49 minut

2. června 2017

Obsah dílu

USA odstupují od klimatické dohody — USA odstupují od klimatické dohody — USA odstupují od klimatické dohody — Klimatická změna — Česko a klimatická dohoda — Jarní vzestup české ekonomiky — Růst ekonomiky — Neúspěšná volba šéfa českého fotbalu — Zdravotní stav policisty z BMW — Útok v Manile — Nálety proti tzv. Islámskému státu — Festival filmů pro děti a mládež končí — Rozsudek v kauze Jany Nečasové — Výcvik elitních vojáků AČR — Alergická reakce na bodavý hmyz — Pokuty za jízdu načerno — V síti zahraničního operátora — Firmám chybí brigádníci — Odměny za brigády — Absolventi na trhu práce — Obce bez vodovodu a kanalizace — ČSSD v Ostravě — Sociální podnikání v Rusku — Zemřel Jaroslav Kořán — Systém nočních spojů v Brně — Školy a digitální vzdělávání — Aligátor v bazénu — Závěrečný koncert Pražského jara

Části dílu

00:35
USA odstupují od klimatické dohody
  Globální spory o globální oteplování. Rozhodnutí amerického prezidenta vystoupit z Pařížské dohody o klimatu vzbudilo kritiku.
  01:11
  USA odstupují od klimatické dohody
   Dohoda měla omezit emise skleníkových plynů a zpomalit oteplování. Rozhodnutím Donalda Trumpa se Spojené státy zařadily po bok Sýrie a Nikaraguy, které jako jediné dohodu nepodpořily.
   04:21
   USA odstupují od klimatické dohody
    Živý vstup Bohumila Vostala.
    06:18
    Klimatická změna
     OSN upozorňuje, že změna klimatu je nepopiratelná a nezadržitelná.
     07:29
     Česko a klimatická dohoda
      České reakce na Trumpův krok jsou vesměs kritické. Podle premiéra není správné odmítnout dohodu jen kvůli pohodlnějšímu životu v současnosti.
      10:12
      Jarní vzestup české ekonomiky
       Hospodářství České republiky se opět zlepšilo. Letos na jaře ekonomika vzrostla ve srovnání s předchozím rokem téměř o tři procenta.
       12:00
       Růst ekonomiky
        V letošním prvním čtvrtletí se hrubý domácí produkt Česka přiblížil jednomu bilionu a dvěma stům dvanácti miliardám korun. To je o zmíněná skoro tři procenta víc než před rokem.
        12:57
        Neúspěšná volba šéfa českého fotbalu
         Miroslav Pelta, obviněný v dotační aféře, zůstává šéfem českého fotbalu. Delegátům Fotbalové asociace se totiž na dnešní valné hromadě nepodařilo zvolit jeho nástupce.
         15:26
         Zdravotní stav policisty z BMW
          Zdravotní stav vážně zraněného policisty, který v pondělí havaroval v policejním BMW, se zlepšil.
          15:55
          Útok v Manile
           36 mrtvých a 54 zraněných si vyžádal útok v hotelovém kasinu ve filipínské Manile. Podle policie šlo o loupežné přepadení, pachatel se zabil.
           18:25
           Nálety proti tzv. Islámskému státu
            Nejméně 484 civilistů zemřelo od roku 2014 při náletech Washingtonem vedené koalice proti tzv. Islámskému státu v Sýrii a Iráku.
            18:44
            Festival filmů pro děti a mládež končí
             Živý vstup Josefa Kvasničky.
             21:13
             Rozsudek v kauze Jany Nečasové
              Rozsudek v kauze Jany Nečasové padne nejdřív v říjnu. Nečasová je nemocná. A nesouhlasí, aby byla většina svědků vyslýchána v její nepřítomnosti.
              22:00
              Výcvik elitních vojáků AČR
               24:26
               Alergická reakce na bodavý hmyz
                Díky teplému počasí už se venku začínají objevovat včely, vosy a další bodavý hmyz. Někteří lidé můžou na jejich štípnutí reagovat mnohem intenzivněji než ostatní.
                26:35
                Pokuty za jízdu načerno
                 Jen necelá třetina lidí hradí pokuty za jízdu načerno v MHD.
                 26:58
                 V síti zahraničního operátora
                  Konec roamingu ano i ne. Nejpozději 15. června musí operátoři přestat účtovat příplatky za mobilní služby ve všech státech Evropské unie.
                  29:24
                  Firmám chybí brigádníci
                   Začíná sezona brigád. V nabídkách firem je jich podle personálních agentur až o čtvrtinu více než loni. A s blížícím se létem budou ještě přibývat.
                   31:56
                   Odměny za brigády
                    Nejméně dostávají brigádníci v Ústeckém kraji – 70 korun za hodinu. O pět korun více je to pak například ve Zlínském kraji.
                    33:09
                    Absolventi na trhu práce
                     V těchto dnech navíc končí maturity a na trh práce se tak budou dostávat čerství absolventi. Ti si většinou ale práci hledají až v září a užívají si dlouhé prázdniny.
                     35:31
                     Obce bez vodovodu a kanalizace
                      Přes půl milionu Čechů žije bez vody z vodovodu. Milion a půl navíc bydlí v domech, které nejsou napojené na kanalizaci. Nejhorší infrastrukturu má Středočeský kraj.
                      37:24
                      ČSSD v Ostravě
                       Sociální demokraté v Moravskoslezském kraji sestavují definitivní podobu kandidátky do sněmovních voleb.
                       37:55
                       Sociální podnikání v Rusku
                        V Rusku se začíná část podnikatelů soustředit více na pomoc handicapovaným, komunitám, nebo obcím, než na zisk.
                        40:26
                        Zemřel Jaroslav Kořán
                         Ve věku 77 let zemřel Jaroslav Kořán. V listopadu 1989 se podílel na vzniku Občanského fóra a stal se prvním polistopadovým primátorem Prahy.
                         40:46
                         Systém nočních spojů v Brně
                          V jeden moment různými směry. Od večerních hodin až do ranních. Brněnské noční autobusy ujedou za jedinou noc tisíce kilometrů.
                          43:20
                          Školy a digitální vzdělávání
                           Změnit obsah, změnit a posílit výuku informatiky ve školách – právě to měla zajistit Strategie digitálního vzdělávání, kterou vláda přijala v roce 2014.
                           45:34
                           Aligátor v bazénu
                            Nezvaný návštěvník rodinného bazénu. Skoro dvoumetrového aligátora našla rodina na své zahradě v americké Floridě. Přivolaný šerif ho nakonec přemohl.
                            45:54
                            Závěrečný koncert Pražského jara
                             Živý vstup Pavly Sedliské.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž43 minut
                             Další díl
                             3. června 2017

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             20. června

                             Headlines — Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                             20. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             20. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             19. června

                             Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                             19. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             19. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             18. června

                             Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                             18. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             18. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             17. června

                             Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                             17. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             17. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             17. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             16. června

                             Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                             16. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             16. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             16. 6. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám