44 minut

13. březen 2016

Obsah dílu

Třenice o farmu Čapí hnízdo — Vládní spory — Dohady o peníze pro zemědělce — Zemské volby v Německu — Výbuch v turecké Ankaře — Ovzduší v Moravskoslezském kraji — Statika Libeňského mostu — Zemřel Jan Velík — Čtvrtstoletí volyňských Čechů — Umělé oslabování koruny — Úmyslné zavinění letecké tragédie — Povolební vyjednávání na Slovensku — Život žen na ulici — Bezvízový styk EU a Turecka — Úrazy na horách — Výbuch v turecké Ankaře — Nová pravidla pro lodě na Vltavě — Když nestačí sluchadla — Příčiny dopravních nehod — Příčiny nehod — Multikolizní brda proti čelní srážce — Střelba v letovisku na Pobřeží slonoviny — Propaganda kolem čínského prezidenta — Termín voleb — Pomoc od Srdcerváčů — Ibisové zpět v zoo — Češi zachraňují izraelské lesy

Části dílu

00:34
Třenice o farmu Čapí hnízdo
  Politické třenice o farmu Čapí hnízdo pokračují. Úřady prověřují, jestli nezískala padesátimilionovou dotaci v rozporu s pravidly a taky jakou roli v případu tehdy hrál Agrofert Andreje Babiše.
  03:33
  Vládní spory
   Střety ve vládě znovu přinese i sestavování státního rozpočtu na příští rok.
   04:23
   Dohady o peníze pro zemědělce
    Další spor čeká vládu příští týden. Resort zemědělství chce farmářům poslat víc než miliardu jako náhradu škod způsobených loňským suchem.
    07:47
    Zemské volby v Německu
     Němečtí voličí mají za sebou první ostrý test migrační politiky Angely Merkelové. Volby ve třech spolkových zemích.
     10:12
     Výbuch v turecké Ankaře
      10:34
      Ovzduší v Moravskoslezském kraji
       Jeden z pozitivních dopadů letošní mírné zimy. Lidem v Moravskoslezském kraji se dýchá lépe.
       12:30
       Statika Libeňského mostu
        Živý vstup Martina Tyburce.
        14:53
        Zemřel Jan Velík
         Ve věku nedožitých 95 let zemřel v chrudimské nemocnici Jan Velík - poslední žijící parašutista československé armády z východní fronty.
         15:22
         Čtvrtstoletí volyňských Čechů
          V roce 1991 se vrátilo do vlasti předků na 1 800 volyňských Čechů.
          17:15
          Umělé oslabování koruny
           Nejmíň rok chce ČNB ještě uměle oslabovat korunu. Guvernér Miroslav Singer prohlásil v Otázkách Václava Moravce, že intervence plánuje ukončit v první půlce příštího roku.
           17:34
           Úmyslné zavinění letecké tragédie
            Bezmála rok po letecké katastrofě společnosti Germanwings vyšetřovatelé oficiálně potvrdili to, o čem se od začátku mluvilo - německý pilot namířil letadlo se 150 lidmi na palubě do francouzských Alp úmyslně.
            19:37
            Povolební vyjednávání na Slovensku
             Šance Roberta Fica na sestavení slovenské vlády opět o něco stoupla. Dvě středopravé strany - Sieť a Most-Híd - se rozhodly jednat o koalici se sociální demokracií.
             19:55
             Život žen na ulici
              Jaký je svět žen bez domova? Zaznamenat svoje okolí se rozhodlo jedenáct z nich a tři roky fotily na jednorázové aparáty.
              22:12
              Bezvízový styk EU a Turecka
               Ministr vnitra Milan Chovanec nesouhlasí s případným bezvízovým stykem Evropské unie a Turecka. V poledním pořadu ČT tak reagoval na návrh dohody Bruselu a Ankary ohledně uprchlické krize.
               22:53
               Úrazy na horách
                Na horách se množí případy lyžařů, kteří se zraní a nedokáží si přivolat pomoc. Naposledy ve dvou velkých střediscích v Krušných horách. Zranění zůstali za převisem a ostatní je neviděli.
                24:46
                Výbuch v turecké Ankaře
                 25:09
                 Nová pravidla pro lodě na Vltavě
                  Motorové čluny anebo skútry budou muset v Praze na Vltavě zpomalit. A to na dvou úsecích.
                  27:21
                  Když nestačí sluchadla
                   Kochleární implantáty - sluchové protézy - má v Česku přes 900 lidí. Podle specialistů je to pořád málo. Dostává se k nim jen polovina pacientů, kterým by tato náhrada mohla pomoci.
                   29:38
                   Příčiny dopravních nehod
                    Centrum dopravního výzkumu zjistilo, že víc než polovina všech kolizí je zaviněna nepozorností. Třetina padá na vrub nekvalitním nebo nedostatečně zabezpečeným silnicím a v deseti procentech je na vině špatný stav aut.
                    32:22
                    Příčiny nehod
                     30 % vážných nehod jde na vrub špatným nebo nedostatečně bezpečným silnicím.
                     33:38
                     Multikolizní brda proti čelní srážce
                      Na základě vlastních analýz dopravních nehod začala automobilka Škoda do svých vozů instalovat multikolizní brzdu. Jde o systém, který dokáže v extrémních situacích zabránit čelní srážce.
                      35:46
                      Střelba v letovisku na Pobřeží slonoviny
                       Nejméně dvanáct lidí - včetně čtyř Evropanů, přišlo o život v letovisku Grand Bassam na Pobřeží slonoviny.
                       36:09
                       Propaganda kolem čínského prezidenta
                        Čínský prezident Si Ťin-pching, který 28. března navštíví Českou republiku, slaví tříleté výročí v čele státu. Úspěch mu přináší zejména tažení proti korupci.
                        38:33
                        Termín voleb
                         Pořádat příští rok sněmovní volby místo na podzim v červnu by podle prezidenta přineslo výhodu, aby rozpočet na další rok už připravovala nová vláda.
                         39:10
                         Pomoc od Srdcerváčů
                          Charitativní projekt Srdcerváči už pomohl najít práci dvěma stům handicapovaných. Podpořil desítku firem, které zaměstnávají lidi se zdravotním znevýhodněním.
                          41:00
                          Ibisové zpět v zoo
                           Ibisové pražské zoo jsou zase kompletní. Posledního z 18 ptáků chytili v Řeporyjích.
                           41:19
                           Češi zachraňují izraelské lesy
                            Už pošesté se do Izraele vypravila skupina lesnických dobrovolníků z Česka. Svým kolegům pomáhají odstranit škody po nejhorším lesním požáru tamních dějin, který v roce 2010 zpustošil stovky hektarů.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            14. březen 2016

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            8. červen

                            Headlines — Mimořádná schůze poslanců k penzím — Zpomalení řádné valorizace — Aktuální jednání sněmovny — Aktuální dění ve sněmovně — Poradní tým MPSV — Ostřelování zaplaveného Chersonu — Memorial Olega Orlova — Průměrné ceny pohonných hmot — Nový hejtman MS kraje — Útok ve francouzském Annecy — Stavba obnovitelných zdrojů — Obstavení majetku Andreje Kozicyna — Festival Pražské Quadriennale — Unijní státy řeší migraci — Tragická nehoda u Moravské Třebové — 23 zadržených fanoušků — Květnová nezaměstnanost: 3,5 % — Počet lidí bez práce — Práce pro ženy po rodičovské — Vyplavené bahno z polí — Počasí v Česku — Trest za sexuální obtěžování studentek — Lesní požáry v Kanadě — Předsezónní opravy kombajnů — Vyšetřování zásahu v Domově Alzheimer — Útok žraloka — Veletrh vědy — Zapomenutá část britské minulosti — Poškozená trať u Holešova — 25 let od pádu stíhaček — Začíná festival Rock for People

                            8. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            8. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            8. 6. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            7. červen

                            Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

                            7. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            7. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            7. 6. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            6. červen

                            Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                            6. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            6. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            6. 6. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám