10. listopad 2016

Obsah dílu

Headlines — Setkání Obamy a Trumpa v Bílém domě — Americké předání moci — Den po volbách — Reakce finančních trhů — Předvolební sliby Donalda Trumpa — Trumpův tým — Neplatné volby na Mostecku — Volby na Mostecku — Žaloba OKD — Pokuta pro farmaceutickou firmu — Aktuální situace v Sýrii — Humanitární centrum pro migranty v Paříži — Baletní Malá mořská víla — Omluva pro Schapira — Budoucnost hnutí STAN — Policejní přípravy na 17. listopad — Ledovka a nehody na Vysočině — Smog na Ostravsku — Pořízek zproštěn obžaloby — Odvrácená srážka vlaků — Tým nového amerického prezidenta — Profil Rudyho Giulianiho — Profil Trumpovy rodiny — Očekávání od prezidenta Trumpa — Kořeny Trumpovy rodiny — Jednota ČSSD — Slovenský prezident na návštěvě v Praze — Nový hejtman Moravskoslezského kraje — Čistá mobilita — Komise k policii vyslechla Šlachtu — Budoucnost veřejnoprávních médií

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:00
  Setkání Obamy a Trumpa v Bílém domě
   Živý vstup zpravodaje Michala Kubala.
   02:35
   Americké předání moci
    Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
    04:35
    Den po volbách
     Tisíce lidí ve více než dvou desítkách amerických měst. Nejviditelnější a nejhlasitější důkaz, že i přes smířlivá slova Obamy, Trumpa i Clintonové nebude cesta k jednotě lehká.
     05:28
     Reakce finančních trhů
      Na výsledek voleb reagovaly finanční trhy poklesem, brzy ale začaly opět posilovat. Tak, že to analytiky překvapilo.
      06:57
      Předvolební sliby Donalda Trumpa
       Už se taky začíná mluvit o tom, co z předvolebních slibů bude nově zvolený prezident schopen splnit. On i jeho okolí kritikou politiky současné vlády nešetřili.
       08:02
       Trumpův tým
        Donald Trump měl kolem sebe jenom úzký okruh lidí, kteří ho podporovali. Většina vedení jeho strany si od něj udržovala odstup.
        10:06
        Neplatné volby na Mostecku
         Živý vstup redaktorky Petry Musilové a Barbory Měchurové.
         12:09
         Volby na Mostecku
          Do opakovaných voleb se budou moct přihlásit původní i noví kandidáti. V říjnu uspěla Alena Dernerová, která ve druhém kole porazila Jiřího Šlégra.
          12:37
          Žaloba OKD
           OKD podala u Krajského soudu v Ostravě společnou žalobu na firmu NWR a podnikatele Zdeňka Bakalu. Žádá po nich víc než 24,5 miliardy korun.
           12:57
           Pokuta pro farmaceutickou firmu
            Stát udělil další pravomocnou pokutu za štědré odměny lékařům při předepisování medikamentů. Kanadská farmaceutická firma Valeant za to musela zaplatit 950 tisíc korun.
            14:57
            Aktuální situace v Sýrii
             OSN varuje, že v obléhaných částech syrského Aleppa rychle dochází jídlo. Na území povstalců už zbývají poslední balíčky s potravinovou pomocí.
             16:06
             Humanitární centrum pro migranty v Paříži
              Paříž otevřela první humanitární centrum pro migranty. Vznikem střediska chce Elysejský palác předcházet improvizovaným a nedůstojným táborům, jaké vznikaly v ulicích severní části města.
              16:28
              Baletní Malá mořská víla
               Malá mořská víla vůbec poprvé na scéně Národního divadla - a jako balet. Novou podobu příběhu Hanse Christiana Andersena vytvořila režijní dvojice Skutr.
               18:50
               Omluva pro Schapira
                Podle předsedy sněmovny Jana Hamáčka by se měl prezident Miloš Zeman omluvit velvyslanci Spojených států Andrewovi Schapirovi za výrok ohledně oslav 28. října.
                19:23
                Budoucnost hnutí STAN
                 Živý vstup redaktora Pavla Schröttra.
                 21:02
                 Policejní přípravy na 17. listopad
                  Policie se připravuje na oslavy svátku 17. listopadu. Ministr vnitra vyzval jejího prezidenta, aby muži zákona případné střety a konfliktní situace správně zaznamenali a v co nejkratší době informovali veřejnost.
                  23:34
                  Ledovka a nehody na Vysočině
                   Ranní ledovka zaměstnala správce silnic a potrápila řidiče. Na Vysočině, na trase z Jihlavy do Havlíčkova Brodu, stály kamiony v kolonách přes hodinu.
                   24:18
                   Smog na Ostravsku
                    S ochlazením přicházejí taky inverze - pro lidi na severu Moravy a ve Slezsku to znamená, že se jim bude znovu hůř dýchat. Nadlimitní množství prachu dnes naměřila většina tamních stanic.
                    25:51
                    Pořízek zproštěn obžaloby
                     Jaromír Pořízek zproštěn obžaloby - zní dnešní nepravomocný verdikt. Bývalý šéf brněnského krajského soudu čelil obvinění kvůli stavbě justičního areálu.
                     26:19
                     Odvrácená srážka vlaků
                      Nezvyklá nehoda zablokovala na celé dopoledne jednu z klíčových železničních tratí v Česku - mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem.
                      27:55
                      Tým nového amerického prezidenta
                       Donald Trump je stále nejzmiňovanějším jménem světových médií, spolu s ním se ale pozornost začíná více upínat také na lidi kolem něj - i na osobu viceprezidenta Mikea Penceho.
                       31:09
                       Profil Rudyho Giulianiho
                        Donald Trump se do Bílého domu dostal navzdory nebývalé kritice, která se na jeho hlavu snášela. Byli proti němu demokrati, ale i špičky vlastní strany.
                        33:18
                        Profil Trumpovy rodiny
                         Donald Trump celý život budoval svou značku jako symbol úspěchu. Patřilo k tomu i okázalé bohatství jako obchodní značka. Trumpovy oficiální rodinné portréty často využívají tuhle symboliku.
                         35:51
                         Očekávání od prezidenta Trumpa
                          Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
                          37:37
                          Kořeny Trumpovy rodiny
                           Donald Trump svou kampaň stavěl i na tvrdém postupu proti nelegálním imigrantům. I on, jako drtivá většina Američanů, je potomkem přistěhovalců. Jeho předci přišli do Ameriky před půldruhým stoletím.
                           39:34
                           Jednota ČSSD
                            Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka vyzval stranu k jednotě. Hádky a osočování nám ubírají energii, řekl doslova.
                            40:09
                            Slovenský prezident na návštěvě v Praze
                             Živý vstup redaktorky Terezy Stárkové.
                             41:39
                             Nový hejtman Moravskoslezského kraje
                              Moravskoslezský kraj má nového hejtmana - stal se jím sedmapadesátiletý Ivo Vondrák za hnutí ANO. Hlasovalo pro něj 36 z pětašedesáti zastupitelů.
                              41:58
                              Čistá mobilita
                               Stát spustil podporu elektromobilů i jiných vozidel s alternativním pohonem. O příspěvek můžou žádat obce a kraje.
                               44:22
                               Komise k policii vyslechla Šlachtu
                                Bývalý šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta kritizoval práci vyšetřovací komise pro reorganizaci policie. Po dnešním jednání řekl, že odpovídal na dotazy, které byly osobní a nesouvisely s reorganizací.
                                45:03
                                Budoucnost veřejnoprávních médií
                                 Budoucnost veřejnoprávních médií, jejich nezávislost a role v demokratické společnosti. Tato témata zaměstnávají mediální odborníky a zástupce Evropské vysílací unie.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž48 minut
                                 Další díl
                                 11. listopad 2016

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž54 minut

                                 22. březen

                                 Změny v penzích — Jednání vlády s opozicí — Hospodaření důchodového systému — Zelenskyj u frontové linie — Válka na Ukrajině a drony — Kompenzace Slovensku za odávky zbraní Ukrajině — Těžba uhlí v ČR — Razie proti hnutí Říští občané v Německu — Kauza večírků v Downing street 10 — Pracovní úrazy — Zdravotní prohlídky — Provoz na železnici v Řecku — Výstava o Alfonsu Muchovi — Solidární příspěvěk na ubytování uprchlíků — Průzkum na trase dálnice D35 — Rozšíření regionálního vysílání ČT24 — Kontroly cen potravin — Podpora onkologických pacientů — Český dobrovolník zraněný na frontě — Ocenění Gentleman silnic — Transformace České pošty — Pošta zdražuje — Rušení poboček České pošty — Budoucnost ostravského primátora — Vyšetřování exprezidenta Trumpa — Ochrana zemědělské půdy — Dodávky tanků Leopard do ČR — Soud kvůli smrtelné nehodě v Adršpachu — Organické sloučeniny z asteroidu — Oprava opěrných zdí v Karlových Varech — Projev prezidenta Macrona — Zdražování potravin v Polsku — Ceny Wernera von Siemense — Plavební sezona na brněnské přehradě — Spor zaměstnanců s ředitelem ÚSTR — Začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

                                 22. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 22. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 22. 3. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 21. březen

                                 Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                                 21. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 21. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 21. 3. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 20. březen

                                 Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                                 20. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 20. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 20. 3. 2023 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám