44 minut

31. srpna 2014

Obsah dílu

Rozpočet ČR — Rozpočet ČR — Nové sankce vůči Rusku — Nové sankce vůči Rusku — Nové sankce vůči Rusku — Uprchlíci z Mariupolu — Nové vedení EU — Postup irácké armády — Doprava na konci prázdnin — Spory o šátky — Chráněná krajinná oblast Kokořínsko se rozšíří — Důchodová reforma — Konec prázdnin a začátek školy — Rallye bez zranění — Činná sopka na Islandu — Očkování dospělých — Zisky bank — Soumrak výkonných vysavačů — ČT :D a ČT art rok v éteru — ČT :D a ČT art rok v éteru — Regulace podomních prodejců energií — Požár činžovního domu — Školní pomůcky jako kdysi — Volby v Sasku — Slovenská stopa v Číně

Části dílu

00:35
Rozpočet ČR
  Začíná rozhodující měsíc pro vládní koalici. Už za dva týdny by sněmovna měla schválit služební zákon. Pozítří přednese své výhrady k němu přímo ve sněmovně prezident.
  03:07
  Rozpočet ČR
   Hostem Událostí vicepremiér Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/.
   04:54
   Nové sankce vůči Rusku
    07:10
    Nové sankce vůči Rusku
     Na postup Ruska vůči Ukrajině zareaguje EU dalšími sankcemi. Rozhodl o tom víkendový summit v Bruselu. Česko si vyhradilo právo s částí návrhu nesouhlasit, pokud by znamenal velké hospodářské škody.
     08:24
     Nové sankce vůči Rusku
      Hostem Událostí je vicepremiér Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/.
      09:50
      Uprchlíci z Mariupolu
       Na útok se připravuje ukrajinské přístavní město Mariupol. Svědci tvrdí, že se jej snaží obklíčit separatisté s ruskou pomocí. Obyvatelé pomáhají armádě budovat opevnění a k obraně se chystají i dobrovolníci.
       11:32
       Nové vedení EU
        Řešení ukrajinské krize zdědí za tři měsíce po tom současném i nové vedení osmadvacítky.
        13:09
        Postup irácké armády
         Irácká armáda prolomila blokádu města Amirlí na severu země a vstoupila do něj. Islamisté tam několik měsíců drželi v obklíčení tisíce šíitů.
         13:32
         Doprava na konci prázdnin
          Živý vstup redaktorky Barbory Lukšové.
          16:21
          Spory o šátky
           Muslimské dívky mají podle ministra školství právo nosit při výuce v českých školách šátek.
           16:42
           Chráněná krajinná oblast Kokořínsko se rozšíří
            Chráněná krajinná oblast Kokořínsko se rozšíří o Máchův kraj v okolí Doks. Už od pondělí.
            19:21
            Důchodová reforma
             Vláda nepočítá s tím, že by po zrušení druhého pilíře důchodové reformy odškodnila firmy, které do změn investovaly. V dnešních Otázkách Václava Moravce to řekl premiér Sobotka.
             22:35
             Konec prázdnin a začátek školy
              Prázdniny končí. Už zítra po dvou měsících volna školáci znovu usednou do lavic. Těch, kteří se do školy vydají vůbec poprvé, i letos přibylo. Prvňáků je 115 tisíc.
              24:47
              Rallye bez zranění
               Konec třídenního automobilového závodu na Zlínsku – letošní Barum Czech Rally tentokrát proběhla bez problémů.
               26:13
               Činná sopka na Islandu
                Islandská sopka Bárdarbunga znovu chrlí lávu. Úřady proto opětovně vyhlásily nejvyšší stupeň varování pro leteckou dopravu.
                26:32
                Očkování dospělých
                 Dospělí Češi velmi často podceňují očkování. I když je povinné pouze jedno proti tetanu, tak na něj nechodí. A doporučenou vakcinaci absolvuje část z nich.
                 28:35
                 Zisky bank
                  Banky a spořitelny v Česku vykázaly v prvním pololetí čistý zisk skoro 36 miliard korun. Aktuální data zveřejnila Česká národní banka.
                  28:54
                  Soumrak výkonných vysavačů
                   Od prvního září bude platit v Evropské unii zákaz dovozu vysavačů s vyšším příkonem, než je 1 600 wattů, jsou totiž energeticky příliš náročné.
                   31:04
                   ČT :D a ČT art rok v éteru
                    Kulturní program ČT art a s ním i dětské Déčko mají výročí. K jejich prvním narozeninám se připojily desetitisíce dětí.
                    33:57
                    ČT :D a ČT art rok v éteru
                     Rozhovor s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem
                     36:37
                     Regulace podomních prodejců energií
                      Místo dvou týdnů až tři měsíce na vypovězení smlouvy. Nový zákon má lépe ochránit české domácnosti před tlakem podomních prodejců energií.
                      38:24
                      Požár činžovního domu
                       V pražské Koněvově ulici dopoledne hořelo v bytovém domě, hasiči evakuovali 25 lidí. Nikdo se nezranil. Požár zřejmě způsobilo dítě, které si v jednom z bytů hrálo se zapalovačem.
                       38:39
                       Školní pomůcky jako kdysi
                        Nákupy školních potřeb vrcholí. Tisíce rodičů přitom stále kupují zboží, které využívali během výuky i oni sami.
                        40:27
                        Volby v Sasku
                         Konzervativci německé kancléřky Merklové vyhráli podle předběžných výsledků volby v Sasku. Získali 39 procent hlasů.
                         40:45
                         Slovenská stopa v Číně
                          První světová válka změnila nejen rozdělení světa, ale i osudy jednotlivců. Jedním z nich byl slovenský architekt Ladislav Hudec.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          1. září 2014

                          Přehled dílů

                          8331 dostupných
                          Stopáž54 minut

                          24. července

                          Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Správa EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                          24. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          24. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž53 minut

                          23. července

                          Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                          23. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž53 minut

                          23. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          22. července

                          Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                          22. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          22. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          21. července

                          Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                          21. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          21. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 7. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          20. července

                          Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                          20. 7. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          20. července

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 7. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám