48 minut

7. června 2017

Obsah dílu

Headlines — Soud v kauze Davida Ratha — Verdikt v kauze Rathových odposlechů — Jak bude případ pokračovat? — Další vývoj v kauze Davida Ratha — Británie před parlamentními volbami — Teroristický útok v Íránu — Průmyslová výroba v Česku — Vyšetřování pádu střechy v České Třebové — Prezident Zeman ve Vietnamu — Rozloučení s Jiřím Bělohlávkem — Stavební zákon — Rozšíření kvasinské zóny se odkládá — Oslabování koruny — Oprava Negrelliho viaduktu — Propuštění Miroslava Pelty z vazby — Jak postupovat v případě útoku — Instruktážní klipy ze zahraničí — Bezpečnostní opatření ve školách — Změny v určovaní cen zdravotních pomůcek — Zákaz kožešinových farem — Chátrání bazénu hotelu Thermal — Německo-turecké spory — Svědectví odvolaného šéfa FBI — Londýnská policie odpálila dvě auta — Zdolaná stěna El Capitan — Život s poruchami příjmu potravy — Jak vznikla ikonická fotka z šestidenní války — Semafory na přetíženém kruhovém objezdu

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Soud v kauze Davida Ratha
   Odposlechy v korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana a někdejšího ministra zdravotnictví Davida Ratha mohou být použity v procesu. Rozhodl tak Nejvyšší soud.
   01:12
   Verdikt v kauze Rathových odposlechů
    Davidu Rathovi tak znovu hrozí, že skončí ve vězení. Sám dnes řekl, že je s touto možností smířený. Dnešní názor Nejvyššího soudu ovlivní i osudy dalších obžalovaných, včetně manželů Kottových.
    03:59
    Jak bude případ pokračovat?
     Krajský soud v Praze by tedy měl být v novém projednávání vázán dnešním verdiktem. Odposlechy jako důkaz platí a senát v čele s Robertem Pacovským by tak mohl pouze vyhlásit nové rozhodnutí.
     04:55
     Další vývoj v kauze Davida Ratha
      Živý vstup redaktora Jiřího Hynka.
      06:55
      Británie před parlamentními volbami
       Počet obětí teroristického útoku v Londýně stoupl na osm. Policie vylovila z Temže pod mostem další tělo. Nejspíš jde o třetího zavražděného Francouze.
       09:39
       Teroristický útok v Íránu
        Írán zažil nejhorší teroristický útok za posledních třicet let. Skupina ozbrojenců v ženských šatech napadla parlament a Chomejního mauzoleum v Teheránu.
        10:08
        Průmyslová výroba v Česku
         Český průmysl podle posledních dat znovu vzrostl. Konkrétně jde o dalších šest procent za měsíc duben. Jsou to data statistiků, očištěná o vliv počtu pracovních dnů.
         12:11
         Vyšetřování pádu střechy v České Třebové
          Policisté zkoumají znalecký posudek, který má určit příčinu pádu střechy sportovní haly v České Třebové.
          13:06
          Prezident Zeman ve Vietnamu
           Čeští turisté by do Vietnamu mohli cestovat bez krátkodobých víz. O jednostranné zrušení požádal v Hanoji prezident Zeman. Česko a Vietnam podepsaly smlouvy o předávání odsouzených a policejní spolupráci.
           15:27
           Rozloučení s Jiřím Bělohlávkem
            Veřejnost se dnes odpoledne loučila s Jiřím Bělohlávkem. Do pražského Rudolfina dorazili jeho kolegové z České filharmonie i hudební špičky ze zahraničí.
            18:24
            Stavební zákon
             Senát po sedmihodinové diskusi, která před chvílí skončila, vrací do sněmovny novelu stavebního zákona. Ta má mimo jiné ulevit stavitelům rodinných domů.
             20:24
             Rozšíření kvasinské zóny se odkládá
              Možné rozšíření průmyslové zóny u Kvasin, kde se vyrábějí hlavně díly do škodovky, se prozatím odkládá. Zastupitelé o změně územního plánu, která by rozšíření umožnila, měli hlasovat dnes večer.
              22:45
              Oslabování koruny
               Poslední intervence vůči koruně přišly centrální banku na 18 miliard. Je to číslo za první dubnové dny – šestého bankéři přestali domácí měnu oslabovat.
               23:00
               Oprava Negrelliho viaduktu
                Už zítra začne jedna z největších a nejsledovanějších staveb na železnici posledních let – oprava pražského Negrelliho viaduktu. Během tří let by se měl z velké části proměnit do podoby z roku 1850.
                25:05
                Propuštění Miroslava Pelty z vazby
                 Bývalý šéf Fotbalové asociace Miroslav Pelta je na svobodě. Jeho okamžité propuštění z vazby nařídil pražský městský soud. Vyhověl tak jeho stížnosti.
                 26:13
                 Jak postupovat v případě útoku
                  Pražská policie ve spolupráci s magistrátem připravila instruktážní video, které ukazuje, jak se zachovat v případě teroristického úderu nebo akce osamělého střelce.
                  28:49
                  Instruktážní klipy ze zahraničí
                   Podobné rady vytvořila pro své studenty a personál taky Státní univerzita v Ohiu v roce 2015. Právě včas. O 14 měsíců později skutečně čelila útoku, při kterém radikál zranil 13 lidí, nikdo ale nezemřel.
                   30:56
                   Bezpečnostní opatření ve školách
                    Tuzemské školy kladou na bezpečnost velký důraz – zvlášť po tragickém útoku ve Žďáru nad Sázavou v říjnu 2014.
                    32:54
                    Změny v určovaní cen zdravotních pomůcek
                     Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
                     34:36
                     Zákaz kožešinových farem
                      Sněmovna schválila zákaz kožešinových farem v Česku – skončit mají do ledna 2019. Provozovatelé budou moci žádat od státu kompenzace. Teď v zemi funguje devět takových farem.
                      35:01
                      Chátrání bazénu hotelu Thermal
                       Venkovní bazén karlovarského hotelu Thermal se mění v ruiny. Rok a půl po vypuštění chátrá a je terčem vandalů. Bývalé vedení hotelu kritizuje vlastníka, ministerstvo financí, za nedostatečnou ochranu.
                       37:01
                       Německo-turecké spory
                        Spory mezi Německem a Tureckem omezí akceschopnost Bundeswehru v bojích proti organizaci Islámský stát. Až tři měsíce bude trvat přesun jeho průzkumných letadel a vojáků z turecké základny Incirlik do Jordánska.
                        37:40
                        Svědectví odvolaného šéfa FBI
                         Americký prezident nominuje na šéfa FBI Christophera Raye, uznávaného právníka. Donald Trump to oznámil jen den před slyšením odvolaného šéfa FBI Jamese Comeyho v Kongresu.
                         40:02
                         Londýnská policie odpálila dvě auta
                          40:24
                          Zdolaná stěna El Capitan
                           Mimořádnou pozornost nejen na sociálních sítích vyvolal výkon amerického horolezce Alexe Honnolda. Jako první na světě zdolal kilometrovou stěnu El Capitan v Yosemitském národním parku bez lan a jištění.
                           40:51
                           Život s poruchami příjmu potravy
                            V Česku roste počet lidí se závažnými poruchami příjmu potravy. Podle lékařů hlavně proto, že řada pacientů stále vyhledává pomoc pozdě.
                            42:50
                            Jak vznikla ikonická fotka z šestidenní války
                             Na den přesně před padesáti lety dobyla izraelská armáda Staré město Jeruzaléma a zpečetila své vítězství v bleskové šestidenní válce. A snad nic ho nesymbolizuje víc než slavná fotografie parašutistů před Západní zdí.
                             45:17
                             Semafory na přetíženém kruhovém objezdu
                              Jihlava začala s instalací semaforů na kruhovém objezdu v průmyslové zóně. Je teprve třetím místem v zemi, kde takové řešení zkusili.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž49 minut
                              Další díl
                              8. června 2017

                              Přehled dílů

                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                              21. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                              20. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                              19. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                              18. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              17. května

                              Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                              17. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              17. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              17. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám