44 minut

26. leden 2014

Obsah dílu

Headlines — Situace na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Podpora z Čech — Platy politiků a soudců — Prezident Zeman v Afghánistánu — Platební morálka firem — Peníze pro nemocnice — Mrtvé ryby ve vodním světě — Česko má za sebou nejmrazivější noc — Ceny filmové kritiky — 56. ceny Grammy — Násilnosti v Egyptě — Imigrační reforma ve Spojených státech amerických — Poctiví nálezci to mají složitější — Smrt chodců na silnicích — Stížnosti na řemeslníky — Čeští řemeslníci — Porušování lidských práv v Rusku — Zápisy na katastru — Špičkový výzkum v Praze — Hračky z doby první republiky

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Situace na Ukrajině
   Ukrajinská opozice odmítla nabídku prezidenta Janukovyče na účast ve vládě. Trvá naopak na předčasných prezidentských volbách, které by podle ní měly být ještě letos.
   03:05
   Situace na Ukrajině
    Živý vstup Josefa Pazderky.
    04:50
    Situace na Ukrajině
     Živý vstup Adriany Dergam.
     06:12
     Podpora z Čech
      Podporu ukrajinským demonstrantům vyjádřili i lidé v Praze. Na akci v centru města dorazilo přes čtyři sta Ukrajinců žijících v Čechách a jejich sympatizantů.
      06:42
      Platy politiků a soudců
       Politikům nebo ústavním soudcům by mohly už od příštího ledna výrazně vzrůst platy. Zákon totiž počítá od začátku roku 2015 s jejich úplným rozmrazením.
       09:06
       Prezident Zeman v Afghánistánu
        České investice, vojenská spolupráce nebo výstava buddhistického umění z Afghánistánu - o tom všem jednal Miloš Zeman s afghánským prezidentem Hámidem Karzajem.
        12:13
        Platební morálka firem
         Platební morálka firem v Česku je nejhorší za poslední 4 roky. Na zaplacení faktury čekají podnikatelé v průměru 76 dní.
         14:56
         Peníze pro nemocnice
          Zhruba v polovině roku by mohl stát nemocnicím kompenzovat ztrátu dvou miliard korun kvůli zrušení poplatků. Odhaduje to alespoň budoucí ministr Svatopluk Němeček.
          16:50
          Mrtvé ryby ve vodním světě
           Masivní úhyn vzácných amazonských ryb řeší Mořský svět v pražských Holešovicích. Stalo se tak v akváriu, kde je krmili návštěvníci. Podle veterináře mohly být ryby otráveny. Stejnou verzi vyšetřuje i policie.
           18:49
           Česko má za sebou nejmrazivější noc
            Na Jizerce v Jizerských horách naměřili meteorologové přes minus pětadvacet stupňů Celsia. A jen o pět stupňů méně ukazovali teploměry i na Lysé hoře ve Slezsku.
            20:38
            Ceny filmové kritiky
             Porota filmových kritiků rozhodla. Nejlepší herecké výkony předvedli v loňském roce Jiří Schmitzer a Petra Špalková, a to ve filmu Jako nikdy.
             21:00
             56. ceny Grammy
              Paul McCartney a Ringo Starr, Daft Punk nebo Beyoncé. 56. ceny Grammy nabídnou úctyhodný sled těch nejslavnějších hudebníků.
              23:42
              Násilnosti v Egyptě
               Při násilnostech během demonstrací v Egyptě zemřelo už na 50 lidí. Egypt si připomíná třetí výročí začátku revoluce, která svrhla prezidenta Mubaraka.
               24:01
               Imigrační reforma ve Spojených státech amerických
                Imigrační reforma ve Spojených státech má letos šanci, naznačují republikáni v Kongresu. Vyzvat k ní chce taky prezident za dva dny v Poselství o stavu Unie.
                26:31
                Poctiví nálezci to mají složitější
                 Úředníci ze ztrát a nálezů ani policisté už nalezenou peněženku, tašku s doklady nebo jiné věci s adresou nechtějí přijímat. Podle nového občanského zákoníku je totiž mají lidé předat sami přímo majiteli.
                 28:11
                 Smrt chodců na silnicích
                  Za 25 dnů 11 mrtvých chodců, to je už o tři víc než za celý loňský leden.
                  30:42
                  Stížnosti na řemeslníky
                   Denně minimálně jedna stížnost na řemeslníky v Česku. To je bilance, kterou eviduje Česká obchodní inspekce za rok 2013.
                   33:59
                   Čeští řemeslníci
                    Česko se ovšem na druhou stranu může chlubit i řemeslníky špičkové úrovně. Například těmi, kteří ovládli poslední soutěž Živnostník roku. Jako třeba umělecký truhlář z Plzeňska.
                    35:37
                    Porušování lidských práv v Rusku
                     Zítra začne na internetu kolovat videoklip, který upozorňuje na porušování lidských práv v Rusku, a to hlavně v souvislosti s nadcházející olympiádou. Jeho tvůrcem je česká organizace Člověk v tísni.
                     37:50
                     Zápisy na katastru
                      Posledních 11 měsíců mají majitelé nemovitostí na to, by si zkontrolovali, zda jsou zapsáni na katastru. V případě nesrovnalostí by si měli dát věci urychleně do pořádku. Od ledna příštího roku totiž platí princip materiální publicity.
                      39:51
                      Špičkový výzkum v Praze
                       V Praze začalo pracovat špičkové mikroskopové centrum. Vědci v něm dokážou pozorovat živé buňky dosud s nevídanou přesností.
                       41:32
                       Hračky z doby první republiky
                        Hráli si s nimi naši pradědečkové i prababičky. Hračky z doby první republiky a Protektorátu Čechy a Morava už 20 let sbírá Michal Widenský.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž48 minut
                        Další díl
                        27. leden 2014

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        22. září

                        Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                        22. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        22. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        22. 9. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        21. září

                        Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                        21. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        21. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        21. 9. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        20. září

                        Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                        20. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        20. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        20. 9. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        19. září

                        Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                        19. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        19. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        19. 9. 2023 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        18. září

                        Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                        18. 9. 2023 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        18. září

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        18. 9. 2023 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám