49 minut

25. srpna 2015

Obsah dílu

Headlines — Odvolání pražské primátorky — Odvolání pražské primátorky — Rozsudek nad Olehem Sencovem — Útočník z rychlovlaku — Spor o podporu průmyslové zóny — Zničená Palmýra — Uprchlický rekord v Maďarsku — Kvóty pro uprchlíky — Výhody pro zaměstnance — Exposlanec Pekárek na svobodě — Hlas pro římského krále — Vývoj velkých ekonomik — Důvěra v českou ekonomiku — Ústavní soud o přetáčení elektroměrů — Rok ruských sankcí — Účast prezidenta na vojenské přehlídce — Výměna občanských průkazů — Nedostatek lékařů v malých obcích — Peníze pro zdravotnictví — Drahé preparáty na vzácné nemoci — Kauza kolem bytů RPG — Semelová k soudu — Křivoklátsko národním parkem? — Obměna ústavních soudců — Velkokrádež na kukuřičném poli — Soud o vydání Dahlgrena — Pře o silniční vlaky — Vyučování v hradních kulisách

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Odvolání pražské primátorky
   Adriana Krnáčová by mohla přijít o post pražské primátorky. Zastupitelský klub jejího vlastního hnutí ANO v ni nemá důvěru. Ona sama rezignovat nehodlá, i přesto výtky vnímá a chce zapracovat na nápravě. ANO vadí, že nedostatečně komunikuje.
   04:35
   Odvolání pražské primátorky
    Hostem Událostí je pražský radní a šéf pražské KDU-ČSL Jan Wolf.
    08:06
    Rozsudek nad Olehem Sencovem
     Na 20 let do vězení poslal ruský vojenský soud ukrajinského filmového režiséra Oleha Sencova. Podle Moskvy stál odpůrce ruské anexe Krymu za dvěma loňskými útoky na tamní cíle.
     10:28
     Útočník z rychlovlaku
      Pětadvacetiletý Maročan útok ve vlaku na trase Amsterodam–Paříž připravoval a provedl úmyslně – takový je závěr francouzského prokurátora, který ho teď vyšetřuje pro pokus o vraždu s teroristým záměrem.
      10:48
      Spor o podporu průmyslové zóny
       Živý vstup redaktora Michala Poláška.
       12:15
       Zničená Palmýra
        Radikálové z hnutí Islámský stát zveřejnili fotky, jak pokládají nálože do Ba-alšaminova chrámu i následného výbuchu, který ho zničil. Zaminovali taky celý areál antických ruin v syrské Palmýře.
        12:46
        Uprchlický rekord v Maďarsku
         Do Maďarska proudí balkánskou trasou rekordní množství migrantů. Jen během pondělí jich policie zadržela po ilegálním přechodu hranice téměř víc než dva tisíce. A proud uprchlíků nepolevil.
         14:59
         Kvóty pro uprchlíky
          EU nemá podle českého prezidenta dostatek vůle k zajištění hranic proti náporu uprchlíků. Miloš Zeman to řekl v reakci na slova rakouského kancléře Faymanna, který zkritizoval Česko, Polsko i pobaltské země za odmítání kvót pro rozdělení běženců.
          16:09
          Výhody pro zaměstnance
           Úspěšné podniky totiž nabízejí stále více zaměstnaneckých výhod. Vedou mobilní telefony, naopak klesá zájem o jednorázové dárky.
           18:28
           Exposlanec Pekárek na svobodě
            Bývalého poslance Romana Pekárka podmíněně propustil z vězení Okresní soud v Hradci Králové - odseděl si polovinu pětiletého trestu. Návrh podal ředitel věznice.
            18:47
            Hlas pro římského krále
             Snímek o cestě Karla IV. k moci se dnes začal natáčet na Švihově. Snímek s Kryštofem Hádkem v hlavní roli představí Česká televize u příležitosti sedmi set let od narození nejvýznamnějšího českého panovníka.
             21:33
             Vývoj velkých ekonomik
              Příznivé zprávy dnes přišly z Číny, ale i z německého průmyslu – tamní firmy jsou totiž zas o něco optimističtější.
              23:29
              Důvěra v českou ekonomiku
               Na rozdíl od Německa se ale důvěra lidí a podniků v českou ekonomiku v srpnu, podle statistického úřadu, mírně snížila. A to zejména kvůli podnikatelům v obchodě a zpracovatelském průmyslu.
               23:46
               Ústavní soud o přetáčení elektroměrů
                Ústavní soud se zastal lidí, kteří čelí podezření z černého odběru elektřiny. Podle dnešního rozhodnutí je nepřípustné, aby jim dodavatelé energie účtovali výši škody v násobcích. Skutečně odebraná energie se musí patřičně prokázat.
                25:40
                Rok ruských sankcí
                 Český vývoz do Ruska za tu dobu klesl nejmíň o 21 miliard korun. Není ale jasné, kolik z toho jde na vrub embargu a kolik ztrát způsobil padající rubl a slábnoucí koupěschopná poptávka Rusů.
                 27:44
                 Účast prezidenta na vojenské přehlídce
                  Prezident Miloš Zeman se na podzim v Číně zúčastní i vojenské přehlídky – Peking ji chystá v rámci oslav 70. výročí konce války v Pacifiku. Česká hlava státu bude nejvýše postaveným západním představitelem při oslavách.
                  28:02
                  Výměna občanských průkazů
                   Skoro tři čtvrtě milionu lidí musí do konce roku na úřady pro nový občanský průkaz. Je to totiž deset let od první masivní výměny dokladů – a všem teď končí platnost.
                   29:55
                   Nedostatek lékařů v malých obcích
                    Jak motivovat lékaře, aby ordinovali v odlehlých oblastech? S plánem dnes přišla největší zdravotní pojišťovna. V místech, kde si doktoři ordinace nechtějí zřizovat, je hodlá VZP finančně zvýhodňovat.
                    33:06
                    Peníze pro zdravotnictví
                     Až tři miliardy pro tuzemské nemocnice. S takovým požadavkem dnes ministr zdravotnictví zamířil za správcem státní kasy Andrejem Babišem. Neuspěl. Zdravotnická zařízení tak příští rok získají řádově stovky milionů korun.
                     33:41
                     Drahé preparáty na vzácné nemoci
                      Peníze jsou velké téma i u nákladů na léčbu. Farmaceutické firmy vyvíjejí stále lepší preparáty i na ty nejvzácnější choroby. Pacientům třeba výrazně prodlouží život. Cena takových léků se ale pohybuje i v milionech korun za rok.
                      36:16
                      Kauza kolem bytů RPG
                       Nájemníci bytů RPG nemusí po změně vlastníka vypovídat své smlouvy. Na tiskové konferenci Sdružení nájemníků bytů to dnes prohlásil jeho předseda Milan Taraba.
                       38:15
                       Semelová k soudu
                        Komunistická poslankyně Marta Semelová půjde na začátku příštího roku před soud. Na paní Semelovou a komunistickou stranu podal žalobu na ochranu osobnosti právník Michal Kincl.
                        38:41
                        Křivoklátsko národním parkem?
                         Přesvědčte lidi, že národní park je pro Křivoklátsko dobrý – vzkaz středočeského hejtmana ministru životního prostředí. Chce, aby místní dostali víc informací. O vzniku parku se mluví roky, podpora spíš klesá.
                         40:31
                         Obměna ústavních soudců
                          Prezident Miloš Zeman se sešel se čtyřmi kandidáty na post ústavního soudce. Ten se uvolní v prosinci, kdy vyprší mandát Vladimíru Kůrkovi.
                          41:23
                          Velkokrádež na kukuřičném poli
                           Kukuřici skoro za milion korun ukradl z pole zloděj soukromému zemědělci na Olomoucku. Během jediné noci stihl nepozorovaně sklidit plochu o velikosti šestnácti fotbalových hřišť.
                           42:53
                           Soud o vydání Dahlgrena
                            Odvolací soud v americké Virginii zamítl žádost Kevina Dahlgrena, obviněného v Česku ze čtyřnásobné vraždy, o slyšení před senátem.
                            43:16
                            Pře o silniční vlaky
                             Spor o obří nákladní auta na německých silnicích. Tamní ministr dopravy se postavil za nákladní vozy o délce přes 25 metrů. Údajně by měly výrazně šetřit palivo a infrastrukturu.
                             45:27
                             Vyučování v hradních kulisách
                              Už na sedmi zámcích a hradech je možné vyučovat děti. Program Národního památkového ústavu hledá způsob, jak nalákat do staveb studenty. Nově lze vzdělávat i na zámku ve Veltrusích.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž49 minut
                              Další díl
                              26. srpna 2015

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                              19. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                              18. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              17. května

                              Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                              17. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              17. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              17. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              16. května

                              Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                              16. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              16. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              16. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              15. května

                              Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                              15. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              15. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              15. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám