41 minut

6. července 2014

Obsah dílu

Headlines — Poplatky ve zdravotnictví — Finance ve zdravotnictví — Postup ukrajinské armády — Vražda palestinského chlapce — Policejní kontroly — Peníze na kulturu — Nezaměstnaní po propuštění z vězení — Kauza tabákové lobby v Evropské komisi — Další útok v Keni — Lesy v majetku církví — Filmový festival ve Varech — Terezín na seznam památek UNESCO? — Kontroly bazénů — Neplatiči za elektřinu — Záměna medikamentů v lékárnách nebo nemocnicích — Kontrola ve městě filmového festivalu — Senioři a jejich aktivity — Senioři a peníze — Vztah prarodičů a vnoučat — Výročí upálení mistra Jana Husa — Sbírky pro děti předčasně narozené nebo po obrně — Trupy boeingů skončily v řece — Ocelářští baroni z německého Porúří

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv
  00:34
  Poplatky ve zdravotnictví
   Zhruba 3 miliardy vyberou ročně na poplatcích doktoři a lékárny. Třicet korun za návštěvu v ordinaci nebo za recept je tak pro ně významný zdroj příjmů.
   03:06
   Finance ve zdravotnictví
    Už od začátku roku nevybírají nemocnice poplatek za pobyt.
    04:09
    Postup ukrajinské armády
     Ukrajinská armáda hlásí další úspěchy v boji proti separatistům na východě země. Po Slavjansku dobyla i Kramatorsk a další dvě menší města.
     06:09
     Vražda palestinského chlapce
      Šest podezřelých zadržela izraelská policie v souvislosti s vraždou palestinského chlapce.
      06:26
      Policejní kontroly
       Druhý prázdninový víkend právě končí a na silnicích od pátku zemřelo už sedm lidí. Živý vstup Terezy Schejbalové.
       09:55
       Peníze na kulturu
        Peníze na kulturu v příštích letech podle ministra Daniela Hermana neubudou. Jedenácti miliard korun místo současných deseti se tak kultura dočká až v roce 2017.
        10:52
        Nezaměstnaní po propuštění z vězení
         Šance najít si v Česku práci po propuštění z vězení je mizivá. A to jak v manuálních, tak nekvalifikovaných profesích.
         13:05
         Kauza tabákové lobby v Evropské komisi
          Před tribunálem Evropské unie bude muset zítra vypovídat šéf Evropské komise José Manuel Barroso. A to kvůli tabákovému skandálu.
          15:11
          Další útok v Keni
           Nejméně 29 lidí zemřelo při dvou útocích ozbrojenců na keňském pobřeží. Ke střelbě v jedné z vesnic a na policejní stanici se přihlásili somálští islamisté.
           15:26
           Lesy v majetku církví
            První lesy v Beskydech získalo v restitucích ostravsko-opavské biskupství. Do práce se tak po více než roce pomalu vracejí dřevorubci.
            17:09
            Filmový festival ve Varech
             Politická, nikoli filmová hvězda byla dnes v hlavní roli na filmovém festivalu v Karlových Varech: bývalý polský prezident Lech Walesa. Jeho kroky sledoval Jakub Železný.
             19:40
             Terezín na seznam památek UNESCO?
              Prosadit Terezín na seznam památek UNESCO. Příslib, který severočeskému městu adresovali premiér i ministr kultury.
              21:41
              Kontroly bazénů
               Česko je v počtu domácích bazénů třetí v Evropě. Odborníci ale upozorňují, že lidé pořád neumějí vodu správně ošetřovat. Mnohdy si z ní odnášejí zárodky ekzémů nebo dýchací potíže.
               23:46
               Neplatiči za elektřinu
                Dva tisíce osm set domácností měsíčně odpojí firma ČEZ od proudu za to, že neplatí elektřinu. To je asi o polovinu méně než v roce 2006.
                24:01
                Záměna medikamentů v lékárnách nebo nemocnicích
                 Záměna léků v lékárnách. Pacienti, kteří užívají medikament dlouhodobě, odhalí sami, že dostali ten nesprávný. Problémy ale mohou nastat u těch, kdo dostanou lék poprvé.
                 26:01
                 Kontrola ve městě filmového festivalu
                  27:49
                  Senioři a jejich aktivity
                   Když léto, tak aktivní – přístup českých seniorů k letním měsícům se mění. Plánují jednodenní akce, vycházky i sport a jinak přistupují i k zahraniční dovolené.
                   30:31
                   Senioři a peníze
                    A jak jsou na tom senioři s penězi? Průměrný důchod je v Česku necelých 11 tisíc korun.
                    31:17
                    Vztah prarodičů a vnoučat
                     Prarodiče se s vnoučaty vídají čím dál tím méně. Cítí se tak víc osamělí, vnoučata se nezvykají na starší lidi a jsou schopna jim ubližovat. Odhalil to celoevropský výzkum.
                     33:58
                     Výročí upálení mistra Jana Husa
                      Přesně před pěti sty devadesáti devíti lety byl v Kostnici upálen Jan Hus.
                      34:51
                      Sbírky pro děti předčasně narozené nebo po obrně
                       Koncerty, benefiční akce, sbírky – právě jimi se snaží získat peníze rodiče dětí, které se narodily předčasně nebo jsou po obrně.
                       37:00
                       Trupy boeingů skončily v řece
                        V americké Montaně skončilo v řece několik trupů letadel. Součásti boeingů převážel těsně před jejich dokončením vlak a ten vykolejil.
                        37:15
                        Ocelářští baroni z německého Porúří
                         Měli velký podíl na rozpoutání 1. světové války, přestože nezastávali žádné politické úřady. Tzv. ocelářským baronům z německého Porúří přineslo zbrojení obrovské zisky.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž42 minut
                         Další díl
                         7. července 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž49 minut

                         25. května

                         Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                         25. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         25. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         25. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         24. května

                         Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                         24. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         24. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         24. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         23. května

                         Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                         23. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         23. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         23. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         22. května

                         Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                         22. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         22. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         21. května

                         Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                         21. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         21. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         21. 5. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám