42 minut

9. února 2014

Obsah dílu

Investice církví — Noví velvyslanci — Stříbrná Martina Sáblíková — ZOH Soči 2014 — Kvalita potravin — Hádky legionářů — Střelba v ruské katedrále — Krize na Ukrajině — Protesty v Istanbulu — Dostavba trasy metra A — Podpora ústecké činohry — Památkáři George Clooneyho — Polské léky s pseudoefedrinem — Kritika kácení stromů — Kozí farmy zažívají v Česku boom — Dánští studenti dorazili na zimní prázdniny do Prahy — Přípravy na cestu do Prahy — Dánové v Praze — Dánové v Praze — Dánové a alkohol — Stížnosti u ÚOHS — Horší uhlí v elektrárně — Koncert Ennia Morriconeho

Části dílu

00:38
Investice církví
  Opravy kostelů, vybavení církevních škol, ale třeba i investice do realit a fondů. Církve a náboženské společnosti začínají rozhodovat, na co použijí první dvě miliardy.
  03:32
  Noví velvyslanci
   Koaliční vláda chce co nejdřív najít jedenáct nových velvyslanců na neobsazené ambasády. V České televizi to řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
   05:24
   Stříbrná Martina Sáblíková
    V závodě na 3 000 metrů zajela rychlobruslařka Martina Sáblíková druhá. Fandili jí nejen fanoušci přímo v hale, ale i v Českém domě v Soči.
    06:43
    ZOH Soči 2014
     Medailovým nadějím – a nejen jim – držely samozřejmě palce i jejich rodiny a blízcí.
     08:36
     Kvalita potravin
      České potraviny jsou v průměru kvalitnější než ty, které se k nám dovážejí z Evropské unie. A výrazně kvalitnější než z ostatních zemí. Vyplývá to z kontrol Státní zemědělské a potravinové inspekce.
      10:34
      Hádky legionářů
       Ostré spory hýbou v současné době Československou obcí legionářskou. Řada veteránů druhé světové války obviňuje současné vedení z neprůhledného hospodaření.
       13:35
       Střelba v ruské katedrále
        Dva lidi zabil 24letý střelec v pravoslavné katedrále na ruském ostrově Sachalin.
        13:54
        Krize na Ukrajině
         Ukrajina je v názorech na řešení politické krize hluboce rozdělená. Pohled odpůrců Majdanu natočil v Kyjevě Josef Pazderka.
         16:30
         Protesty v Istanbulu
          Slzným plynem a vodními děly rozehnala turecká policie na tisícovku demonstrantů v Istanbulu.
          16:42
          Dostavba trasy metra A
           Další komplikace spojené s dostavbou metra A do pražského Motola. Při jeho stavbě se zřejmě porušoval zákon o veřejných zakázkách.
           19:01
           Podpora ústecké činohry
            Národní divadlo podporuje ústeckou scénu. Živý vstup Terezy Radvákové.
            20:34
            Památkáři George Clooneyho
             Do amerických kin vstupuje film Památkáři George Clooneyho. Snímek s hvězdným obsazením mapuje úsilí mužů a žen - často univerzitních profesorů či umělců, kteří museli bez zkušenosti vstoupit do spojeneckých armád.
             22:59
             Polské léky s pseudoefedrinem
              Pašeráci stále více vozí do Česka polské léky s pseudoefedrinem. Jsou určené pro černý trh s drogami - používají je výrobci pervitinu.
              24:39
              Kritika kácení stromů
               Úřad ombudsmana kritizuje Ministerstvo životního prostředí za loňskou vyhlášku o kácení stromů. Ta už nevyžaduje, aby majitelé pozemků žádali úřady o povolení v případě, že chtějí kácet kolem obydleného domu.
               26:26
               Kozí farmy zažívají v Česku boom
                Jen za posledních pět let stoupla produkce kozího mléka skoro o 400 tisíc litrů na 1,7 milionu. O kozí produkty české výroby je zájem i v zahraničí.
                28:39
                Dánští studenti dorazili na zimní prázdniny do Prahy
                 Jejich loňská návštěva se nechvalně proslavila rvačkami, výtržnostmi a demolicí pokojů. Desítky Dánů tehdy skončily v nemocnici, šest na policii.
                 29:28
                 Přípravy na cestu do Prahy
                  Dánové slibují, že loňské výtržnosti se letos nebudou opakovat. Jejich přípravy sledovala v Dánsku Veronika Pitrová.
                  30:52
                  Dánové v Praze
                   Stejně jako Gabriel a Amálie většina dánských studentů dorazila do Prahy dnes ráno. Někteří letadlem, většina ale tradičně autobusem. Přes den se ubytovávali, večer většina dorazí do ulic.
                   32:31
                   Dánové v Praze
                    Živý vstup Lenky Drmotové.
                    33:25
                    Dánové a alkohol
                     Dánové jsou svým vztahem k alkoholu známí. Víno, pivo a likéry s obsahem do 16,5 procent mohou pít už od 16 let.
                     35:28
                     Stížnosti u ÚOHS
                      Antimonopolní úřad řeší nejvíc stížností na veřejné zakázky ve své historii. Úředníkům rozhodnutí trvá měsíce a prověřované projekty mezitím stojí. To zlobí starosty.
                      37:20
                      Horší uhlí v elektrárně
                       Na čistotu ovzduší dopadne přechod Elektráren Opatovice z kvalitnějšího českého na méně kvalitní německé uhlí ze Saska.
                       39:04
                       Koncert Ennia Morriconeho
                        Nejslavnější autor hudby k westernům - Ennio Morricone - je v Praze. V roli dirigenta dnes večer odehraje koncert s maďarským symfonickým orchestrem.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž46 minut
                        Další díl
                        10. února 2014

                        Přehled dílů

                        Stopáž55 minut

                        13. června

                        Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                        13. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        13. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        13. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        12. června

                        Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                        12. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        12. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        12. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        11. června

                        Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                        11. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        11. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        11. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        10. června

                        Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                        10. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        10. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        10. 6. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        9. června

                        Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                        9. 6. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        9. června

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        9. 6. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám