44 minut

2. července 2017

Obsah dílu

Novinky pro zdravotní sestry — Novinky pro zdravotní sestry — Novinky pro zdravotní sestry — Migrační krize v Itálii — Kataru hrozí další uvalení sankcí — Kontroly řidičů autobusů — Dotační program Dešťovka — Vývoz českých firem — Dopravní problémy v Brně — Evropské turné Donalda Trumpa — Útok v Damašku — MFF Karlovy Vary — 100 let bitvy u Zborova — Tragická nehoda na Hodonínsku — Výlet místo předváděcí akce — Volební model — Dvacet let od tragických povodní — Jak si zabezpečit byt — Jak zabránit vloupání — Nejbezpečnější 3D klíče — Vodní plochy bez záchranářů — Ehud Olmert opustil vězení — Inventura slovenského národního pokladu — 150 let Kanady — Houby už rostou — Shakespearovské slavnosti

Části dílu

00:38
Novinky pro zdravotní sestry
  Červenec přinesl řadu novinek taky pro zdravotní sestry. V českých nemocnicích jich chybějí stovky. A stát je chce zpět přilákat třeba vyššími výdělky.
  01:10
  Novinky pro zdravotní sestry
   Úřad si od změny slibuje rychlejší nástup nových sester do praxe. Nová pravidla začnou platit už po prázdninách, odborné školy se na ně připravují.
   03:39
   Novinky pro zdravotní sestry
    odle posledních dostupných dat si v průměru všeobecná sestra ve státní nemocnici vydělala necelých 31 tisíc.
    04:56
    Migrační krize v Itálii
     Řím vyzval země Evropy, aby lodím zachraňujícím ve Středomoří otevřely své přístavy. O dalším postupu v migrační krizi, který by Itálii ulevil, jednal tamní ministr vnitra se svým německým a francouzským protějškem v Paříži.
     07:13
     Kataru hrozí další uvalení sankcí
      Kataru hrozí další uvalení sankcí od sousedních států. Dnes vyprší ultimátum, které mu daly.
      07:34
      Kontroly řidičů autobusů
       Prázdninový provoz na silnicích sledují posílené hlídky policistů. Dnes se zaměřily na autobusy - zkoumaly technický stav i dodržování povinných přestávek jejich řidičů.
       10:14
       Dotační program Dešťovka
        Dotační program Dešťovka bude pokračovat. Resort životního prostředí vyčlenil dalších 200 milionů korun - dvakrát víc, než v květnu, kdy lidé mohli požádat o příspěvek na nádrže poprvé.
        10:49
        Vývoz českých firem
         13:04
         Dopravní problémy v Brně
          Další omezení na železnici od soboty komplikuje dopravu v Brně. Na sto dní je tam uzavřeno hlavní nádraží. Jde o nejdelší vlakovou výluku v historii města.
          14:10
          Evropské turné Donalda Trumpa
           Druhé evropské turné Donalda Trumpa - americký prezident navštíví v příštích dvou týdnech Francii, Německo a Polsko. Do Varšavy si připravuje projev o zahraniční politice a budoucnosti vztahů s Evropou.
           16:26
           Útok v Damašku
            Nejméně 19 lidí zemřelo při útoku sebevražedného atentátníka v centru Damašku. Podle státní televize policie pronásledovala tři podezřelá auta.
            16:49
            MFF Karlovy Vary
             Živý vstup Jakuba Železného.
             20:57
             100 let bitvy u Zborova
              Sto let uplynulo od bitvy u Zborova. Byla prvním významným střetem, kterého se účastnily československé legie a hrála klíčovou roli na cestě ke vzniku samostatné republiky.
              23:42
              Tragická nehoda na Hodonínsku
               Čtyři lidé zemřeli po poledni při nehodě u Vnorov na Hodonínsku. Další žena se těžce zranila. Příčinu čelního střetu dvou osobních vozů šetří policisté.
               23:58
               Výlet místo předváděcí akce
                Pomáhají seniorům zvládat samotu. Organizace Hurá na výlet organizuje levné jednodenní výlety, na kterých starší lidi nikdo neobtěžuje předváděcími akcemi. Dnes jeli za památkami do Chrudimi.
                25:49
                Volební model
                 Kdyby se v červnu konaly volby do sněmovny, vyhrálo by je podle průzkumu firmy Kantar TNS pro Českou televizi hnutí ANO. Hlas by mu dal každý třetí volič.
                 26:24
                 Dvacet let od tragických povodní
                  Příští týden to bude přesně dvacet let od nejtragičtějších novodobých povodní. Postihly hlavně východ Česka a zemřelo při nich 50 lidí.
                  28:31
                  Jak si zabezpečit byt
                   Nepodceňovat zabezpečení, zavírat balkon a snažit se vytvořit dojem, že v bytě či domě stále někdo je.
                   30:45
                   Jak zabránit vloupání
                    Při odchodu z domova by měli lidé vždy zkontrolovat jestli zamkli a jak už bylo zmíněno v reportáži nezapomenout zavřít okna a další přístupové cesty.
                    32:01
                    Nejbezpečnější 3D klíče
                     V lepším zabezpečení domácností nebo firem pomáhají i nové technologie - jednou z takových je 3D tisk. Ten umožňuje vyrábět speciální klíče.
                     33:38
                     Vodní plochy bez záchranářů
                      Vodní záchranáři nejsou všude tam, kde by je lidé potřebovali. Brání tomu přísná pravidla pro ochranu přírody a nedostatek peněz. Na Lipně záchranáři pravděpodobně přijdou o klíčovou základnu.
                      35:43
                      Ehud Olmert opustil vězení
                       Bývalý izraelský premiér Ehud Olmert dnes po 16 měsících předčasně opustil vězení. Za korupci byl původně odsouzen na dva a čtvrt roku.
                       36:07
                       Inventura slovenského národního pokladu
                        Ve slovenském národním pokladu chybí část zlatých předmětů. Ukázala to inventura Matice slovenské, která ho vlastní. Nadace spravující sbírku to ale odmítá.
                        38:28
                        150 let Kanady
                         Kanada si připomíná 150. výročí založení země. Tisíce lidí se sešly v ulicích Winnipegu a na rušné křižovatce společně vytvořily největší živý javorovy list. Celou akci natáčela kamera umístěná na střeše jednoho z přilehlých mrakodrapů.
                         38:55
                         Houby už rostou
                          První košíky houbařů se plní úlovky. Houbařská sezóna startuje.
                          40:39
                          Shakespearovské slavnosti
                           Příběh všech příběhů. Tak bývá často označován Shakespearův Hamlet, kterého si jako premiérové představení, letos vybrali Shakespearovské slavnosti.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           3. července 2017

                           Přehled dílů

                           8321 dostupných
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                           19. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           19. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           18. července

                           Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                           18. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           18. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. července

                           Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                           17. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           16. července

                           Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                           16. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           15. července

                           Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                           15. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           15. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           15. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám