Události

22. únor 2017

48 minut

22. únor 2017

Obsah dílu

Český postoj k brexitu — Shoda nad brexitem — Tvrdší postoj vůči ilegálním migrantům — Odklad stávky řidičů autobusů — Regulace hazardu na internetu — Výjimky z registru smluv — Průměrná úroková sazba hypoték — Propuštění opozičního aktivisty Dadina — Vražda bratra vůdce KLDR — Filmové novinky: Bába z ledu — Návrh na obžalobu libereckého hejtmana — Odchod Radima Holečka z ODS — Pojištění odpovědnosti pro lékaře — Zlepšování podmínek pro zaměstnance — Haldy věcí v obecních ztrátách a nálezech — Lámání ker v říčních korytech — Obavy z povodní na Liberecku — Omezení těžby v kaolinových dolech — Odvolání v kauze BIS — Nová vojenská technika za miliardy — Nepokoje ve Švédsku — Výdělky uprchlíků z prodeje orgánů — Objev nové planetární soustavy — Trest pro expolicistu Kadlece — Program Národního divadla ve výroční sezoně — Katalánský sen o nezávislosti

Části dílu

00:38
Český postoj k brexitu
  Česko má společnou strategii, jak bránit své zájmy po odchodu Britů z Evropské unie. Potvrdili ji lídři všech sněmovních stran. Za prioritu označili vyjednání takových práv, aby pro české občany nebyla krácena.
  05:15
  Shoda nad brexitem
   Hostem Událostí je Petr Fiala, předseda ODS.
   08:17
   Tvrdší postoj vůči ilegálním migrantům
    Americká vláda razantně mění postupy proti ilegálním migrantům. Přitvrdila v rámci platných federálních zákonů. Okamžité deportace se mají týkat daleko většího počtu lidí, kteří v USA žijí bez povolení.
    10:32
    Odklad stávky řidičů autobusů
     Stávka řidičů autobusů se prozatím odkládá, padlo ale ultimátum. Dopravní odbory budou dál jednat s vládou a kraji o navýšení peněz na platy šoférů. Když se nedohodnou do 15. března, vstoupí do stávky.
     10:51
     Regulace hazardu na internetu
      Živý vstup redaktora Michala Cagaly.
      12:17
      Výjimky z registru smluv
       Poslanci zmírnili zákon o registru smluv, který od loňského července ukládá státu, krajům a větším obcím, jejich podnikům a dalším organizacím povinnost zveřejňovat smlouvy s plněním nad 50 tis. korun.
       13:50
       Průměrná úroková sazba hypoték
        16:09
        Propuštění opozičního aktivisty Dadina
         Ruský opoziční aktivista Ildar Dadin bude na svobodě – rozhodl o tom tamní nejvyšší soud. Dadin si odpykával 2,5letý trest. Za mřížemi skončil předloni v prosinci jako první odsouzenec na základě sporného paragrafu.
         18:05
         Vražda bratra vůdce KLDR
          Malajsijská policie identifikovala další dva podezřelé v souvislosti s vraždou Kim Čong-nama - bratra severokorejského vůdce. Jedním z nich je druhý tajemník velvyslanectví KLDR v Malajsii. Druhý je napojen na severokorejské aerolinky Air Koryo.
          18:30
          Filmové novinky: Bába z ledu
           Změnit život a být šťastný je možné v každém věku. O tom je nový film Bohdana Slámy Bába z ledu. Hlavní hrdinka, kterou hraje slovenská herečka Zuzana Kronerová, najde nové přátele i milostný vztah mezi otužilci.
           21:16
           Návrh na obžalobu libereckého hejtmana
            Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu navrhli státnímu zástupci obžalovat libereckého hejtmana Martina Půtu z korupce a zneužívání pravomoci. Spolu s ním je obviněno dalších 12 lidí. V kauze přestavby kostela.
            24:02
            Odchod Radima Holečka z ODS
             Občanské demokraty opustil poslanec Radim Holeček. Za důvod označil spory uvnitř ústecké organizace strany, do které patřil. Poslanecký mandát si ponechá a zůstane i členem klubu ODS.
             24:15
             Pojištění odpovědnosti pro lékaře
              Část lékařů si kvůli novému občanskému zákoníku zvyšuje limity pojištění odpovědnosti – výše odškodnění pro pacienty totiž roste – počítá se i v desítkách milionů.
              26:36
              Zlepšování podmínek pro zaměstnance
               Firmy v Česku plánují dál přilepšovat svým zaměstnancům. Letos chtějí zvyšovat mzdy tři z pěti společností. U velkých podniků je podíl ještě vyšší. Vloni podle Hospodářské komory přidalo svým pracovníkům 65 procent firem.
               26:52
               Haldy věcí v obecních ztrátách a nálezech
                Města začínají řešit, co s nálezy, které mají už tři roky ve skladech. Tuto lhůtu jim nařídil nový občanský zákoník v roce 2014. Nově se navíc majitelem nalezené věci může stát ten, kdo ji našel.
                29:23
                Lámání ker v říčních korytech
                 Déšť, tání sněhu a k tomu i silný vítr. Hladiny řek a potoků se zvedly na víc než deseti místech v Česku - hlavně v noci. Někde za to mohl i nahromaděný led.
                 31:55
                 Obavy z povodní na Liberecku
                  Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                  33:30
                  Omezení těžby v kaolinových dolech
                   Tání a deště komplikují práci v kaolinových dolech na úpatí Krušných hor. Těžařům začíná nejhorší období v roce. Jedna z největších kaolinových společností v zemi kvůli tání v zatopených částech lomů omezuje těžbu.
                   36:11
                   Odvolání v kauze BIS
                    Státní zástupce se odvolal proti rozsudku v kauze úniku informací z Bezpečnostní informační služby. Nesouhlasí s nízkými tresty pro trojici obžalovaných. Bývalé ředitelce premiérova kabinetu Janě Nečasové soud v lednu nepravomocně uložil podmíněný trest.
                    36:32
                    Nová vojenská technika za miliardy
                     26 miliard korun chce letos utratit armáda za novou techniku. Koupit vojáci plánují nové mobilní radary, kolové transportéry Titus nebo víceúčelové vrtulníky. 5 miliard má taky začínající modernizace dělostřelectva.
                     38:55
                     Nepokoje ve Švédsku
                      Švédsko vyšetřuje pondělní nepokoje na stockholmském předměstí Rinkeby, kde žijí hlavně přistěhovalci. Dav lidí tam po policistech házel kameny, zapaloval auta a raboval obchody. Násilnosti vypukly jen dva dny po výroku šéfa Bílého domu.
                      39:21
                      Výdělky uprchlíků z prodeje orgánů
                       Nelegální prodej vlastních orgánů jako cesta k penězům pro uprchlíky v Turecku. Do spárů černého trhu je podle novinářů z německé televize ARD vhání životní podmínky, mizivé vyhlídky i finanční situace.
                       41:39
                       Objev nové planetární soustavy
                        Soustavu se sedmi planetami vzdálenou jen 40 světelných let od Země objevili astronomové. Na třech z nich by navíc mohly být oceány. Vědci poprvé objevili systém, ve kterém je tolik planet s podobnou velikostí, jako má Země.
                        42:08
                        Trest pro expolicistu Kadlece
                         Osmiměsíční podmínečný trest a dvouletý zákaz řízení pro expolicistu a učitele Karla Kadlece platí. Potvrdil ho dnes pražský městský soud. Kadlec v březnu 2015 v opilosti narazil v Nuslích do dvou aut.
                         44:22
                         Program Národního divadla ve výroční sezoně
                          Národní divadlo odtajnilo plány na příští sezonu, která bude ve znamení tradic: 150. výročí položení základního kamene. I proto se do historické budovy vrátí Maryša bratří Mrštíků a také Smetanova opera Libuše.
                          44:58
                          Katalánský sen o nezávislosti
                           Bývalý katalánský premiér Artur Mas čelí obvinění, že navzdory zákazu španělského nejvyššího soudu uspořádal před více než dvěma lety hlasování o nezávislosti provincie na Madridu.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           23. únor 2017

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           27. květen

                           Headlines — 80 let od útoku na R. Heydricha — Oslavy hrdinského činu Kubiše a Gabčíka — Shromáždění a výstava v Národním muzeu — Boje o Severodoněck — Ruský postup na Ukrajině — Život Rusů na hranici války — Česká spolupráce s Británií a Slovenskem — Podpora drobných farmářů — Dvojí ceny pohonných hmot v Maďarsku — Hlasy proti Si Ťin-pchingovi — Útlum těžby uhlí v zemích G7 — Homolkovi na divadelních prknech — Rozpočet Finančního analytického úřadu — Ekonomika a inflace — Padělky na Hatích — Kurzy bezpečné jízdy pro motocyklisty — Připomínkové akce k výročí atentátu na Heydricha — Klíčové okamžiky atentátu — Hrdinové Operace Anthropoid — Zadržení nelegálních migrantů — Slovensko a ruský plyn — Rozsáhlé cvičení NATO v Polsku končí — Zahájení lázeňské sezony v Teplicích — Obnovení přímých letů do USA — Lodní výtah na Orlíku v ostrém provozu — Zemřel Andrew Fletcher z Depeche Mode — Sčítání cvrčků — Přehlídka malých letounů — Sníh na českých hřebenech — Fotograf filmových hvězd z Cannes — Výstava obrazů buddhistických mnichů

                           27. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           27. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           27. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           26. květen

                           Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                           26. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           26. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           26. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           25. květen

                           Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                           25. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           25. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           25. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám