47 minut

20. květen 2016

Obsah dílu

Snazší přerušení bezvízového styku — Spory kolem kvót — Vyšetřování pádu letadla — Výslech Salaha Abdeslama — Rozšiřování pravomocí NKÚ — Víc peněz pro učitele? — Videokonference v justici — Požár kulis v Mahenově divadle — Pokuty za nelegální domovy pro seniory — Lukoil Aviation uhradil pokutu — Festival Muzejní noc — Čeští vojáci na Golanech? — Posun v kauze Clanroy — Zákaz vjezdu člunů na přehrady — Propad zájmu o dovolené v Tunisu — Odrazující obrázky na cigaretách — Ochrana české přírody — Prodlevy v údržbě kvůli papírování — Solární elektrárny bez licence — Největší stávka v USA — Nová prezidentka Tchaj-wanu — Piety za oběti komunismu — Podpora a budoucnost mikrojeslí — Navigace pro nevidomé — Česko cílem čínských snoubenců

Části dílu

00:33
Snazší přerušení bezvízového styku
  Unie mění pravidla bezvízového styku pro nečlenské státy. Dohodli je ministři vnitra v Bruselu. Nově bude přerušení bezvízového cestování pro občany třetích zemí mnohem snadnější.
  03:23
  Spory kolem kvót
   Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
   06:12
   Vyšetřování pádu letadla
    Egyptské námořnictvo potvrdilo nález trosek z havarovaného civilního letounu společnosti Egypt Air. 295 kilometrů od egyptského pobřeží se našla sedadla a zavazadla cestujících.
    08:18
    Výslech Salaha Abdeslama
     Hlavní podezřelý z listopadových atentátů v Paříži - Salah Abdeslam - při prvním výslechu odmítl vypovídat. Podle jeho advokáta tak učiní později, kdy ale neupřesnil.
     08:36
     Rozšiřování pravomocí NKÚ
      Rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu nejspíš příští týden v Senátu narazí. Po jednání s hejtmany to připustil předseda horní komory parlamentu Milan Štěch.
      11:14
      Víc peněz pro učitele?
       Navýšení platů učitelů o pět procent je pro školské odbory nepřijatelné. Jejich zástupci to řekli po jednání s ministryní Kateřinou Valachovou. Pět procent navíc nabízí ministr financí Babiš, odbory ale trvají na desetiprocentním růstu.
       12:07
       Videokonference v justici
        14:08
        Požár kulis v Mahenově divadle
         Brněnské Mahenovo divadlo dnes dopoledne ohrožoval požár venkovního skladu kulis. Z místa muselo být evakuováno téměř šest set lidí. V době požáru tam na představení byly děti ze základních škol.
         14:29
         Pokuty za nelegální domovy pro seniory
          Nelegální podnikání s ubytováváním a péčí o nemocné seniory. MPSV potvrdilo další tři pokuty, které navrhl úřad MS kraje. Ve všech případech kontrola prokázala, že podnikatelé nabízejí služby bez potřebných povolení.
          16:27
          Lukoil Aviation uhradil pokutu
           Společnost Lukoil Aviation Czech zaplatila státu smluvní pokutu přes 27 milionů korun. Ještě před zasláním rozsudku tak splnila závazek, o kterém rozhodl pražský městský soud.
           16:56
           Festival Muzejní noc
            Živý vstup redaktora Luboše Dostála.
            19:29
            Čeští vojáci na Golanech?
             Kvůli vyslání českých vojáků na Golany se sejde prezident Miloš Zeman s ministrem obrany Martinem Stropnickým. Lidové noviny dnes uvedly, že ministerstvo nabídku vyslání českých vojáků do oblasti mezi Sýrií a Izraelem odvolalo.
             20:23
             Posun v kauze Clanroy
              Policejní tým tzv. lovců lebek dopravil do Česka údajného pachatele stomilionového tunelu na státní firmy Milana Kremela. Někdejší šéf makléřské firmy Clanroy měl připravit o peníze zejména České dráhy a podnik Lesy České republiky.
              22:25
              Zákaz vjezdu člunů na přehrady
               Pryč z brněnské přehrady budou muset malé motorové čluny s výkonem do deseti kilowattů. Už za několik týdnů je vyžene vyhláška, kterou schválili zastupitelé města. Týká se letní sezony.
               24:52
               Propad zájmu o dovolené v Tunisu
                Turisté ztrácejí zájem o cesty do Tuniska. Letiště Václava Havla loni odbavilo na pravidelných i charterových letech do této země něco málo přes 66 tisíc turistů, rok předtím jich bylo přes 140 tisíc.
                25:10
                Odrazující obrázky na cigaretách
                 Ode dneška platí v celé Evropské unii směrnice, která nařizuje používání odstrašujících obrázků na obalech cigaret. V Česku ale budou nejdřív za tři měsíce. Novela zákona totiž ještě čeká na schválení prezidentem.
                 27:40
                 Ochrana české přírody
                  Kolik bude v Česku divočiny? Poslanci se chystají projednat a změnit novelu zákona, která upravuje pravidla pro národní parky. Například je víc otevírá turistům.
                  31:23
                  Prodlevy v údržbě kvůli papírování
                   Obavy z toho, jak zvládnou uklízet řeku poté, co se stane evropsky významnou lokalitou, mají správci Labe. Čeká je zřejmě delší schvalovací proces a méně času samotného na úklid.
                   33:24
                   Solární elektrárny bez licence
                    Solární elektrárny Saša sun a Zdeněk sun přišly o licence. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně. Ten opětovné udělení zamítl a vrátil zpět Energetickému regulačnímu úřadu k dalšímu řízení.
                    34:26
                    Největší stávka v USA
                     Téměř 40 tisíc zaměstnanců americké telekomunikační firmy Verizon už přes měsíc stávkuje, několik stovek z nich teď protestovalo i před Bílým domem. Pracovníkům se hlavně nelíbí přesun tzv. call center do zahraničí.
                     36:48
                     Nová prezidentka Tchaj-wanu
                      Nová tchaj-wanská prezidentka Cchaj Jing-wen vyzvala ke vstřícnému dialogu s Čínou. Ve svém inauguračním projevu slíbila, že bude chránit suverenitu a území ostrova.
                      37:04
                      Piety za oběti komunismu
                       Živý vstup redaktora Marka Štětiny.
                       38:39
                       Podpora a budoucnost mikrojeslí
                        Od pondělí mohou obce a neziskové organizace žádat o dotace na mikrojesle, k dispozici je 140 milionů. Jedna chůva se v nich bude starat maximálně o čtyři děti ve věku od šesti měsíců do čtyř let.
                        40:45
                        Navigace pro nevidomé
                         V Česku vzniká unikátní navigace pro nevidomé. Cestu popisuje slovně a s podrobnostmi, které jsou pro lidi bez zraku důležité.
                         43:20
                         Česko cílem čínských snoubenců
                          23. června rozšíří letecké spojení s Čínou další linka ze Šanghaje. V jednání je také přímý let z jihočínského Šen-čenu. Jednou z perspektivních oblastí jsou svatební cesty.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž43 minut
                          Další díl
                          21. květen 2016

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          22. únor

                          Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                          22. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          22. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          21. únor

                          Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                          21. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          21. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          20. únor

                          Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                          20. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          20. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          19. únor

                          Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                          19. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          19. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          18. únor

                          Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                          18. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          18. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 2. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám