Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy

Ministr dopravy Dan Ťok z hnutí ANO zatím zůstává ve vládě. Dnes s ním o jeho práci v resortu mluvil premiér Bohuslav Sobotka, který tak zahájil bilanční schůzky s ministry.

Premiérova bilanční návštěva u ministra dopravy

Hostem Událostí je ministr dopravy Dan Ťok /ANO/.

Priority prezidenta Donalda Trumpa

Nastupující americký prezident Donald Trump jmenoval první 2 klíčové členy svého týmu - kancléřem Bílého domu se stane dosavadní předseda republikánů Reince Priebus a hlavním poradcem kontroverzní Steve Bannon.

Evropské reakce na zvolení Donalda Trumpa

Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.

Propuštění a následné zatčení Radka Březiny

Šéf tzv. lihové mafie Radek Březina dnes vyšel z věznice ve Zlíně, kde si odpykal trest šestnáct měsíců za ukrývání zbraní. Vzápětí ale skončil ve vazbě.

Nový hejtman královéhradeckého kraje

Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.

Důkazy v kauze Oleo Chemical

Společnost Oleo Chemical, kterou podle obžaloby tuneloval lobbista Ivo Rittig, se vzdala nároku na náhradu škody. U soudu to dnes řekl zástupce firmy s tím, že se necítí poškozená.

Prezidentské volby v Německu

Německá vládní koalice podpoří v únorových prezidentských volbách společného kandidáta - dosavadního ministra zahraničí, sociálního demokrata Franka Waltera Steinmeiera.

Exhumace ostatků exprezidenta Lecha Kaczyńského

Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.

Kočičí hra v Klicperově divadle

V Klicperově divadle přichystali premiéru Kočičí hry. Příběhu, který v Česku proslavila herečka Dana Medřická v legendární inscenaci Národního divadla. Její roli – ženu s nezdolným optimismem – teď nově nastudovala Pavla Tomicová.

Trest za podcenění nebezpečné bakterie

Po předloňské smrti jednoho z hostů věděl, že v hotelové vodě byla nebezpečná bakterie legionella. Navzdory zákazu hygieniků ale Pavol Šindolár podnik nezavřel a tak se v něm vážně nakazil další člověk.

Sčítání škod po ničivém zemětřesení

Dozvuky zemětřesení na Novém Zélandu – jižní ostrov, na kterém platí stav ohrožení, se po hlavním úderu otřásá dál. Varování před tsunami ale úřady stáhly.

Odhad vývoje české ekonomiky

Česká ekonomika poroste zřejmě víc, než se čekalo. Ministerstvo financí nově odhaduje, že HDP letos posílí o 2,4 a příští rok dokonce o dvě a půl procenta.

Zdravý životní styl jako prevence

Za první letošní pololetí v Česku zemřelo přes 54 tisíc lidí - nejčastěji na nemoci oběhové soustavy, rakovinu nebo nemoci dýchacích cest. Naděje na dožití se však, hlavně kvůli stále lepší lékařské péči i aktivnějšímu přístupu Čechů k prevenci, zvýšila.

Pozorování superúplňku

Největší úplněk za posledních téměř 70 let. Dnes měsíc na obloze dosáhne rekordního průměru a jasu.

Pozorování superúplňku

Živý vstup redaktorek Barbory Blažkové z Brna a Moniky Fleischmannové z Prostějova.

Dobývání Měsíce a jeho využití

Měsíc je také první a zatím jediné vesmírné těleso mimo Zemi, na kterém stanul člověk. Poprvé se to Američanům podařilo už před více než 47 lety - zatím naposled v roce 1972.

Likvidace padělaných autodílů

26 tun padělaných náhradních dílů do aut skončilo v drtičce. Rekordní dvě zásilky za stamiliony korun odhalili celníci ve středních Čechách před třemi lety - do Česka dorazily z Číny.

Soud proti doněckému konzulátu v Ostravě

Spolek, který v září v Ostravě otevřel samozvané zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky, se odmítá přejmenovat. Prostřednictvím Krajského soudu v Ostravě ho k tomu vyzvalo ministerstvo zahraničí.

Varování před ledovkou

Živý vstup redaktorky Gabriely Netopilové.

Testování léčebného konopí

Ústav analýzy potravin a výživy na VŠCHT získal - jako první neamerické pracoviště - certifikaci programu Patient Focused. Ten je nezávislým auditorem v oblasti kvality konopných výrobků určených ke spotřebě lidmi.

Nový bulharský prezident

Prezidentské volby v Bulharsku vyhrál proruský kandidát Rumen Radev. Bývalý generál letectva, který měl podporu opozičních socialistů, získal skoro 60 procent hlasů.

Vladimír Vochoč Spravedlivým mezi národy

Prestižní ocenění Spravedlivý mezi národy převzal potomek konzula Vladimíra Vochoče. Ten se podílel na záchraně 2500 Židů, kterým ve francouzské Marseille vydával československé doklady na cestě z okupované Evropy.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD