Nahrávám video

25. leden 2017

Obsah dílu

Kam s penězi v krajích — Kam s penězi v krajích — Navrhované změny v přídavcích na dítě — Rodinná politika — Úřadování Donalda Trumpa — 20 let česko-německé deklarace — Nový majitel televize Prima — Bezpečnostní opatření kolem ME v krasobruslení — Bilance italské laviny — Opravované pražské památky — Nové významné dny v ČR — Prezident na Plzeňsku — Po německé dálnici za poplatek — Odhad růstu české ekonomiky podle ČBA — Mrazy zdržují a prodražují — Nové podmínky pro soudní znalce — Uchazeči o místo znalce — Posudky v kauze Oleo Chemical — Opatření proti smogu — Rekordně drahá ropa — Útok v Somálsku — Nedostatek krevních dárců kvůli chřipce — Vyšetřování strážníků, kteří srazili mladíka — Přepadení herny v Praze — Výroba světových puků na Slovensku

Části dílu

00:37
Kam s penězi v krajích
  Na opravy silnic druhých a třetích tříd by kraje mohly čerpat až tři miliardy. Oznámilo to ministerstvo dopravy na společném jednání s hejtmany.Rezort dopravy má ale zatím je část těchto peněz. Miliardu mají najít další ministři.
  03:54
  Kam s penězi v krajích
   Hostem Událostí je místopředseda Asociace krajů ČR Martin Půta.
   06:36
   Navrhované změny v přídavcích na dítě
    Koaliční rada dnes projednávala i návrh ministryně práce Michaely Marksové na dvojnásobně vyšší dětské přídavky pro pracující rodiče s podprůměrnými příjmy. Podle ministryně by na přídavky navíc mělo dosáhnout víc lidí.
    09:38
    Rodinná politika
     10:38
     Úřadování Donalda Trumpa
      Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
      14:01
      20 let česko-německé deklarace
       Ministři zahraničí Česka a Německa stvrdili v Berlíně zájem svých vlád na prodloužení činnosti společného fondu budoucnosti o dalších deset let. Lubomír Zaorálek a Frank-Walter Steinmeier se sešli u příležitosti 20. výročí podpisu česko-německé deklarace.
       16:10
       Nový majitel televize Prima
        Většinovým vlastníkem televize Prima se stal podnikatel Ivan Zach. Přes firmu Denemo Media koupil od švédské společnosti MTG poloviční podíl ve skupině Prima Group. Transakce ohodnotila nejstarší českou soukromou televizi na skoro 6 a půl miliardy korun.
        16:33
        Bezpečnostní opatření kolem ME v krasobruslení
         Živý vstup redaktorky Terezy Krumpholzové.
         17:57
         Bilance italské laviny
          Záchranáři vyprostili další těla z trosek italského hotelu Rigopiano, který zavalila před týdnem lavina. Počet obětí tak stoupl na 24. Uvnitř budovy by mělo být ještě pět lidí. Pátrání na místě komplikuje počasí.
          18:14
          Opravované pražské památky
           Slavné pražské památky během zásadních oprav - posledních patnáct let je fotografoval Martin Frouz. Majitelé objektů mu tak umožnili přístup do míst, kam se běžně může podívat málokdo. Unikátní snímky vystavuje v Czech Photo Centru.
           20:59
           Nové významné dny v ČR
            V českém kalendáři můžou přibýt další dva významné dny. A to 9. březen jako připomínka hromadné vraždy Židů z terezínského rodinného tábora a 18. červen jako Den hrdinů druhého odboje.
            22:49
            Prezident na Plzeňsku
             Prezident Miloš Zeman podepíše protikuřácký zákon. Řekl to dnes na setkání s občany města Planá na Tachovsku, kde se zastavil během své třídenní návštěvy Plzeňského kraje. Zákon před týdnem schválil Senát.
             23:36
             Po německé dálnici za poplatek
              Česko kritizuje návrh mýtného na německých dálnicích pro osobní auta, který dnes schválila vláda v Berlíně. Premiér Sobotka ho označil za neférový vůči lidem z ostatních zemí EU.
              25:58
              Odhad růstu české ekonomiky podle ČBA
               Česká bankovní asociace odhaduje, že zdejší ekonomiku čeká stabilní růst. Letos by mělo hospodářství podle aktuální prognózy posílit o 2,6 procenta. A o stejnou hodnotu se má HDP zvednout i příští rok. Asociace sdružuje 37 českých bank.
               26:16
               Mrazy zdržují a prodražují
                Vytrvalý mráz trápí Česko už měsíc. Na dopady minusových teplot naráží třeba vodohospodáři, kteří musejí hlídat, zda se netvoří ledové kry. Mráz taky zpožďuje dezinfekci chovů, kde se vyskytla ptačí chřipka.
                28:35
                Nové podmínky pro soudní znalce
                 Vláda schválila dlouho očekávaný zákon, který má změnit 50 let stará pravidla. Stanovuje například nutné vzdělání expertů, požaduje praxi v oboru a taky zavádí vstupní zkoušku.
                 31:58
                 Uchazeči o místo znalce
                  33:12
                  Posudky v kauze Oleo Chemical
                   Znalecké posudky hrají důležitou roli také v kauze společnosti Oleo Chemical. Žalobce v ní dnes před soudem navrhl pětiletý trest pro lobbistu Iva Rittiga. Podle obžaloby měl Rittig a jeho skupina tunelovat firmu pomocí fiktivního poradenství.
                   35:51
                   Opatření proti smogu
                    Na preventivní opatření proti smogu chce vláda využít peníze z Evropské unie. Po projednávání aktuálních potíží, se kterými se potýká celé Česko, to řekl premiér Bohuslav Sobotka. Kabinet chce dalším takovým situacím předejít.
                    36:53
                    Rekordně drahá ropa
                     Cena ropy na světových trzích od začátku roku atakuje dlohodobá maxima. Barel ropy Brent se pohybuje nad 55 dolary - v lednu 2016 byla přitom jeho cena téměř poloviční. Za růstem je dohoda kartelu OPEC a dalších zemí na snížení těžby.
                     39:31
                     Útok v Somálsku
                      Nejmíň 28 lidí zahynulo při útoku ozbrojenců z radikálního hnutí Šabáb v centru somálské metropole. Zraněných jsou desítky.
                      39:55
                      Nedostatek krevních dárců kvůli chřipce
                       V důsledku chřipkové epidemie ubylo některým transfúzním stanicím dočasně dárců krve. Poptávka je zvlášť po konkrétních krevních skupinách, plazmě a krevních destičkách.
                       42:47
                       Vyšetřování strážníků, kteří srazili mladíka
                        Policie vyšetřuje případ strakonických strážníků, kteří služebním autem srazili dvacetiletého mladíka. Nehoda se stala v sobotu, a jak tvrdí přátelé sraženého chlapce, všichni šli po chodníku. To ale městská policie odmítá.
                        44:38
                        Přepadení herny v Praze
                         Policie pátrá po neznámém muži, který dopoledne přepadl hernu v Praze 4. Na místě zasahoval kromě pražských policistů i Útvar rychlého nasazení. V herně se v době přepadení nacházela tříletá holčička - dcera pracovnice obsluhy.
                         44:58
                         Výroba světových puků na Slovensku
                          Některé slovenské firmy mají problém s nedostatkem pracovní síly. Stále častěji ji hledají v zahraničí – třeba jako největší producent hokejových puků na světě. Ročně jich v gumárně na středním Slovensku vyrobí až 7 milionů.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          26. leden 2017

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          3. říjen

                          Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                          3. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          3. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          3. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          2. říjen

                          Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                          2. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          2. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          2. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                          1. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          1. 10. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám