45 minut

9. listopadu 2014

Obsah dílu

Zálohové výživné — Výročí pádu Berlínské zdi — 25 let od sametové revoluce — Podezření na ebolu v Prostějově — Intervence ČNB — Rozmnožené štěnice — Katalánci rozhodují o samostatnosti — Nálety na islamisty — Kniha o Jiřině Jiráskové — Rovnost žen a mužů — Silničáři před zimou — Jaká bude zima — Volební model ČT — Regulace on-line prodeje alkoholu — Problémy s početím — Děti nevidomých párů — Američané propuštění z KLDR — Boje na Ukrajině — Úbytek studentů vysokých škol — Smrt na Rallye Krkonoše — Summit APEC — Výročí tragické vlakové nehody

Části dílu

00:33
Zálohové výživné
  Pomoci má matkám nebo otcům, kteří se starají o děti a kterým druhý rodič neplatí soudem stanovené částky. Alimenty by jim na účet posílal stát a dlužné částky by pak po neplatičích sám vymáhal.
  04:36
  Výročí pádu Berlínské zdi
   Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše
   08:36
   25 let od sametové revoluce
    Česká republika oslaví 25 let svobody až za týden. Přípravy ale vrcholí po celé republice už teď. A jen v Praze je na 17. listopadu nahlášeno víc než dvacet akcí.
    11:33
    Podezření na ebolu v Prostějově
     Živý vstup redaktorky Lenky Kratochvílové
     12:43
     Intervence ČNB
      ČNB bude uměle oslabovat korunu až do prvního čtvrtletí roku 2016. V Otázkách Václava Moravce to zopakoval guvernér Miroslav Singer. Dodal, že tento termín je velmi pravděpodobný, ale ne závazný.
      13:32
      Rozmnožené štěnice
       Odborníci varují, v Česku už dva roky skokově přibývá štěnic. Šíří se hlavně ve velkých městech. Parazit se živí lidskou krví.
       15:23
       Katalánci rozhodují o samostatnosti
        Davy Katalánců zamířily k volebním urnám, a to přesto, že hlasování o nezávislosti na Španělsku je pouze symbolické a naprosto nezávazné.
        17:24
        Nálety na islamisty
         Americké letouny zasáhly v noci na sobotu u iráckého Mosulu skupinu předáků extremistického hnutí Islámský stát. Není jasný osud jejich vůdce, abú Bakra Bagdádího.
         17:39
         Kniha o Jiřině Jiráskové
          Filmová a divadelní herečka a dlouholetá ředitelka vinohradského divadla v Praze, Jiřina Jirásková. Necelé dva roky po její smrti vychází životopis Hvězdou z vlastní vůle.
          20:15
          Rovnost žen a mužů
           Ve vedení státu i firem 40 % žen. Počítá s tím vládní strategie pro rovnost pohlaví, a to do roku 2020.
           22:53
           Silničáři před zimou
            Oprava zastaralé techniky, nákupy nových aut i školení řidičů a dispečerů. Tak se připravují silničáři na letošní zimu.
            24:37
            Jaká bude zima
             Otázka, která teď zajímá asi nejen milovníky zimních sportů, zemědělce nebo silničáře. Ta loňská byla podle meteorologů nejhorší za posledních sto let. Co nás čeká letos, to zjišťoval v Krkonoších redaktor Václav Svoboda.
             26:18
             Volební model ČT
              Pokud by se v říjnu konaly sněmovní volby, vyhrálo by je ANO se ziskem 35 procent hlasů. Vyplývá to z průzkumu společnosti TNS Aisa pro Českou televizi.
              26:45
              Regulace on-line prodeje alkoholu
               Prodej alkoholu přes internet je neregulovaný a většina e-shopů věk svých zákazníků neprověřuje navzdory tomu, že jim to zákon ukládá.
               29:05
               Problémy s početím
                Stále přibývá párů, které nemohou mít děti přirozenou cestou a potřebují pomoc lékařů. Důvody jsou známé: ženy odkládají mateřství a přibývá neplodných mužů.
                33:26
                Děti nevidomých párů
                 Umělé početí nebo adopce jsou také jedinou šancí mít dítě pro nevidomé manžele z Opavy. Osvojení jim stát nepovolí, a tak bojují u soudu.
                 35:14
                 Američané propuštění z KLDR
                  Do vlasti se vrátila dvojice zadržovaných Američanů ze Severní Koreje. Svobodu jim byl vyjednat šéf tajných služeb se speciálním pověřením od prezidenta Baracka Obamy.
                  37:02
                  Boje na Ukrajině
                   Ukrajinský Doněck zažívá nejhorší ostřelování od konce září. Noční přestřelka mezi ukrajinskou armádou a proruskými povstalci trvala skoro osm hodin.
                   37:20
                   Úbytek studentů vysokých škol
                    Veřejné vysoké školy zapsaly do právě začínajících prvních ročníků méně studentů než loni. Někde o pět procent, jinde i o desetinu. Maturantů totiž ubylo.
                    39:08
                    Smrt na Rallye Krkonoše
                     Smrtí jezdce a těžkým zraněním navigátora skončila dnes rychlostní zkouška závodu Rallye Krkonoše nedaleko Hostinného.
                     39:46
                     Summit APEC
                      Špičky světové ekonomiky v čele s americkým prezidentem Barackem Obamou míří do Číny. V pondělí se sejdou na summitu zemí APEC.
                      41:37
                      Výročí tragické vlakové nehody
                       Před 25 lety otřásla Československem nehoda mezinárodního rychlíku Balt-Orient. U Lovosic tehdy zemřelo šest lidí a dalších 58 utrpělo zranění.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž49 minut
                       Další díl
                       10. listopadu 2014

                       Přehled dílů

                       Stopáž55 minut

                       16. dubna

                       Headlines — Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                       16. 4. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       16. dubna

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       16. 4. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       15. dubna

                       Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                       15. 4. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       15. dubna

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       15. 4. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       14. dubna

                       Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                       14. 4. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       14. dubna

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       14. 4. 2024 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       13. dubna

                       Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                       13. 4. 2024 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       13. dubna

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       13. 4. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       12. dubna

                       Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                       12. 4. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       12. dubna

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       12. 4. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám