48 minut

10. březen 2016

Obsah dílu

Věk odchodu do penze — Změny v důchodech — Víc peněz na dlouhodobé nemocenské — Tisíce lidí na cestě do Evropy — Azyl pro křesťanské uprchlíky — Zásah policie 17. 11. — Vlajky pro Tibet — Američan Kevin Dahlgren byl příčetný — Citlivá data z Islámského státu — Demonstrace v Polsku — Oběti železné opony v Československu — Okolnosti kauzy kolem farmy Čapí hnízdo — Role zpravodajců při vydání Alího Fajáda — Pohonné hmoty pomalu zdražují — Kus jehly v masném výrobku — Privatizace lázní — Čekaní na soudní rozhodnutí — Změny v důchodech — Jmenování nových soudců — Chystané povinnosti soudců — Premiér Sobotka v Bavorsku — Masivní ledovec Perito Moreno taje a láme se — Česko plné rozhleden — Pravděpodobné zničení zařízení IS na výrobu chemických zbraní — Vyloučení poslance Karla Turečka — Fyzické tresty na základní škole? — Medaile pro komunistu Jiřího Maštalka — Prezidentské volby v Barmě

Části dílu

00:33
Věk odchodu do penze
  65 let jako nejpozdější věk, kdy mají mít lidé nárok na odchod do penze. Návrh ministryně práce dnes doporučila legislativní rada vlády.
  04:21
  Změny v důchodech
   Rozhovor s ministryní Marksovou.
   06:53
   Víc peněz na dlouhodobé nemocenské
    A ještě jedna novinka v sociální politice. ČSSD chce zvýšit nemocenskou pro lidi, kteří musejí zůstat doma dlouhodobě.
    09:28
    Tisíce lidí na cestě do Evropy
     Proud migrantů mezi Tureckem a Řeckem neslábne. Dnes moře překonalo 3 300 lidí, a počet běženců v Řecku tak stoupl na 42 tisíc. Dál se ale nedostanou.
     12:10
     Azyl pro křesťanské uprchlíky
      Živý vstup Terezy Krumpholzové.
      14:06
      Zásah policie 17. 11.
       Policie 17. listopadu loňského roku podle vlastních závěrů nepochybila, když nezasáhla proti demonstrantům před Úřadem vlády. Jedná se ale o výsledek interního šetření policejního prezidia, které zadal ministr vnitra Milan Chovanec.
       14:27
       Vlajky pro Tibet
        Přes 740 obcí vyvěsilo tibetské vlajky. Za dodržování lidských práv v Číně i jinde ve světě.
        16:20
        Američan Kevin Dahlgren byl příčetný
         Američan Kevin Dahlgren, podezřelý ze čtyřnásobné vraždy v Brně, byl podle psychiatrů v době činu příčetný. Vyplývá to ze znaleckého posudku.
         16:43
         Citlivá data z Islámského státu
          Únik citlivých dat z nitra Islámského státu, který může významně otřást jeho strukturami. Britská média a německé zpravodajské služby mají k dispozici seznam několika tisíc džihádistů, kteří se k organizaci v Sýrii a Iráku přidali.
          19:26
          Demonstrace v Polsku
           Polští demonstranti podpořili tamní ústavní soud. Ten rozhodl, že nová pravidla regulující jeho činnost jsou neústavní.
           19:45
           Oběti železné opony v Československu
            Jako první uspořádali údaje o usmrcených lidech na československé hranici mezi lety 1948 až 1989. Autoři Ústavu pro studium totalitních režimů vydávají po šestiletém výzkumu knihu.
            22:38
            Okolnosti kauzy kolem farmy Čapí hnízdo
             Ministr financí Andrej Babiš by měl podle šéfů obou komor parlamentu Milana Štěcha a Jana Hamáčka vysvětlit všechny okolnosti kauzy kolem farmy Čapí hnízdo.
             23:04
             Role zpravodajců při vydání Alího Fajáda
              Analýza, která má vyhodnotit možné selhání Vojenského zpravodajství v libanonské kauze, má být hotová do konce příštího týdne. Po jednání sněmovního výboru pro obranu to řekl ministr Martin Stropnický.
              25:34
              Pohonné hmoty pomalu zdražují
               Pohonné hmoty po dlouhé době zdražují. Poprvé od listopadu. Zatím ale jen mírně.
               27:39
               Kus jehly v masném výrobku
                Už podruhé se letos na českém trhu objevil masný výrobek, který obsahoval úlomek injekční jehly. V klobáse Kosteleckých uzenin ho během konzumace objevil zákazník.
                28:06
                Privatizace lázní
                 Stát neprodá své poslední lázně. Na nočním zasedání o tom rozhodla vláda. Nejistota kolem privatizace státních léčeben v Janských Lázních a Karlově Studánce trvala od poloviny devadesátých let.
                 30:10
                 Čekaní na soudní rozhodnutí
                  35 nových soudců dnes posílilo českou justici. Na Hradě je jmenoval prezident Miloš Zeman. Právě kvůli nedostatku lidí, hlavně na severu, byla dřív spravedlnost pomalá.
                  32:53
                  Změny v důchodech
                   Nejvíc se táhnou insolvence. Ty jediné kazí dvanáctiměsíční průměr - obvykle trvají skoro dvakrát tak dlouho. Necelý rok je potřeba na civilní spory.
                   34:09
                   Jmenování nových soudců
                    Mezi pětatřiceti novými tvářemi, které složily na Pražském hradě slib, byli soudní čekatelé, ale také advokáti nebo státní zástupci.
                    34:41
                    Chystané povinnosti soudců
                     Nově jmenované soudce mají v budoucnu čekat pravidelné zkoušky nebo odevzdávání majetkových přiznání. Takové jsou některé návrhy z Bílé knihy justice.
                     36:37
                     Premiér Sobotka v Bavorsku
                      Bavorsko po Česku nechce, aby přijímalo víc běženců, než mu určují unijní kvóty. Premiéru Bohuslavu Sobotkovi to řekl během dnešní návštěvy jeho bavorský protějšek Horst Seehofer.
                      38:53
                      Masivní ledovec Perito Moreno taje a láme se
                       Událost přilákala na pobřeží jihoargentinské provincie Santa Cruz už tisíce turistů.
                       39:12
                       Česko plné rozhleden
                        Na česko-saském pohraničí vyroste během dvou let 12 rozhleden. Počítá s tím projekt Euroregionu Nisa. Náklady na jejich stavbu jsou 90 milionů korun, většinu z nich uhradí evropské dotace.
                        41:13
                        Pravděpodobné zničení zařízení IS na výrobu chemických zbraní
                         41:33
                         Vyloučení poslance Karla Turečka
                          Sněmovní klub TOP 09 a Starostů vyloučil ze svých řad poslance Karla Turečka. Opoziční frakce tak bude mít 25 členů.
                          41:58
                          Fyzické tresty na základní škole?
                           Do pražské základní školy Za Invalidovnou dnes zamířili školní inspektoři. Zjišťují, jestli jeden z učitelů nepoužívá zakázané fyzické tresty.
                           44:31
                           Medaile pro komunistu Jiřího Maštalka
                            Komunistický poslanec Evropského parlamentu Jiří Maštalka převzal v Moskvě Řád přátelství – nejvyšší ruské ocenění pro cizince.
                            44:56
                            Prezidentské volby v Barmě
                             Barma rozhoduje o novém prezidentovi - po mnoha desetiletích ho vybere demokraticky zvolený parlament. Vítězka voleb a nositelka Nobelovy ceny míru Su Ťij ale hlavou státu nebude.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž49 minut
                             Další díl
                             11. březen 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             23. únor

                             Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                             23. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             23. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             22. únor

                             Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                             22. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             22. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             21. únor

                             Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                             21. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             21. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             20. únor

                             Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                             20. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             20. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 2. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             19. únor

                             Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                             19. 2. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             19. únor

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 2. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám