44 minut

20. únor 2016

Obsah dílu

Britové a EU — Britové a EU — Britové a EU — Křesťasnké rodiny z Iráku v ČR — Křesťasnké rodiny z Iráku v ČR — Útok na pobočky ruských bank — Kauza bývalého důstojníka CIA — Světlo ze skleníků — Příměří v Sýrii — Z ubytoven do běžných bytů — Filmový festival v Berlinale — Zemřel Umberto Eco — Nové tarify elektřiny — Vrak polského vrtulníku — Vodopád v Yosemitském národním parku — Pronájem bytu turistům — Soudní stání v případě Evy Michalákové — Povinné reflexní prvky — Křivé svědectví — Křivé svědectví — Křivé svědectví — Strana Úsvit–Národní koalice mění název — Nová vlna v Polsku — Svobodný internet v Česku — Výluka metra — Záchrana tygra ussurijského

Části dílu

00:33
Britové a EU
  Britové budou rozhodovat o setrvání v Evropské unii třiadvacátého června. Referendum vyhlásil premiér David Cameron po návratu z Bruselu.
  01:37
  Britové a EU
   Dohoda s Londýnem se na evropském summitu rodila velmi těžce. V jednu chvíli to dokonce vypadalo, že se jednání protáhnou až do soboty.
   03:37
   Britové a EU
    Rozhovor s Tomášem Prouzou.
    07:14
    Křesťasnké rodiny z Iráku v ČR
     Se životem v česku se od včerejšího večera seznamují další křesťanské rodiny z Iráku. Během noci postupně přijeli do Okrouhlíku u Jihlavy, Brna a po půlnoci taky do Smilovic u Třince.
     09:38
     Křesťasnké rodiny z Iráku v ČR
      Živý vstup Jany Doleželové.
      10:34
      Útok na pobočky ruských bank
       Na dvě stě ukrajinských nacionalistů zaútočilo v Kyjevě na pobočky ruských bank. K násilnostem zneužili výročí od tragických událostí na Majdanu.
       10:52
       Kauza bývalého důstojníka CIA
        Bílý dům se musí zabývat kauzou bývalého důstojníka CIA, který je ve vězení za poskytování tajných informací novinářům o nepovedené akci tajné služby.
        13:06
        Světlo ze skleníků
         Světelný smog, který narušuje soužití na polsko-česko-německém trojmezí, zčásti ustupuje. Polská firma, která u hranic provozuje obří skleník se zeleninou, zřejmě začíná osvětlení tlumit.
         15:41
         Příměří v Sýrii
          Syrská opozice souhlasí s třítýdenním příměřím, podmiňuje ho přitom ukončením obléhání a ruských náletů.
          16:00
          Z ubytoven do běžných bytů
           Do roku 2020 by si mělo polepšit šest tisíc rodin – vláda stanovila strategie proti sociálnímu vyloučení.
           18:45
           Filmový festival v Berlinale
            Právě v těchto chvílích probíhá na Berlinale závěrečný ceremoniál s udílením Zlatých medvědů. V hlavní soutěži český film zástupce neměl. Úspěchy ale sbíral v jiných kategoriích.
            19:28
            Zemřel Umberto Eco
             Zemřel Umberto Eco, slavný italský spisovatel a filozof, bylo mu čtyřiaosmdesát let.
             22:49
             Nové tarify elektřiny
              Nové tarify elektřiny by podle Bohuslava Sobotky mohly ohrozit domácnosti s nižšími přijmy a ty s nízkou spotřebou.
              23:55
              Vrak polského vrtulníku
               Vrak polského vrtulníku, který havaroval v roce 1968 při tehdejší okupaci Československa, objevili v lese nedaleko Lanškrouna dva detektoráři.
               25:52
               Vodopád v Yosemitském národním parku
                V Yosemitském národním parku je v těchto dnech k vidění zajímavý úkaz. Díky večernímu světlu vypadá vodopád Horsetail spíš jako láva.
                26:07
                Pronájem bytu turistům
                 Místo hotelu něčí byt nebo alespoň pokoj. Obliba takového ubytování na dovolené roste a místa tak začínají nabízet i Češi.
                 28:00
                 Soudní stání v případě Evy Michalákové
                  Soudní stání v případě Evy Michalákové, naplánované v Norsku na příští týden, bylo zrušeno. Soudu chybí tlumočník do češtiny.
                  28:11
                  Povinné reflexní prvky
                   Od dneška musejí mít všichni chodci za tmy, mlhy nebo šera na silnicích mimo obce reflexní prvky. Nařizuje to novela silničního zákona, která dnes začala platit.
                   30:43
                   Křivé svědectví
                    Vrchní státní zastupitelství podezřívá klíčového svědka v kauze údajného tunelování CS Fondů z křivého svědectví.
                    33:29
                    Křivé svědectví
                     Co tedy za křivou výpověď hrozí?
                     34:26
                     Křivé svědectví
                      Důvod, proč počet odsouzených za křivé výpovědi stoupá, může být dvojí - buď soudci a státní zástupci křivá svědectví lépe odhalují, nebo si lidé před soudem vymýšlejí stále častěji, ale věří, že jim se trest vyhne.
                      36:29
                      Strana Úsvit–Národní koalice mění název
                       Strana Úsvit–Národní koalice mění název na Úsvit s Blokem proti Islámu - kvůli prohlubování spolupráce obou uskupení.
                       37:01
                       Nová vlna v Polsku
                        Ve Varšavě začala jedna z největších přehlídek filmů slavné československé nové vlny. Dvě vyhlášená kina budou tři měsíce nabízet výběr toho nejlepšího z československé kinematografie šedesátých let.
                        39:08
                        Svobodný internet v Česku
                         V Praze se protestovalo za svobodný internet v Česku - akci organizovala Pirátská strana.
                         39:21
                         Výluka metra
                          Od dnešního rána nejezdí v Praze metro v Nuselském mostě. Podzemní doprava se zastavila mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání.
                          40:30
                          Záchrana tygra ussurijského
                           Záchrana tygra ussurijského patří k jednomu z největších úspěchů ruských zoologů. Ještě před sedmdesáti lety byla kočkovitá šelma na pokraji vyhynutí.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           21. únor 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           29. listopad

                           Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                           29. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           29. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           29. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           28. listopad

                           Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                           28. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           28. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           28. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           27. listopad

                           Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                           27. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           27. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           26. listopad

                           Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                           26. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           26. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 11. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           25. listopad

                           Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                           25. 11. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           25. listopad

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 11. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám