48 minut

6. leden 2017

Obsah dílu

Bezpečnostní opatření v Česku — Zvýšená bezpečnostní opatření — Bezpečnostní opatření v Česku — Trump a tajné služby — Zpráva o migraci — Bilance zahraničního obchodu — Změny pro podnikatele — Prodloužená vazba pro Kevina Dahlgrena — Vyšší platy v nemocnicích — Rusko stahuje vojáky ze Sýrie — Pravoslavné Vánoce — Exekuce na Lidový dům — Chřipková epidemie v Česku — Mrtvých na silnicích ubývá — Lavinové nebezpečí — Záchrana z ledové vody — 40. výročí Charty 77 — Honička s texty Charty před příslušníky StB — Sledování a represe — Monitorování mluvčích Charty StB — Zatčení Václava Havla — Charta 77 v dopisech — Reakce na Chartu v zahraničí — Příběh profesora Patočky — Evakuace na floridském letišti — Nepokoje v polském Elku — Japonsko odvolalo velvyslance z Jižní Korey — Opatření kvůli ptačí chřipce — Tendr provázely zvláštnosti — Nová pravidla pro hospicovou péči — Hluboká trhlina v ledovci v Antarktidě — Francouzské muzeum parfémů

Části dílu

00:35
Bezpečnostní opatření v Česku
  Zvýšená bezpečnostní opatření po teroristickém útoku v Berlíně ve většině krajů v sedm večer skončila. Někteří policisté začínají opouštět ulice právě v těchto chvílích. Ještě o víkendu budou hlídky posíleny ve velkých městech poblíž tzv. měkkých cílů
  03:07
  Zvýšená bezpečnostní opatření
   Mimořádná bezpečnostní opatření v Česku trvala 18 dní, včetně vánočních svátků a oslav příchodu nového roku.
   04:05
   Bezpečnostní opatření v Česku
    Rozhovor s ministrem vnitra - Milanem Chovancem.
    06:04
    Trump a tajné služby
     Americké tajné služby znají podle neoficiálních informací totožnost prostředníků, kteří měli data ukradená ruskými hackery před listopadovými volbami předat serveru WikiLeaks.
     08:33
     Zpráva o migraci
      Loni se do Evropské unie dostalo o dvě třetiny migrantů míň než v roce 2015. Oznámila to agentura Frontex. Proud běženců výrazně zeslábl hlavně do Řecka.
      08:55
      Bilance zahraničního obchodu
       České firmy zlepšily v závěru roku obchodování se zahraničím. V listopadu vyvezly podle dnes zveřejněných dat statistického úřadu zboží a služby za víc než 300 miliard korun.
       11:06
       Změny pro podnikatele
        České firmy a podnikatele čeká letos i několik změn. Tou nejvýraznější je spuštění další fáze elektronické evidence tržeb jak pro maloobchodníky, tak i velkoobchodníky.
        12:53
        Prodloužená vazba pro Kevina Dahlgrena
         Soud prodloužil vazbu Kevinu Dahlgrenovi. Na rozhodnutí o odvolání bude muset počkat ve vězení. Američan se brání loňskému verdiktu brněnského soudu, který mu nepravomocně uložil doživotí za vraždu jeho čtyř příbuzných.
         13:08
         Vyšší platy v nemocnicích
          Vládní slib v podobě desetiprocentního navýšení výdělků lékařů a sester všechny nemocnice nedodrží. Přidání se dočkají hlavně zdravotníci ve státních zařízeních - naopak většina lidí pracujících v akciových společnostech desetinu k dobru nedostane.
          15:22
          Rusko stahuje vojáky ze Sýrie
           Rusko začalo stahovat vojáky ze Sýrie. Naplňuje tak prosincové nařízení prezidenta Putina. Na cestě domů už je letadlový křižník Admirál Kuzněcov, ze kterého startovaly stíhačky ke čtyřem stům dvaceti bojovým operacím.
           15:44
           Pravoslavné Vánoce
            Pravoslavní křesťané po celém světě dnes slaví Vánoce. Nejvíc věřících, kteří se k tomuto náboženství hlásí, žije v Rusku. Vánoční stromy při té příležitosti ověšují skleněnými ozdobami z nejstaršího závodu na jejich výrobu v zemi.
            18:34
            Exekuce na Lidový dům
             Lidovému domu, který vlastní ČSSD, hrozí exekuce. Podobně jako sousednímu Lannovu paláci v centru Prahy. Upozornil na to deník E15. Důvodem je exekuční návrh, který na sociální demokracii podal loni zesnulý advokát Zdeněk Altner kvůli dluhu z počátku 90.
             20:21
             Chřipková epidemie v Česku
              Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
              21:23
              Mrtvých na silnicích ubývá
               545 - tolik lidí loni zemřelo při dopravních nehodách na českých silnicích. Jde o nejnižší číslo za posledních 56 let, od kdy policie ucelené statistiky vede.
               23:53
               Lavinové nebezpečí
                Další české hory – Jeseníky – vyhlásily třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. A meteorologové varují, že během noci a rána zasáhne zemi velmi silný mráz.
                25:54
                Záchrana z ledové vody
                 Teploty už jsou sice výrazně pod nulou, led ale na mnohých místech není dost silný. Vodohospodáři varují hlavně před vstupem na ty přehrady a rybníky, které lidé dobře neznají.
                 27:36
                 40. výročí Charty 77
                  Dnes je to přesně 40 let od zveřejnění textu Charty 77. Společenství lidí usilujících o dodržování lidských práv se ale začalo formovat o rok dříve, při soudním procesu se skupinou Plastic People of the Universe.
                  27:50
                  Honička s texty Charty před příslušníky StB
                   Před domem, kde v roce 1977 žil překladatel Zdeněk Urbánek, začala dnes už slavná honička Václava Havla, Pavla Landovského a Ludvíka Vaculíka, kteří ujížděli s texty Charty před příslušníky StB.
                   30:35
                   Sledování a represe
                    Kurýři a klíčoví lidé Charty skončili v nechvalně proslulé kachlíkárně – sídle StB v pražské Bartolomějské ulici.
                    31:08
                    Monitorování mluvčích Charty StB
                     Schůzka prvních mluvčích Charty - Jana Patočky a Jiřího Hájka - pečlivě monitorovaná Státní bezpečností. Před Patočkovým domem měla StB takzvaný opěrný bod - auto, ze kterého dostávali pokyn k začátku sledování další vozy připravené v okolí.
                     32:36
                     Zatčení Václava Havla
                      Osm dnů po zveřejnění Charty poslali Václava Havla do věznice v Ruzyni. Zpátky domů se Václav Havel vrátil za 127 dnů.
                      33:20
                      Charta 77 v dopisech
                       Obálka pro legendární televizní hlasatelku Kamilu Moučkovou. Jako jedna z prvních signatářek měla i ona před 40 lety dostat celé prohlášení i jména všech, kdo se k Chartě připojili.
                       34:14
                       Reakce na Chartu v zahraničí
                        V oficiálním československém tisku se text Charty až do sametové revoluce neobjevil. Zato na Západě vyvolal velký zájem nejen text dokumentu, ale taky reakce státní moci na jeho zveřejnění.
                        35:10
                        Příběh profesora Patočky
                         Profesor Patočka v té době už věděl, že režim své chování nezlepší, naopak reakce na Chartu byla nezvykle ostrá. Sám obětoval to nejcennější – svůj život.
                         37:05
                         Evakuace na floridském letišti
                          37:20
                          Nepokoje v polském Elku
                           Před několika minutami měl v polském Elku začít pochod na podporu muslimů. Ve městě vypukly začátkem týdne násilnosti poté, co Tunisan na silvestra zabil mladého Poláka, který kradl v bistru alkohol.
                           39:18
                           Japonsko odvolalo velvyslance z Jižní Korey
                            Protestuje tím proti soše znázorňující sexuální otrokyni, kterou aktivisti postavili před japonský konzulát. Tokio za druhé světové války nuceně drželo Jihokorejky v nevěstincích pro své vojáky.
                            39:38
                            Opatření kvůli ptačí chřipce
                             Veterináři začali likvidovat drůbež malochovatelů v Moravském Krumlově. Utracení ale čeká i tisíce kachen z komerční farmy. Spadá totiž do tříkilometrového pásma kolem ohniska nákazy ptačí chřipkou.
                             41:37
                             Tendr provázely zvláštnosti
                              Podklady k soutěži na orientační systém v nemocnici v Pardubicích připravila firma LSK Jaroměř. Pozdější jediný účastník a vítěz.
                              42:21
                              Nová pravidla pro hospicovou péči
                               Zákonem jasně definovat hospicovou péči, od příštího roku zlepšit její financování a do budoucna připravit samostatnou normu o dlouhodobé a paliativní péči.
                               44:25
                               Hluboká trhlina v ledovci v Antarktidě
                                V Antarktidě se od ledovce brzy odtrhne jedna z deseti největších ker vůbec. Rozlohou 5 tisíc kilometrů čtverečních by pokryla dvě třetiny Jihomoravského kraje.
                                44:46
                                Francouzské muzeum parfémů
                                 Krátce před vánočními svátky otevřelo v Paříži zbrusu nové muzeum, které snad ani nikde jinde vzniknout nemohlo. Na velké ploše ukazuje parfémy a interaktivně tak návštěvníkům přibližuje jedno z nejvybranějších řemesel, které Francouze proslavilo.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž44 minut
                                 Další díl
                                 7. leden 2017

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 1. prosinec

                                 Headlines — Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                                 1. 12. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 1. prosinec

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 1. 12. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 30. listopad

                                 Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                                 30. 11. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 30. listopad

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 30. 11. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 29. listopad

                                 Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                                 29. 11. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 29. listopad

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 29. 11. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 28. listopad

                                 Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                                 28. 11. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 28. listopad

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 28. 11. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 27. listopad

                                 Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                                 27. 11. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 27. listopad

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 27. 11. 2023 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám