49 minut

6. ledna 2017

Obsah dílu

Bezpečnostní opatření v Česku — Zvýšená bezpečnostní opatření — Bezpečnostní opatření v Česku — Trump a tajné služby — Zpráva o migraci — Bilance zahraničního obchodu — Změny pro podnikatele — Prodloužená vazba pro Kevina Dahlgrena — Vyšší platy v nemocnicích — Rusko stahuje vojáky ze Sýrie — Pravoslavné Vánoce — Exekuce na Lidový dům — Chřipková epidemie v Česku — Mrtvých na silnicích ubývá — Lavinové nebezpečí — Záchrana z ledové vody — 40. výročí Charty 77 — Honička s texty Charty před příslušníky StB — Sledování a represe — Monitorování mluvčích Charty StB — Zatčení Václava Havla — Charta 77 v dopisech — Reakce na Chartu v zahraničí — Příběh profesora Patočky — Evakuace na floridském letišti — Nepokoje v polském Elku — Japonsko odvolalo velvyslance z Jižní Korey — Opatření kvůli ptačí chřipce — Tendr provázely zvláštnosti — Nová pravidla pro hospicovou péči — Hluboká trhlina v ledovci v Antarktidě — Francouzské muzeum parfémů

Části dílu

00:35
Bezpečnostní opatření v Česku
  Zvýšená bezpečnostní opatření po teroristickém útoku v Berlíně ve většině krajů v sedm večer skončila. Někteří policisté začínají opouštět ulice právě v těchto chvílích. Ještě o víkendu budou hlídky posíleny ve velkých městech poblíž tzv. měkkých cílů
  03:07
  Zvýšená bezpečnostní opatření
   Mimořádná bezpečnostní opatření v Česku trvala 18 dní, včetně vánočních svátků a oslav příchodu nového roku.
   04:05
   Bezpečnostní opatření v Česku
    Rozhovor s ministrem vnitra - Milanem Chovancem.
    06:04
    Trump a tajné služby
     Americké tajné služby znají podle neoficiálních informací totožnost prostředníků, kteří měli data ukradená ruskými hackery před listopadovými volbami předat serveru WikiLeaks.
     08:33
     Zpráva o migraci
      Loni se do Evropské unie dostalo o dvě třetiny migrantů míň než v roce 2015. Oznámila to agentura Frontex. Proud běženců výrazně zeslábl hlavně do Řecka.
      08:55
      Bilance zahraničního obchodu
       České firmy zlepšily v závěru roku obchodování se zahraničím. V listopadu vyvezly podle dnes zveřejněných dat statistického úřadu zboží a služby za víc než 300 miliard korun.
       11:06
       Změny pro podnikatele
        České firmy a podnikatele čeká letos i několik změn. Tou nejvýraznější je spuštění další fáze elektronické evidence tržeb jak pro maloobchodníky, tak i velkoobchodníky.
        12:53
        Prodloužená vazba pro Kevina Dahlgrena
         Soud prodloužil vazbu Kevinu Dahlgrenovi. Na rozhodnutí o odvolání bude muset počkat ve vězení. Američan se brání loňskému verdiktu brněnského soudu, který mu nepravomocně uložil doživotí za vraždu jeho čtyř příbuzných.
         13:08
         Vyšší platy v nemocnicích
          Vládní slib v podobě desetiprocentního navýšení výdělků lékařů a sester všechny nemocnice nedodrží. Přidání se dočkají hlavně zdravotníci ve státních zařízeních - naopak většina lidí pracujících v akciových společnostech desetinu k dobru nedostane.
          15:22
          Rusko stahuje vojáky ze Sýrie
           Rusko začalo stahovat vojáky ze Sýrie. Naplňuje tak prosincové nařízení prezidenta Putina. Na cestě domů už je letadlový křižník Admirál Kuzněcov, ze kterého startovaly stíhačky ke čtyřem stům dvaceti bojovým operacím.
           15:44
           Pravoslavné Vánoce
            Pravoslavní křesťané po celém světě dnes slaví Vánoce. Nejvíc věřících, kteří se k tomuto náboženství hlásí, žije v Rusku. Vánoční stromy při té příležitosti ověšují skleněnými ozdobami z nejstaršího závodu na jejich výrobu v zemi.
            18:34
            Exekuce na Lidový dům
             Lidovému domu, který vlastní ČSSD, hrozí exekuce. Podobně jako sousednímu Lannovu paláci v centru Prahy. Upozornil na to deník E15. Důvodem je exekuční návrh, který na sociální demokracii podal loni zesnulý advokát Zdeněk Altner kvůli dluhu z počátku 90.
             20:21
             Chřipková epidemie v Česku
              Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
              21:23
              Mrtvých na silnicích ubývá
               545 - tolik lidí loni zemřelo při dopravních nehodách na českých silnicích. Jde o nejnižší číslo za posledních 56 let, od kdy policie ucelené statistiky vede.
               23:53
               Lavinové nebezpečí
                Další české hory – Jeseníky – vyhlásily třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. A meteorologové varují, že během noci a rána zasáhne zemi velmi silný mráz.
                25:54
                Záchrana z ledové vody
                 Teploty už jsou sice výrazně pod nulou, led ale na mnohých místech není dost silný. Vodohospodáři varují hlavně před vstupem na ty přehrady a rybníky, které lidé dobře neznají.
                 27:36
                 40. výročí Charty 77
                  Dnes je to přesně 40 let od zveřejnění textu Charty 77. Společenství lidí usilujících o dodržování lidských práv se ale začalo formovat o rok dříve, při soudním procesu se skupinou Plastic People of the Universe.
                  27:50
                  Honička s texty Charty před příslušníky StB
                   Před domem, kde v roce 1977 žil překladatel Zdeněk Urbánek, začala dnes už slavná honička Václava Havla, Pavla Landovského a Ludvíka Vaculíka, kteří ujížděli s texty Charty před příslušníky StB.
                   30:35
                   Sledování a represe
                    Kurýři a klíčoví lidé Charty skončili v nechvalně proslulé kachlíkárně – sídle StB v pražské Bartolomějské ulici.
                    31:08
                    Monitorování mluvčích Charty StB
                     Schůzka prvních mluvčích Charty - Jana Patočky a Jiřího Hájka - pečlivě monitorovaná Státní bezpečností. Před Patočkovým domem měla StB takzvaný opěrný bod - auto, ze kterého dostávali pokyn k začátku sledování další vozy připravené v okolí.
                     32:36
                     Zatčení Václava Havla
                      Osm dnů po zveřejnění Charty poslali Václava Havla do věznice v Ruzyni. Zpátky domů se Václav Havel vrátil za 127 dnů.
                      33:20
                      Charta 77 v dopisech
                       Obálka pro legendární televizní hlasatelku Kamilu Moučkovou. Jako jedna z prvních signatářek měla i ona před 40 lety dostat celé prohlášení i jména všech, kdo se k Chartě připojili.
                       34:14
                       Reakce na Chartu v zahraničí
                        V oficiálním československém tisku se text Charty až do sametové revoluce neobjevil. Zato na Západě vyvolal velký zájem nejen text dokumentu, ale taky reakce státní moci na jeho zveřejnění.
                        35:10
                        Příběh profesora Patočky
                         Profesor Patočka v té době už věděl, že režim své chování nezlepší, naopak reakce na Chartu byla nezvykle ostrá. Sám obětoval to nejcennější – svůj život.
                         37:05
                         Evakuace na floridském letišti
                          37:20
                          Nepokoje v polském Elku
                           Před několika minutami měl v polském Elku začít pochod na podporu muslimů. Ve městě vypukly začátkem týdne násilnosti poté, co Tunisan na silvestra zabil mladého Poláka, který kradl v bistru alkohol.
                           39:18
                           Japonsko odvolalo velvyslance z Jižní Korey
                            Protestuje tím proti soše znázorňující sexuální otrokyni, kterou aktivisti postavili před japonský konzulát. Tokio za druhé světové války nuceně drželo Jihokorejky v nevěstincích pro své vojáky.
                            39:38
                            Opatření kvůli ptačí chřipce
                             Veterináři začali likvidovat drůbež malochovatelů v Moravském Krumlově. Utracení ale čeká i tisíce kachen z komerční farmy. Spadá totiž do tříkilometrového pásma kolem ohniska nákazy ptačí chřipkou.
                             41:37
                             Tendr provázely zvláštnosti
                              Podklady k soutěži na orientační systém v nemocnici v Pardubicích připravila firma LSK Jaroměř. Pozdější jediný účastník a vítěz.
                              42:21
                              Nová pravidla pro hospicovou péči
                               Zákonem jasně definovat hospicovou péči, od příštího roku zlepšit její financování a do budoucna připravit samostatnou normu o dlouhodobé a paliativní péči.
                               44:25
                               Hluboká trhlina v ledovci v Antarktidě
                                V Antarktidě se od ledovce brzy odtrhne jedna z deseti největších ker vůbec. Rozlohou 5 tisíc kilometrů čtverečních by pokryla dvě třetiny Jihomoravského kraje.
                                44:46
                                Francouzské muzeum parfémů
                                 Krátce před vánočními svátky otevřelo v Paříži zbrusu nové muzeum, které snad ani nikde jinde vzniknout nemohlo. Na velké ploše ukazuje parfémy a interaktivně tak návštěvníkům přibližuje jedno z nejvybranějších řemesel, které Francouze proslavilo.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž45 minut
                                 Další díl
                                 7. ledna 2017

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 12. dubna

                                 Headlines — Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                                 12. 4. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 12. dubna

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 12. 4. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 11. dubna

                                 Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                                 11. 4. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 11. dubna

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 11. 4. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 10. dubna

                                 Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                                 10. 4. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 10. dubna

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 10. 4. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 9. dubna

                                 Pravomoce obcí při rozhodování o národních parcích — Vliv obcí na chod národních parků — Národní parku v Česku — Přípravy Izraele na ofenzivu do Rafahu — Obavy z útoků před zápasy Ligy mistrů — Mírný pokles nezaměstnansoti — Definice trestného činu znásilnění — Obvinění podnikatele Světlíka za krácení daně — Ruské útoky na Ukrajině — Válkou zničená sportoviště na Ukrajině — Odhad pro volby do Evropského parlamentu — Výběr z tvorby Míly Fürstové — Setrvání Cyrila Svobody v KDU-ČSL — Nové vlaky na české železnici — Razie NCOZ na libereckém magistrátu — Nehoda s větším počtem zraněných — Rekordně teplý březen — Požáry v krajině — Spotřeba soli v Česku — Vliv přesolování na zdraví — Aplikace eDoklad — Provoz sociálních služeb v regionech — Exploze vodní elektrárny v Itálii — Ochrana klimatu ve Švýcarsku — Narůstající kriminalita v Německu — Zemědělské dotace — Spor o miliony v hradecké nemocnici — Předseda Senátu v Zambii — Domácí chov exotických zvířat — Zatmění Slunce ve fotograficích — Úplné zatmění Slunce — Likvidace budovy Carimexu v Plzni — Odchov sovy ketupy Pelovy — Závěr generální opravy letohrádku Bellarie

                                 9. 4. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 9. dubna

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 9. 4. 2024 na ČT24
                                 Stopáž53 minut

                                 8. dubna

                                 Financování zbrojního průmyslu — Podpora zbrojního průmyslu — Posílení obranného průmyslu — Český průmysl roste — Nápojářský průmysl — Dronový útok na záporožskou elektrárnu — Pellegrini se vzdá členství ve straně Hlas — Šíření černého kašle — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Schůzka premiéra s prezidentem — Blokáda mostu Legií v Praze — Polské místní volby vyhrálo Právo a spravedlnost — Unikátní přehlídky v Londýně — Nová deska Jany Kirschner — Zemřel Jaroslav Bašta — Změny dodavatele energií — Ve Vokovicích unikl ze stadionu čpavek — Nezvykle teplé počasí — Přípravy na mistrovství světa v ledním hokeji — Náklady na hokejový šampionát — Dostupné vstupenky na MS v hokeji — Podniky se připravují na hokejové fanoušky — Stavebnictví se daří — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Škody po povodních v Rusku — Násilné útoky na školách ve Francii — Poslanec Bystroň má podporu AfD — Dopravnímu letounu upadl kryt motorou — Oprava plavební komory na Vltavě — Úplné zatmění Slunce — Úplné zatmění slunce — Vlaky na úzkokolejce by mohly jezdit od června — V Terezíně se zřítila další část Žižkových kasáren — Mezinárodní den Romů

                                 8. 4. 2024 na ČT1
                                 Stopáž53 minut

                                 8. dubna

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 8. 4. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám