27. září 2016

Obsah dílu

Audit národní bezpečnosti — Jednotlivé kapitoly auditu — Ostraha hranic nanečisto — Bezpečnostní hrozby pro Česko — První debata Clintonová-Trump — Potrestaný advokát — Exploze bomb v Drážďanech — Kdo může za tragédii letu MH17 — Senát předal mediale Za zásluhy — Vystavení ostatků sv. Václava — "Pétépáci" končí kvůli vysokému věku — Trenýrky na Hradě se vrací k soudu — Opravy vlakových nádraží — Kauza nové plzeňské teplárny — Trest pro Vladimíra Růžičku — Hlavní témata debaty Clintonová-Trump — Nejdůležitější témata amerických voleb — Oblíbenost prezidentských kanditátů — Ohlasy předvolební debaty — Prezidentská debata pohledem médií — Dopady předvolební debaty — Třetí prezidentská milost — Čeští lékaři pomáhají v Jordánsku — Trest za ničení památek v Timbuktu — Předvolební debata z jižních Čech — Význam Evropské unie pro český export — Náměstí Václava Havla v Praze — Gripeny budou hlídat islandský vzdušný prostor — Anarchista Martin Ignačák je na svobodě — Anthropoid v českých kinech — Ministr Andrej Babiš se musí omluvit — Oceněné vědecké projekty

Části dílu

00:35
Audit národní bezpečnosti
  Česko zná výsledky další části auditu národní bezpečnosti. Republika podle nich potřebuje víc expertů pro boj s bezpečnostními hrozbami a také lepší ochranu státní správy před vlivy cizích mocností.
  03:28
  Jednotlivé kapitoly auditu
   O zpracování auditu požádal ministerstva a další instituce premiér Bohuslav Sobotka loni v listopadu po teroristických útocích v Paříži. Výsledky prvních pěti kapitol byly zveřejněny v květnu.
   04:13
   Ostraha hranic nanečisto
    Policisti, vojáci a celníci opět cvičili pro případ, že by přece jen přišla výraznější uprchlická vlna. Vyzkoušeli si ochranu zelené hranice i bývalých přechodů.
    06:16
    Bezpečnostní hrozby pro Česko
     Rozhovor s Milanem Majerem, ředitelem cizinecké policie.
     08:03
     První debata Clintonová-Trump
      Byla to klíčová noc souboje o Bílý dům. Hillary Clintonová a Donald Trump mají za sebou první prezidentskou debatu. 95 minut ostrých útoků a přestřelek si nenechalo ujít až 80 milionů Američanů.
      10:56
      Potrestaný advokát
       Advokát, který klientům zpronevěřil 65 milionů z úschovy, má jít na osm let do vězení. Miloš Vlasák spolupracoval s realitní kanceláří. Peníze za nemovitosti ale v desítkách případů nepředal.
       12:50
       Exploze bomb v Drážďanech
        Bez zranění se obešly exploze dvou podomácku vyrobených bomb, které v pondělí večer vybuchly v německých Drážďanech. Jedna z náloží byla nastražená u místní mešity, druhá před mezinárodním konferenčním centrem.
        13:16
        Kdo může za tragédii letu MH17
         Další posun ve vyšetřování tragédie letu MH17 nad východní Ukrajinou. Už zítra v Nizozemsku oznámí mezinárodní tým oficiálně první výsledky kriminálního vyšetřování případu z léta 2014.
         15:56
         Senát předal mediale Za zásluhy
          Patnáct lidí převzalo stříbrné medaile Senátu. Ocenění jim v předvečer Dne české státnosti udělil předseda horní komory Milan Štěch. Medaili získal třeba hudebník Petr Janda nebo lyžařka Šárka Strachová.
          16:26
          Vystavení ostatků sv. Václava
           Živý vstup Veroniky Kynčlové.
           19:25
           "Pétépáci" končí kvůli vysokému věku
            Svazy sdružující bývalé "pétépáky" skončí. Delegáti Českého svazu Pomocných technických praporů rozhodli o rozpuštění organizace. Důvodem je vysoký věk jejích členů.
            19:38
            Trenýrky na Hradě se vrací k soudu
             Případ trenýrek vyměněných za prezidentskou standartu se vrací k soudu. Městský soud v Praze vyhověl stížnosti státní zástupkyně a zrušil rozhodnutí, podle kterého skupina Ztohoven nespáchala trestný čin.
             21:47
             Opravy vlakových nádraží
              Osmdesát vlakových nádraží čekají ještě letos opravy. Správa železniční dopravní cesty na to má 166 milionů korun. V červenci převzala od Českých drah víc než 1500 budov.
              22:06
              Kauza nové plzeňské teplárny
               Živý vstup Lucie Pelanové.
               23:23
               Trest pro Vladimíra Růžičku
                Soud potrestal hokejového trenéra Vladimíra Růžičku. Má zaplatit 400 tisíc korun. Podle verdiktu zpronevěřil peníze určené pro Slavii Praha. Rozsudek není pravomocný.
                26:03
                Hlavní témata debaty Clintonová-Trump
                 Hillary Clintonová a Donald Trump jako kandidáti dvou hlavních amerických stran poprvé tváří v tvář. Střet dvou odlišných osobností, střet dvou politických světů.
                 27:01
                 Nejdůležitější témata amerických voleb
                  Terorismus a zahraniční politika jsou pro Američany, hned po ekonomice, nejdůležitějšími tématy letošních voleb. I proto se jich týkalo hned několik ostrých výměn včerejšího večera.
                  27:56
                  Oblíbenost prezidentských kanditátů
                   Museli bychom se vrátit proti proudu dějin o víc než půlstoletí, abychom narazili na kandidáta, který by se v žebříčku neoblíbenosti blížil oběma letošním uchazečům o křeslo v Bílém domě. V tomto ohledu vede Donald Trump nad Hilllary Clintonovou.
                   29:32
                   Ohlasy předvolební debaty
                    Živý vstup Martina Řezníčka.
                    31:05
                    Prezidentská debata pohledem médií
                     Noc plná rekordů. Podle prvních odhadů 80 milionů diváků atakuje dosavadní nejsledovanější prezidentskou debatu historie z roku 1980. A zájem byl i na sociálních sítích.
                     32:27
                     Dopady předvolební debaty
                      Živý vstup Martina Řezníčka.
                      34:13
                      Třetí prezidentská milost
                       Prezident udělil milost muži, který kvůli poškození mozku po mrtvici a duševní poruše není schopný chápat smysl trestního řízení. Muž byl stíhán za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
                       34:30
                       Čeští lékaři pomáhají v Jordánsku
                        Hned tři české zdravotnické týmy budou v následujících dnech operovat syrské uprchlíky v Jordánsku. V rámci programu Medevac mají v plánu pomoct víc než stovce pacientů oční lékaři, plastičtí chirurgové a traumatologové z Prahy a Hradce Králové.
                        36:44
                        Trest za ničení památek v Timbuktu
                         Devět let vězení za ničení památek ze seznamu UNESCO. Mezinárodní trestní soud v Haagu poslal za mříže malijského radikála za řádění v severoafrickém Timbuktu.
                         37:16
                         Předvolební debata z jižních Čech
                          Živý vstup Jakuba Železného.
                          38:13
                          Význam Evropské unie pro český export
                           České hospodářství táhne export do zemí Evropské unie. Vývoz do členských států dosáhl loni podílu přes 80 % na celém tuzemském exportu.
                           40:10
                           Náměstí Václava Havla v Praze
                            Živý vstup Jakuba Anděla.
                            41:52
                            Gripeny budou hlídat islandský vzdušný prostor
                             Čeští vojáci se na Islandu připravují na čtvrteční přílet stíhaček gripen. V rámci mise NATO budou následujících šest týdnů hlídat islandský vzdušný prostor.
                             42:37
                             Anarchista Martin Ignačák je na svobodě
                              Anarchista Martin Ignačák je po víc než roce na svobodě. O propuštění z vazby rozhodl Vrchní soud. Reagoval tak na nedávnou kritiku Ústavního soudu.
                              42:55
                              Anthropoid v českých kinech
                               Živý vstup Terezy Willoughby.
                               44:24
                               Ministr Andrej Babiš se musí omluvit
                                Soud nařídil ministru financí Andreji Babišovi, aby se omluvil moravskoslezskému hejtmanovi Miroslavu Novákovi. Jde o výrok, v němž vicepremiér označil přípravu průmyslové zóny v Karviné za hejtmanův kšeft a tunel.
                                44:46
                                Oceněné vědecké projekty
                                 Ze dvou tisíc návrhů čtyři ocenění. Grantová komise hodnotila výjimečné projekty. Uznání získali badatelé za mimořádné výsledky v základním výzkumu.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž44 minut
                                 Další díl
                                 28. září 2016

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž50 minut

                                 26. březen

                                 Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                                 26. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 26. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 26. 3. 2023 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 25. březen

                                 Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                                 25. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 25. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 25. 3. 2023 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 24. březen

                                 Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                                 24. 3. 2023 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 24. březen

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 24. 3. 2023 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám