48 minut

11. duben 2014

Obsah dílu

Kdy vystřídá euro korunu? — Kdy vystřídá euro korunu? — Čerpání eurodotací — Ukrajina na rozcestí — Ukrajina na rozcestí — Přípravy před derby pražských "S" — Koupce v Nemocnici Na Homolce? — Odvolání Petra Dohnala — Muž bez paměti je Čech — Zrušení tendru na opravu D1 — Cena Arnošta Lustiga — Jednotka pro boj s daňovými úniky — Stavební spoření v Česku — Změny u registračních značek — Zdražení medu kvůli včelímu moru — Praha mezi nejoblíbenějšími městy světa — Řím: město odpadků — Prezidentova akce ne Pražském hradě — Onemocnění jater — Útok botou na Hillary Clintonovou — Vina za pumový útok v Severním Irsku — Otáčivé hlediště v Českém Krumlově — Výuka na dálku — Dvojnásobná vražda v Uhříněvsi — Sportovci v propagandě ČSSR

Části dílu

00:34
Kdy vystřídá euro korunu?
  Česko by mohlo přijmout euro v roce 2020. Na konferenci k desetiletému výročí vstupu země do Unie to řekl premiér Bohuslav Sobotka. S brzkým připojením k eurozóně souhlasí i prezident Miloš Zeman.
  03:47
  Kdy vystřídá euro korunu?
   Hostem Událostí je předseda vlády Bohuslav Sobotka /ČSSD/
   06:07
   Čerpání eurodotací
    Skoro 600 miliard korun může Česká republika získat z Bruselu na dotacích v příštích sedmi letech. Jejich čerpání se právě rozbíhá.
    08:08
    Ukrajina na rozcestí
     Pro podezření ze separatismu a velezrady vyšetřuje ukrajinská generální prokuratura už 145 lidí. Proruští separatisté i po vypršení ultimáta dál drží pozice ve městech na východě země.
     10:29
     Ukrajina na rozcestí
      Rozhovor se zpravodajem Josefem Pazderkou
      14:21
      Přípravy před derby pražských "S"
       Hned dva rizikové fotbalové zápasy nabídne zítřejší den. Policisté budou v pohotovosti v Praze, kde se odehraje zápas mezi Spartou a Slávií, ale i v Ostravě.
       16:37
       Koupce v Nemocnici Na Homolce?
        Protikorupční policie znovu zasahovala v Nemocnici Na Homolce. Tentokrát ji zajímá hospodaření současného vedení nemocnice.
        17:42
        Odvolání Petra Dohnala
         Týden staré odvolání šéfa Vězeňské služby ČR Petra Dohnala dál budí emoce. Ministryně spravedlnosti Helena Válková svůj krok obhajovala před sněmovním výborem pro bezpečnost.
         19:53
         Muž bez paměti je Čech
          Muž, kterého našli v Norsku, je šestatřicetiletý Čech, potvrdily to testy DNA. Na fotografii ho poznala jeho rodina. On sám ale trpí ztrátou paměti a na nic si nepamatuje.
          20:12
          Zrušení tendru na opravu D1
           ÚOHS zrušil výsledek tendru na opravu části dálnice D1 u Velké Bíteše. ŘSD zvažuje, co dál: Buď původní výběrové řízení znovu vyhodnotí, anebo bude muset vypsat novou soutěž.
           21:39
           Cena Arnošta Lustiga
            Kapitán ve výslužbě, novinář, poslední žijící příslušník československé jednotky generála Klapálka – 93letý Bedřich Utitz je laureátem Ceny Arnošta Lustiga.
            24:21
            Jednotka pro boj s daňovými úniky
             Ministři financí a vnitra podepsali dohodu o vzniku speciální jednotky s pracovním názvem Kobra. Má hlavně zabránit krácení spotřební daně a podvodům s DPH.
             26:20
             Stavební spoření v Česku
              Stavební spoření v Česku má skoro 40 % lidí, v rámci Evropy je to druhý nejvyšší počet. Populárnější je už jen v Rakousku. Naopak Německo nebo Slovensko za Českem zaostává.
              26:37
              Změny u registračních značek
               Majitelé aut by měli mít do budnoucna míň čekání na úřadech. Ministerstvo dopravy totiž plánuje zrušit povinnost měnit registrační značku auta při stěhování z kraje do kraje.
               28:38
               Zdražení medu kvůli včelímu moru
                Podle statistik sní každý Čech ročně 800 gramů medu a preferuje ten český. Jenže české včely se teď daleko víc než v minulosti potýkají s nákazou moru. Ten je přitom pro celé chovy likvidační.
                30:40
                Praha mezi nejoblíbenějšími městy světa
                 Podle serveru TripAdvisor Praha návštěvníky zaujala hlavně svým bohémským kouzlem a pohádkovými rysy.
                 33:55
                 Řím: město odpadků
                  Řím neláká jen královské návštěvy, ale taky davy turistů. Sídlo katolické církve, kde se snoubí antika s barokem, dlouhodobě patří mezi desítku nejnavštěvovanějších míst na světě. Věčné město ale skrývá taky jinou tvář.
                  36:05
                  Prezidentova akce ne Pražském hradě
                   Živý vstup redaktorky Barbory Peterové
                   37:03
                   Onemocnění jater
                    Problémy s játry může mít až čtyřicet procent populace. Ukázalo to cílené testování víc než 1 600 pacientů, které proběhlo v únoru a březnu.
                    38:52
                    Útok botou na Hillary Clintonovou
                     Po bývalé první dámě Spojených států a exministryni zahraničí Hillary Clintonové neznámá žena hodila botu. K incidentu došlo během konference v Las Vegas.
                     39:13
                     Vina za pumový útok v Severním Irsku
                      Severní Irsko čeká proces, který by mohl po 16 letech rozhodnout o vině za pumový útok ve městě Omagh. V srpnu 1998 při něm zemřelo 29 lidí.
                      41:23
                      Otáčivé hlediště v Českém Krumlově
                       Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zůstane na svém místě, točna ale musí být demontovatelná. O její nové podobě rozhodne architektonická soutěž.
                       42:33
                       Výuka na dálku
                        Jsou dlouhodobě nemocní nebo s rodiči v zahraničí a zároveň můžou absolvovat výuku ve své škole tak, jak jsou zvyklí. Žákům a učitelům pomáhají moderní technologie. Klasická hodina totiž probíhá přes internet formou videohovoru.
                        44:39
                        Dvojnásobná vražda v Uhříněvsi
                         V pražské Uhříněvsi se ráno našla těla dvou mužů: Jednomu bylo asi 18, druhému zřejmě přes 50 let. Podle kriminalistů byli zavražděni.
                         44:54
                         Sportovci v propagandě ČSSR
                          Unikátní fotografie Martiny Navrátilové pořízené Státní bezpečností – jedny z mnoha dokumentů, které návštěvníci najdou na výstavě na pražské Staroměstské radnici.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          12. duben 2014

                          Přehled dílů

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám