Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Situace na Ukrajině

Civilisti na Krymu poprvé pod palbou. Ozbrojenci stříleli na provládní aktivisty z Kyjeva přímo v centru Simferopolu – alespoň podle videa zveřejněného na internetu. Útoku čelili taky ukrajinští vojáci na jedné ze základen.

Situace na Ukrajině

Živý vstup Miroslava Karase.

Situace na Ukrajině

Ukrajinská populární hvězda, zpěvačka Ruslana, lobbuje ve Spojených státech za pomoc své zemi. Podle ní by se měl Washington zasadit o vyslání mírových jednotek, které by předešly válce.

Situace na Ukrajině

Proti přítomnosti ruských vojsk na Krymu v podvečer demonstrovaly desítky lidí ve čtyřech českých městech.

Zvýšení platů politiků

Příští rok by se poprvé po osmi letech mohly zvýšit platy poslanců, senátorů a ministrů. Premiér Sobotka chce prosadit, aby ústavní činitelé dostávali přidáno stejně jako další zaměstnanci státu.

Jak rostou mzdy

Zaměstnanci v soukromých firmách si ale ani letos finančně příliš nepolepší. Podle odhadu Asociace personálních služeb zůstanou mzdy zhruba na stejné úrovni jako vloni.

Definitivní konec zimy

Česko podle meteorologů čekají i ve zbytku měsíce a na začátku dubna dál nadprůměrné teploty.

Kde hospodaří zemědělci

Jen pětina českých farmářů hospodaří takzvaně na svém. A to je problém, tvrdí vědci z České zemědělské univerzity. Často se totiž parcely drobí mezi velké množství majitelů.

Výstava v Terezíně

Přesně 70 let uplynulo od vyvraždění takzvaného rodinného tábora v Osvětimi-Březince. V noci na 9. března 1944 tam v plynových komorách zemřelo 3 792 židovských mužů, žen a dětí.

Koncert pro 3 792 terezínských hvězd

Za několik minut začne v pražském Rudolfinu Koncert pro 3 792 terezínských hvězd. Má připomenout největší hromadnou vraždu československých občanů za druhé světové války.

Hledání letadla

V Jihočínském moři mezi Malajsií a Vietnamem se intenzivně pátrá po letadle společnosti Malaysia Airlines, které beze stopy zmizelo na lince z Kuala Lumpuru do Pekingu.

Nabídky úvěrů

Půjčí až 12 tisíc korun, slibují jednoduchost a vyřízení přes internet anebo telefonní zprávu. Česko zaplavily nebankovní společnosti s nabídkou drobných úvěrů.

Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen – svátek, který po pádu komunismu vytěsnil Svátek matek. Teď se ale MDŽ vrací v plné síle, alespoň podle tržeb obchodníků a prodejců květin.

Prezident Zeman rok ve funkci

Miloš Zeman vstupuje do druhého roku ve funkci prezidenta republiky. Úřadu se ujal loni právě osmého března.

Předchůdci prezidenta Zemana

S nástupem Miloše Zemana skončila prezidentská éra jeho předchůdce Václava Klause. A jak tento týden řekl České televizi, skončila tak i jeho politická kariéra.

Návštěva expremiéra Tonyho Blaira

Živý vstup Štěpánky Martanové.

Budoucnost palestinské ekonomiky

Jeden z důvodů, proč bývalý britský premiér přijel do Prahy, je i dvoudenní konference o budoucnosti palestinské ekonomiky.

Nejasnosti v provádění pitev

Ministerstvo zdravotnictví chce napravit chaos, který do nemocnic vnesl nový občanský zákoník. A to hlavně nejasnosti v provádění pitev. Od ledna je k nim totiž nutný souhlas zemřelého.

Vyhynutí neandrtálců

Čeští vědci vyvrátili jednu z významných teorií o vyhynutí neandrtálců. Podle ní vymřeli proto, že byli jako lovci moc těžcí a neměli dost sil udržet svou populaci.

Tomáš Garrigue Masaryk

Tomáš Garrigue Masaryk – politik, filozof, ale také gurmán. 164. výročí narození prvního československého prezidenta si dnes lidé v Lánech připomněli jeho oblíbeným jídlem.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2014
 P ST AD