48 minut

21. srpen 2015

Obsah dílu

Česko-rakouská opatření kvůli uprchlíkům — Česko-rakouská opatření kvůli uprchlíkům — Napětí v Makedonii — Maďarská hradba proti běžencům — Jisté místo ve školce — Pokles čínské ekonomiky — Izraelská odveta proti džihádistům — Politická krize v Řecku — Uzavírka části Pražského okruhu — Účet chráněný před exekucí — Kauza poskytnutí úvěrů Číně a Tunisku — Filmové novinky: Teorie tygra — Napětí mezi Korejemi — Vyšetřování srážky slovenských letadel — Stav řek po dešti — Kontroly pohonných hmot — První peníze z projektu Zelená úsporám — Výročí okupace Československa — Výročí okupace Československa — Výročí okupace Československa — Průzkum ČT: Postoj k Rusku — Průzkum ČT: Nejšťastnější období v naší historii — Obviněný starosta Aše — Drony nad Plzní — Pohřeb italského mafiána — Únik dat ze seznamky — Světová cena ropy na minimu — Hip Hop Kemp

Části dílu

00:35
Česko-rakouská opatření kvůli uprchlíkům
  Přes 100 běženců zadržela dnes na českém území cizinecká policie. To je pětkrát víc než bylo běžné v posledních dnech. Padesát cizinců zadrželi policisté na pražském hlavním nádraží. Podobně velkou skupinu pak na západě Čech.
  03:22
  Česko-rakouská opatření kvůli uprchlíkům
   Politici se shodli také na tom, že Evropská unie má zesílit boj proti převaděčům a Islámskému státu. Česko dál trvá na tom, že počet migrantů, které země přijme má být suverénním rozhodnutím země.
   04:05
   Napětí v Makedonii
    Drama na zavřených přechodech Makedonie s Řeckem. Hromadí se tam uprchlíci, kteří tudy dosud volně procházeli dál do Evropy. Po střetech s policí a armádou je nejmíň 8 zraněných.
    05:50
    Maďarská hradba proti běžencům
     Kvůli běžencům z Makedonie staví na svých jižních hranicích plot Maďarsko. V zemi ale sílí hlasy, že vláda jen vyhazuje peníze, že bariéra běžence nezadrží. Na místech, kde třímetrový zátaras už stojí, natáčel David Miřejovský.
     08:55
     Jisté místo ve školce
      Děti od čtyř let věku by měli mít už od roku 2017 garantované místo ve školce. Postupně by věk měl klesat až ke dvou letům. Ministryně školství Kateřina Valachová totiž upravila o tento bod novelu školského zákona.
      12:22
      Pokles čínské ekonomiky
       Aktivita v čínském průmyslu padá na nejnižší hodnotu za posledních šest let. Druhou největší světovou ekonomiku trápí nevýrazná domácí poptávka i slabý vývoz.
       14:15
       Izraelská odveta proti džihádistům
        Izraelské bezpilotní letadlo zaútočilo na radikály v syrské části Golanských výšin. Podle armády šlo o odvetu namířenou proti džihádistům, kteří včera ostřelovali raketami území židovského státu, 5 z nich zabila.
        14:33
        Politická krize v Řecku
         Řeckem po demisi premiéra Alexise Tsiprase zmítá další politická krize. Prezident pověří sestavením nového kabinetu jiné lídry - většina z nich ale dává přednost předčasným volbám.
         16:32
         Uzavírka části Pražského okruhu
          Živý vstup redaktora Jana Beránka.
          17:49
          Účet chráněný před exekucí
           Účet, na který exekutor nemůže. Více ochránit sociálně slabé dlužníky plánuje ministerstvo spravedlnosti. Zajistit, aby lidem zůstalo aspoň životní minimum, má novela soudního a exekučního řádu. Pravicová opozice ale návrh kritizuje.
           19:35
           Kauza poskytnutí úvěrů Číně a Tunisku
            Vrchní státní zastupitelství v Praze podalo obžalobu na šest lidí v kauze České exportní banky. Měli způsobit víc než půlmiliardovou škodu, a to nezákonným a taky neobezřetným poskytnutím úvěrů do Číny a Tuniska.
            19:52
            Filmové novinky: Teorie tygra
             Jiří Bartoška se vrací před filmovou kameru. Spolu s Eliškou Balzerovou natáčí komedii o tom, že manželství po mnoha letech může dojít dech.
             22:32
             Napětí mezi Korejemi
              Na Korejském poloostrově se schyluje k dalšímu vyostření napětí. Jih odmítl ultimátum severu, aby vypnul tlampače, kterými šíří protikomunistické informace. Očekává proto, že je Pchjongjang bude znovu ostřelovat.
              24:23
              Vyšetřování srážky slovenských letadel
               Dvě letadla, která včera havarovala na Slovensku, byla v dobrém technickém stavu. Řekl to jeden z vyšetřovatelů. Zároveň popřel dřívější informace, že by jeden ze strojů byl přetížený. Při nehodě u obce Červený Kameň zemřelo sedm lidí
               24:37
               Stav řek po dešti
                Ani 3 dny dešťů z počátku týdne českým řekám příliš nepomohly. Voda z krajiny rychle zmizela a stav toků se vrátil pod normál. Mnohá koryta už jsou zase suchá.
                26:32
                Kontroly pohonných hmot
                 Česká obchodní inspekce během poslední série kontrol pohonných hmot nezachytila ani jeden nekvalitní vzorek. Stalo se to poprvé od roku 2001.
                 26:46
                 První peníze z projektu Zelená úsporám
                  Zelená úsporám začala žadatelům vyplácet první penzíe. Na zateplení rodinných a bytových domů, ale i na nové pasivní stavby půjde 900 milionů korun. Prostředky jsou z prodeje emisních povolenek.
                  28:44
                  Výročí okupace Československa
                   Přesně před 47 lety vpadla do tehdejšího Československa vojska zemí Varšavské smlouvy. Okupace zastavila politický proces známý jako Pražské jaro.
                   31:41
                   Výročí okupace Československa
                    402 mrtvých civilistů - to je nový účet za Sovětskou okupaci Československa. Přišli s ním letos historici z vojenského historického ústavu, když spočítali například i oběti dopravních nehod, které zavinili sovětští vojáci ještě v roce 1989.
                    33:39
                    Výročí okupace Československa
                     Živý vstup zpravodaje Josefa Pazderky.
                     36:11
                     Průzkum ČT: Postoj k Rusku
                      Srpen 68 strávil na ambasádě v Moskvě. Jako zahraniční dopisovatel československého rozhlasu zažil Luboš Dobrovský invazi z té druhé strany. Ze země okupanta.
                      37:41
                      Průzkum ČT: Nejšťastnější období v naší historii
                       Šedesátá léta, která v srpnu 68 víceméně skončila, považuje 14 procent lidí za nejšťastnější období 20. století.
                       40:14
                       Obviněný starosta Aše
                        Protikorupční policie stíhá starostu Aše Dalibora Blažka, tři muže a jednu firmu. Obvinila je z trestného činu podplácení, čelního představitele města z přijetí úplatku. Případem se teď začalo zabývat státní zastupitelství v Chebu.
                        41:24
                        Drony nad Plzní
                         Nad Plzní budou létat drony. Západočeská metropole je zatím prvním městem v České republice, které v červenci získalo povolení od Úřadu pro civilní letectví.
                         43:03
                         Pohřeb italského mafiána
                          Rozhořčení kvůli pohřbu italského mafiána. Se zesnulým zločineckým bossem Vittoriem Casamonikou se v Římě přišly rozloučit stovky lidí, vrtulníky nad nimi shazovaly růžové okvětní lístky.
                          43:17
                          Únik dat ze seznamky
                           Noční můra všech nevěrných. Ve Spojených státech se na internetu objevila jména a osobní údaje z více než 30 milionů účtů lidí, kteří využívali seznamku Ashley Madison. Ta ženatým mužům i vdaným ženám nabízela jiné partnery.
                           45:25
                           Světová cena ropy na minimu
                            45:41
                            Hip Hop Kemp
                             Živý vstup redaktora Erika Knajfla.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             22. srpen 2015

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             27. listopad

                             Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                             27. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             27. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             27. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             26. listopad

                             Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                             26. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             26. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             26. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             25. listopad

                             Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                             25. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             25. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             25. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             24. listopad

                             Příměří v Pásmu Gazy — Propuštění části rukojmích — Okolnosti¨propuštění rukojmích — Návrat obyvatel do Sderotu — Robert Fico v Praze — Vir čínských dětí — Omezování firemních benefitů — Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse — Jednání koalice v Pardubicích — Spotřeba zemního plynu v ČR — Spor o zákaz vjezdu do části Prahy — Ukrajinci pracující v Česku — Filmové a hudební Variace ve Varech — Pondělní stávka odborů — Nepokoje v Dublinu — Největší ledovec světa v pohybu — Řidička v protisměru na D6 — Drony pomáhají záchranným složkám — Nákupy ve slevách během Black Friday — Plánovaná útrata za vánoční dárky — Jak poznat slevu — Důvěra v českou ekonomiku — Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch — Windfall tax — Svědectví z ukrajinské fronty — Správa městského mobiliáře v Praze — STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji — Požár v Nemocnici Na Homolce — Zahájení adventních trhů — Část Prahy bez tepla a teplé vody — Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci — Zahraniční lékaři v Česku — Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi — Osudy československých legionářů v počítačové hře — Háčkovací maraton v Kroměříži

                             24. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             24. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             24. 11. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             23. listopad

                             Další krok k větší energetické bezpečnosti — Obavy ze zdražování energií — Vývoj očekávání firem — Klid zbraní v Gaze — Výměna rukojmích za vězně — Brigádníci s diplomatickým pasem — ÚS o valorizaci penzí — Vazba pro obviněné v Pardubicích — Ceny pohonných hmot v Česku — Rozhodnutí o MUS — Geert Wilders vítězem voleb — Hranice mezi Finskem a Ruskem — Kriminální seriál Vedlejší produkt — Stávka ve školách 27. 11. — Obcházením sankcí proti Rusku — Napadení dvou žen z Ukrajiny — Nefunkční váhy pro kamiony — Výroky na zářijové protivládní demonstraci — Zimní počasí v Česku — Podzimní vlna respiračních onemocnění — Akutní respirační infekce — Zásoby léků v lékárnách — Situace v nemocnicích — Milost pro ruské vrahy za účast v bojích — Razie proti podporovatelům radikálů — Chodov bez tepla a teplé vody — Katolická církev loni vydělala zhruba miliardu — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Přísné tresty za chov zvířat ve špatných podmínkách — Energetická krize a kvalita ovzduší — Nezákonné udělování zbrojních průkazů — Orel východní na Třeboňsku — ERC grant — Příspěvky na zaměstnávání lidí s handicapem — Výzkum hnízda sršně asijské — Noc venku

                             23. 11. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. listopad

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             23. 11. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám