48 minut

9. březen 2015

Část: Pohřební klenoty Přemysla Otakara II. se z Hradu dočasně přestěhovaly do Českých Budějovic

Obsah dílu

Nezaměstnanost: 7,5 % — Vláda o horním zákoně — Vláda o horním zákoně — Čech zajatý Islámským státem? — Výpovědi v kauze Nagyová — Zdražení cigaret — Opravy děravých silnic — Reformy v Řecku — Hejtman Karlovarského kraje — Dokument o Putinovi — Vražda Borise Němcova — Brána do nenávratna — Novela zákona o registru smluv — Nová pravidla nepřejí bezdomovcům — Únorová inflace — Podvody a omyly zdravotníků vůči pojišťovnám — Nižší útraty za vytápění — Úspory díky mírné zimě — Návrat ukradených památek — Peníze na sanaci muničního skladu — Dokument o čínském smogu — Nález pokladu z éry Alexandra Velikého — Potíže škol kvůli žákům bez očkování — Trest za špatnou diagnózu — Pokus o rekord solárního letounu — Pohřební klenoty Přemysla Otakara II. se z Hradu dočasně přestěhovaly do Českých Budějovic — Fond pro rodiny válečných obětí

Části dílu

00:32
Nezaměstnanost: 7,5 %
  04:10
  Vláda o horním zákoně
   Nezaměstnanost může ovlivnit i přijetí novely horního zákona. Hlavním bodem je totiž zvýšení poplatků z povrchové těžby. Ministerstvo průmyslu a obchodu počítá s dvojnásobkem oproti současnému stavu.
   06:48
   Vláda o horním zákoně
    Hostem Událostí je první místopředseda lidovců a ministr zemědělství Marian Jurečka.
    08:53
    Čech zajatý Islámským státem?
     Skupina zahraničních pracovníků v Libyi padla do rukou Islámského státu, uvedlo rakouské ministerstvo zahraničí. Česká diplomacie to zatím s jistotou potvrdit nemůže.
     11:55
     Výpovědi v kauze Nagyová
      O roli někdejší šéfky kabinetu Petra Nečase dnes u soudu vypovídali její podřízení. Zmínili, že pro Janu Nagyovou, dnes Nečasovou, museli vykonávat i služby, které s fungováním úřadu nesouvisely.
      14:29
      Zdražení cigaret
       Cena jedné krabičky cigaret by se měla příští rok zvýšit o tři až čtyři koruny. V dalších dvou letech by pak měla růst o jednu až dvě.
       14:45
       Opravy děravých silnic
        Jenom dva kraje zatím požádaly o peníze na opravy silnic. Ministr dopravy Dan Ťok ale chce, aby práce začaly co nejdříve. Stát letos rozdělí regionům přes čtyři miliardy a je to poprvé, kdy jim pomůže.
        16:42
        Reformy v Řecku
         Atény navrhly nový plán svých ekonomických reforem – lídři eurozóny ho ale rozhodně nepovažují za konečný. Další kolo vyjednávání s řeckým ministrem financí Varufakisem zahájili v Bruselu.
         17:16
         Hejtman Karlovarského kraje
          Karlovarský kraj má po 37 dnech znovu hejtmana. Zastupitelé v tajném hlasování zvolili kandidáta sociální demokracie Martina Havla. Po rezignaci Josefa Novotného tak povede novou koalici bez komunistické strany.
          18:45
          Dokument o Putinovi
           Ruský prezident Putin odhalil pozadí anexe Krymu. Přípravy podle něj začaly v okamžiku, kdy Moskva vloni v únoru pomáhala sesazenému ukrajinskému prezidentovi Janukovyčovi prchnout do Ruska.
           20:41
           Vražda Borise Němcova
            Zadržený Čečenec Zaur Dadajev je nejspíš skutečně vrahem ruského opozičního vůdce Borise Němcova. Jeho přiznání před vyšetřovateli potvrdily forenzní důkazy.
            21:01
            Brána do nenávratna
             Přímo na cestě, kudy bylo na padesát tisíc pražských Židů deportováno do koncentračních táborů, bude stát památník. Socha nazvaná Brána do nenávratna je prvním krokem k přestavbě nádraží Bubny na centrum připomínání holocaustu.
             23:36
             Novela zákona o registru smluv
              Živý vstup redaktora Tomáše Drahoňovského.
              24:43
              Nová pravidla nepřejí bezdomovcům
               Nová pravidla při sběru kovů – zákaz vyplácet v hotovosti nepřeje bezdomovcům. Stěží se dostanou k penězům. Uvádíme příklad z Jičínska.
               26:35
               Únorová inflace
                Ceny v České republice v únoru meziročně vzrostly o desetinu procenta. Česká národní banka očekávala rovnou nulu. Oproti loňsku zdražily hlavně tabákové výrobky, plyn a taky vodné a stočné.
                26:55
                Podvody a omyly zdravotníků vůči pojišťovnám
                 Nová plomba v už vytrženém zubu nebo sádra pro naprosto zdravou ženu. I takovou vykázanou péči loni proplatily pojišťovny, než nesrovnalosti odhalily.
                 28:51
                 Nižší útraty za vytápění
                  Letošní zima byla opět teplotně nadprůměrná, té loňské se však nevyrovnala. V celém Česku byla průměrná teplota od prosince do konce února 0,7 stupňů Celsia. A lidé pocítili teplejší teploty opět i na cenách vytápění.
                  31:34
                  Úspory díky mírné zimě
                   Nejen k lidem a jejich peněženkám, ale i k obecním rozpočtům a organizacím, které města zřizují, byla mírná zima laskavá. Uspořené peníze často slouží jako rezervy. Někdy se použijí třeba na opravy silnic.
                   33:35
                   Návrat ukradených památek
                    Kostel v Dolních Životicích na Opavsku ode dneška opět zdobí 2 barokní dřevěné sochy andělů. Před 15 lety je spolu s dalšími cennostmi ukradli neznámí zloději. Památky objevili rakouští policisté u jednoho z tamních sběratelů.
                    35:20
                    Peníze na sanaci muničního skladu
                     47 milionů korun uvolní vláda na sanaci v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku. Řekl to ministr financí Andrej Babiš po víkendové návštěvě míst, kde explodovaly dva sklady.
                     36:12
                     Dokument o čínském smogu
                      Senzaci vyvolal v Číně dokument "Pod kupolí", který upozorňuje na následky ovzduší zamořeného smogem. Za své peníze ho natočila bývalá reportérka státní televize.
                      38:33
                      Nález pokladu z éry Alexandra Velikého
                       Archeologové v jeskyni na severu Izraele objevili poklad z éry Alexandra Velikého. Mince a šperky staré 2300 let jsou vůbec prvním takovým nálezem z onoho období.
                       38:55
                       Potíže škol kvůli žákům bez očkování
                        Méně pobytů dětí v přírodě nebo lyžařských kurzů. To podle ředitelů škol hrozí, pokud začne platit novela zákona o ochraně veřejného zdraví, kterou projednávají poslanci.
                        41:27
                        Trest za špatnou diagnózu
                         Chirurgovi Viktoru Hladíkovi soudce za těžkou újmu na zdraví vyměřil peněžitý trest 150 000 korun a zakázal mu na rok a půl práci v oboru.
                         42:29
                         Pokus o rekord solárního letounu
                          Dnes ráno odstartoval z Abú Dabí letoun Solar Impulse 2. Během pěti měsíců se s ním dvojice pilotů na střídačku pokusí obletět svět. Pohon přitom bude zajišťovat pouze sluneční energie.
                          44:20
                          Pohřební klenoty Přemysla Otakara II. se z Hradu dočasně přestěhovaly do Českých Budějovic
                           Převoz královské koruny, žezla a jablka z pozlaceného stříbra vyžadoval mimořádná bezpečnostní opatření. V Českých Budějovicích budou součástí oslav 750. výročí založení města.
                           44:42
                           Fond pro rodiny válečných obětí
                            Česká armáda má od dneška speciální Vojenský fond solidarity. Ten má pomáhat rodinám zabitých vojáků v zahraničních operacích nebo přímo těžce zraněným mužům a ženám v uniformách.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž49 minut
                            Další díl
                            10. březen 2015

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            24. únor

                            Headlines — Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slim — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Akce Den za Ukrajinu

                            24. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            24. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            24. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            23. únor

                            Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                            23. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            23. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            22. únor

                            Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                            22. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            22. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            21. únor

                            Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                            21. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            21. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 2. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            20. únor

                            Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                            20. 2. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            20. únor

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 2. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám