25. říjen 2015

Obsah dílu

Uprchlíci v Evropě — Mimořádný summit v Bruselu — Premiér Sobotka v Jordánsku — Změny v sociálním pojištění — Důchodový systém — Volby v Polsku — Volby v Polsku — Lokality pro hlubinné úložiště — Hurikán Patricie — Legendární dokumentarista Attenborough na Lovu — Financování veřejného opatrovnictví — Státní vyznamenání — Česko je evropskou leteckou velmocí — Přeplněné školní družiny — Návštěvnost Pražského hradu — Laserová čidla na přejezdech — Domácí porody — Domácí porody — Domácí porody z pohledu záchranářů — Pocta Josefovi Sousedíkovi — Problémy při komunálních volbách na Ukrajině — Hledání dobrovolníků s jazykovou výbavou — Ocenění za odvážné činy — Záchrana rezavějícího klenotu

Části dílu

00:34
Uprchlíci v Evropě
  Další desítky tisíc uprchlíků procházejí Evropou - tento víkend poprvé v mrazivém počasí. O kritické situaci právě teď jednají vybraní státníci v Bruselu.
  04:13
  Mimořádný summit v Bruselu
   Živý vstup Bohumila Vostala.
   06:24
   Premiér Sobotka v Jordánsku
    S nabídkou humanitární pomoci ve výši sto milionů korun přijel premiér Bohuslav Sobotka do Jordánska. Poděkování se mu dostalo ze všech stran.
    07:36
    Změny v sociálním pojištění
     Čím víc dětí, tím míň zaplatí rodiče za sociální pojištění. Naopak lidem bez potomků se odvod zvedne. Návrh ministerstva práce už je připravený pro jednání koaliční rady.
     10:13
     Důchodový systém
      Snaha politiků o změnu českého penzijního systému je logická, protože je už šestý rok dluzích.
      11:33
      Volby v Polsku
       Živý vstup Josefa Pazderky.
       14:53
       Volby v Polsku
        Živý vstup Ivy Kubankové.
        15:54
        Lokality pro hlubinné úložiště
         Správa úložišť radioaktivních odpadů představuje, jak hledá vhodnou lokalitu pro vybudování hlubinného úložiště. Vyhořelé palivo zatím zůstává v meziskladech přímo v elektrárnách.
         18:02
         Hurikán Patricie
          Obávaný hurikán Petriša nakonec žádné zásadní škody na mexické pevnině nezpůsobil.
          18:18
          Legendární dokumentarista Attenborough na Lovu
           Legenda dokumentárního filmu o přírodě a přední světový bojovník proti změnám klimatu, britský filmař David Attenborough, představuje novou sérii BBC.
           20:26
           Financování veřejného opatrovnictví
            Stát vůbec poprvé spočítal, kolik obcí vykonává roli veřejného opatrovníka. Za nesvéprávné lidi, o které rodiny nejeví zájem, jich rozhoduje 1 300.
            22:40
            Státní vyznamenání
             Zakladatel babyboxů Ludvík Hes by mohl ve středu dostat státní vyznamenání - Miloš Zeman to připustil v pořadu S prezidentem v Lánech.
             23:02
             Česko je evropskou leteckou velmocí
              Česko je evropskou leteckou velmocí. Sportovnímu a rekreačnímu létaní se tady věnuje zhruba 10 000 lidí. Jen letecká amatérská asociace sdružuje přes 7 000 členů.
              24:52
              Přeplněné školní družiny
               Dostat dítě do družiny - složitější, než se zdá. V některých větších městech už nepřijímají.
               26:51
               Návštěvnost Pražského hradu
                Nejnavštěvovanější památku v zemi - Pražský hrad - si v letní sezoně prohlédlo o 16 procent víc turistů než loni.
                27:08
                Laserová čidla na přejezdech
                 Odhalí překážku vlaku. Ministerstvo dopravy už čidla testuje a příští rok je chce nasadit do ostrého provozu.
                 29:03
                 Domácí porody
                  Česká lékařská společnost znovu varuje před domácími porody - před čtrnácti dny podle pražských porodníků další z nich málem skončil smrtí dítěte. Kvůli komplikacím, které by v porodnici hravě zvládli.
                  31:20
                  Domácí porody
                   České zákony porod doma nezakazují, porodní asistentku ale pojišťovny neproplácejí.
                   32:10
                   Domácí porody z pohledu záchranářů
                    Podobně tragicky málem skončil jeden z domácích porodů před dvěma týdny. Další - ne s tak dramatickým průběhem - pak zaměstnal minulý čtvrtek záchranáře na Kladensku.
                    34:18
                    Pocta Josefovi Sousedíkovi
                     Po 71 letech veřejná pocta. V areálu valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se jí o tomto víkendu dočkal Josef Sousedík.
                     36:13
                     Problémy při komunálních volbách na Ukrajině
                      Důležité komunální volby na Ukrajině doprovázejí vážné problémy. Hlasování nezačalo včas ve stovkách obvodů hlavně na východě země - kvůli údajným chybám ve voličských seznamech.
                      37:07
                      Hledání dobrovolníků s jazykovou výbavou
                       Organizace jako Český Červený kříž hledají dobrovolníky, kteří se domluví s uprchlíky. Potřebné jazykové znalosti má jen velmi málo lidí.
                       39:11
                       Ocenění za odvážné činy
                        Popelář, který přemohl zloděje se samopalem, a řidička trolejbusu, která se ubránila útočníkovi se dvěma noži. Dva lidé, které za jejich odvahu ocenilo vedení moravskoslezské policie.
                        41:04
                        Záchrana rezavějícího klenotu
                         Asi nejslavnější lodi americké historie - parníku United States - hrozí, že pokud se do konce měsíce nenajde dostatek peněz na její údržbu, půjde do šrotu.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         26. říjen 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         5. červen

                         Headlines — Mzdy v Česku — Průměrná mzda — Nárůst mezd podle oborů — Ideální zaměstnání — Zahájení — Soud EU o Polsku — Střet vlaku s nákladním autem — Nehoda vlaku na Zlínsku — Financování dezinformačních webů — Aktivity Ruského centra v Praze — Letoun nad Washingtonem a sonický třesk — Zdražení dálničních známek na Slovensku — Proměny grafického designu — Noví členové Ústavního soudu — Zájem Gruzie o vstup do EU — Dopadení agresivního cyklisty — Omilostnění díky vědě — Soudce Valehrach mimo funkci — Rozbité silnice kvůli přetížným kamionům — Plány na ochranu životního prostředí — Průměrná roční teplota v ČR — Výsadba stromů na polích — Soud britských celebrit s bulvárním deníkem — Staroměstský jez po opravách — Volby do Evropského parlamentu za rok — Program pro vězně-otce — Kandidatura Mika Pence na prezidenta USA — Odkup opuštěného staveniště — Státní podpora zaměstnaneckých benefitů — Dopravní komplikace v Plzni kvůli opravě mostu — Zahraniční lékaři v českých ordinacích — Děti vyrazili k Baltu — Pomoc nadšenců u oslav vylodění

                         5. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         5. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         5. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         4. červen

                         Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                         4. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         4. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         4. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         3. červen

                         Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                         3. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         3. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         3. 6. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám