48 minut

9. březen 2015

Část: Pohřební klenoty Přemysla Otakara II. se z Hradu dočasně přestěhovaly do Českých Budějovic

Obsah dílu

Nezaměstnanost: 7,5 % — Vláda o horním zákoně — Vláda o horním zákoně — Čech zajatý Islámským státem? — Výpovědi v kauze Nagyová — Zdražení cigaret — Opravy děravých silnic — Reformy v Řecku — Hejtman Karlovarského kraje — Dokument o Putinovi — Vražda Borise Němcova — Brána do nenávratna — Novela zákona o registru smluv — Nová pravidla nepřejí bezdomovcům — Únorová inflace — Podvody a omyly zdravotníků vůči pojišťovnám — Nižší útraty za vytápění — Úspory díky mírné zimě — Návrat ukradených památek — Peníze na sanaci muničního skladu — Dokument o čínském smogu — Nález pokladu z éry Alexandra Velikého — Potíže škol kvůli žákům bez očkování — Trest za špatnou diagnózu — Pokus o rekord solárního letounu — Pohřební klenoty Přemysla Otakara II. se z Hradu dočasně přestěhovaly do Českých Budějovic — Fond pro rodiny válečných obětí

Části dílu

00:32
Nezaměstnanost: 7,5 %
  04:10
  Vláda o horním zákoně
   Nezaměstnanost může ovlivnit i přijetí novely horního zákona. Hlavním bodem je totiž zvýšení poplatků z povrchové těžby. Ministerstvo průmyslu a obchodu počítá s dvojnásobkem oproti současnému stavu.
   06:48
   Vláda o horním zákoně
    Hostem Událostí je první místopředseda lidovců a ministr zemědělství Marian Jurečka.
    08:53
    Čech zajatý Islámským státem?
     Skupina zahraničních pracovníků v Libyi padla do rukou Islámského státu, uvedlo rakouské ministerstvo zahraničí. Česká diplomacie to zatím s jistotou potvrdit nemůže.
     11:55
     Výpovědi v kauze Nagyová
      O roli někdejší šéfky kabinetu Petra Nečase dnes u soudu vypovídali její podřízení. Zmínili, že pro Janu Nagyovou, dnes Nečasovou, museli vykonávat i služby, které s fungováním úřadu nesouvisely.
      14:29
      Zdražení cigaret
       Cena jedné krabičky cigaret by se měla příští rok zvýšit o tři až čtyři koruny. V dalších dvou letech by pak měla růst o jednu až dvě.
       14:45
       Opravy děravých silnic
        Jenom dva kraje zatím požádaly o peníze na opravy silnic. Ministr dopravy Dan Ťok ale chce, aby práce začaly co nejdříve. Stát letos rozdělí regionům přes čtyři miliardy a je to poprvé, kdy jim pomůže.
        16:42
        Reformy v Řecku
         Atény navrhly nový plán svých ekonomických reforem – lídři eurozóny ho ale rozhodně nepovažují za konečný. Další kolo vyjednávání s řeckým ministrem financí Varufakisem zahájili v Bruselu.
         17:16
         Hejtman Karlovarského kraje
          Karlovarský kraj má po 37 dnech znovu hejtmana. Zastupitelé v tajném hlasování zvolili kandidáta sociální demokracie Martina Havla. Po rezignaci Josefa Novotného tak povede novou koalici bez komunistické strany.
          18:45
          Dokument o Putinovi
           Ruský prezident Putin odhalil pozadí anexe Krymu. Přípravy podle něj začaly v okamžiku, kdy Moskva vloni v únoru pomáhala sesazenému ukrajinskému prezidentovi Janukovyčovi prchnout do Ruska.
           20:41
           Vražda Borise Němcova
            Zadržený Čečenec Zaur Dadajev je nejspíš skutečně vrahem ruského opozičního vůdce Borise Němcova. Jeho přiznání před vyšetřovateli potvrdily forenzní důkazy.
            21:01
            Brána do nenávratna
             Přímo na cestě, kudy bylo na padesát tisíc pražských Židů deportováno do koncentračních táborů, bude stát památník. Socha nazvaná Brána do nenávratna je prvním krokem k přestavbě nádraží Bubny na centrum připomínání holocaustu.
             23:36
             Novela zákona o registru smluv
              Živý vstup redaktora Tomáše Drahoňovského.
              24:43
              Nová pravidla nepřejí bezdomovcům
               Nová pravidla při sběru kovů – zákaz vyplácet v hotovosti nepřeje bezdomovcům. Stěží se dostanou k penězům. Uvádíme příklad z Jičínska.
               26:35
               Únorová inflace
                Ceny v České republice v únoru meziročně vzrostly o desetinu procenta. Česká národní banka očekávala rovnou nulu. Oproti loňsku zdražily hlavně tabákové výrobky, plyn a taky vodné a stočné.
                26:55
                Podvody a omyly zdravotníků vůči pojišťovnám
                 Nová plomba v už vytrženém zubu nebo sádra pro naprosto zdravou ženu. I takovou vykázanou péči loni proplatily pojišťovny, než nesrovnalosti odhalily.
                 28:51
                 Nižší útraty za vytápění
                  Letošní zima byla opět teplotně nadprůměrná, té loňské se však nevyrovnala. V celém Česku byla průměrná teplota od prosince do konce února 0,7 stupňů Celsia. A lidé pocítili teplejší teploty opět i na cenách vytápění.
                  31:34
                  Úspory díky mírné zimě
                   Nejen k lidem a jejich peněženkám, ale i k obecním rozpočtům a organizacím, které města zřizují, byla mírná zima laskavá. Uspořené peníze často slouží jako rezervy. Někdy se použijí třeba na opravy silnic.
                   33:35
                   Návrat ukradených památek
                    Kostel v Dolních Životicích na Opavsku ode dneška opět zdobí 2 barokní dřevěné sochy andělů. Před 15 lety je spolu s dalšími cennostmi ukradli neznámí zloději. Památky objevili rakouští policisté u jednoho z tamních sběratelů.
                    35:20
                    Peníze na sanaci muničního skladu
                     47 milionů korun uvolní vláda na sanaci v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku. Řekl to ministr financí Andrej Babiš po víkendové návštěvě míst, kde explodovaly dva sklady.
                     36:12
                     Dokument o čínském smogu
                      Senzaci vyvolal v Číně dokument "Pod kupolí", který upozorňuje na následky ovzduší zamořeného smogem. Za své peníze ho natočila bývalá reportérka státní televize.
                      38:33
                      Nález pokladu z éry Alexandra Velikého
                       Archeologové v jeskyni na severu Izraele objevili poklad z éry Alexandra Velikého. Mince a šperky staré 2300 let jsou vůbec prvním takovým nálezem z onoho období.
                       38:55
                       Potíže škol kvůli žákům bez očkování
                        Méně pobytů dětí v přírodě nebo lyžařských kurzů. To podle ředitelů škol hrozí, pokud začne platit novela zákona o ochraně veřejného zdraví, kterou projednávají poslanci.
                        41:27
                        Trest za špatnou diagnózu
                         Chirurgovi Viktoru Hladíkovi soudce za těžkou újmu na zdraví vyměřil peněžitý trest 150 000 korun a zakázal mu na rok a půl práci v oboru.
                         42:29
                         Pokus o rekord solárního letounu
                          Dnes ráno odstartoval z Abú Dabí letoun Solar Impulse 2. Během pěti měsíců se s ním dvojice pilotů na střídačku pokusí obletět svět. Pohon přitom bude zajišťovat pouze sluneční energie.
                          44:20
                          Pohřební klenoty Přemysla Otakara II. se z Hradu dočasně přestěhovaly do Českých Budějovic
                           Převoz královské koruny, žezla a jablka z pozlaceného stříbra vyžadoval mimořádná bezpečnostní opatření. V Českých Budějovicích budou součástí oslav 750. výročí založení města.
                           44:42
                           Fond pro rodiny válečných obětí
                            Česká armáda má od dneška speciální Vojenský fond solidarity. Ten má pomáhat rodinám zabitých vojáků v zahraničních operacích nebo přímo těžce zraněným mužům a ženám v uniformách.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            10. březen 2015

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            24. červen

                            Headlines — Pomoc v době zdražování — Snazší žádost o příspěvek na bydlení — Příspěvek 5 tis. Kč za dítě — Zisky a ztráty Ukrajiny — Boje o Lysyčansk — Kandidáti na ministra školství — Summit EU o zdražování a energetice — Dodávky plynu do Česka — Termín prezidentských voleb — Extrémní bouřky v části Česka — Výstraha před silnými bouřkami — Zákaz interrupcí ve Spojených státech — Opatření proti korupci — Nový velitel NATO na Slovensku — Spor o zachování EET — Případů covidu přibývá — Nedostatek brigádníků na letní sezonu — Památník obětem tornáda — Vzdušný vír změnil desítky životů — Mapování cesty tornáda — Rok od rodinné tragédie — Opravy kostelů poničených tornádem — Poslední rozloučení se Zdeňkem Velíškem — Metrostav bez veřejných zakázek — Stěhování části archivu Milana Kundery do Brna — Připomínky obětí po vyhlazení Ležáků — Zemřel Ján Zákopčaník — Dopravní priority českého předsednictví EU — Noc Sokoloven — Bourání vybydleného paneláku v Janově — Rockový festival ve Spáleném Poříčí — Prestižní cena pro architektu Jiřičnou

                            24. 6. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            24. červen

                            Ve znakovém jazyce

                            24. 6. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            23. červen

                            Headlines — Projev premiéra Petra Fialy — Cesta k energetické soběstačnosti — Hlavní změny na poli energií — Pomoc s placením účtů za energie — Česká pomoc Ukrajině — Summit EU o Ukrajině — Výstraha před velmi silnými bouřkami — Škody zemědělců po bouřkách — Mimořádná schůze sněmovny — Audit středočeských silničářů — České nemovitosti ruské televizní celebrity — Nehoda autobusu s dětmi — Náklady na paliva prodraží dovolené — Tornádo rok poté — Rok od tornáda na Moravě — Okamžiky před a po tornádu — Škody po loňském tornádu — Střet vlaku s kamionem — Hvězdy na festivalu Metronome — Mobiliář a sbírky ze zámku v Opočně se vrátí restiuentům — První summit s Ruskem od invaze — AFghánistn po zemětřesení — Odbory ČT ve stávkové pohotovosti — Transplantační centrum podle návrhu architektky Jiřičné — Kladno bez internetu a pevných linek — Práva na značku Škoda — Poslední rozloučení s válečnými hrdiny — Mezinárodní folklorní festival — Pískové sochy na Pustevnách — Záchrana modráska vičencového

                            23. 6. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            23. červen

                            Ve znakovém jazyce

                            23. 6. 2022 na ČT24
                            Stopáž52 minut

                            22. červen

                            Headlines — Nejvyšší úrokové sazby od roku 1999 — Základní úroková sazba sedm procent — Vývoj základní úrokové sazby — Zvyšování úrokových sazeb — Kauza pražského dopravního podniku — Kdo povede ministerstvo školství — Evropská pomoc Ukrajině — Ztráty ruské armády — Vražda novináře — Náklady na zvládání uprchlické krize — Návrh sankčního zákona — Paušální daň — Výstraha před bouřkami — Festival Divadla bratří Formanů — Role policie při masakru v texaské škole — Brigádní generál Karel Řehka se stal generálmajorem — Schůzka vlády a NERVu — Nepozorovaný odchod ze školky — Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu-19 — Drahé bydlení v Česku — Energetický úsporný tarif — Česká armáda velí v Mali — Vysílání vojáků do zahraničí — Omezení na pražském letišti — Dofinancování sociálních služeb — Nový most — Problémy s žebráky v centru Českých Budějovic — Uhynul lachtaní samec Meloun — Problémy sportovních klubů — Ničivé zemětřesení v Afghánistánu — Kontrola farmářských trhů — Festival Metronome — Konto Bariéry pomáhá školákům

                            22. 6. 2022 na ČT1
                            Stopáž52 minut

                            22. červen

                            Ve znakovém jazyce

                            22. 6. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám