Už teď v polovině prázdnin je jasné, že i letos přibylo Čechů, kteří dovolenou tráví v tuzemsku - ukazují to data Asociace cestovních kanceláří a potvrzují hoteliéři, kterým výrazně rostou tržby.

Obžaloba za usmrcení z nedbalosti

Dvě ženy čelí obžalobě z usmrcení z nedbalosti dvouleté dívky - ta vypadla z jedoucího vlaku loni na Olomoucku. Případ tak míří k soudu.

Těžba vzácných zemin

Španělští zemědělci zřejmě zabrání vzniku prvního evropského dolu na těžbu takzvaných vzácných zemin. Ty jsou nezbytné třeba při výrobě špičkové elektroniky a většina světa je závislá na dovozu z Číny.

Bach For All

V Týnském chrámu na Staroměstském náměstí začne asi za čtvrt hodiny závěrečný večer mezinárodního festivalu Bach For All.

Ceremoniál jediné vojenské vysoké školy v ČR

Devadesát osm absolventů a absolventek Univerzity obrany v Brně dnes slavnostně ukončilo studium.

Zahraniční medici v ČR

Šedesát převážně amerických mediků je teď součástí lékařských týmů pražských nemocnic. A to v rámci vzdělávacího programu Prague Selective.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD