47 minut

20. květen 2016

Obsah dílu

Snazší přerušení bezvízového styku — Spory kolem kvót — Vyšetřování pádu letadla — Výslech Salaha Abdeslama — Rozšiřování pravomocí NKÚ — Víc peněz pro učitele? — Videokonference v justici — Požár kulis v Mahenově divadle — Pokuty za nelegální domovy pro seniory — Lukoil Aviation uhradil pokutu — Festival Muzejní noc — Čeští vojáci na Golanech? — Posun v kauze Clanroy — Zákaz vjezdu člunů na přehrady — Propad zájmu o dovolené v Tunisu — Odrazující obrázky na cigaretách — Ochrana české přírody — Prodlevy v údržbě kvůli papírování — Solární elektrárny bez licence — Největší stávka v USA — Nová prezidentka Tchaj-wanu — Piety za oběti komunismu — Podpora a budoucnost mikrojeslí — Navigace pro nevidomé — Česko cílem čínských snoubenců

Části dílu

00:33
Snazší přerušení bezvízového styku
  Unie mění pravidla bezvízového styku pro nečlenské státy. Dohodli je ministři vnitra v Bruselu. Nově bude přerušení bezvízového cestování pro občany třetích zemí mnohem snadnější.
  03:23
  Spory kolem kvót
   Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
   06:12
   Vyšetřování pádu letadla
    Egyptské námořnictvo potvrdilo nález trosek z havarovaného civilního letounu společnosti Egypt Air. 295 kilometrů od egyptského pobřeží se našla sedadla a zavazadla cestujících.
    08:18
    Výslech Salaha Abdeslama
     Hlavní podezřelý z listopadových atentátů v Paříži - Salah Abdeslam - při prvním výslechu odmítl vypovídat. Podle jeho advokáta tak učiní později, kdy ale neupřesnil.
     08:36
     Rozšiřování pravomocí NKÚ
      Rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu nejspíš příští týden v Senátu narazí. Po jednání s hejtmany to připustil předseda horní komory parlamentu Milan Štěch.
      11:14
      Víc peněz pro učitele?
       Navýšení platů učitelů o pět procent je pro školské odbory nepřijatelné. Jejich zástupci to řekli po jednání s ministryní Kateřinou Valachovou. Pět procent navíc nabízí ministr financí Babiš, odbory ale trvají na desetiprocentním růstu.
       12:07
       Videokonference v justici
        14:08
        Požár kulis v Mahenově divadle
         Brněnské Mahenovo divadlo dnes dopoledne ohrožoval požár venkovního skladu kulis. Z místa muselo být evakuováno téměř šest set lidí. V době požáru tam na představení byly děti ze základních škol.
         14:29
         Pokuty za nelegální domovy pro seniory
          Nelegální podnikání s ubytováváním a péčí o nemocné seniory. MPSV potvrdilo další tři pokuty, které navrhl úřad MS kraje. Ve všech případech kontrola prokázala, že podnikatelé nabízejí služby bez potřebných povolení.
          16:27
          Lukoil Aviation uhradil pokutu
           Společnost Lukoil Aviation Czech zaplatila státu smluvní pokutu přes 27 milionů korun. Ještě před zasláním rozsudku tak splnila závazek, o kterém rozhodl pražský městský soud.
           16:56
           Festival Muzejní noc
            Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
            19:29
            Čeští vojáci na Golanech?
             Kvůli vyslání českých vojáků na Golany se sejde prezident Miloš Zeman s ministrem obrany Martinem Stropnickým. Lidové noviny dnes uvedly, že ministerstvo nabídku vyslání českých vojáků do oblasti mezi Sýrií a Izraelem odvolalo.
             20:23
             Posun v kauze Clanroy
              Policejní tým tzv. lovců lebek dopravil do Česka údajného pachatele stomilionového tunelu na státní firmy Milana Kremela. Někdejší šéf makléřské firmy Clanroy měl připravit o peníze zejména České dráhy a podnik Lesy České republiky.
              22:25
              Zákaz vjezdu člunů na přehrady
               Pryč z brněnské přehrady budou muset malé motorové čluny s výkonem do deseti kilowattů. Už za několik týdnů je vyžene vyhláška, kterou schválili zastupitelé města. Týká se letní sezony.
               24:52
               Propad zájmu o dovolené v Tunisu
                Turisté ztrácejí zájem o cesty do Tuniska. Letiště Václava Havla loni odbavilo na pravidelných i charterových letech do této země něco málo přes 66 tisíc turistů, rok předtím jich bylo přes 140 tisíc.
                25:10
                Odrazující obrázky na cigaretách
                 Ode dneška platí v celé Evropské unii směrnice, která nařizuje používání odstrašujících obrázků na obalech cigaret. V Česku ale budou nejdřív za tři měsíce. Novela zákona totiž ještě čeká na schválení prezidentem.
                 27:40
                 Ochrana české přírody
                  Kolik bude v Česku divočiny? Poslanci se chystají projednat a změnit novelu zákona, která upravuje pravidla pro národní parky. Například je víc otevírá turistům.
                  31:23
                  Prodlevy v údržbě kvůli papírování
                   Obavy z toho, jak zvládnou uklízet řeku poté, co se stane evropsky významnou lokalitou, mají správci Labe. Čeká je zřejmě delší schvalovací proces a méně času samotného na úklid.
                   33:24
                   Solární elektrárny bez licence
                    Solární elektrárny Saša sun a Zdeněk sun přišly o licence. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně. Ten opětovné udělení zamítl a vrátil zpět Energetickému regulačnímu úřadu k dalšímu řízení.
                    34:26
                    Největší stávka v USA
                     Téměř 40 tisíc zaměstnanců americké telekomunikační firmy Verizon už přes měsíc stávkuje, několik stovek z nich teď protestovalo i před Bílým domem. Pracovníkům se hlavně nelíbí přesun tzv. call center do zahraničí.
                     36:48
                     Nová prezidentka Tchaj-wanu
                      Nová tchaj-wanská prezidentka Cchaj Jing-wen vyzvala ke vstřícnému dialogu s Čínou. Ve svém inauguračním projevu slíbila, že bude chránit suverenitu a území ostrova.
                      37:04
                      Piety za oběti komunismu
                       Živý vstup redaktora Marka Štětiny.
                       38:39
                       Podpora a budoucnost mikrojeslí
                        Od pondělí mohou obce a neziskové organizace žádat o dotace na mikrojesle, k dispozici je 140 milionů. Jedna chůva se v nich bude starat maximálně o čtyři děti ve věku od šesti měsíců do čtyř let.
                        40:45
                        Navigace pro nevidomé
                         V Česku vzniká unikátní navigace pro nevidomé. Cestu popisuje slovně a s podrobnostmi, které jsou pro lidi bez zraku důležité.
                         43:20
                         Česko cílem čínských snoubenců
                          23. června rozšíří letecké spojení s Čínou další linka ze Šanghaje. V jednání je také přímý let z jihočínského Šen-čenu. Jednou z perspektivních oblastí jsou svatební cesty.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž43 minut
                          Další díl
                          21. květen 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          30. listopad

                          Headlines — Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj, Matyldo

                          30. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          30. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          30. 11. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          29. listopad

                          Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                          29. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 11. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          28. listopad

                          Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                          28. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          28. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 11. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          27. listopad

                          Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                          27. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 11. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          26. listopad

                          Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                          26. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          26. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          26. 11. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám